×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

۱۴ دستگاه ویلچر به مددجویان سازمان بهزیستی قم اهدا شد ۶۰۰ نفر از استادان حوزه علمیه در حمایت از نظام و بیانات رهبر معظم انقلاب حمایت کردندبرترین‌های مسابقات شنا در قم معرفی شدند۲۷ میلیارد تومان از محل اجرای نیت واقفان در استان قم هزینه شددیدار سردار اشتری با آیت الله جوادی آملی در قمدختران نخبه بدمینتون باز قم مقام سوم کشور را کسب کردندمردم خوش درخشیدند؛آشوب‌ها سازماندهی شده بودحساب فریب‌خوردگان از حساب معاندان جداستجامعه مدرسین همگان را به تبعیت از منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب دعوت کردپایگاه اطلاع رسانی فردونیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید + کدQRاستاندار قم از کارکنان مجروح پلیس در حوادث اغتشاشات عیادت کردوقف‌های جدید در جهت گره گشایی از مشکلات مردم باشدجوجیستو کاران قم 13 مدال در مسابقات جام ولایت کسب کردندپنجمین یادواره شهدای ارتش در قم برگزار شدصبحگاه مشترک نیروهای نظامی با عنوان «عهد سربازی» در مسحد جمکران برگزار می شودنخستین دهکده فناوری کشاورزی بزودی در قم راه اندازی می شودافزایش ۶۴ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوس‌رانی قماساتید و سینماگران قم خواستار برخورد قاطعانه با مسببان اغتشاشات اخیر شدنداظهارات منتسب به آیت‌ الله اعرافی درباره شال و روسری تکذیب شدپیکر طلبه شهید مدافع امنیت در قم تشییع شد
در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با مراجع و علمای قم مطرح شد؛
true
خواسته ها و مطالبات مراجع و علمای قم از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر یک روزه خود به قم با تعدادی از مراجع و علمای قم دیدار و اولویت‌های برنامه این وزارتخانه را در دوره جدید تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: تلاش کنید در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نیروی جوان بیشتر استفاده شود؛ امروز اغلب مشکلات و گرفتاری‌های جامعه از بیکاری جوانان ناشی است.

آیت‌الله علوی گرگانی:نیروهای جوان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استفاده شود

آیت الله علوی گرگانی در دیدار با محمد مهدی اسماعیلی قم، افزود: بیکاری جوانان می تواند دین و اعتقادات‌شان را دچار چالش و بحران کرده و آنها را در ورطه بی دینی قرار دهد.

مسوولان فرهنگی باید نسل جدید و جوانان را به نحوی تربیت و آموزش دهند که ارزش های دینی در وجود آنها نهادینه شده و آنها خیر و آخرت خود را در پایبندی به مفاهیم دینی جستجو کنند.

این مرجع تقلید اظهار داشت: مسوولان دولتی باید تلاش کنند ارتباط خود را با علما و فضلای حوزه علمیه حفظ کنند و مراجع تقلید نیز وظیفه دارند مسوولان را راهنمایی و دعا کنند.

آیت الله علوی گرگانی افزود: امروز نبرد و جنگ سختی  در مساله فرهنگ در حال انجام است و دشمنان دست به دست یک دیگر دادند تا جوانان را از ارزش های دینی و معنوی دور کنند.

آیت الله علوی گرگانی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد از هنرمندان و افراد مستعد در داخل این وزارتخانه استفاده کرده و از این افراد خوش ذوق حمایت نماید.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی:وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی بیشترین ارتباط را با مراجع تقلید خواهد داشت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با اشاره به اهمیت حوزه علمیه و مراجع تقلید در پشتوانه علمی و معنوی این وزارتخانه، گفت: ما در وزات فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش داریم تا بیشترین ارتباط خود را با مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه قم داشته باشیم.

محمد مهدی اسماعیلی شامگاه پنجشنبه در دیدار با آیت الله علوی گرگانی از مراجع تقلید در قم، افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تحقق انتظارات مورد انتظار از آن نیازمند پشتوانه‌های علمی وتئوری پردازی حوزه‌های علمیه است.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم در تلاش است تا توقعات و مطالبات بر زمین مانده مردم را در طول دهه های گذشته را برآورده کند و در مسیر اعتماد و رضایت عمومی حرکت کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در دولت سیزدهم توقع  بیشتر از سایر دولتها است و باید تلاش کنیم به سمت ایجاد بستر همکاری های نزدیک بین حوزه علمیه و دولت حرکت نماییم.

اسماعیلی یادآور شد: تلاش می کنیم دوران کوتاه مسوولیت را به درستی پشت سرگذاشته و فرهنگ غنی و نجات بخش اسلامی را غنی ببخشیم.

وی همچنین در دیدار با رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) نیز ابراز کرد: دولت سیزدهم برای پیشبرد اهداف فرهنگی خود نیازمند تولیدات علمی چنین موسساتی است.

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری :نقشه راه اقدامات فرهنگی کشور تدوین شود

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضرورت تشکیل ستادی برای برنامه ریزی، تعریف افق آینده و تدوین نقشه راه اقدامات فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید ما شاهد تقویت خرده فرهنگ‌های بومی و محلی که دارای ارزش های دینی و ملی هستند باشیم.

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری نیز عصر امروز در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه برخی افراد پس از پیروزی انقلاب اسلامی مقابل فرهنگ غربی به تدریج مرعوب شدند و ما شاهد رنگ باختن فرهنگ‌ و ارزش های اسلامی در باور آنها بودیم، بیان کرد: یکی از آسیب های حوزه فرهنگ گرفتار شدن به روزمرگی است.

وی ضرورت تشکیل ستادی برای برنامه ریزی، تعریف افق آینده و تدوین نقشه راه اقدامات فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: فعالیت ها و حوزه‌های فرهنگی نباید در پایتخت متمرکز شود و باید ما شاهد تقویت خرده فرهنگ‌های بومی و محلی که دارای ارزش های دینی و ملی هستند باشیم.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه تلاش دشمن این است که ایرانی ها نسبت به ملیت خود احساس ضعف داشته باشند افزود: دشمنان به دنبال این هستند که فرهنگ و فکر مردم را تسخیر کرده و از این مسیر جهت گیری های فرهنگی کشور را طبق خواست خودشان هدایت کنند.

وی با اشاره به اینکه شاهد آمیخته شدن فرهنگ و سیاست هستیم در حالی که فرهنگ از جایگاه بالاتری برخوردار است، افزود: فرهنگ باید سیاست، اقتصاد، اجتماع و دیگر ابعاد جامعه را هدایت کند.

آیت الله حسینی بوشهری ضرورت تقویت فرهنگ قناعت و دوری از اسراف در جامعه را مورد توجه قرار داد و افزود: اگر شاهد ارتقاء فرهنگ بهره وری در کشور باشیم به اقتصاد کشور کمک شایان توجهی صورت می گیرد.

آیت الله نوری همدانی در دیدار وزیر ارشاد تأکید کرد؛فرهنگ، مهمترین بعد انسان سازی

حضرت آیت الله نوری همدانی نیز گفت: در راستای انسان سازی باید به ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی توجه کرد، اما بعد فرهنگی از همه ابعاد مهمتر است.

حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد دولت سیزدهم، یکی از موضوعات مهم را انسان سازی دانست و بیان کرد: انسان سازی که مشکل ترین کارهای دنیاست، کار انبیا و ائمه علیهم السلام و جانشینان آنها بوده است. خداوند متعال نعمت های فراوانی به انسان ها عنایت کرده است.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به آیه ۶۴ سوره آل عمران افزود: انسان به دلیل وجود ابعاد متعدد دارای نیاز‌ها و نعمت‌های فراوانی است؛ مساله انسان سازی به اندازه‌ای اهمیت دارد که خداوند بر او منت نهاد و پیغمبری از جنس خودشان برانگیخت تا مردم را از اخلاق بد پیراسته و به اخلاق خوب آراسته می‌کرد و قران را به مردم می‌آموخت تا مردم در طول زمان به قران مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه خداوند در ۲۰ جای قرآن از حکمت نام برده است، گفت: حکمت به معنای ارزش است؛ پیامبر اسلام ارزش‌ها را به انسان‌ها معرفی کرد.

حضرت آیت الله نوری همدانی ادامه داد: درست است که در راستای انسان سازی باید به ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی توجه کرد، اما بعد فرهنگی از همه ابعاد مهمتر است، چون بعد انسان سازی است. خداوند در وجود انسان ها، غریزه قرار داده و براساس آن زندگی خود را تامین می‌کند، اما خداوند، انسان را مختار آفرید و لذا باید خودش اقدام کند، فعالیت کند و بداند و در راه خودسازی گام بردارد.

وی در ادامه عنوان کرد: امروز دنیا به ما نگاه می‌کند تا ببیند پیام ما برای انسان سازی چیست و لذا در برابر زر و زور و تزویر، انسان سازی کار و مسئولیت سنگینی است؛ حضرت امیر در نامه ۵ نهج البلاغه به والی آذربایجان نوشت: «باید حکمران و مسئول بداند، این کار شما وسیله امرار معاش نیست بلکه امانتی در برابر میلیون‌ها انسان و خداوند است»؛ لذا شغل شما بسیار بسیار حساس است.

حضرت آیت الله نوری همدانی اظهار داشت: اسلام سه چیز را خیلی اهمیت داده است؛ اول ایمان و اعتقاد است که اولین گام مسلمان بودن است و از درون انسان سرچشمه می‌گیرد. در قرآن کریم ۷۵۰ آیه در مورد توحید و ۲۰۰۰ آیه در مورد معاد است پس می‌بینیم خداوند چقدر در زمینه اعتقاد انسان در قرآن کریم سرمایه گذاری کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با آیت الله نوری همدانی:ظرفیت جوانان انقلابی در حوزه جبهه نرم فرهنگی به کار گرفته می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با حضرت آیت الله نوری همدانی گفت: ظرفیت جوانان انقلابی در حوزه جبهه نرم فرهنگی در دوره جدید بیش از پیش مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

محمدمهدی اسماعیلی روز پنجشنبه در سفر یک روزه به قم در دیدار با حضرت آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: در حوزه‌های مختلف با رویش‌های انقلابی جوانان روبه رو بوده‌ایم و دولت مردمی کنونی باید بتواند این ظرفیت‌ها را بکار بگیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد افزود: حوزه فرهنگ دینی غنی است و ما باید بسترهای شکوفایی فرهنگ غنی دینی را با حضور جوانان انقلابی و رویش های شکل گرفته فراهم نماییم.

اسماعیلی افزود: احیای ارزش های انقلابی، اسلامی، هنر و فرهنگ دینی در صدر فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید خواهد بود.

وی ابراز داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها وزارتخانه ای است که پسوند اسلامی دارد اما با این وجود در برخی سالها دچار عقب ماندگی های شده‌است.

اسماعیلی یادآور شد: تعمیق ارتباط با علما، حوزه‌های علمیه و استفاده از توان روحانیت در شوراهای فرهنگ عمومی در دوره جدید تقویت خواهد شد.

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آثار علمی و رویکرد حمایتی آیت الله نوری همدانی در بعد فرهنگی و حمایت از انقلاب اسلامی نقش ویژه ای در طول ۴۲ سال گذشته داشته ‌است.

وی بیان کرد: رییس جمهوری پیش از سفر به قم سلام ویژه و گرم خود را به مراجع عظام تقلید و علمای حوزه علمیه ابلاغ کرد.

این مرجع تقلید بیان کرد: اولین کار شما، ایجاد باور‌ها و ایمان و اعتقاد مردم است و اینکه بدانند اسلام و انقلاب با باور قلبی ارتباط دارد و ایمان مردم بود که انسان‌ها را فوج فوج به جهاد و جبهه‌ها کشانید و شهدایی تقدیم شد. باید سعی کنید این ایمان و عقیده را تقویت کنید و ما هم سرمایه‌های فراوانی داریم.

حضرت آیت الله نوری همدانی دومین مسئله مورد تأکید اسلام را علم دانست و افزود: خداوند در ۷۰ جای قرآن از علم تمجید کرده است و لذا هرچه مردم باسوادتر باشند، درجات آن‌ها افزون‌تر می‌گردد لذا اسلام بر فقاهت تاکید می‌کند.

وی سومین موضوع را عقل دانسته و ادامه دادند: عقل به معنای قدرت تشخیص حق از باطل است؛ رسول خدا در روایتی فرمودند: عقل و جهل را با سپاهیانی که دارد بشناسید. اولین واحدی که در خدمت عقل است، خیرخواهی است، اما انسان جاهل، شرّ از او برمی آید. جهاد سپاه عقل است؛ خودداری از جهاد از سپاه جهل است. ما دشمنان کینه توزی داشته و داریم که در برابر کار‌ها و فکر‌های آن‌ها باید بیدار باشیم.

آیت الله خاتمی نیز در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به داد عرصه کتاب برسد/ نباید به ویروس فرهنگ اجازه انتشار داده شود

عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به داد عرصه کتاب برسد، عرصه فیلم، نوار و کتاب از ابزارهای برجسته نشر فرهنگ هستند،‌ نباید به ویروس فرهنگ اجازه انتشار داده شود.

آیت الله سید احمد خاتمی عصر امروز در دیدار محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در قم برگزار شد، گفت: مردم امیدها به این دولت دارند و همه اقشار اولویت را  مبارزه با کرونا می دانند که در این هفته ها،‌قدم های ستودنی و بلندی برداشته شده و چشم انداز روشنی در مبارزه با این ویروس روشن شده و به برکت اخلاص مسئولان، شاهد هستیم که در این عرصه گشایش خوبی صورت گرفته است.

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری افزود: اولویت دوم بحث اقتصاد است و این عرصه نیز نیازمند تلاش جدی مسئولان است و معتقدیم،‌اگر در مسیر خدا گام برداریم، خدا پیش رو را روشن می کند و از اخلاصی که در مسئولان دولتی و رئیس دولت می بینم، گام های بلندی برای رفع مشکلات برداشته می شود.

