×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

مراسم بزرگداشت شهید رئیسی و همراهان در قم برگزار می شودسرپرست هیأت ورزش‌های سه گانه قم منصوب شدقاچاقچی موتورسیکلت سنگین در قم جریمه سنگین شدبیمه سلامت برای دهک‌های یک تا پنج خدمات رایگان ارائه می کندفعالیت آزمایشی نخستین اتوبوس برقی در قم آغاز شد حتما از بنده شکایت کنید!مردم نشان دادند قدر مسئولان خدوم را می دانند۴۶ سامانه تولید برق خورشیدی در روستاهای قم راه اندازی شدآئین بزرگداشت شهدای خدمت در حسینیه آیت الله فاضل لنکرانی برگزار شدآیین گرامیداشت رئیس جمهور شهید از سوی مهاجران افغانستانی برگزار می‌شوداستاندار قم از روستا‌های سیل زده بازدید کردمراسم گرامیداشت شهید رئیسی و یارانش در بقاع شاخص استان قم برگزار شدعامل توهین به شهدای خدمت در شهرستان کهک دستگیر شدبیش از یک میلیون نفر در قم با «شهید جمهور» وداع کردنداستاندار قم فعالیت دستگاه‌های دولتی و اجرایی استان برای فردا را اعلام کردمراسم بزرگداشت شهدای‌خدمت راس 10 صبح در مدرسه مبارکه فیضیههیئتی از کارشناسان برای بررسی علت سانحۀ سقوط بالگرد رئیس‌جمهور اعزام شدمراجع عظام تقلید شهادت رئیس جمهور و همراهان را تسلیت گفتندپیکر حجت الاسلام رئیسی فردا در قم تشییع می‌شودخادم‌الرضا و رئیس‌جمهور اسلامی ایران به رضا پیوست
رسیدگی روزانه پزشکی قانونی قم به 250 پرونده ؛
true
معاینات نزاع و تصادف در صدر پرونده های پزشکی قانونی قم قرار دارد
مدیرکل پزشک قانونی معاینات بالینی، نزاع و تصادف را در صدر پرونده های مراجعین به پزشکی قانونی اعلام کرده و گفت:پزشکی قانونی قم روزانه به طور معمول به 250 پرونده رسیدگی می کند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛دکتر حمید صدیقی آخا در حاشیه نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد گفت: پارسال ۱۰ هزار و ۱۳۴ مورد معاینات بالینی نزاع و تصادف ثبت شده که نسبت به سال ۱۳۹۹ یک درصد افزایش داشته است.

مدیرکل پزشک قانونی معاینات بالینی پارسال را بیش از ۳۳ هزار مورد دانست و افزود: این آمار نسبت به سال ۱۳۹۹ دو درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به بررسی روزانه ۲۵۰ پرونده در پزشک قانونی گفت: قم به نسبت جمعیت شانزدهمین استان در تعداد مصدومین ناشی از منازعات است.

صدیقی از افزایش ۲۹ درصدی مصدومین ناشی از تصادفات در سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: قم با ۹ هزار و ۱۹۰ مورد مصدوم ناشی از تصادف رتبه نخست را در کشور داشته است.

مدیرکل پزشک قانونی قم تصریح کرد: در دوماهه ابتدای امسال نسبت به دوماهه سال گذشته، تعداد پرونده‌های بالینی ۷ درصد، مصدومین تصادفات ۳۳ درصد افزایش و در پرونده‌های نزاع ۵ درصد کاهش داشتیم.

وی اظهار داشت: پارسال هزار و ۲۵۰ مورد پرونده فوت داشتیم که نسبت به سال ۹۹ هشت درصد افزایش داشته است.

صدیقی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۸۹ مورد فوت ناشی از تصادف رخ داده است افزود: این آمار نسبت به سال ۹۹، چهارده درصد کاهش داشته در حالی که آمار مصدومین افزایشی بوده است.

مدیرکل پزشک قانونی قم از رتبه پنج قم در فوتی‌های ناشی از حوادث کار در سال گذشته خبر داد و گفت: این آمار نسبت به سال ۱۳۹۹ هفت درصد افزایش را نشان می‌دهد.

صدیقی تعداد فوتی‌های موتورسوار در دوماهه ابتدای سال جاری را ۱۳ نفر عنوان کرد و گفت: این آمار نسبت به دوماهه ابتدایی پارسال ۱۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی از فوت ۲۲ نفر ناشی از گاز co در سال گذشته خبر داد و افزود: این تعداد نسبت به سال ۹۹ پنجاه درصد افزایش داشته است.

مدیرکل پزشک قانونی قم یکی از کارشناسی‌های پزشک قانونی را حق و حقوق جنین دانست و گفت: پارسال ۲۰۲ مورد پرونده درخواست سقط تشکیل شد که ۱۴۰ مورد مجوز صادر شد.

صدیقی حوزه کمیسیون‌های پزشکی پزشک قانونی را پرونده‌های سخت و پیچیده برشمرد و گفت: پارسال ۱۵۷ مورد پرونده پزشکی بررسی شد که در حدود ۴۵ درصد این پرونده‌ها قصور پزشکی احراز شده است.
پایان پیام

true

true
false
true