×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

۱۴ دستگاه ویلچر به مددجویان سازمان بهزیستی قم اهدا شد ۶۰۰ نفر از استادان حوزه علمیه در حمایت از نظام و بیانات رهبر معظم انقلاب حمایت کردندبرترین‌های مسابقات شنا در قم معرفی شدند۲۷ میلیارد تومان از محل اجرای نیت واقفان در استان قم هزینه شددیدار سردار اشتری با آیت الله جوادی آملی در قمدختران نخبه بدمینتون باز قم مقام سوم کشور را کسب کردندمردم خوش درخشیدند؛آشوب‌ها سازماندهی شده بودحساب فریب‌خوردگان از حساب معاندان جداستجامعه مدرسین همگان را به تبعیت از منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب دعوت کردپایگاه اطلاع رسانی فردونیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید + کدQRاستاندار قم از کارکنان مجروح پلیس در حوادث اغتشاشات عیادت کردوقف‌های جدید در جهت گره گشایی از مشکلات مردم باشدجوجیستو کاران قم 13 مدال در مسابقات جام ولایت کسب کردندپنجمین یادواره شهدای ارتش در قم برگزار شدصبحگاه مشترک نیروهای نظامی با عنوان «عهد سربازی» در مسحد جمکران برگزار می شودنخستین دهکده فناوری کشاورزی بزودی در قم راه اندازی می شودافزایش ۶۴ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوس‌رانی قماساتید و سینماگران قم خواستار برخورد قاطعانه با مسببان اغتشاشات اخیر شدنداظهارات منتسب به آیت‌ الله اعرافی درباره شال و روسری تکذیب شدپیکر طلبه شهید مدافع امنیت در قم تشییع شد
رئیس جمهور در جلسه بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی:
true
نیکزاد و امیرآبادی خودشان نخواستند وزیر شوند
حجت الاسلام رئیسی صبح امروز در جلسه بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی کابینه سیزدهم اظهار داشت: تلاش شد سراغ نیروهایی که خیلی‌هایشان در ذهن شماست برویم، اما طبیعتا ممکن است هر دعوتی مواجه شود با یک سری از مسائلی یا معذوریتی دارند. گاهی برخی دوستانی که در مجلس هستند ترجیح‌شان مجلس بود مانند آقای نیکزاد یا آقای امیرآبادی یا دوستان دیگر، یا برخی ترجیح‌شان همان شغلی که اکنون دارند، بود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی در جلسه بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی کابینه سیزدهم با اشاره به ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع)  گفت: از مردم و هیئت‌های عزاداری که خالصانه پروتکل‌های  بهداشتی را رعایت کردند تشکر می‌کنم.

رئیس جمهور ادامه داد: باید از نمایندگان محترم و از این ابتکار بسیار خوبی که مجلس شورای اسلامی نسبت به بررسی وضعیت وزرای پیشنهادی ارائه داده تشکر کنم،  از روسای  کمیسیون‌ها و رئیس محترم مجلس تقدیر می‌کنم که این حرکت بسیار ابتکاری و ارزشمند بود.

وی ادامه داد: در ابتدای سخن به کلان برنامه‌های دولت اشاره کنم و بعد در ادامه فرصت، به وزرا و پیشنهاداتی که خدمت مجلس محترم ارائه داده شده می‌پردازم.

رئیسی افزود: خداوند متعال را شکرگزاریم که توفیق عظیم خدمت با رعایت امانت را به اینجانب با تکیه بر  شعارهای اصلی خمینی کبیر و رهنمودهای رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی داده است.

وی با بیان این‌که‌ دولت سیزدهم اولین دولتی است که گام دوم انقلاب اسلامی ایران را دنبال می‌کند، اظهار داشت: فرصت خدمت کوتاه و رنج‌ها و مشکلات مردم بسیار است و این مشکلات جز با عنایت الهی و اهل بیت و اراده پولادین برای تحقق به سرمنزل مقصود نخواهد رسید.

رئیس جمهور تاکید کرد: تحول‌خواهی جز با تکیه بر شعارهای اصیل انقلاب اسلامی به ساحل امن عدالت و پیشرفت منتهی نخواهد شد؛ اکنون هنگامه حرکت جهادی حکیمانه، شجاعانه و مردمی است که با تکیه بر ظرفیت‌های عظیم فکری و نخبگانی از آحاد ملت با همراهی و همدلی مجلس انقلابی و نمایندگان مردم در چارچوب سند تحول دولت مردمی به ایران قوی خواهیم رسید.

وی با اشاره به این‌که سند تحول دولت مردمی با ترکیب چهارچوب محورهای بنیادین پنج‌گانه است، گفت: محورها عبارتند از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی،  تعالی فرهنگ انقلاب اسلامی و ایرانی، اقتصاد مقاومتی،  تامین درآمد و معیشت جامعه  و توسعه روابط بین‌الملل که هر یک از برنامه‌های عدالت و پیشرفت کانون برنامه ریزی قرار گرفته است و برآیند آنها رونق تولید داخلی و تعالی ایران اسلامی خواهد بود.

رئیس جمهور بیان کرد: تحقق این محورها تحقق زنجیره کامل فرایند تحولی و تصویربرداری از آینده مطلوب  است.  بررسی علل وقوع چالش‌ها و برنامه‌ریزی در چارچوب ظرفیت‌های ساختاری انسانی و مالی دولت با رویکرد همکاری دیگر قوا مدنظر قرار گرفته است.

رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: عدالت محوری در شایسته‌سالاری و شکستن باندهای قدرت و ثروت از جمله اولویت‌های مورد تاکید در انتخاب کابینه بوده است. محور دوم این است که در پرتو مشارکت و تلاش همه‌جانبه برای مردمی‌سازی اقتصاد و فرهنگ و صیانت از آزادی‌های حقوق عامه می‌باشد. همچنین فعال‌سازی با رویکرد خانواده‌گرا و صیانت از خانواده مساله دیگر مورد نظر بود.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اولویت بودن چرخش‌های تحول‌آفرین در دولت سیزدهم، بیان کرد: چرخش‌های تحول‌آفرین در بیش از ۱۰ سرفصل مدنظر است تا ان‌شاءالله اقدامات دولت بتواند تحول‌آفرین باشد. این سرفصل‌ها به شریح ذیل است؛ چرخش از بروکراسی کندکننده و فسادخیز به نفع سازوکارهای جلب مشارکت عمومی، تغییر رویکرد از اقدامات صرفا مبارزه‌ای با فساد با رویکرد پیشگیرانه از فساد، تغییر رویکرد از بخشی‌نگری و پایتخت‌محوری به فعال‌سازی ظرفیت‌ها در سراسر کشور براساس آمایش سرزمینی، گذار از تصمیم‌گیری موسمی به سازوکارهای تصمیم‌گیری کارشناسی و تخصصی، تغییر رویکرد مدخله‌ای به رویکرد حمایتی در اقتصاد، ممانعت از تغییر پی‌درپی در مقررات، افزایش نقش دولت از تنظیم‌گری و تسهیل‌گری در فضای کسب و کار، تغییر رویکرد اقتصاد از سنتی به اقتصاد نوین، فناوری‌های نرم و نوین، تغییر رویکرد از صادارات مواد خام و اولیه به تولید محصولات صنعتی با تکنولوژی بازارمحور، تغییر رویکرد از راهکارهای تورم‌زای درآمد برای دولت به درآمد پایدار، تغییر رویکرد بودجه‌ریزی سنتی و براساس چانه‌زنی به بودجه‌ریزی هوشمند و مبتنی بر عملکرد، توجه بیش از پیش به فرصت‌های اقتصادی روستا و اقتصاد مبتنی بر کشاورزی، افزایش سازوکارهای حمایتی از گروه‌های محروم و در پایان صیانت از محیط زیست و کمک به نهادهای مردمی؛ مجموعه سرفصل‌های تحول‌ساز است که در دولت سیزدهم در اولویت و مدنظر ما است.