وی بیان داشت: اولویت دیگری که رهبر هم فرمود، فرهنگ است و این هم کلید مهمی است. اگر این دیوار شکافته شود، دیوار نظام و انقلاب هم شکافته می شود و باید بدانیم اگر مدیریت فرهنگی به درستی در کشور انجام نگیرد، امکان حل مشکلات اقتصادی و سایر آسیب ها به صورت مطلوب و رضایت بخشی وجود نخواهد داشت.

امام موقت جمعه تهران اظهار داشت: معتقدیم کار فرهنگی نیازمند مدیریت فرهنگی است که در بحث کلان به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و سازمانهایی چون صدا و سیما هم رسالت خود را دارند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به وضعیت نامطلوب سبک زندگی، گفت: با وجود امکانات قابل توجه کشور، اما فرهنگ عمومی ما در مساله اسراف و مصرف مشکل دارد و بسیاری از منابع به هدر می رود و مصرف بهینه ای از آنها نمی شود.

وی عنوان کرد: الان ۴۲ سال از انقلاب می گذرد و وزارت فرهنگ داریم. جای این ارزیابی است چه قدر این پسوند اسلامی را تحقق بخشیده ایم و دولت آقای رئیسی این را ارزیابی کند و اگر تقصیری داشته ایم، جبران کنند.

آیت الله خاتمی گفت: می خواهید وزارت در تراز انقلاب داشته باشید. این آرزوی ما است. برای تحقق این، باید  افرادی هم دارای این اندیشه داشته باشید و  اگر همکاران، همفکر شما نباشند در این راه ناکام خواهید شد، در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید چهره هایی بدرخشند که دلداده اسلام باشند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اشاره به رسالت مهم این وزارتخانه در عرصه کتاب عنوان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به داد عرصه کتاب برسد، عرصه فیلم، نوار و کتاب از ابزارهای برجسته نشر فرهنگ  هستند،‌   فرهنگ کتاب و کتابخوانی در حال احتضار رفتن است. نباید به ویروس فرهنگ اجازه انتشار داده شود.

آیت الله خاتمی گفت: اهل بیت(ع) از فرهنگ به عنوان غذا نام می برند، دین می گوید به ویروس فرهنگی اجازه نشر ندهید، چرا که بیماری جان را به همراه خواهد داشت.

وی همچنین به اثر تولید فیلم اشاره کرد و گفت: در همین رابطه فیلم است. یک ساعت فیلم ارزشی جبران ده ها منبر را می کند.فیلم های خوب و فاخر ساخته شود.

عضو خبرگان رهبری افزود: اگر چه افرادی با این مسئله مجادله خواهند کرد، ولی باید در برابر این دسته افراد مقاومت کرد، چرا که پشتوانه انقلاب خون شهدا است و موجب پویایی آن است و از ما در برابر پاسداشت و حفظ این خون سوال خواهند کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:دشمن آرایش رسانه‌ای خطرناکی را ترتیب داده‌ است

اسماعیلی نیز گفت: دشمن آرایش رسانه‌ای خطرناکی علیه انقلاب و کشور ما ترتیب داده است که باید آن را دفع کنیم.

محمدمهدی اسماعیلی،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر پنجشنبه در دیدار با آیت الله سید احمد خاتمی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن آرایش رسانه‌ای خطرناکی علیه انقلاب و کشور ما ترتیب داده است و باید بتوانیم با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود آن را به نفع جبهه انقلاب و مومنان تغییر بدهیم.

آیت الله اعرافی در دیدار وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی:ضرورت تقویت شورای فرهنگ عمومی/ حوزه های علمیه همراه و یاور دولت است

مدیر حوزه های علمیه نیز در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار توجه و تقویت بیشتر شورای فرهنگ عمومی شد.

آیت الله علیرضا اعرافی عصر امروز در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم که در دفتر مدیر حوزه در قم برگزار شد، اظهارکرد: انتخاب شما را به عنوان یک جوان خوش فکر، با انگیزه، جهادی گرامی می دارم و آمادگی کامل حوزه و دستگاه های زیرمجموعه حوزه علمیه را با دولت جدید و به ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را اعلام می کنم.

مدیر حوزه های علمیه، افزود: همان اندازه که حوزه علمیه مطالبه گر آرمان ها و ارزش های دینی و اخلاقی است به همان اندازه نیزپاسخگو می باشد. این خط اصولی است که دنبال می کنیم و خود را بر مبنا و اساس همین اصول تعریف کرده و با اتکای به همین سیاست و راهبرد در مقام مطالبه گری و پاسخگویی قرار می گیریم.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه دو مقوله «هنر» و «فرهنگ» شاکله اصلی وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی است، ادامه داد: هر چقدر نسبت به این دو مقوله مهم با بکارگیری حوزه و دانشگاه سرمایه گذاری و هدف گذاری شود، این وزارتخانه به برنامه ها و نقش راهبردی خود نزدیک تر می گردد.

امام جمعه قم ادامه داد: در این مسیر، شهر قم به عنوان مرجع علمی می تواند یار بسیار خوب و مؤثری برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد و در این خصوص نیاز به اعداد و ارقام نیست، چرا که همه چیز خود گویا و مشخص است، قم کانون بزرگ علمی و فرهنگی جهان اسلام و تشیع است و پمپاژ کننده معارف ارزشمند و علوم اسلامی و انسانی بوده و لذا در این جایگاه می بایست تعریف شده و مورد توجه قرار بگیرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: شهر قم آمادگی دارد در این جایگاه، شأن و منزلت به جهت بارگاه منورّ حضرت فاطمه معصومه(س) و وجود مراجع معظم تقلید و حوزه های علمیه دراین مسیر همراه و یاور دولت و همه وزارتخانه به ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.

مدیر حوزه های علمیه در ادامه به فعالیت تعداد زیادی از طلاب فاضل حوزه های علمیه در عرصه هنر و ادبیات اشاره کرد و گفت: در این عرصه باید بنیادهای علمی و پژوهشی مرتبط با حوزه و دانشگاه را تقویت کنید و ما در نظام رشته های حوزه و توسعه دامنه علوم اسلامی و انسانی ناظر بر این قلمروها، ضمن تاکید بر اهتمام جدی طلاب نسبت به حوزه های هنری شعر و ادبیات توجه لازم را داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:همراهی و راهبری حوزه های علمیه و صاحب نظران حوزه را می خواهیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیاز جدی به اصلاح ساختار و منابع انسانی دارد.

محمدمهدی اسماعیلی نیز در دیدار با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه که در قم برگزار شد، گفت: حضور شما به عنوان شخصیتی علمی و بین المللی تجربه قابل اتکایی است و ما به عنوان وزارتخانه ای که با پسوند اسلامی به جامعه اسلامی خدمت می کنیم، بیش از گذشته نیازمند توجه و حمایت حوزه های علمیه هستیم.

وی با بیان اینکه همه وزارتخانه درچارچوب نظام اسلامی و زیر لوای ولایت فقیه خدمت رسان جامعه اسلامی است، افزود: امید داریم در دولت جدید احیای ارزش‌های انقلابی را در صدر فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دهیم و در این مسیر همراهی و راهبری حوزه های علمیه و صاحب نظران حوزه را می خواهیم.

