×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

تور رسانه‌ای و بازدید خبرنگاران از برخی پروژه‌های شهری قم برگزار شدافتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۹۸ پروژه‌ی شهری قمآغاز ثبت نام شرکت در رویداد رسانه‌ای امیدزمین چمن مصنوعی شهید حبیبی شهرستان جعفرآباد قم افتتاح شدمحور‌های جاده‌ای قمرود - قنوات قم بهسازی شدرئیس ستاد انتخاباتی مصطفی پورمحمدی در قم معرفی شدعضو شورای اسلامی شهر قم رییس ستاد قالیباف در قم شدپیشرفت 95 درصدی طرح چهار خطه شدن جاده قم - نیزارحوزه علمیه از هیچ کاندیدایی حمایت نمی‌کندعفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان با موافقت رهبر معظم انقلابدومین خانه محیط زیست در نیزار قم راه اندازی شدستاد انتخاباتی «مسعود پزشکیان» در قم افتتاح شداز افتتاح ستاد انتخاباتی تا دیدار با مراجع کاشت یک میلیون و 500 هزار اصله نهال در ۳ هزار هکتار از اراضی منطقه نواران قمصندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان در قم تشکیل می‌شوداحمد امیرآبادی فراهانی رییس ستاد مرکزی اقشار قالیباف شدهرچه سریع تر نسبت به ترخیص وسایل نقلیه توقیفی خود اقدام کنید100درصد جمعیت شهری و ۹۶ درصد جمعیت روستایی استان قم آب سالم و بهداشتی دارندتمهیدات ترافیکی مراسم روح بخش دعای عرفهبیانیه بزرگترین تشکل سیاسی و انقلابی استان قم در حمایت از دکتر سعید جلیلی
true
ارتباط بین شهرهای نیامی و قم آغاز تبادل تجربه جدید بین دو کشور است
شهردار شهر نیامی کشور نیجر با ابراز خرسندی از امضا تفاهم‌نامه همکاری بین دو شهر گفت: ارتباط بین شهر نیامی و شهر مقدس قم آغاز تبادل تجربه جدید بین دو کشور است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوزبه نقل از مهر؛اومرو دوگاری مومونی شهردار نیامی در دیدار با دکتر اسلامی رئیس و اعضای شورای شهر قم، بر همکاری بین شهرها به‌خصوص شهر نیامی با شهر مقدس قم تأکید کرد و اظهار داشت: همکاری بین دو شهر از سال ۱۹۷۶ و از طریق حوزه‌های علمیه آغازشده و از این تاریخ قراردادهای زیادی نوشته‌شده است.

وی جایگاه جمهوری اسلامی ایران در نیجر را موردتوجه قرارداد و افزود: ارتباط ایران و نیجر در حوزه‌های مناسب مختلف بوده و امیدواریم این ارتباط بین شهرها نیز برقرارشده و کارهای مهمی صورت بگیرد.

شهردار شهر نیامی هدف ملاقات با مدیران شهری قم را تشریح کرد و گفت: این ارتباط می‌تواند بسیار گسترده بوده و از تجربیات دو کشور و شهرها استفاده کرده و مشاوران خوبی برای هم باشیم و دین مشترک به ما کمک می‌کند تا به همکاری و برادری جامعی دست پیدا کنیم.

وی تأکید کرد: کشور نیجر می‌تواند در تمام جوانب همکاری کرده و هیچ محدودیتی برای ارتباط بین شهرهای دو کشور وجود ندارد و می‌توانیم دفتر همکاری‌های مشترک را در همین جلسه بازکرده و کار را آغاز کنیم و برای آغاز آشنایی، نحوه مدیریت شهرها می‌تواند به این همکاری‌ها کمک کند.

شهردار شهر نیامی منبع درآمد شهرداری‌های کشور نیجر را غیردولتی دانست و بیان کرد: شهر نیامی ۵ منطقه داشته و هر منطقه مدیر خود را دارد و زیر نظر یک مدیر واحد اداره می‌شود و دفترهای مختلف در حوزه‌های مختلف وجود داشته و مدیران از طریق مردم انتخاب می‌شود و شورای شهر قانون‌ها را وضع کرده و شهردار اجرا می‌کند.

وی فرق مدیریت شهری در نیجر را خاطرنشان و مطرح کرد: تنها تفاوت ما در مدیریت شهری، این است که رئیس شورا همان شهردار شهر است و ۱۰ پارلمان در شورای شهر فعال بوده و در کنار رئیس‌های سنتی، مدیریت شهر را انجام می‌دهند که درمجموع ۴۵ نفر هستند.

شهردار شهر نیامی ادامه داد: مهم‌ترین مسئولیت‌های شهرداری‌ها در نیجر تأمین روشنایی، نظافت و حمل‌ونقل عمومی بوده و دولت می‌تواند مسئولیت‌های بیشتری به شهرداری‌ها واگذار کند، اما مسئولیت‌های اصلی فعلاً همین موارد است و بهداشت و آموزش نیز به آن اضافه‌شده است.

وی یکی از منابع درآمدهای شهرها را مالیات دانست و ابراز کرد: مالیات به دو بخش تقسیم می‌شود؛ یکی از آن به شهرداری‌ها داده و یک بخش آن به دولت واگذار می‌شود و درمجموع در شهرداری نیامی ۳ هزار و ۵۰۰ نیرو خدمت می‌کند و ۱۵۰۰ مورد کارمند رسمی و باقی قراردادی هستند.

آمادگی شهر قم برای ارتباط با تمام شهرهای مسلمان جهان

حسین اسلامی در دیدار با شهردار و هیئت رئیسه شهرداری نیامی کشور نیجر، با ابراز خوشحالی از ارتباط بین دو کشور و شهرها اظهار داشت: شهر قم از تمام دنیا مسلمانانی را پذیرا بوده و آن‌ها در حال تحصیل در این شهر هستند و جامعه المصطفی (ص) مرکز گردهمایی آن‌ها و جهان شهر مسلمانان بوده و قم علاقه‌مند ارتباط با همه شهرها و کشورهای مسلمان است.

وی آمادگی شهر قم را برای ارتباط با سایر شهرها اعلام کرد و افزود: شهر قم قابلیت همکاری و تبادل تجربه با کشور نیجر را داشته و پذیرایی تجربیات شما هستیم و علاقه‌مندیم بدانیم امور شهری در کشور و شهرهای نیجر چطور اداره شده و چه سازوکارهایی دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: شناخت ما از نحوه مدیریت و تأمین منابع مالی در شهرهای نیجر برای مدیران شهر قم قابل‌توجه بوده و می‌تواند در انتقال تجربه بین دو شهر کمک کند.

وی در پایان بر امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دو شهر تأکید و ابراز کرد: هر دو کشور مسلمان بوده و می‌توانند انتقال تجربه خوبی داشته و با توجه به مرکزیت شهر قم در جهان، فرصتی برای تمام کشورها برای ارتباط و انتقال تجربه خواهد بود و از امضا تفاهم‌نامه استقبال می‌شود تا این ارتباط ادامه‌دار باشد.

اسلامی خاطرنشان کرد: برای برقراری ارتباط مستمر لازم است علاقه‌مندی دو کشور مشخص شود تا بهتر زمینه‌های قراردادهای فرهنگی، اجتماعی و تجاری بین دو شهر را مشخص شود.
پایان پیام

true

true
false
true