وی افزود: اگر بخواهم مشکلات کشور را برای شما نمایندگان تشریح کنم همگی با آن آشنایی دارید؛ ما در تلاش هستیم با یک برنامه آنی و نظرخواهی از کارشناسان، نخبگان و متخصصان درامورات مختلف دولت را پیش ببریم. نخستین اولویت ما در این دولت مهار کرونا، تسریع در واکسیناسیون و ارتقاء وضعیت بهداشتی است که باید به سرعت و با جدیت پیگیری شود. اولویت بعد بهبود شاخص‌های اقتصاد و شاخص‌های اقتصادی و تقویت معیشت مردم و تقویت فضای کسب و کار است، وضعیت فعلی نتیجه گره زدن اقتصاد به خواست دیگران بوده و شما خوب مطلع هستید. تورم اعلامی ۴۴ درصدی اعلامی مرکز آمار یا بیش از ۵۵ درصد اعلامی بانک مرکزی هرکدام که مورد پذیرش باشد، بازهم نگران‌کننده و ناراحت‌کننده است.

رئیس‌جمهور همچنین گفت: کسری بودجه، رشد نقدینگی، حجم بالای بدهی دولت، کاهش قدرت خرید مردم و مشکلاتی از این دست، حل این مساله امکان‌پذیر است. به حول قوه الهی، اولا نیاز به برنامه دارد و پیگیری و نظارت علی‌الدوام برنامه‌های تحول در کشور است و با رعایت این‌ها حتما ما بر مشکلات فائق خواهیم آمد.

وی افزود: من ابتدا لازم می‌دانم قبل از ورود به بحث وزرای پیشنهادی به شاخص‌هایی که مورد توجه ما بوده اشاره کنم؛ داشتن تخصص و دانش در حوزه کاری، روحیه کاری، روحیه فسادستیزی و مردمی بودن مورد تاکید بود. باید عرض کنم در کابینه تلاش شد که ترکیبی از جوانگرایی و تجربه بتواند در کنار هم قرار گیرد و مجموعه‌ای متخصص و متعهد کارها را پیش ببرد و از این نتیجه یک کارآمدی بسازد.

رئیس دولت سیزدهم درخصوص روند انتخاب وزرای پیشنهادی، تصریح کرد: روش انتخاب همکاران اینگونه بود که ابتدا ما یک فراخوان در سایت داشتیم و مردم، نخبگان، احزاب، گروه‌ها و دسته‌های مختلف فعال شدند و چهره‌های بسیاری معرفی شدند. این مشارکت مردم بسیار برای دولت موثر بود. وزرای پیشنهادی غیر از دو وزیر محترمی که اواخر نهایی شدند، بقیه ده‌ها بار اسم‌شان در این سامانه تکرار شد. بعد از آن اسامی به ۹ کارگروه کارشناسی معرفی شدند، استعلام از مراجع ذی‌صلاح دستگاه‌های نظارتی در داخل و خارج دولت و از دستگاه قضایی یکی از کارهایی بود که انجام شد.

وی ادامه داد: برای هر وزارت‌خانه کارگروه‌هایی مشخص شدند هم کارنامه عزیزان را و هم برنامه آن‌ها را بررسی کردند، در هر کارگروه ۵ نفر مورد ارزیابی قرار گرفتند و نظرات را ارائه دادند البته هیچ‌کدام از اعضای کارگروه از نظر فرد دیگر اطلاع نداشت، یعنی نظرات هم جداگانه دریافت و هم جداگانه جمع‌بندی شد.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود در دفاع از کابینه پیشنهادی اظهار داشت: تلاش شد سراغ نیروهایی که خیلی‌هایشان در ذهن شماست برویم، اما طبیعتا ممکن است هر دعوتی مواجه شود با یکسری از مسائلی یا معذوریتی دارند. گاهی برخی دوستانی که در مجلس هستند ترجیح‌شان مجلس بود مانند آقای نیکزاد یا آقای امیرآبادی یا دوستان دیگر یا برخی ترجیح‌شان همان شغلی که اکنون دارند، بود.

وی با رد هرگونه فشار سیاسی در روند چینش کابینه، بیان کرد: مطلقا فشارهای سیاسی و حزبی در انتخاب وزرا تاثیر نداشته است، من را می‌شناسید چنین چیزی اصلا در روحیه من نیست البته معرفی کردند اما در انتخاب تحت تاثیر یک جریان خاصی نبودم. ممکن است برخی بگویند چرا این ترکیب؟ خب وزرای پیشنهادی را یک حزب انتخاب نکرده که همگی یکدست باشند. نکته دیگر این بوده که در بررسی صلاحیت وزرا حقیقتا تلاش شده به این محورهایی که همواره مورد تاکید رهبر معظم است از جمله مردمی بودن، جوان بودن و فسادستزی دقت شود.

رئیسی اظهار کرد: در وزارت آموزش و پرورش چند نکته بسیار مهم وجود دارد که من در دوره انتخابات بر آن تأکید کردم. موضوع فرهنگ در کشور بسیار مهم است، توجه به آینده‌سازان در کشور موضوع بسیار بااهمیتی است. مسأله معلمان و فرهنگیان مسأله محوری ماست. توجه به توانمندسازی معلمان هم توانمندی عینی و معیشتی مورد تأکید ماست. حتماً فرهنگیان عزیز بدانند که در برنامه دولت توجه به فرهنگیان به ویژه مسأله طرح رتبه‌بندی معلمان وجود دارد و با همکاری مجلس این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

وی ادامه داد: مسأله توجه به سند تحول آموزش و پرورش مورد تأکید ماست و باید با تمامی ابعاد، این سند اجرایی شود. توجه به مسأله شورای عالی آموزش و پرورش نیز مورد تأکید ماست و حتماً‌ این شورا را تشکیل خواهیم داد و خودم در خدمتشان هستم. حداقل در مسائل مهم من در جلسات شرکت خواهم کرد چون مسأله آموزش و پرورش، مسأله ماست.

رئیس‌جمهور گفت: در همه ادوار مجلس‌ها و دولت‌ها، مسأله معلمان مطرح شده است اما این مسائل به ویژه دغدغه معیشتی معلمان باید حل اساسی شود. رابطه خانه و مدرسه به صورت کاملاً سازمانی و سیستمی باید دنبال شود. ما در این رابطه گزینه‌های مختلفی را بررسی کردیم. نسبت به آقای باغگلی باید بگویم که من در آستان قدس که بودم از دانشگاه فردوسی خواستم که اساتید برجسته به آستان قدس معرفی شوند و ما از آنها استفاده کنیم و دانشگاه فردوسی حدود ۸ نفر از اساتید را به ما معرفی کرد و ما جذب کردیم تا رابطه‌ای بین دانشگاه و آستان قدس برقرار شود.