اسماعیلی ادامه داد: دولت سیزدهم در حوزه‌های مختلف با رویش‌های انقلابی جوانان رو به رو بوده‌ایم و دولت مردمی کنونی باید بتواند این ظرفیت‌ها را به کار بگیرد. لذا عرصه فرهنگ دینی غنی است و ما باید بسترهای شکوفایی فرهنگ غنی دینی را با حضور جوانان انقلابی و رویش‌های شکل گرفته، فراهم کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: ما با اتکا به ظرفیت غنی حوزه های علمیه، درصدد حرکت تحولی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم و قصد داریم وزارت خانه را به آن وظیفه دیرین و اصلی خود سوق دهیم.

اسماعیلی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برخی سال‌ها،دچار عقب ماندگی‌های شده‌است و ما برای جبران این عقب ماندگی، تعمیق ارتباط با علما، حوزه‌های علمیه و استفاده از توان روحانیت را در دستور کار خود قرار داده ایم و در اولین گام در شوراهای فرهنگ عمومی در دوره جدید حضور روحانیت متعهد و مستعد تقویت خواهد شد.

وی یادآور شد: رئیس جمهوری پیش از سفر بنده به قم، سلام ویژه و گرم خود را به مراجع عظام تقلید و علمای حوزه علمیه ابلاغ کرد.

آیت الله سید محمد سعیدی :فرهنگ کشور باید به اصالت‌ها و رسالت‌های اسلام و اهل‌بیت(ع) برگردد

نماینده ولی فقیه در استان قم با بیان اینکه امروز فرهنگ در جامعه مظلوم واقع شده است، گفت: فرهنگ کشور را باید به اصالت ها و رسالت های اصلی خود که همان فرهنگ اهل بیت(ع) و اسلام است بازگرداند و با پرهیز از تنگ نظری یا مسامحه گری نسبت به دیدگاه های اسلامی به طوری عمل کرد که با اسلام اصیل همخوانی داشته باشد.

آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که پیش از ظهر امروز در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد با آرزوی توفیق برای دولت جدید، اظهار کرد: مهمترین پشتوانه مسئولان که مقام معظم رهبری هم روی آن تأکید دارند اعتماد مردم است که متأسفانه این اعتماد خدشه‌دار شده است.

وی با بیان اینکه اعتماد مردم به مسئولان باید ترمیم شود، گفت: امروز که مردم به این نتیجه رسیدند که باید فردی مردمی را انتخاب کنند مسئولان نیز باید تصمیمات و عملکرد اعتمادساز، امنیت آفرین و بر صراط مستقیم اهل بیت(ع) داشته باشند تا خواسته های مردم از دولت محقق شود.

نماینده ولی فقیه در استان قم نگاه افراطی به بیگانگان را نقطه ضعف مهم مسئولان قبلی دانست و گفت: مرعوب بودن برخی مسئولان قبلی در قبال بیگانگان کار دست خودشان و مردم داد که خوشبختانه رئیس جمهور فعلی نشان داده است که برخوردی قاطعانه همراه با منطق با افرادی که گمان می کنند دنیا در دست آنها است دارد و باید این ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به سابقه درخشان حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در آستان قدس رضوی و دستگاه قضا نسبت به امور اقتصادی و برخورد با مفاسد اقتصادی که مشکل اصلی کشور است، ابراز کرد: یکدست بودن مسئولان از نظر انگیزه خدمت، دیانت و تبعیت از مقام معظم رهبری از نکاتی است که می‌تواند به پیشرفت هر چه بیشتر کشور کمک کند.

سعیدی با بیان اینکه رئیس جمهور به عنوان شخص دوم کشور باید مطیع و مجری اوامر و منویات رهبر معظم انقلاب باشد، افزود: فرصت خدمت نعمتی است که در اختیار شما قرار گرفته است و باید با روحیه جهادی و خستگی ناپذیر کار کرد و از ظرفیت نخبگانی کشور چه در فکر و چه در اجرا استفاده کرد.

وی با بیان این که امروز فرهنگ در جامعه مظلوم واقع شده است، افزود: فرهنگ کشور را باید به اصالت ها و رسالت های اصلی خود که همان فرهنگ اهل بیت(ع) و اسلام است بازگرداند و با پرهیز از تنگ نظری یا مسامحه گری نسبت به دیدگاه های اسلامی به طوری عمل کرد که با اسلام اصیل همخوانی داشته باشد.

تولیت آستان مقدس بانوی کرامت ارتباط با دیگر ملت‌ها و دولت‌ها را سیره پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) دانست و گفت: قوانین اسلام برای مدیریت بسته جامعه طراحی نشده است و ارتباط با خارج کشور در چارچوب قوانین اسلام باید صورت بگیرد.
منبع:خبرگزاری ها
پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

