×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

مراسم بزرگداشت شهید رئیسی و همراهان در قم برگزار می شودسرپرست هیأت ورزش‌های سه گانه قم منصوب شدقاچاقچی موتورسیکلت سنگین در قم جریمه سنگین شدبیمه سلامت برای دهک‌های یک تا پنج خدمات رایگان ارائه می کندفعالیت آزمایشی نخستین اتوبوس برقی در قم آغاز شد حتما از بنده شکایت کنید!مردم نشان دادند قدر مسئولان خدوم را می دانند۴۶ سامانه تولید برق خورشیدی در روستاهای قم راه اندازی شدآئین بزرگداشت شهدای خدمت در حسینیه آیت الله فاضل لنکرانی برگزار شدآیین گرامیداشت رئیس جمهور شهید از سوی مهاجران افغانستانی برگزار می‌شوداستاندار قم از روستا‌های سیل زده بازدید کردمراسم گرامیداشت شهید رئیسی و یارانش در بقاع شاخص استان قم برگزار شدعامل توهین به شهدای خدمت در شهرستان کهک دستگیر شدبیش از یک میلیون نفر در قم با «شهید جمهور» وداع کردنداستاندار قم فعالیت دستگاه‌های دولتی و اجرایی استان برای فردا را اعلام کردمراسم بزرگداشت شهدای‌خدمت راس 10 صبح در مدرسه مبارکه فیضیههیئتی از کارشناسان برای بررسی علت سانحۀ سقوط بالگرد رئیس‌جمهور اعزام شدمراجع عظام تقلید شهادت رئیس جمهور و همراهان را تسلیت گفتندپیکر حجت الاسلام رئیسی فردا در قم تشییع می‌شودخادم‌الرضا و رئیس‌جمهور اسلامی ایران به رضا پیوست
دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی:
true
جرم در جامعه ما زیاد نیست، تجاهر به جرم زیاد است
دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: نیروهای نظامی کشور برای آسایش و امنیت مردم از جان خود مایه می گذارند ، هیچ مسئولی حق ندارد در سخنرانی هایش آن ها را تضعیف کند،مشکل ما شکستن هیبت نظام و هیبت نیروهای نظامی و انتظامی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛آیت الله"محسن اراکی" در دیدار فرمانده انتظامی استان با وی، اظهار داشت:نیروی انتظامی کارهای بزرگی انجام می دهد، هدایت و طهارت جامعه دست خداوند است ، هم در انجام کارهایتان و هم در تطهیر جامعه از خدا کمک بگیرید، باید بدانید و یقین کنید که لشگرهایی از فرشته های الهی با شما همراه هستند .

وی افزود: نیروی انتظامی در درون کشور مرزدار است، مرز فقط مرز جغرافیایی نیست، مرزهای الهی همان مکان هایی هستند که ماموران ناجا پست می دهند و انجام وظیفه می کنند، یک امر به معروف و نهی از منکر پلیس برابر با صدها نماز خوانده شده است.

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با نیروهای نظامی کشورهای دیگر تفاوت زیادی دارد، هر نظامی در حال خدمت، نماد امام زمان، ائمه اطهار و نماد مجریان حقیقی احکام الهی است.

وی ادامه داد: حضرت امیر(ع) خودش کار پلیس را انجام می داد و در بازار با متخلفان برخورد می کرد ، کار شما، کار ائمه (ع)است، چون امام زمان نمی تواند مستقیماً وارد کار شود، نیروهای نظامی مشغول انجام وظیفه می شوند.

آیت الله اراکی تاکید کرد: کارکنان ناجا نمایندگان حضرت ولی عصر(عج) و نایب برحقش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) هستند، فرمان رهبر، فرمان امام زمان است و شما نماینده مقام معظم رهبری و امام زمان هستید.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ارتقاء معنویت در کارکنان پلیس خیلی با اهمیت است، یکی از مواردی که در دل مردم اثر روحی و روانی دارد این است که بدانند نیروی انتظامی یک نیروی متدین و منضبط است، انضباط نیروی انتظامی به مردم این پیام را می رساند که در کارش جدی است و برعکس بی انضباطی پلیس، مردم را به رعایت نکردن قانون سوق می دهد، ما نیز باید جامعه را به گونه ای تربیت کنیم که افراد متخلف محترم شمرده نشوند .