وی اضافه کرد: آقای دکتر باغگلی با نگاه تحولی وارد میدان شد و مشغول به کار شد. همان ابتدا برخی علیه ایشان صف‌آرایی کردند و شب‌نامه پخش کردند. ما یک گروهی فرستادیم تا عملکرد ایشان را بررسی کند و ببینیم اعمال ایشان اشکالی داشته است که مشخص شد خیر؛ گفتیم کارتان را ادامه دهید. بعد از اینکه ما به تهران آمدیم مجدداً فضا علیه ایشان توسط اشخاصی که مشکل‌شان تعارض منافع بود، آغاز شد. تولیت محترم جدید نیز گروهی از تهران آوردند و کار ایشان را بررسی کردند و تا امروز ایشان کار خود را ادامه دادند.

رئیسی بیان کرد: آقای باغگلی دارای دکترای تعلیم و تربیت هستند. ایشان معلمی مهدکودک و مدرسه در حوزه دبستان، دبیرستان تا دانشگاه را در کارنامه خود دارد. ممکن است درباره تجربه بگویید؛ اداره کردن چندین سال مجموعه فرهنگی دارای ۷ هزار دانش آموز و قریب به هزار معلم و همکاری با بخش‌های مختلف آموزش و پرورش را ما تجربه می‌دانیم یعنی ایشان دارای یک تجربه موفق بوده است. مگر اینکه بگوییم داشتن کد استخدامی آموزش و پرورش ضرورت است. ایشان هم دانش و هم تجربه را دارند. ما گزینه‌ها را بررسی کردیم؛ همه کاندیداهای وزارت از تیم کارگروه ما عبور کردند که چه کسانی نمره‌شان مورد قبول بوده است. شناخت من نسبت به هیچ یک از این وزرا کافی نبود بنابراین کارگروه صلاحیت این افراد را بررسی می‌کرد. در هر حال تصمیم با مجلس است و تصمیم شما نیز برای ما محترم است.

وی بیان کرد: در وزارت ارتباطات در راستای جوانگرایی آقای زارع‌پور با علم و دانش و تخصص و تجربه مورد توجه بوده است. ایشان تجربه دهه ۸۰ دارند و این چند سالی که در دستگاه قضایی کار کردند، تجربه خوبی کسب کردند. برداشت ما این است که با شناختی که داریم دکتر زارع‌پور می‌تواند با تخصص کار را به نتیجه برساند و کارآمدی دارد.

رئیسی در خصوص وزارت اطلاعات نیز گفت: آقای خطیب هم دانش اطلاعاتی و امنیتی دارند و هم تجربه چندین ساله در وزارت دارند. ما بدنه کاملاً‌ انقلابی و حزب‌اللهی در وزارت اطلاعات داریم. نسبت جریان مدیریتی نیز ان‌شاالله ایشان تحول ایجاد کنند که این مجموعه توسط مدیران انقلابی در جهت مبارزه با فساد و جلوگیری از نفود و صیانت از نظام و دولت و همه بخش‌های نظام برنامه‌ریزی کنند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: وزارت اقتصاد و دارایی، آقای دکتر خاندوزی؛ در این حوزه دانش و تخصص مدنظر بوده است. داشتن اطلاعات اقتصادی و آشنایی با وزارت اقتصاد مورد تأکید بوده است. شناخت یک مجموعه، بسیار مهم است. ما یک چهره جوان مطلع اقتصادی می‌خواهیم که نظام مالیاتی را عادلانه کند و نظام تأمین مالی دولت را فعال و اصلاح کند. بهره‌وری را ارتقا دهد و شفافیت و مدیریت تعارض منافع را دنبال کند. ما این مصمم بودن را در چهره و سوابق ایشان می‌بینیم.

وی گفت: برای هماهنگی تیم اقتصادی دولت، معاون اول را مسئول هماهنگی تیم اقتصادی گذاشتیم. چه تیم اقتصادی به معنای خاص و چه به معنای عام. نگاه به تیم اقتصادی برای هماهنگی مورد توجه بوده است.

رئیسی با اشاره به گزینه پیشنهادی برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دکتر عین‌اللهی استاد تمام دانشگاه هستند و به هر کدام از چهره‌های انقلابی بهداشت و درمان نام ایشان را بگویند برای‌شان آشناست.

وی تاکید کرد: آقای عین‌اللهی چهره‌ای آشناست و همواره همراه نظام بوده است و احساس مسئولیت کرده است، انسانی در داخل میدان است.

رئیس‌جمهور گفت: چهره‌ای که باید اینجا اسم ببرم اما نشد که معرفی کنم آقای دکتر ایمانی بودند، ایشان در شیراز شخصیتی شناخته شده هستند اما مسائلی پیش آمد که نشد در خدمت ایشان باشیم.

وی گفت: اولویت اول وزارت بهداشت و درمان باید مسئله مبارزه با کرونا باشد ‌که دکتر عین‌اللهی می‌تواند بسیاری از نیروها را به همکاری دعوت کند؛ چراکه رفع بیماری نیازمند مدیریت قوی است.

رئیس‌جمهور  گفت: وزارتخانه بعدی وزارت تعاون، کار  و رفاه اجتماعی است؛  آقای عبدالملکی جوان پاکدست و فساد ستیز هستند دارای تجربه موفق در جایی که بوده هستند.

وی ادامه داد: آقای عبدالملکی دکترای اقتصاد دارد، امین حضرت آقا در کمیته امداد هستند ایشان موفقیت‌هایی در معاونت اشتغال داشتند. من از بازرسان سوال کردم، گفتند از حوزه‌های موفق کمیته امداد حوزه اشتغال است.

رئیسی گفت: آقای عبدالملکی نگاه اقتصادی دارد، ایشان تجربه موفق در حوزه اشتغال داشتند از آنجایی که مسئله وزارت تعاون مسئله اشتغال است، ایشان با نیروی جوان و با پاکدستی می‌تواند در آنجا تحول ایجاد کند.

وی ادامه داد: وزارتخانه بعدی جهاد کشاورزی است، دکتر ساداتی‌نژاد متخصص است آقای ساداتی‌نژاد نسبت به این حوزه کاملاً تسلط و ورود دارد و گروه‌های مختلف دیگر که مواردی را پیشنهاد کردند، ایشان جزو پیشنهاد همه گروه‌ها بودند.

رئیسی تاکید کرد: بعضی از وزارت‌خانه‌ها مانند جهاد کشاورزی یا ورزش و جوانان یک بخش فعال و بخشی دیگر غیرفعال است که باید فعال شوند.

رئیس قوه مجریه بیان کرد: نسبت به وزارت امور خارجه، آقای امیرعبداللهیان هم دارای علم و دانش و هم دارای تجربه کافی در این حوزه است. او فردی خوش‌نام است. مسأله توسعه روابط همسایگی و اولویت دادن به اقتصاد در تعاملات خارجی به ویژه با همسایگان و مسأله فعال کردن دیپلماسی اقتصادی در دستور کار وزارت امور خارجه است برای همین هم ایشان را به عنوان سکاندار این بخش پیشنهاد کردیم.