true

false
true
اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش 3 برابر خواهد شدانقلاب و مقاومت کمر دشمنان را در منطقه شکسته استدیدار با 800 خانواده معظم شهید در قم37 پایگاه کمیته امداد آماده دریافت کمک‌های مردم هستندسرمایه‌گذار قدرتمندی برای راه‌اندازی منوریل قم اعلام آمادگی کردجاعلان مهر و آرم رياست جمهوري در قم دستگیر شدندهمایش پیاده‌روی خانوادگی در قم برگزار می‌شودامروز جهان تشنه عدالت امیرالمؤمنین علیه الاسلام استپیشنهادهای معاون سابق وزیر نیرو برای بهبود اقتصاد ایرانردپای انسان در طبیعتلزوم تغییر و جوان گرایی در بین مدیران ، سیاستگذاران و تصمیم گیران قمعکاسی تبدیل یک تصویر به خاطره استحلوا حلوا کردن طرح رتبه بندی فرهنگیان ! ‏آمار 20 هزار نفری معتادان شایسته قم نیستالزامات پنج گانه حمایت از کالای ایرانیدرد مردم سوختن در آتش قطار است نه حصر!#نه_به_آجیلپنج خاطره شنیدنی رهبر انقلاب از امام خمینی (ره)تیزر فیلم جدید ده‌نمکی/ اکران زندانی‌ها در ایام نوروزواکنش مجری تلویزیون به اظهارات محمدرضا گلزارهزینه 150 هزار میلیارد تومانی تصادفات برای کشورآیت‌الله رئیسی: برخورد با فساد خط قرمز نداردنشان عالی ذوالفقار روی سینه سردار سلیمانیزندگی؛ از نو !جناب آقای سرمست؛قم مخزن نيروی انسانی است9دی در تاریخ ماندگار استانرژی هسته‌ای هنوز حق مسلم ما استتربیت 200 طلبه به عنوان مشاور در بنیاد فقه و معارف اهل‌بیت(ع)تضمین قطعی اروپایی ها شرط مجمع برای تصویب FATF استفاجعه مسجد نیوزیلند را به همه مسلمانان جهان تسلیت می‌گوئیماجرای طرح آرامش بهاری در 36 بقعه متبرکه قمتحریم ها بر روی اخلاق کاری و پشتکار ما تاثیری نداشته استپرداخت عوارض آزادراه قم – تهران الکترونیکی شدظرفیت پارکینگ قم افزایش یافتآماده باش نیروهای حفاظت از اراضی ملی راه وشهرسازی قم در نوروز98معاینات زائرین حج تمتع 98 در قم آغاز شدفعالیت 10 گروه جهادی از دانشگاه های استان قم در ایام نوروزهیچ صنفی در قم اجازه فروش مواد محترقه نداردعرصه دیپلماسی جای اعتماد نیستسه درس مهم زندگی از پدر امتحفظ امنیت مالی و جانی مردم دغدغه پلیس در چهارشنبه آخر سالآمادگي پليس قم براي خدمت به زائران و مسافران نوروزيتوقیف محموله 310 میلیون ریالی مواد محترقه پرخطر در قماعلام برنامه‌های ستاد اقامه نماز قم در ایام نوروزسرپرست ادارات كل حراست و اتباع خارجي استانداری قم منصوب شدندمبارزه با مواد مخدر به صورت دستوري امكان پذير نيستبراي جذب سرمايه گذاري خارجي از ظرفيت هاي وزارت امور خارجه استفاده شودسیار رفت، حیدری آمدفعالیت 16 پایگاه ثابت و سیار جمعیت هلال احمر در محورهای موصلاتی قمکلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی استکانال مالی اروپا شبیه یک «شوخی» است؛سال جدید سال فرصت‌هاستتلاش نیروی انتظامی در ایام نوروز قابل تقدیر استدست رد پليس قم به رشوه 2 ميليون ریالیکشف 207 کیلوگرم حشیش در قمشرايط جديد بهره مندي مشمولان غايب وفرزندان ايثارگران از امتيازکسرخدمتبازدید بیش از 11 هزار نفر از آثار تاریخی استان قماستفاده حداکثری از ظرفیت بقاع متبرکه قم تغییرات مدیریتی در مسجد مقدس جمکران کشف محموله 5 میلیارد ریالی پارچه و پتو قاچاق در قمخدمت رسانی جوانان هلال احمر به ۱۲ هزار ۸۰۰ نفر مسافران نوروزی در قمتوديع و معارفه سرپرست اداره كل روابط عمومي استانداري قممدير كل برنامه ريزي، نوسازي و تحول اداري استانداری قم منصوب شدکشف بیش از 80 کیلوگرم تریاک در قمارسال دومین مرحله کمک‌های مردم قم به سیل زدگان شمال کشورمردم از نزدیک شدن به رودخانه های قم خود داری کنندابلاغ سلام مقام معظم رهبری به خانواده شهید " علیرضا همایی فصیح"محدودیت های ترافیکی قم در تعطیلات پایانی نوروز اعلام شدقم در سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) به سوگ نشستکشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قممردم مراقب کلاهبرداران تلفني باشندمردم از نزدیک شدن به رودخانه های استان قم خودداری کننداقدامات لازم تا رفع مشکلات و آلام مردم سیل زده ادامه یابدکار اصلی مسئولان بازسازی ویرانی‌های سیل استاعزام نیرو‌های قرارگاه جهادی از قم و تهران به مناطق سیل زدهاعزام تیم آتش‌نشانی قم به مناطق سیل‌زده لرستانارسال محموله کمک های امدادی و اعزام تیم تخصصی هلال احمر قم به مناطق سیل زده خوزستانامکانات و تجهیزات امدادی قم برای سیل زدگان لرستان و خوزستان ارسال شدرهبری فرمودند از معبر آبی «کرخه کور» حتما استفاده کنیدحجة‌الاسلام مروی به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شدکمک 700 میلیون تومانی مردم قم به سیل زدگان کشوردشمن در پی سوءاستفاده از سیل اخیر ایران استمعاون استاندار قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش 21 درصدی تصادفات فوتی در قمکمک‌رسانی به سیل‌زدگان بدون همکاری ‌مردم محال استمدیران ناکارآمد قم برکنار می‌شوندذخیره آب سد ۱۵ خرداد قم به ۶۰ میلیون مترمکعب رسید5 محموله و 50 امداد گر از قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش تصادفات فوتی و جرحی قم در ایام نوروزبازدید رئیس هلال احمر و نماینده مردم قم در مجلس ازمناطق سیل زده استان لرستان‎حضور روزانه ۲۰ هزار نمازگزار نوروزی در نمازهای جماعت مسجد مقدس جمکران آبگیری تالاب غدیر اسب در استان قم پس از 2 دههدستگيري باند سارقان مغازه در قمبررسی بیش از 260 مورد مشاوره فعال در تعطیلات نوروزیویژگی های روان‌شناختی فضای مجازیچهره‌های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل می‌شوندهمایش «انقلاب اسلامی، آغازگر عصر جدید» فردا در دانشگاه قم برگزار می‌شودکاری کنید که نظامیان امریکایی هرچه زودتر از عراق خارج شونداجازه نمی دهم مدیران کلی گویی کنند؛مدیر میدانی هستماقامت بیش از 768 هزار مسافر نوروزی در قماولویت فوری مسئولان خدمات رسانی به سیل زدگان استهمکاریهای دانشگاهی مهمترین راه مبارزه با افراط و تکفیر استآماده سازی 4 هزار بسته غذایی 72 ساعته ویژه سیل زدگان2 شهربازی در قم به بهره‌برداری می‌رسدارسال کمکهای بهزیستی استان قم به مناطق سیل‌زده لرستانکشف حدود 200 کیلوگرم تریاک در قممستند سازان سپاه قم به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شدنداختتامیه جشنواره «چهل سال چهل