×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

برنامه های گرامیداشت هفته بهزیستی در استان قم اعلام شدادارات و بانک‌های استان قم در روز پنجشنبه ۲۸ تیر تعطیل شدنداقامه نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی در قممراکز بهزیستی بهترین مکان برای توزیع نذورات مردمی در ماه محرم استپليس قم براي تأمين نظم و امنيت عزاداري محرم آمادگی کامل داردتمهیدات ترافیکی ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در قم اعلام شداعمال ۱۰ درصد تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی قانون جوانی جمعیت در قمدستگیری عاملان باند کلاهبرداری ارز دیجیتال پی کوین در قمپیامکی با عنوان "جریمه راهور "کلاهبرداری استبدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی کارفرمایان قمی به تامین اجتماعیمشاور امور مجلس تولیت مسجد مقدس جمکران منصوب شدانجام بیش از ۲ هزار زایمان در مراکز درمانی تامین اجتماعی قم۱۶۴ میلیارد ریال ارز دولتی به خزانه بیت المال در قم برگشت۷۰۰ برنامه فرهنگی ویژه تابستان در کتابخانه های عمومی قم اجرا می شودادارات استان قم از ساعت ۱۱ صبح امروز در پی آلودگی هوا تعطیل شدسقف اجاره بها در استان قم تعیین شدسوگواره بصیرت عاشورایی در ۳۵ بقعه متبرکه قم برگزار می‌شود۱۳۰۰ میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی به شهرداری‌ قم پرداخت شدهمایش بین المللی حکیم فارابی برگزار می‌شودکیفیت هوای شهر قم در شرایط خطرناک قرار گرفت
به مناسب ایام ترور شهید شهریاری؛
true
انرژی هسته‌ای هنوز حق مسلم ما است
شهید شهریاری یکی از شهدای هسته ای کشور است که در آذر سال 89 توسط دشمنان اسلام و این نظام به شهادت رسید این شهید به فرموده رهبر معظم انقلاب با شهادت خود آبرویی به جامعه علمی کشور دادند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،زمانی شعار انرژی هسته ای حق مسلم ماست حرف دل همه مردم ایران بود که دشمنان از این شعار ترس و هراس داشتند و عقده های خود را با ترور شهدای هسته ای خالی می کردند هرگاه خبر شهادت یکی از دانشمندان هسته ای اعلام می شد مردم مصمم تر از گذشته به داشتن انرژی هسته ای ایمان پیدا می کردند.

درست است در این چند سال اخیر به خاطر دروغ پردازی رسانه های زنجیره ای در این خصوص که داشتن انرژی هسته ای باعث عقب ماندگی اقتصادی و فقر معیشت مردم شده است کمی این شعار کمرنگ شد اما با عقب نشینی هایی که در برجام انجام شد نتیجه ای گرفته نشد مردم با توجه به دستاوردهایی که انرژی هسته ای می تواند بسیاری از وابستگی ها ایران را به کشورهای غربی که اهرم فشار و اعمال تحریم های شده است را در داخل بسازد مجدد خواستار فعالیت هسته ای ایران شدند.

شهید هسته ای مجید شهریاری یکی از شهدای هسته ای ایران است که آذر سال 89 به دست رژیم صهیونیستی ترور شد، شهید مجید شهریاری در سال 1345 در زنجان متولد شد. وی متأهل و دارای دو فرزند به نام‌های محسن و زهرا بود. همسر این شهید بزرگوار، بهجت قاسمی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی است.

شهید شهریاری از سال 83 تا زمان شهادت نماینده دانشگاه شهید بهشتی در امور اجرایی همکاری با سازمان انرژی هسته‌ای بود. وی همچنین عضویت در انجمن هسته‌ای ایران، مدیریت گروه کاربرد پرتوها، عضویت در شورای آزمایشگاه و شورای فناوری دانشگاه، عضویت در کمیته تخصصی فنی و مهندسی هیات ممیزه، مشاور جمهوری اسلامی ایران در پروژه سزامی و برگزاری چهار کمیته علمی و کارگاه آموزش را در پرونده اجرایی خود داشت.