رئیس‌جمهور در معرفی وزیر پیشنهادی وزارت دادگستری گفت: آقای دکتر رحیمی از تجربه و دانش برخوردار هستند.

وی ادامه داد: وزارت دفاع آقای امیر آشتیانی که نیروهای مسلح از انتخاب ایشان خوشحال شدند که هم نیروی مجرب، با علم و آگاهی نسبت به مسائل نیروهای مسلح هستند و چهره خوش‌نام در مجموعه نیروهای مسلح و ارتش و سپاه هستند.

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی آقای رستم قاسمی؛ ایشان مدت‌ها در قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان مهمترین پیمانکار دولت مشغول کار بودند. عده زیادی نسبت به افرادی اظهارنظرهایی داشتند و من می‌خواستم نظر نمایندگان را داشته باشم. موضوع مهم ساختن یک میلیون مسکن در یکسال است که آقای قاسمی در این جهت برنامه دارند و برای ما مهم است این وعده دولت عملی شود و بصورت منضبط گام‌هایی بردارند.

رئیسی گفت:  وزارت صنعت، معدن و تجارت آقای فاطمی‌امین؛ بخشی از مسائل در این بخش انجام شده و بخشی بصورت کلان باقی است و این وزارت‌خانه نقش مهمی در اهداف مهم دولت دارد و نیازمند سلامت، شجاعت و تخصص و داشتن روحیه انقلابی است و ایشان را از آستان قدس می‌شناسم که برخی شرکت‌های ما وضعیت حسابرسی مشکوک داشتند و با حضور ایشان بجز دو شرکت که راهکارهای اساسی می‌خواستند، باقی شرکت‌ها از مشروعیت برخودار شدند و در روز پایان کاری من در آستان قدس همه شرکت‌ها را پشت ویترین قرار دادند. ایشان در وزارت کشور و صنایع عملکرد موفقی داشتند و اینجا هم با تجربه و علم انشاالله بتوانند گام‌هایی را بردارند.

وی در معرفی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دکتر ذلفی‌پور علاوه بر دوران معلمی در دانشگاه، هم استاد هستند و ۷ سال مدیریت دانشگاه کلانی را هم عهده‌دار هستند. روحیه بسیجی ایشان روحیه انقلابی و تحول‌گرا است و مجموعه آموزش عالی بخش مهمی است که این استاد نامدار در دنیا و داخل کشور همچنین مدیریت موفقی در دانشگاه بوعلی همدان داشته است.

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آقای دکتر اسماعیلی؛ ما امروز موضوع اقتصاد را به عنوان موضوع فوری کشور اعلام می‌کنیم در صورتیکه فرهنگ اولویت جدی برای کشور دارد و برای دولت سیزدهم موضوع فرهنگ پیشران است و ما چهره‌های مطرح را مورد مصاحبه قرار دادیم و در مجموع بررسی‌ها، آقای اسماعیلی معرفی شد. لازم است بگویم در کارگروه با توجه به اینکه نسبت به حوزه فرهنگ حساس بودم، شاخص‌های کارگروه را پرسیدم و با آقای صفارهرندی مشورت کردم. اهالی فرهنگ و هنر بدانند آزادی را ما به شما ندادیم، خداوند داده‌ است و ما تضمین‌کننده ‌آزادی‌های مشروع هستیم که وظیفه دولت است که آزادی را برای اصحاب فرهنگ و هنر تامین کند و این کار به عهده دولت و این وزارت‌خانه است.

رئیسی در معرفی وزیر پیشنهادی کشور نیز گفت: آقای دکتر وحیدی الان استاد دانشگاه هستند و چهره‌ای هستند که علاوه بر داشتن تجربه و دانش، چهره‌ای راهبردی هستند چرا که وزارت کشور تدبیرالمدن است و تسبیح همه وزارت خانه‌ها در حوزه سیاسی و اجتماعی است. امیدوارم بتوانند وزارت کشور را به نحوی اداره کنند. که دغدغه همه دلسوزان در سراسر کشور را مرتفع کند.

وی ادامه داد: وزارت میراث فرهنگی و گردشگری آقای ضرغامی که با چهر ایشان آشنا هستید و موضوع ما اقتصاد گردشگری است و  نگاه ایشان به گردشگری معرفی فرهنگ ایرانی و اسلامی و اقتصاد گردشگری است. خیلی‌ها حرف زدند اما آنچه باید اتفاق بیفتد یک کار تحولی است. ما در اقتصاد بدون نفت این مساله را باید دنبال کنیم.

وی افزود: نسبت به وزارت نفت مهندس اوجی، در درون وزارت نفت بررسی شد و ایشان از چهره‌های نامدار و خوشنام که مدرک تحصیلی و پست‌هایی که احزار کرده‌اند در همه ادوار چهره موفق بوده‌اند. همچنین بگویم کسانی نسبت به فروش نفت دغدغه دارند که فروش نفت با برنامه ما امکان پذیر است.