فیلم» در قم برگزار می‌شودسومین جشنواره ملی «فانوس» با موضوع دفاع مقدس فراخوان شداسکان 30 هزار مسافر نوروزی در بقاع متبرکه قمبازگشایی محور معمولان-پلدختر با همکاری استانهای اصفهان ، قم ، لرستان ، بوشهرگربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسیدهمایش «پیشینه و ابعاد نظری کتابت قرآن کریم»در قم برگزارمی شودثبات اقتصادی یکی از پشتوانه های نظام اسلامی استکشف حدود 95 کیلوگرم حشیش در قمدستگيري سارقان حرفه اي غیر بومی منزل در قمفراخون خدمت جهادی و اعزام 150 نیروی داوطلب به مناطق سیل زده لرستانآیت الله فاضل لنکرانی از راه اندازی مرکز تخصصی فرزندآوری سالم حمایت کرداعزام تیم اورژانس اجتماعی 123 قم به لرستانهفتمین محموله کمک های مردم قم به مناطق آسیب دیده از سیل اعزام شدافتتاح خط تولید مرکز ملی فناوری خلاء ایران در سایت هسته ای فردوسیل ۱۱۶ میلیارد ریال به قم خسارت زدمسابقات قرآن طلاب حوزه های علوم دینی جهان درقم برگزار می شودهمه مسلمانان انقلابی عنوان پاسدار را دارندانتصاب جدید در اداره کل حفاظت محیط زیست استان قمريزش کوه در محور جاده" قديم قم – تهران "انتخاب آیت الله «شیخ عیسی قاسم» به عنوان مهدی یاور سال ۹۸ مسجد مقدس جمکرانمدیر دفتر نماینده ولی فقیه و رهبر شیعیان پاکستان با سیل زدگان ایران ابراز همدردی کرد1500 نفر از پرسنل سپاه قم برای حضور در مناطق سیل زده لرستان اعلام آمادگی کردندبرگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و رونق تولید در قماستفاده از ظرفيت كاركنان شاهد و ايثارگر در مدیریت دستگاههای اجراييامیر پور دستان:حقیقت این است که آمریکا دیگر توان هیچ‌گونه جنگ نظامی نداردنخستین گردهمایی روحانیون دانشگاه آزاد اسلامی در قم برگزار شدشورای اطلاع رسانی استان قم تشکیل می شودمشوق های سرمایه گذاری سال 98 شهرک های صنعتی قم اعلام شدتحریم ها اوج بُغض و کینه آمریکا از انقلاب اسلامی استقم در حوزه امنیت در بین پنج استان برتر کشور قرار داردتقدیر و تشکر آیت الله مبلغی از سپاه، ارتش ،مردم و مسئولان110 تن از جوانان و امدادگران هلال احمر قم به مناطق سیل زده لرستان اعزام شدندشهردار قم در واکنش به اقدام اخیر آمریکا:من هم یک سپاهی‌اماقدام آمریکا علیه سپاه نشان دهنده اوج حماقت ترامپ استپاسداران نمونه سپاه استان قم تجلیل شدندجزییات مراسم تشییع پیکر مطهر شهید «احمد جلالی نسب» در قم اعلام شدهمایش آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار می شود114 موکب در قم آماده خدمات رسانی به منتظران ظهور استنیروهای مسلح امید سیل زدگان کشور هستندجشنواره ملي نوروزی پلیس در قم برگزار می‌شودمردم قم در کمک به هموطنان سیل زده حماسه آفرینی کردندتداوم طرح جمع آوري معتادان متجاهر در قمارسال کمک 2 میلیارد ریالی اوقاف قم برای سیل‌زدگان خوزستانتشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیکحضور اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در نمایشگاه بین المللی محیط زیستکشف 251 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس "قم و اصفهان"ارسال سه دستگاه پل فلزی 30 متری به مناطق سیل زده لرستانسرای ملاحسین قم مرمت می‌شودچهره های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل شدندمردم قم بیش از 15 میلیارد ریال به سیلزدگان کمک کردندکتاب دائره المعارف شیعه در قم رونمایی می شودقره چای پس از دو دهه رنگ آب به خود دیدبلوار امام علی(ع) پردیسان به‌ زودی به بهره‌ برداری می ‌رسدارتباط ۹۰ درصد روستا‌های پلدختر و چگنی برقرار شددومین محموله کمک بهزیستی استان قم به مناطق سیل زده ارسال شدحاج احمد دباغ؛نابغه قرآنی جهان اسلام مورد تقدیر قرار گرفتغرب جایگاه علمی اش را مدیون دانشمندان مسلمان استتخصیص گوشت‌های قربانی نیمه شعبان به مناطق سیل‌زدهآیت الله فاضل لنکرانی هزینه تاسیس 2 باب مدرسه را در لرستان تقبل کردندآماده سازی ۲۰۰ هکتار پارکینگ با ظرفیت بیش از ۴۰ هزار خودرو درقماعتراف سارقان 200 میلیاردی به 35 فقره سرقت منزل در قمخارج کردن کیست مایع ١٠ لیتری در بیمارستان تامین اجتماعی قمبرگزاری سومین دوره آموزشی توانمند سازی تشکل های مردم نهاد قمپیشکسوتان فوتسال استقلال تهران و قم حامی سیل زده گان شدندپنج هزار شغل در بخش صنعت قم ایجاد شدخرید ۱۴هزار مترمربع از باغات قم برای صیانت از فضای سبز توسط شهرداریمعارفه وتودیع رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قمتشکیل شورای مشورتی جوانان استان قمافتتاح طرح هاي عمراني و ورزشي دانشگاه قمگلریزان ورزشکاران قمی به نفع سیل زدگان برگزار شدگسترش زیرساختهای ارتباطی برای تولید و انتشار محتوای غنی اسلام۲۰۰هکتار پارکینگ در محدوده مسجد جمکران آماده سازی شددست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بودخانواده های معظم شهدای ارتش در قم تقدیر شدنددیدار استاندار قم با رئیس مجلس شورای اسلامیروحیه ی ایثارگری ارتش موجب اقتدار و امنیت ملی شداعلام محدویت های ترافیکی نیمه شعبان در قمانهدام باند سارقان مغازه و کشف 20 فقره سرقت در قمفراخوان مشمولان اعزامي فارغ التحصيلان دانشگاه و موسسات آموزش عالي در ارديبهشت 98کمک 7میلیارد 800میلیون ریالی مجموعه اصناف قم به سیل زدگانبخشی از تخصیص باقی مانده سال قبل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پرداخت می شودهمایش «نرجسانه» در مسجد مقدس جمکران برگزار شدآیت الله نوری همدانی:دشمنان از جامعه‌ای که در برابر سلطه‌گران بایستند ناراحت می‌شوندحمل و نقل پاک؛ آن گاه شهر پاکمدارس قم شنبه ۳۱ فروردین تعطیل شدسیل اخیر نمادی از همبستگی جبهه مقاومت شدکمک 2میلیاردو 500میلیون ریالی فعالان گردشگری قم به سیل زدگانجشنواره عکاسی قاب فیروزه‌ای در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودمراسم پنجمین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام برگزار می‌شودشیخ عیسی قاسم "مهدی یاور" مسجد مقدس جمکران شدثبت معنوی جشن های نیمه شعبان به عنوان "بزرگترین اجتماع مهدی یاوران جهان"افتتاح نخستين آكادمي تخصصي اسكيت در قمقم در شب میلاد امام زمان(عج) غرق در نور و سرور شدقرارگاه حضرت قائم(عج) دائمی می شوددستگیری سارق 4 میلیاردی طلاوکشف 33 کیلو تریاک در قمفرافکنی مدیر روابط عمومی آبفای قم پس از ورود فاضلاب به منازل مردم!