×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

اجرای طرح ترخیص عیدانه وسایل نقلیه توقیفی در قمکاروان بزرگ «غدیر تا ظهور» در قم برپا می‌شود۲۲ هزار و ۶۶۷ فقره سند مالکیت در استان قم صادر شددستگیری قاتل فراری رستوران قم در یکی از شهر‌های شمالی کشوررتبه اول ریشه‌کنی بی‌سوادی زندانهای کشور به قم رسیدکشف 28100 دلار تقلبی در قمحضور مدیرکل پزشکی قانونی استان در میز خدمت نماز جمعه قمترخیص خودروهای توقیفی کشف حجاب به مناسبت عید غدیرجشن غدیر در 35 بقعه استان قم برگزار می‌شودآزادی 14 زندانی به مناسبت دهه ولایتمرحله پنجم بلوار عمار یاسر شهر قم رسما افتتاح شد۳۵ تقاطع غیرهمسطح در شهر قم تا سال آینده تکمیل می شوداختصاص ۶۰۰میلیاردتومان برای آزادسازی مغازه های قبرستان نو قمصرفه جویی ۱۷ مگاواتی برق در ادارات استان قمنامزدها از اظهارات دشمن شادکن پرهیز کنندپاسگاه انتظامی بوستان علوی قم افتتاح شدمدیر یک دفتر فروش بلیت‌های جعلی هواپیما و قطار در قم بازداشت شدزائرسرای حرم حضرت معصومه (س) آماده اسکان زائرین شددو جوان موتور سوار در جاده قدیم سلفچگان - ساوه قربانی ارابه مرگ شدندنخستین دستگاه سی تی آنژیوگرافی قم افتتاح شد
استاندار قم: آیین نامه اجرایی مجمع مشورتی دانشگاهیان استان قم تدوین شود
true
توسعه و پیشرفت استان‌نیازمند مشارکت نخبگان  و دانشگاهیان است 
استاندار قم با تاکید بر لزوم‌تدوین آیین نامه مجمع مشورتی دانشگاهیان استان قم اظهار کرد: توسعه و پیشرفت استان‌نیازمند مشارکت نخبگان  و دانشگاهیان است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛ دکتر بهرام سرمست استاندار قم در نشست هم اندیشی با اساتید دانشگاه ها و مراکز علمی استان قم، با اشاره به فرضیه های علمی مبنی بر قرار گرفتن اصحاب علم در راس نهادهای حاکمیتی و اجرایی اظهار کرد: استفاده از نظرات دانشگاهیان برای توسعه ی استان در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به شکاف بین دانشگاه و دستگاه های اجرایی افزود: برخی از مدیران دولتی خود را بی نیاز از دانشگاه ها می دانند و وبرخی از دانشگاهیان نیز در فضای علمی خود را صاحب نظر دانسته و بیگانه از دخالت در مدیریت کشور می پندارند.
استاندار قم ایجاد مجمع مشورتی استان قم با حضور روسای دانشگاه ها را در راستای استفاده از ظرفیت های علمی آنها برای مدیریت اجرایی استان دانست و افزود: سازوکار اجرایی این مجمع نیز به دانشگاهیان سپرده شده است.
وی با بیان اینکه ۳۰ مرکز علمی و آموزش عالی در استان قم فعالیت می کنند افزود: در جلساتی که با روسای دانشگاه ها داشتیم مصوب شد نمایندگان دانشگاهیان معرفی و آیین نامه فعالیت مجمع مشورتی استان تدوین شود.
سرمست در ادامه با اشاره به برنامه ی "هر استاد یک مساله، هر دانشگاه یک پروژه" در راستای پیشبرد طرح های اقتصادی، عمرانی و اجتماعی استان قم اشاره و خاطرنشان کرد: این پیشنهاد جهت اصلاح‌فرآیند های  تحقیقات و پژوهش های دانشگاهیان در مسیر رفع موانع طرح های عقب افتاده استان ارائه شده است.
وی با بیان اینکه طرح های استان قم با حضور اساتید مرتبط دانشگاهی بایستی در قالب اتاق های فکر مجزا مورد بررسی قرار بگیرند خاطرنشان کرد: حاصل این گفتگوها باید به تحلیلی منجر شود که در تصمیم گیری ها مدیران ارشد استان را کمک کند.
سرمست گفت: کارگروه های تخصصی در ذیل شورای برنامه ریزی استان نیز باید تعریف شوند تا پیش از مطرح شدن طرح ها در صحن شورا، با پشتوانه ی کارشناسی اساتید دانشگاهی چکش کاری شده و برای تصویب مهیا شوند.
استاندار قم بیان کرد: در ارتباط با صنعت نیز می توانیم از ظرفیت مطالعاتی اساتید دانشگاهی جهت مشاوره به صنعتگران استفاده و این ارتباط را برقرار نماییم.
مقام عالی دولت در استان همچنین با بیان اینکه در راستای ایجاد گفتمان سرمایه گذاری در استان قم برگزاری همایش سرمایه گذاری را در نیمه دوم سال جاری در پیش داریم گفت: آماده ایم در کارگروه های تخصصی این همایش، از ظرفیت های کارشناسی دانشگاهیان استفاده کنیم.
پایان پیام
true

true
false
true