منبع: ایلنا
پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

true

false
true
اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش 3 برابر خواهد شدانقلاب و مقاومت کمر دشمنان را در منطقه شکسته استدیدار با 800 خانواده معظم شهید در قم37 پایگاه کمیته امداد آماده دریافت کمک‌های مردم هستندسرمایه‌گذار قدرتمندی برای راه‌اندازی منوریل قم اعلام آمادگی کردجاعلان مهر و آرم رياست جمهوري در قم دستگیر شدندهمایش پیاده‌روی خانوادگی در قم برگزار می‌شودامروز جهان تشنه عدالت امیرالمؤمنین علیه الاسلام استپیشنهادهای معاون سابق وزیر نیرو برای بهبود اقتصاد ایرانردپای انسان در طبیعتلزوم تغییر و جوان گرایی در بین مدیران ، سیاستگذاران و تصمیم گیران قمعکاسی تبدیل یک تصویر به خاطره استحلوا حلوا کردن طرح رتبه بندی فرهنگیان ! ‏آمار 20 هزار نفری معتادان شایسته قم نیستالزامات پنج گانه حمایت از کالای ایرانیدرد مردم سوختن در آتش قطار است نه حصر!#نه_به_آجیلپنج خاطره شنیدنی رهبر انقلاب از امام خمینی (ره)تیزر فیلم جدید ده‌نمکی/ اکران زندانی‌ها در ایام نوروزواکنش مجری تلویزیون به اظهارات محمدرضا گلزارهزینه 150 هزار میلیارد تومانی تصادفات برای کشورآیت‌الله رئیسی: برخورد با فساد خط قرمز نداردنشان عالی ذوالفقار روی سینه سردار سلیمانیزندگی؛ از نو !جناب آقای سرمست؛قم مخزن نيروی انسانی است9دی در تاریخ ماندگار استانرژی هسته‌ای هنوز حق مسلم ما استتربیت 200 طلبه به عنوان مشاور در بنیاد فقه و معارف اهل‌بیت(ع)تضمین قطعی اروپایی ها شرط مجمع برای تصویب FATF استفاجعه مسجد نیوزیلند را به همه مسلمانان جهان تسلیت می‌گوئیماجرای طرح آرامش بهاری در 36 بقعه متبرکه قمتحریم ها بر روی اخلاق کاری و پشتکار ما تاثیری نداشته استپرداخت عوارض آزادراه قم – تهران الکترونیکی شدظرفیت پارکینگ قم افزایش یافتآماده باش نیروهای حفاظت از اراضی ملی راه وشهرسازی قم در نوروز98معاینات زائرین حج تمتع 98 در قم آغاز شدفعالیت 10 گروه جهادی از دانشگاه های استان قم در ایام نوروزهیچ صنفی در قم اجازه فروش مواد محترقه نداردعرصه دیپلماسی جای اعتماد نیستسه درس مهم زندگی از پدر امتحفظ امنیت مالی و جانی مردم دغدغه پلیس در چهارشنبه آخر سالآمادگي پليس قم براي خدمت به زائران و مسافران نوروزيتوقیف محموله 310 میلیون ریالی مواد محترقه پرخطر در قماعلام برنامه‌های ستاد اقامه نماز قم در ایام نوروزسرپرست ادارات كل حراست و اتباع خارجي استانداری قم منصوب شدندمبارزه با مواد مخدر به صورت دستوري امكان پذير نيستبراي جذب سرمايه گذاري خارجي از ظرفيت هاي وزارت امور خارجه استفاده شودسیار رفت، حیدری آمدفعالیت 16 پایگاه ثابت و سیار جمعیت هلال احمر در محورهای موصلاتی قمکلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی استکانال مالی اروپا شبیه یک «شوخی» است؛سال جدید سال فرصت‌هاستتلاش نیروی انتظامی در ایام نوروز قابل تقدیر استدست رد پليس قم به رشوه 2 ميليون ریالیکشف 207 کیلوگرم حشیش در قمشرايط جديد بهره مندي مشمولان غايب وفرزندان ايثارگران از امتيازکسرخدمتبازدید بیش از 11 هزار نفر از آثار تاریخی استان قماستفاده حداکثری از ظرفیت بقاع متبرکه قم تغییرات مدیریتی در مسجد مقدس جمکران کشف محموله 5 میلیارد ریالی پارچه و پتو قاچاق در قمخدمت رسانی جوانان هلال احمر به ۱۲ هزار ۸۰۰ نفر مسافران نوروزی در قمتوديع و معارفه سرپرست اداره كل روابط عمومي استانداري قممدير كل برنامه ريزي، نوسازي و تحول اداري استانداری قم منصوب شدکشف بیش از 80 کیلوگرم تریاک در قمارسال دومین مرحله کمک‌های مردم قم به سیل زدگان شمال کشورمردم از نزدیک شدن به رودخانه های قم خود داری کنندابلاغ سلام مقام معظم رهبری به خانواده شهید " علیرضا همایی فصیح"محدودیت های ترافیکی قم در تعطیلات پایانی نوروز اعلام شدقم در سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) به سوگ نشستکشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قممردم مراقب کلاهبرداران تلفني باشندمردم از نزدیک شدن به رودخانه های استان قم خودداری کننداقدامات لازم تا رفع مشکلات و آلام مردم سیل زده ادامه یابدکار اصلی مسئولان بازسازی ویرانی‌های سیل استاعزام نیرو‌های قرارگاه جهادی از قم و تهران به مناطق سیل زدهاعزام تیم آتش‌نشانی قم به مناطق سیل‌زده لرستانارسال محموله کمک های امدادی و اعزام تیم تخصصی هلال احمر قم به مناطق سیل زده خوزستانامکانات و تجهیزات امدادی قم برای سیل زدگان لرستان و خوزستان ارسال شدرهبری فرمودند از معبر آبی «کرخه کور» حتما استفاده کنیدحجة‌الاسلام مروی به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شدکمک 700 میلیون تومانی مردم قم به سیل زدگان کشوردشمن در پی سوءاستفاده از سیل اخیر ایران استمعاون استاندار قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش 21 درصدی تصادفات فوتی در قمکمک‌رسانی به سیل‌زدگان بدون همکاری ‌مردم محال استمدیران ناکارآمد قم برکنار می‌شوندذخیره آب سد ۱۵ خرداد قم به ۶۰ میلیون مترمکعب رسید5 محموله و 50 امداد گر از قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش تصادفات فوتی و جرحی قم در ایام نوروزبازدید رئیس هلال احمر و نماینده مردم قم در مجلس ازمناطق سیل زده استان لرستان‎حضور روزانه ۲۰ هزار نمازگزار نوروزی در نمازهای جماعت مسجد مقدس جمکران آبگیری تالاب غدیر اسب در استان قم پس از 2 دههدستگيري باند سارقان مغازه در قمبررسی بیش از 260 مورد مشاوره فعال در تعطیلات نوروزیویژگی های روان‌شناختی فضای مجازیچهره‌های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل می‌شوندهمایش «انقلاب اسلامی، آغازگر عصر جدید» فردا در دانشگاه قم برگزار می‌شودکاری کنید که نظامیان امریکایی هرچه زودتر از عراق خارج شونداجازه نمی دهم مدیران کلی گویی کنند؛مدیر میدانی هستماقامت بیش از 768 هزار مسافر نوروزی در قماولویت فوری مسئولان خدمات رسانی به سیل زدگان استهمکاریهای دانشگاهی مهمترین راه مبارزه با افراط و تکفیر استآماده سازی 4 هزار بسته غذایی 72 ساعته ویژه سیل زدگان2 شهربازی در قم به بهره‌برداری می‌رسدارسال کمکهای بهزیستی استان قم به مناطق سیل‌زده لرستانکشف حدود 200 کیلوگرم تریاک در قممستند سازان سپاه قم به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شدنداختتامیه