ارائه خدمات مطلوب تر به زائرین در نیمه شعبان نیازمند اعتبارات ویژه و حمایت ملی استارائه خدمات امدادی و درمانی به بیش از 5 هزار نفر در طرح ملی "منتظران ظهور"داوطلبان خانه هلال مرکز خدمات حوزه علمیه به مناطق سیلزده خوزستان اعزام شدندکشف 9 کیلو و 400 گرم مواد افیونی شیشه در قمکشف 102 هزار نخ سیگار قاچاق در قمتوقف  121 پروژه به دلیل تخلف از مقررات ملی ساختمان در قمبسترهای مخابراتی باعث اشاعه دین خدا و فرهنگ اصیل و ناب محمدی می شودکشف 466 کیلوگرم موادمخدر در قمتجليل از عوامل ستاد اجرايي خدمات سفر استان قمبرنامه های هفته سلامت در استان قم تشریح شدبرگزارش همایش ورزش صبحگاهی کارکنان بهزیستی استان قمنشست علمی عرضه حدیث بر قرآن برگزار شدبهسازی 22 کیلومتر از محور قم- نیزار در سال جدیدکشف یک هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قممردم قم بیش از 2 میلیارد تومان به مناطق سیل زده کمک کردندقمار است و کسانی که شرکت می کنند مالک آن جوایز نیستنددشمنی و توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماندرئیسی در دیدار مراجع تقلید:تحول در دستگاه قضا در دستور کار استبانک ها در زمینه کمک رسانی به اقشارآسیب پذیر جامعه اهتمام لازم را داشته باشندگرفتاری‌هایی که طلاب در این زمان از جهت معیشتی دارند این به مراتب از گذشته بیشتر استپایان شب سیاه دیکتاتوری و خونریزی آل سعود نزدیک استآیت الله حسینی بوشهری:تبدیل کارخانه ها به برج فاجعه استاساس وهابیت بر کشتن انسان های بیگناه استآیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ماندمطالبات مراکزدرمانی قم از بیمه سلامت پرداخت شدآیت الله صافی اعدام مسلمانان در عربستان را محکوم کردکشف 1337 کیلو مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس قم و تهرانافزایش طلاق در جامعه ریشه‌یابی شودآغاز فعالیت دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی قمکلاهبرداری ایمیلی از شرکت های تجاری و صرافی هانصب تجهیزات کاهنده مصرف آب در مدارس، مساجد و ادارات قمهیچ هورمونی در تولید مرغ استفاده نمی شودتمامی عمل های جراحی یک درمانگاه چشم پزشکی خصوصی در قم تعطیل شدجادوگر آسيا هم از قم رفتبا قاچاق و عوامل نا امن‌کننده فضای مجازی برخورد جدی کنیدممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن در استان قمهشدارهای پلیس قم برای پیشگیری از سرقت، جعل و كلاهبرداري تشدید نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضانگفتگو با نویسنده کتاب فصل فیروزهافزایش 13 درصدی نزاع و درگیری در سال 97 در قماجرای  طرح یک کاسب، یک کالای اساسی توسط اتاق اصناف قمپذیرش 2500000 هزار نفردر مراکز درمانی تامین اجتماعی قمقم در پرداخت مطالبات فرهنگیان از استانهای موفق کشور استمشاوره و حل و فصل اختلافات مردم در کلانتری ها امری ارشمنداستمشکلات واحدهای تولیدی را بصورت میدانی پیگیری می کنیمگردهمایی رابطين سازمان هاي دولتي و ناجا و برگزار شدکشف 38 کیلوگرم تریاک در قمارسال کمک‌های فنی و تجهیزاتی به مناطق سیل‌زده کشورموسسه آموزش عالی طلوع مهر قم یک مرکز آموزشی در مناطق سیل زده پلدختر می سازدکتابخانه و مرکز اسناد مجلس متاسفانه به درستی عرضه نشده استکمیته های هفتصد گانه همکاریها ؛ قرار گاه های فرهنگی تربیتی کشورعزت نفس معلمان در مسئله معیشت باید محفوظ بماندطلاق در قم افزایش یافته استمردم بزرگترين پشتوانه انقلاب اسلامي هستندمعرفي مديركل جديد دفتر امور اجتماعي و فرهنگی استانداري قمتلاش گران عرصه كار و توليد قم تجلیل شدندتجلیل از مقام علمی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملیمزار شهید مطهری در قم گلباران شدآیت الله فاضل لنکرانی: احکام دینی با زبان هنر به مردم منتقل شودوزیر اطلاعات: مبلغان پاسخگوی شبهات و نیازهای جامعه باشندبخش قابل توجه تخلفات کلان اقتصادی با زد و بند برخی دستگاه ها صورت می گیرداجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه قم در ماه رمضاندولت و آموزش و پرورش بدانند ملت هرگز اجازه اجرای سند 2030 را نخواهند دادپیکر مطهر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شوداجرای طرح افق با محوریت بقاع متبرکه در قمبرنامه های مسجد مقدس جمکران در ایام ماه مبارک رمضانانهدام باند سارقان مغازه و احشام در قمدستگیری متهم به اخلال در نظم در فضای مجازیواحد هاي صنفي در صورت تظاهر به روزه خواري پلمپ می شوندکشف 155 کیلوگرم تریاک در قم9 اثر تاریخی قم ثبت ملی شدطرح دادرس، محور توسعه و ترویج فرهنگ خودامدادیپیکر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع شدتجمع مردم قم در محکومیت جنایات رژیم آل سعود برگزار شداولین گواهی حلال صنایع غیر گوشتی صادر شدآموزش و پژوهش دو رکن مهم در توسعه و تعالی استبازآفرینی محلات قم 10 تا 12 سال زمان می بردرئيس هیأت فوتبال قم استعفا كرد؛سفر شبانه تاج به قمویژه برنامه های حرم مطهر در ماه مبارک رمضان تشریح شدمردم نباید هر روز با یک نرخ جدید مواجه شوندپزشکان قم ملزم به نصب کارت خوان در مطب شدنداخطار آیت‌الله مکارم به دولت: دست از گرانی برداریدحجم افزایش ارتکاب جرایم در فضای مجازی خیلی تکان دهنده استکشف حدود 26 کیلوگرم تریاک در قمقصور پزشکی در قم کاهش یافتپرداخت ٣٦ میلیارد تومان هزینه دارو به بیماران خاص و صعب العلاج در قمدرک شرایط موجود مهمترین اولویت مبلغان دینی استمجمع هیئت فوتبال قم پشت درهای بسته؛ چرا خبرنگاران را به جلسه راه ندادند؟