در صبح حادثه شهید مجید شهریاری و راننده جلو نشستند و همسر وی هم عقب ماشین نشست. پس از طی ششصد متر، در بزرگراه ارتش یک موتور سیکلت به ماشین نزدیک شده و بمب را متصل می‌کند که در همین حین با فریاد راننده همسر و راننده از ماشین پیاده می‌شوند اما مجید شهریار به خاطر کمربند ایمنی نمی‌تواند در زمان کم از ماشین خارج شود.

رهبر معظم انقلاب در منزل شهید شهریار در خصوص این شهید فرمودند: شهادت دكتر شهرياري، آبرويي داد به جامعه علمي كشور. شهادت همچنين شخصيت برجسته و مورد قبولي، به دشمن نشان داد كه در محيط علمي جمهوري اسلامي، این‌جور شخصيت‌ها و انگيزه‌هايي وجود دارد، مهم‌ترين تسلايي كه انسان در این‌جور حوادث به خودش مي‌دهد اين است كه می‌داند خداي متعال براي اين جان‌فشانی‌ها و اين شهادت‌ها و اين خون‌هاي به‌ناحق ريخته شده، ثواب‌هایی را معين و مدون كرده كه به ذهن ما هم خطور نمي‌كند! به‌قدری اين مقامات و درجات الهي، عالي و غیرقابل‌توصیف است كه ما اصلاً نمي‌توانيم درك كنيم؛ و مطمئن باشيد ايشان الان در بهترينِ حالات است، كه هر مؤمنی و هر انسان صالحي، اگر چنانچه اندكي از آن مراتب را با بتواند با ديده‌ي بصيرت خودش ببيند، آرزو مي‌كند كه اي‌كاش ما به همين سرنوشت دچار بشويم. و الحمدالله رب‌العالمين ايشان (شهيد شهرياري) وضعشان این‌طور است؛ و بزرگ‌ترین تسلي اين است. لكن تسلاي دومي هم وجود دارد و آن قدرداني مردم است. ديديد كه مردم ما چه قدرداني و چه ارزش‌گذاري كردند از اين شهيد بزرگوار. "

یکی از دوستان و همکاران بسیار نزدیک این شهید بزرگوار که راضی به انتشار نام خود نبودند در خصوص شهید شهریار گفت: شهید شهریاری شخصیتی نبود که درباره اقتدار جمهوری اسلامی مماشات به خرج داده و تردید بورزد. ایشان خواهان این بود که جمهوری اسلامی ایران یک قدرت همه‌جانبه جهانی باشد و در تمامی ابعاد پیشرفت کند. اهل مماشات و باج دادن به آمریکایی‌ها نبود.

وی گفت: دکتر شهریاری هیچ‌وقت موافق برجام نبود چرا که برجام جنازه‌ای متفعنی است که عقلای کشور هر چه زودتر باید آن را دفن کنند. اگر شهید شهریاری در حال حاضر حضور داشت نه‌تنها راضی به برجام نمی‌شد بلکه هرچه زودتر در برابر آن مقابله می‌کرد.

خون های شهدای هسته ای هنوز هم این را نشان می دهند که انرژی هسته ای حق مسلم ما است زمانی که کنایه تلخ و معنادار رهبرانقلاب در دیدار با نخبگان که فرمودند: "چند سال پیش، نخبگان آمدند در همین حسینیه نمایشگاه زدند، آن وقتی که هنوز انرژی هسته‌ای حق مسلم ما بود!" می شنویم قلب هر آزاده ای را به درد می آید و مطمئن می شود که برجام دستاوردی نداشته و باید شعار انرژی هسته ای حق مسلم ما است با عمل دولتمردان برای بازگشت به فعالیت های اصلی هسته ای که بعد از برجام متوقف شده این شعار مهم محقق شود.

true

true
false
true