جشنواره «چهل سال چهل فیلم» در قم برگزار می‌شودسومین جشنواره ملی «فانوس» با موضوع دفاع مقدس فراخوان شداسکان 30 هزار مسافر نوروزی در بقاع متبرکه قمبازگشایی محور معمولان-پلدختر با همکاری استانهای اصفهان ، قم ، لرستان ، بوشهرگربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسیدهمایش «پیشینه و ابعاد نظری کتابت قرآن کریم»در قم برگزارمی شودثبات اقتصادی یکی از پشتوانه های نظام اسلامی استکشف حدود 95 کیلوگرم حشیش در قمدستگيري سارقان حرفه اي غیر بومی منزل در قمفراخون خدمت جهادی و اعزام 150 نیروی داوطلب به مناطق سیل زده لرستانآیت الله فاضل لنکرانی از راه اندازی مرکز تخصصی فرزندآوری سالم حمایت کرداعزام تیم اورژانس اجتماعی 123 قم به لرستانهفتمین محموله کمک های مردم قم به مناطق آسیب دیده از سیل اعزام شدافتتاح خط تولید مرکز ملی فناوری خلاء ایران در سایت هسته ای فردوسیل ۱۱۶ میلیارد ریال به قم خسارت زدمسابقات قرآن طلاب حوزه های علوم دینی جهان درقم برگزار می شودهمه مسلمانان انقلابی عنوان پاسدار را دارندانتصاب جدید در اداره کل حفاظت محیط زیست استان قمريزش کوه در محور جاده" قديم قم – تهران "انتخاب آیت الله «شیخ عیسی قاسم» به عنوان مهدی یاور سال ۹۸ مسجد مقدس جمکرانمدیر دفتر نماینده ولی فقیه و رهبر شیعیان پاکستان با سیل زدگان ایران ابراز همدردی کرد1500 نفر از پرسنل سپاه قم برای حضور در مناطق سیل زده لرستان اعلام آمادگی کردندبرگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و رونق تولید در قماستفاده از ظرفيت كاركنان شاهد و ايثارگر در مدیریت دستگاههای اجراييامیر پور دستان:حقیقت این است که آمریکا دیگر توان هیچ‌گونه جنگ نظامی نداردنخستین گردهمایی روحانیون دانشگاه آزاد اسلامی در قم برگزار شدشورای اطلاع رسانی استان قم تشکیل می شودمشوق های سرمایه گذاری سال 98 شهرک های صنعتی قم اعلام شدتحریم ها اوج بُغض و کینه آمریکا از انقلاب اسلامی استقم در حوزه امنیت در بین پنج استان برتر کشور قرار داردتقدیر و تشکر آیت الله مبلغی از سپاه، ارتش ،مردم و مسئولان110 تن از جوانان و امدادگران هلال احمر قم به مناطق سیل زده لرستان اعزام شدندشهردار قم در واکنش به اقدام اخیر آمریکا:من هم یک سپاهی‌اماقدام آمریکا علیه سپاه نشان دهنده اوج حماقت ترامپ استپاسداران نمونه سپاه استان قم تجلیل شدندجزییات مراسم تشییع پیکر مطهر شهید «احمد جلالی نسب» در قم اعلام شدهمایش آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار می شود114 موکب در قم آماده خدمات رسانی به منتظران ظهور استنیروهای مسلح امید سیل زدگان کشور هستندجشنواره ملي نوروزی پلیس در قم برگزار می‌شودمردم قم در کمک به هموطنان سیل زده حماسه آفرینی کردندتداوم طرح جمع آوري معتادان متجاهر در قمارسال کمک 2 میلیارد ریالی اوقاف قم برای سیل‌زدگان خوزستانتشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیکحضور اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در نمایشگاه بین المللی محیط زیستکشف 251 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس "قم و اصفهان"ارسال سه دستگاه پل فلزی 30 متری به مناطق سیل زده لرستانسرای ملاحسین قم مرمت می‌شودچهره های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل شدندمردم قم بیش از 15 میلیارد ریال به سیلزدگان کمک کردندکتاب دائره المعارف شیعه در قم رونمایی می شودقره چای پس از دو دهه رنگ آب به خود دیدبلوار امام علی(ع) پردیسان به‌ زودی به بهره‌ برداری می ‌رسدارتباط ۹۰ درصد روستا‌های پلدختر و چگنی برقرار شددومین محموله کمک بهزیستی استان قم به مناطق سیل زده ارسال شدحاج احمد دباغ؛نابغه قرآنی جهان اسلام مورد تقدیر قرار گرفتغرب جایگاه علمی اش را مدیون دانشمندان مسلمان استتخصیص گوشت‌های قربانی نیمه شعبان به مناطق سیل‌زدهآیت الله فاضل لنکرانی هزینه تاسیس 2 باب مدرسه را در لرستان تقبل کردندآماده سازی ۲۰۰ هکتار پارکینگ با ظرفیت بیش از ۴۰ هزار خودرو درقماعتراف سارقان 200 میلیاردی به 35 فقره سرقت منزل در قمخارج کردن کیست مایع ١٠ لیتری در بیمارستان تامین اجتماعی قمبرگزاری سومین دوره آموزشی توانمند سازی تشکل های مردم نهاد قمپیشکسوتان فوتسال استقلال تهران و قم حامی سیل زده گان شدندپنج هزار شغل در بخش صنعت قم ایجاد شدخرید ۱۴هزار مترمربع از باغات قم برای صیانت از فضای سبز توسط شهرداریمعارفه وتودیع رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قمتشکیل شورای مشورتی جوانان استان قمافتتاح طرح هاي عمراني و ورزشي دانشگاه قمگلریزان ورزشکاران قمی به نفع سیل زدگان برگزار شدگسترش زیرساختهای ارتباطی برای تولید و انتشار محتوای غنی اسلام۲۰۰هکتار پارکینگ در محدوده مسجد جمکران آماده سازی شددست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بودخانواده های معظم شهدای ارتش در قم تقدیر شدنددیدار استاندار قم با رئیس مجلس شورای اسلامیروحیه ی ایثارگری ارتش موجب اقتدار و امنیت ملی شداعلام محدویت های ترافیکی نیمه شعبان در قمانهدام باند سارقان مغازه و کشف 20 فقره سرقت در قمفراخوان مشمولان اعزامي فارغ التحصيلان دانشگاه و موسسات آموزش عالي در ارديبهشت 98کمک 7میلیارد 800میلیون ریالی مجموعه اصناف قم به سیل زدگانبخشی از تخصیص باقی مانده سال قبل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پرداخت می شودهمایش «نرجسانه» در مسجد مقدس جمکران برگزار شدآیت الله نوری همدانی:دشمنان از جامعه‌ای که در برابر سلطه‌گران بایستند ناراحت می‌شوندحمل و نقل پاک؛ آن گاه شهر پاکمدارس قم شنبه ۳۱ فروردین تعطیل شدسیل اخیر نمادی از همبستگی جبهه مقاومت شدکمک 2میلیاردو 500میلیون ریالی فعالان گردشگری قم به سیل زدگانجشنواره عکاسی قاب فیروزه‌ای در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودمراسم پنجمین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام برگزار می‌شودشیخ عیسی قاسم "مهدی یاور" مسجد مقدس جمکران شدثبت معنوی جشن های نیمه شعبان به عنوان "بزرگترین اجتماع مهدی یاوران جهان"افتتاح نخستين آكادمي تخصصي اسكيت در قمقم در شب میلاد امام زمان(عج) غرق در نور و سرور شدقرارگاه حضرت قائم(عج) دائمی می شوددستگیری سارق 4 میلیاردی طلاوکشف 33 کیلو تریاک در قمفرافکنی مدیر روابط عمومی آبفای قم پس از ورود فاضلاب به منازل مردم!