هلال احمر قم رتبه نخست آموزش را در کشور به دست آوردقرآن دستور داده با آنها که بر سر ملتها عربده می‌کشند، مقابله کنید‌نگاهی به حضور 4 ماهه سرمست در استانداری‌ قمشورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در برقراری امنیت جامعه نقش موثری داردپرتال جدید دفتر تبلیغات اسلامی رونمایی شدکشف بیش از 100 کیلو تریاک در قمخدمات جمعیت هلال احمر قم تشریح شدمرمت خانه تاریخی ملاصدرا در حال انجام استنمایشگاه تخصصی مبلمان استان قم برگزار می‌شودقم یکی از استان های برتر کشور در زمینه امنیت سرمایه گذاری استپاسخگویی تلفنی استاندار قم به درخواست های مردمی از طریق سامانه سامدایران با کمال عزت و افتخار در برابر دشمن خواهد ایستادنمازگزاران قمی از اقدام متقابل ایران در برابر نقض برجام حمایت کردنداحداث 360 هکتار فضای سبز در طرفین بلوار آیت‌الله بروجردی قماکران ۱۲۰۰ مترمربع تبلیغات شهری با شعار «همه میهمان خدائیم»از اجرای طرح "رقابت در خدمت" تا حضور پرشور هلال احمری ها در نماز جمعه قمدستگیری سارق کیف قاپ در قمفراخوان اعزام مشمولان در اردیبهشت ماه 1398۲۴۰ هزار نفر مهمان سفره افطار در حرم امامزاده سید علی(ع) می‌شونددستگیری سارقین کيف قاپ و مدارس در قمدر احیای موقوفات نباید از جوسازی‌ها هراس داشتدر بحث نمای ساختمانی دچار ابتذال فرهنگی شده ایمکسب 3 رتبه عالی استان قم در اجرای برنامه های کانون دانش آموزیثبت نام اعتکاف رمضانیه در مسجد مقدس جمکران آغاز شدتقدیر گران قیمت حوزه از سید محمد بطحائی !جرم در جامعه ما زیاد نیست، تجاهر به جرم زیاد استكشف 5 تن گوشت مرغ فاسد از یک دامداری در قم!پایگاه سلامت اجتماعی بهزیستی شهر جعفریه افتتاح شدآغاز توزیع غذای گرم و سبدهای غذائی بین مددجویان بهزیستی قمدرخشش کم توانان ذهنی استان قم در چهاردهمین جشنواره ورزشی کم توانان ذهنی کشوربرگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب در قماجتماع بزرگ یاوران حضرت خدیجه(س) در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودسه تن در استخر خانگی بخش کهک قم جان باختنددو انتصاب جدید در استانداری قماحداث ۵مدرسه وکمک 120 میلیونی دفتر آیت الله فاضل لنکرانی برای سیلزدگاندستگيري 7 نفر اراذل و اوباش شرور در قمکشف حدود 7 کیلوگرم تریاک در قمرئيس و اعضاي ستاد انتخابات استان قم منصوب شدندطرح توسعه ناحیه صنعتی خورآباد تصویب شدجنگ نمی‌شود مذاکره با آمریکا سمّ است گزینه قطعی ملت مقاومت استکمک 25 میلیارد ریالی مردم قم به سیلزدگانکشف بیش از 50 کیلوگرم تریاک در قماولين طرح جامع حمل و نقل بار درون شهري كشور براي شهر قم به تصويب رسيدجشن اختتاميه واحدهاي مسكن مهر تا پايان شهريور 98 برگزار می شود۲۸ اردیبهشت‌ بازدید از موزه‌های قم رایگان استتوقیف خودروی سواری سمند با پلاک جعلی در قمبرخورد قانونی پلیس قم با روزه خواري در انظار عمومیقدرداني استاندار قم از كاركنان روابط عمومي استانداري قمتوزیع سبد غذایی و بهداشتی در روستاهای سیل زده شادگان خوزستاناعلام فراخوان آثار پژوهشی با موضوع حوزه، جهاد اقتصادی و فضای مجازیدشمن با جنگ روانی رابطه مردم با نظام را هدف گرفته استدستگیری سارق آیینه بغل خودروهای مدل بالا در قمکشف بیش از 63 کیلوگرم تریاک و ماده مخدر گل در قمبرگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص هاي سلامت، امنیت، قانونمندی و مشارکت حداکثری در دستور کار دست اندرکاران انتخاباتدانشگاه علوم و معارف قرآن مقام نخست مسابقه شب های نورانی نمایشگاه بین المللی قرآن را کسب کردسارق میل گردهای پروژه پل مرجعیت قم دستگیر شدکشف حدود 43 کیلوگرم تریاک در قمحضور تیم سحر کانون دانشجویی هلال احمر قم در مناطق آسیب دیده از سیل پلدخترموفقیت روابط عمومی ها در گرو دانایی و آگاهی استکیفر خواست پرونده متهمان واقعه کلینیک تابان تا آخر هفته صادر می‌شودثمرات وقف در امدادرسانی به سیل‌زدگان مشهود بودمراکز بهزیستی مناسب ترین محل برای اقدامات خیرخواهانه در ماه رمضان استساخت اسکروپمپ فاضلابی با استفاده از توان متخصصان داخلی در قمتجلیل از اعضای شرکت کننده در خدمات رسانی سیل های اخیر در قمکشفیات مواد مخدر در قم 3 برابر شدکشف محموله 4 میلیارد ریالی کالا و 25 هزار لیتر نفت کوره قاچاق در قممیدان شهید مطهری ساماندهی می شودتجلیل از عملکرد مخابرات قم و کارکنان روابط عمومی این شرکتثبت 2 وقف جدید به ارزش 2 میلیارد تومان در قمپلمپ 35 واحد صنفي با اجرای طرح برخورد با روزه خواري در قمکشف بیش از 27 کیلوگرم مواد مخدر گل و گراس در قمخانه هلال مرکز خدمات حوزه‌های علمیه افتتاح شد‎اطعام 10 هزار نفری و کمک رسانی به سیل‌زدگان لرستانجای خالی شاکله قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب در نمایشگاه قرآنبرگزاری جشن هفدهم رمضان در مسجد مقدس جمکراناجرای 300 برنامه به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد در قممهلت یک هفته ای به ادارات قم برای پاسخ به استعلامات بانکی تسهيلات رونق توليدوضعیت فاضلاب پردیسان بحرانی استانتصاب مدیر کل نظارت بر امور عمرانی شهرداری قمپیدا شدن جسد جوان غرق شده افغان پس از ۳روز توسط نیروهای آتشنشانی قممرکز پایش تصویری قم افتتاح شدطرح ملی کنترل فشارخون در قم اجرا می‌شودارتقاء مهارت‌های اجتماعی دانشجویاندانشگاه قم در ردیف دانشگاه های بین المللی استانتخابات انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان قم برگزارشد110 طرح نیمه تمام صنعتی در قم به بهره برداری می رسدکشف 90 کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری باند 11 نفره جرایم سایبری در قمیک وقف با چند شرط جالب در قمکشف حدود 48 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قمعدم ارائه خدمات به مشمولان غايب در قمپل طغرود در محور قم – جعفریه افتتاح شد۱۱ زن در یکی از استخر‌های قم مسموم شدندویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر حرم حضرت معصومه(س) اعلام شدخاک بر سر کسی که در حوزه دنبال مقام و منصب باشدبرگزاری محفل انس با قرآن مددجویان بهزیستی استان قمتوسعه و پیشرفت استان‌نیازمند مشارکت نخبگان  و دانشگاهیان است قلب ماه رمضان لیلة القدر استدستگيري سارق منزل و اعتراف به 3 فقره سرقت در قماضافه خدمت مشمولان غايب داراي کسرخدمت ايثارگري بخشیده شدخانواده شهدا وایثارگران‌ اسوه های صبر و استقامت هستنداطاعت از فرامین رهبری و ترویج فرهنگ دفاع مقدس راهگشای مشکلات جامعه استسه گزارش از متن و حاشیه های پیدا و پنهان نمایشگاه بین المللی قرآن کریمآیین گرامیداشت «هفته مقاومت و پیروزی» در قم برگزار شدکشورهای عربی حکومت ها را بر پایه عدالت امام علی(ع) بنا کنندکشف محموله میلیاردی پارچه رومبلي قاچاق در قمکشف بیش از 25 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قماجرای تمهيدات ترافيكي ويژه شب هاي قدر در هسته مركزي شهرقمحضور استاندار قم در ضیافت افطاری فرزندان بهزیستیضیافت افطار فرزندان بهزیستی به میزبانی آیت الله سبحانیکلاهبردار و بازرس جعلی بیت رهبری در قم دستگیر شد