×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

دستگيري باند سارقان خودروهاي مدل پايين در قم مراسم بزرگداشت شهید رئیسی و همراهان در قم برگزار می شودسرپرست هیأت ورزش‌های سه گانه قم منصوب شدقاچاقچی موتورسیکلت سنگین در قم جریمه سنگین شدبیمه سلامت برای دهک‌های یک تا پنج خدمات رایگان ارائه می کندفعالیت آزمایشی نخستین اتوبوس برقی در قم آغاز شد حتما از بنده شکایت کنید!مردم نشان دادند قدر مسئولان خدوم را می دانند۴۶ سامانه تولید برق خورشیدی در روستاهای قم راه اندازی شدآئین بزرگداشت شهدای خدمت در حسینیه آیت الله فاضل لنکرانی برگزار شدآیین گرامیداشت رئیس جمهور شهید از سوی مهاجران افغانستانی برگزار می‌شوداستاندار قم از روستا‌های سیل زده بازدید کردمراسم گرامیداشت شهید رئیسی و یارانش در بقاع شاخص استان قم برگزار شدعامل توهین به شهدای خدمت در شهرستان کهک دستگیر شدبیش از یک میلیون نفر در قم با «شهید جمهور» وداع کردنداستاندار قم فعالیت دستگاه‌های دولتی و اجرایی استان برای فردا را اعلام کردمراسم بزرگداشت شهدای‌خدمت راس 10 صبح در مدرسه مبارکه فیضیههیئتی از کارشناسان برای بررسی علت سانحۀ سقوط بالگرد رئیس‌جمهور اعزام شدمراجع عظام تقلید شهادت رئیس جمهور و همراهان را تسلیت گفتندپیکر حجت الاسلام رئیسی فردا در قم تشییع می‌شود
با مصوبه شورای اسلامی شهر قم صورت گرفت؛
true
تخفیف ۴۰ درصدی عوارضی طرح مسکن ملی قم
۴۰ درصد تخفیف برای عوارض طرح مسکن ملی در قم با مصوبه شورای اسلامی شهر قم در نظر گرفته شد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛چهلمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم امروز با حضور دکتر اسلامی رئیس شورای اسلامی شهر، دکتر سقائیان نژاد شهردار، معاونان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری این شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، مراسم تحلیف مجید اخوان عضو علی‌البدل شورای اسلامی شهر قم به دلیل عدم امکان حضور حسن مالکی نژاد از ادامه حضور در شورای ششم، برگزار شد و اخوان که سابقه چندین دوره حضور در شورای شهر قم در ادوار گذشته را در کارنامه خود دارد، سوگند یاد کرد.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم در ادامه این جلسه، اخذ مجوز ۵۰ درصد کاهش عوارض صدور پروانه با محاسبه سال ۱۴۰۰ و پرداخت مابقی بدهی به تقسیط یک‌ساله یک موسسه فرهنگی و اجتماعی را مطرح کرد که این لایحه با موافقت اعضا مورد موافقت قرار گرفت.

اخذ مجوز عدم دریافت مبلغ عوارض اضافه ارزش حاصل از کاربری با انتفاع بیشتر نسبت به مسکونی متعلق به یک واحد آموزشی، دومین لایحه این جلسه بود که پس از توضیحات رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه و تبادل آرا بین اعضای شورای شهر قم، با اکثریت آرا تصویب شد.

در ادامه این جلسه، اخذ مجوز ۲۵ درصد کاهش عوارض صدور پروانه ساختمانی بر مبنای تعرفه سال ۱۴۰۰ و پرداخت باقی‌مانده بدهی طی ۶ قسط بابت پلاک ثبتی متعلق به اداره کل راه و شهرسازی قم نیز پس از توضیحات کمیسیون تخصصی مورد موافقت قرار گرفت.

لایحه اعمال تخفیف ۳۰ درصدی برای آماده‌سازی اراضی ۲۲ هکتاری پردیسان جهت احداث مسکن عمومی، لایحه بعدی چهلمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم بود که در نهایت اعضا با اعمال ۴۰ درصدی تخفیفات به خاطر انتفاع عمومی شهروندان با آن موافقت نمودند.

در ادامه جلسه، لایحه اخذ مجوز توافق منعقده بین شهرداری قم و موسسه آل البیت شهر نجف اشرف، به دلیل عدم اقناع اعضای شورای شهر از توضیحات رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری، به کمیسیون تخصصی خود عودت داده شد.

اخذ مجوز واگذاری پلاک ثبتی به متراژ ۹۰ مترمربع زمین به یک موسسه فرهنگی تحقیقاتی با حفظ مالکیت شهرداری قم، نیز لایحه عودت داده‌شده دیگر این جلسه به کمیسیون تخصصی برای بررسی‌های بیشتر بود.

در بخش پایانی این جلسه لایحه اخذ مجوز اجرای قرارداد وصول بهای خدمات مراکز صنفی اتاق اصناف توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم پس از توضیحات رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر قم، تصویب شد.

همچنین بررسی اخذ مجوز اعمال نرخ‌های ترمیم نوار حفاری در سال ۱۴۰۰ نیز به جلسه چهل و یکم شورای اسلامی شهر قم موکول شد.
پایان پیام

true

true
false
true