ارائه خدمات مطلوب تر به زائرین در نیمه شعبان نیازمند اعتبارات ویژه و حمایت ملی استارائه خدمات امدادی و درمانی به بیش از 5 هزار نفر در طرح ملی "منتظران ظهور"داوطلبان خانه هلال مرکز خدمات حوزه علمیه به مناطق سیلزده خوزستان اعزام شدندکشف 9 کیلو و 400 گرم مواد افیونی شیشه در قمکشف 102 هزار نخ سیگار قاچاق در قمتوقف  121 پروژه به دلیل تخلف از مقررات ملی ساختمان در قمبسترهای مخابراتی باعث اشاعه دین خدا و فرهنگ اصیل و ناب محمدی می شودکشف 466 کیلوگرم موادمخدر در قمتجليل از عوامل ستاد اجرايي خدمات سفر استان قمبرنامه های هفته سلامت در استان قم تشریح شدبرگزارش همایش ورزش صبحگاهی کارکنان بهزیستی استان قمنشست علمی عرضه حدیث بر قرآن برگزار شدبهسازی 22 کیلومتر از محور قم- نیزار در سال جدیدکشف یک هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قممردم قم بیش از 2 میلیارد تومان به مناطق سیل زده کمک کردندقمار است و کسانی که شرکت می کنند مالک آن جوایز نیستنددشمنی و توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماندرئیسی در دیدار مراجع تقلید:تحول در دستگاه قضا در دستور کار استبانک ها در زمینه کمک رسانی به اقشارآسیب پذیر جامعه اهتمام لازم را داشته باشندگرفتاری‌هایی که طلاب در این زمان از جهت معیشتی دارند این به مراتب از گذشته بیشتر استپایان شب سیاه دیکتاتوری و خونریزی آل سعود نزدیک استآیت الله حسینی بوشهری:تبدیل کارخانه ها به برج فاجعه استاساس وهابیت بر کشتن انسان های بیگناه استآیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ماندمطالبات مراکزدرمانی قم از بیمه سلامت پرداخت شدآیت الله صافی اعدام مسلمانان در عربستان را محکوم کردکشف 1337 کیلو مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس قم و تهرانافزایش طلاق در جامعه ریشه‌یابی شودآغاز فعالیت دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی قمکلاهبرداری ایمیلی از شرکت های تجاری و صرافی هانصب تجهیزات کاهنده مصرف آب در مدارس، مساجد و ادارات قمهیچ هورمونی در تولید مرغ استفاده نمی شودتمامی عمل های جراحی یک درمانگاه چشم پزشکی خصوصی در قم تعطیل شدجادوگر آسيا هم از قم رفتبا قاچاق و عوامل نا امن‌کننده فضای مجازی برخورد جدی کنیدممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن در استان قمهشدارهای پلیس قم برای پیشگیری از سرقت، جعل و كلاهبرداري تشدید نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضانگفتگو با نویسنده کتاب فصل فیروزهافزایش 13 درصدی نزاع و درگیری در سال 97 در قماجرای  طرح یک کاسب، یک کالای اساسی توسط اتاق اصناف قمپذیرش 2500000 هزار نفردر مراکز درمانی تامین اجتماعی قمقم در پرداخت مطالبات فرهنگیان از استانهای موفق کشور استمشاوره و حل و فصل اختلافات مردم در کلانتری ها امری ارشمنداستمشکلات واحدهای تولیدی را بصورت میدانی پیگیری می کنیمگردهمایی رابطين سازمان هاي دولتي و ناجا و برگزار شدکشف 38 کیلوگرم تریاک در قمارسال کمک‌های فنی و تجهیزاتی به مناطق سیل‌زده کشورموسسه آموزش عالی طلوع مهر قم یک مرکز آموزشی در مناطق سیل زده پلدختر می سازدکتابخانه و مرکز اسناد مجلس متاسفانه به درستی عرضه نشده استکمیته های هفتصد گانه همکاریها ؛ قرار گاه های فرهنگی تربیتی کشورعزت نفس معلمان در مسئله معیشت باید محفوظ بماندطلاق در قم افزایش یافته استمردم بزرگترين پشتوانه انقلاب اسلامي هستندمعرفي مديركل جديد دفتر امور اجتماعي و فرهنگی استانداري قمتلاش گران عرصه كار و توليد قم تجلیل شدندتجلیل از مقام علمی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملیمزار شهید مطهری در قم گلباران شدآیت الله فاضل لنکرانی: احکام دینی با زبان هنر به مردم منتقل شودوزیر اطلاعات: مبلغان پاسخگوی شبهات و نیازهای جامعه باشندبخش قابل توجه تخلفات کلان اقتصادی با زد و بند برخی دستگاه ها صورت می گیرداجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه قم در ماه رمضاندولت و آموزش و پرورش بدانند ملت هرگز اجازه اجرای سند 2030 را نخواهند دادپیکر مطهر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شوداجرای طرح افق با محوریت بقاع متبرکه در قمبرنامه های مسجد مقدس جمکران در ایام ماه مبارک رمضانانهدام باند سارقان مغازه و احشام در قمدستگیری متهم به اخلال در نظم در فضای مجازیواحد هاي صنفي در صورت تظاهر به روزه خواري پلمپ می شوندکشف 155 کیلوگرم تریاک در قم9 اثر تاریخی قم ثبت ملی شدطرح دادرس، محور توسعه و ترویج فرهنگ خودامدادیپیکر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع شدتجمع مردم قم در محکومیت جنایات رژیم آل سعود برگزار شداولین گواهی حلال صنایع غیر گوشتی صادر شدآموزش و پژوهش دو رکن مهم در توسعه و تعالی استبازآفرینی محلات قم 10 تا 12 سال زمان می بردرئيس هیأت فوتبال قم استعفا كرد؛سفر شبانه تاج به قمویژه برنامه های حرم مطهر در ماه مبارک رمضان تشریح شدمردم نباید هر روز با یک نرخ جدید مواجه شوندپزشکان قم ملزم به نصب کارت خوان در مطب شدنداخطار آیت‌الله مکارم به دولت: دست از گرانی برداریدحجم افزایش ارتکاب جرایم در فضای مجازی خیلی تکان دهنده استکشف حدود 26 کیلوگرم تریاک در قمقصور پزشکی در قم کاهش یافتپرداخت ٣٦ میلیارد تومان هزینه دارو به بیماران خاص و صعب العلاج در قمدرک شرایط موجود مهمترین اولویت مبلغان دینی استمجمع هیئت فوتبال قم پشت درهای بسته؛ چرا خبرنگاران را به جلسه راه ندادند؟هلال احمر قم رتبه نخست آموزش را در کشور به دست آوردقرآن دستور داده با آنها که بر سر ملتها عربده می‌کشند، مقابله کنید‌نگاهی به حضور 4 ماهه سرمست در استانداری‌ قمشورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در برقراری امنیت جامعه نقش موثری داردپرتال جدید دفتر تبلیغات اسلامی رونمایی شدکشف بیش از 100 کیلو تریاک در قمخدمات جمعیت هلال احمر قم تشریح شدمرمت خانه تاریخی ملاصدرا در حال انجام استنمایشگاه تخصصی مبلمان استان قم برگزار می‌شودقم یکی از استان های برتر کشور در زمینه امنیت سرمایه گذاری استپاسخگویی تلفنی استاندار قم به درخواست های مردمی از طریق سامانه سامدایران با کمال عزت و افتخار در برابر دشمن خواهد ایستادنمازگزاران قمی از اقدام متقابل ایران در برابر نقض برجام حمایت کردنداحداث 360 هکتار فضای سبز در طرفین بلوار آیت‌الله بروجردی قماکران ۱۲۰۰ مترمربع تبلیغات شهری با شعار «همه میهمان خدائیم»از اجرای طرح "رقابت در خدمت" تا حضور پرشور هلال احمری ها در نماز جمعه قمدستگیری سارق کیف قاپ در قمفراخوان اعزام مشمولان در اردیبهشت ماه 1398۲۴۰ هزار نفر مهمان سفره افطار در حرم امامزاده سید علی(ع) می‌شونددستگیری سارقین کيف قاپ و مدارس در قمدر احیای موقوفات نباید از جوسازی‌ها هراس داشتدر بحث نمای ساختمانی دچار ابتذال فرهنگی شده ایمکسب 3 رتبه عالی استان قم در اجرای برنامه های کانون دانش آموزیثبت نام اعتکاف رمضانیه در مسجد مقدس جمکران آغاز شدتقدیر گران قیمت حوزه از سید محمد بطحائی !جرم در جامعه ما زیاد نیست، تجاهر به جرم زیاد استكشف 5 تن گوشت مرغ فاسد از یک دامداری در قم!پایگاه سلامت اجتماعی بهزیستی شهر جعفریه افتتاح شدآغاز توزیع غذای گرم و سبدهای غذائی بین مددجویان بهزیستی قمدرخشش کم توانان ذهنی استان قم در چهاردهمین جشنواره ورزشی کم توانان ذهنی کشوربرگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب در قماجتماع بزرگ یاوران حضرت خدیجه(س) در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودسه تن در استخر خانگی بخش کهک قم جان باختنددو انتصاب جدید در استانداری قماحداث ۵مدرسه وکمک 120 میلیونی دفتر آیت الله فاضل لنکرانی برای سیلزدگاندستگيري 7 نفر اراذل و اوباش شرور در قمکشف حدود 7 کیلوگرم تریاک در قمرئيس و اعضاي ستاد انتخابات استان قم منصوب شدندطرح توسعه ناحیه صنعتی خورآباد تصویب شدجنگ نمی‌شود مذاکره با آمریکا سمّ است گزینه قطعی ملت مقاومت استکمک 25 میلیارد ریالی مردم قم به سیلزدگانکشف بیش از 50 کیلوگرم تریاک در قماولين طرح جامع حمل و نقل بار درون شهري كشور براي شهر قم به تصويب رسيدجشن اختتاميه واحدهاي مسكن مهر تا پايان شهريور 98 برگزار می شود۲۸ اردیبهشت‌ بازدید از موزه‌های قم رایگان استتوقیف خودروی سواری سمند با پلاک جعلی در قمبرخورد قانونی پلیس قم با روزه خواري در انظار عمومیقدرداني استاندار قم از كاركنان روابط عمومي استانداري قمتوزیع سبد غذایی و بهداشتی در روستاهای سیل زده شادگان خوزستاناعلام فراخوان آثار پژوهشی با موضوع حوزه، جهاد اقتصادی و فضای مجازیدشمن با جنگ روانی رابطه مردم با نظام را هدف گرفته استدستگیری سارق آیینه بغل خودروهای مدل بالا در قمکشف بیش از 63 کیلوگرم تریاک و ماده مخدر گل در قمبرگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص هاي سلامت، امنیت، قانونمندی و مشارکت حداکثری در دستور کار دست اندرکاران انتخاباتدانشگاه علوم و معارف قرآن مقام نخست مسابقه شب های نورانی نمایشگاه بین المللی قرآن را کسب کردسارق میل گردهای پروژه پل مرجعیت قم دستگیر شدکشف حدود 43 کیلوگرم تریاک در قمحضور تیم سحر کانون دانشجویی هلال احمر قم در مناطق آسیب دیده از سیل پلدخترموفقیت روابط عمومی ها در گرو دانایی و آگاهی استکیفر خواست پرونده متهمان واقعه کلینیک تابان تا آخر هفته صادر می‌شودثمرات وقف در امدادرسانی به سیل‌زدگان مشهود بودمراکز بهزیستی مناسب ترین محل برای اقدامات خیرخواهانه در ماه رمضان استساخت اسکروپمپ فاضلابی با استفاده از توان متخصصان داخلی در قمتجلیل از اعضای شرکت کننده در خدمات رسانی سیل های اخیر در قمکشفیات مواد مخدر در قم 3 برابر شدکشف محموله 4 میلیارد ریالی کالا و 25 هزار لیتر نفت کوره قاچاق در قممیدان شهید مطهری ساماندهی می شودتجلیل از عملکرد مخابرات قم و کارکنان روابط عمومی این شرکتثبت 2 وقف جدید به ارزش 2 میلیارد تومان در قمپلمپ 35 واحد صنفي با اجرای طرح برخورد با روزه خواري در قمکشف بیش از 27 کیلوگرم مواد مخدر گل و گراس در قمخانه هلال مرکز خدمات حوزه‌های علمیه افتتاح شد‎اطعام 10 هزار نفری و کمک رسانی به سیل‌زدگان لرستانجای خالی شاکله قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب در نمایشگاه قرآنبرگزاری جشن هفدهم رمضان در مسجد مقدس جمکراناجرای 300 برنامه به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد در قممهلت یک هفته ای به ادارات قم برای پاسخ به استعلامات بانکی تسهيلات رونق توليدوضعیت فاضلاب پردیسان بحرانی استانتصاب مدیر کل نظارت بر امور عمرانی شهرداری قمپیدا شدن جسد جوان غرق شده افغان پس از ۳روز توسط نیروهای آتشنشانی قممرکز پایش تصویری قم افتتاح شدطرح ملی کنترل فشارخون در قم اجرا می‌شودارتقاء مهارت‌های اجتماعی دانشجویاندانشگاه قم در ردیف دانشگاه های بین المللی استانتخابات انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان قم برگزارشد110 طرح نیمه تمام صنعتی در قم به بهره برداری می رسدکشف 90 کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری باند 11 نفره جرایم سایبری در قمیک وقف با چند شرط جالب در قمکشف حدود 48 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قمعدم ارائه خدمات به مشمولان غايب در قمپل طغرود در محور قم – جعفریه افتتاح شد۱۱ زن در یکی از استخر‌های قم مسموم شدندویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر حرم حضرت معصومه(س) اعلام شدخاک بر سر کسی که در حوزه دنبال مقام و منصب باشدبرگزاری محفل انس با قرآن مددجویان بهزیستی استان قمتوسعه و پیشرفت استان‌نیازمند مشارکت نخبگان  و دانشگاهیان است قلب ماه رمضان لیلة القدر استدستگيري سارق منزل و اعتراف به 3 فقره سرقت در قماضافه خدمت مشمولان غايب داراي کسرخدمت ايثارگري بخشیده شدخانواده شهدا وایثارگران‌ اسوه های صبر و استقامت هستنداطاعت از فرامین رهبری و ترویج فرهنگ دفاع مقدس راهگشای مشکلات جامعه استسه گزارش از متن و حاشیه های پیدا و پنهان نمایشگاه بین المللی قرآن کریمآیین گرامیداشت «هفته مقاومت و پیروزی» در قم برگزار شدکشورهای عربی حکومت ها را بر پایه عدالت امام علی(ع) بنا کنندکشف محموله میلیاردی پارچه رومبلي قاچاق در قمکشف بیش از 25 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قماجرای تمهيدات ترافيكي ويژه شب هاي قدر در هسته مركزي شهرقمحضور استاندار قم در ضیافت افطاری فرزندان بهزیستیضیافت افطار فرزندان بهزیستی به میزبانی آیت الله سبحانیکلاهبردار و بازرس جعلی بیت رهبری در قم دستگیر شد