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی  ادامه داد: مردم ما خیلی خوب هستند، با همه اقداماتی که در سطح کشور و جهان برای شکستن حرمت قانون و مجریان قانون کشور ما  صورت گرفته است، اگر در هر مملکتی صورت می گرفت فاجعه اتفاق می افتاد.

وی تصریح کرد: نیروهای نظامی کشور برای آسایش و امنیت مردم از جان خود مایه می گذارند، هیچ مسئولی حق ندارد در سخنرانی هایش  آن ها را تضعیف کند، مشکل ما شکستن هیبت نظام و هیبت نیروهای نظامی و انتظامی است، جرم در جامعه ما زیاد نیست، تجاهر به جرم زیاد است، دشمن نیز متجاهر به جرم را تشویق می کند، در جوامع منضبط این جرم ها خیلی علنی نمی شود و جامعه آرامش دارد ، پلیس باید با  تجاهر به جرم برخورد جدی کند.

آیت الله اراکی گفت: یک تخلف کوچک می تواند روحیه بی انضباطی را در جامعه بوجود آورد، ارزش قانون را در جامعه از بین ببرد، تخلف از قانون، حرمت قانون را می شکند، تخلف در فضا های عموم با تخلف در فضای شخصی تفاوت دارد، مسئولیت حاکمیت این است که فضای عمومی جامعه را پاک نگه دارد ، فضای های عمومی در خدمت حاکمیت است و در اختیار افراد نیست.

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی  تاکید کرد: یکی از وظایف مهم رسانه ها ، فراهم کردن فضای پاک در جامعه است و اصحاب رسانه  بایستی حرمت قانون و هویت قانونی را بدانند و در ترویج آن بکوشند.

فرمانده انتظامی استان قم نیز طی سخنانی اظهار داشت: بحمدالله وضعیت امنیتی استان قم یک وضعیت مطلوبی است و مجموعه پلیس قم در سال گذشته در زمینه پیشگیری و مقابله با جرایم کارنامه قابل قبولی از خود بر جای گذاشت و این مهم به وسیله تلاش همه همکاران رقم خوره است.

وی افزود: نیروی انتظامی در سال گذشته در بحث امنیت اخلاقی و ناهنجاری های اجتماعی حساسیت ویژه ای داشت و کارهای زیادی  نیزصورت گرفت، انتظار است سایر دستگاه های دخیل نیز وارد شوند و با جدیت کار کنند .

سردار "عبدالرضا آقاخانی" ادامه داد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و دغدغه فرمانده ناجا در این مسایل، ما با همین بضاعت،  امکانات و تجهیزاتی که داشتیم مجدانه اقدام کردیم ،البته از توان نیروهای مردمی و بسیج نیز استفاده می کنیم و اقدامات مناسبی نیز صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: در کنار این اقدامات، خدمات اجتماعی پلیس قم نیز قابل ذکر است، در سال 97بالغ بر 8 هزار پرونده به وسیله کارشناسان مرکز مشاوره معاونت اجتماعی و دوایر مشاوره کلانتری ها  به صلح و سازش ختم شد و از ارسال این پرونده ها به دستگاه قضائی جلوگیری شد که امر بسیار با اهمیتی است ،البته خدمات مشاوره ای پلیس رایگان است و وجهی از مردم در قبال این خدمت رسانی اخذ نمی شود.

فرمانده انتظامی استان در بخش دیگری از سخنانش با  اشاره به کشف حدود 7 تن مواد مخدر در سال97 گفت:  در سال گذشته مقابله و مبارزه با مواد مخدر نسبت به سال 96 بالغ بر 11 درصد افزایش داشته و مقابله جدی صورت گرفت و این در حالی است که گنجایش کمپ های ترک اعتیاد استان محدود است.

سردار آقاخانی با اشاره به اجرای طرح سراسری ناظر یک گفت: این طرح برای برخورد با خودروهایی که راننده یا سرنشینان آن کشف حجاب کرده باشند، تدارک دیده شده و در حال اجرا است.

وی ادامه داد: در این طرح پیامکی به مالک خودرویی که در آن کشف حجاب صورت گرفته ارسال می شود تا در اسرع وقت به پلیس مراجعه کند، برای بار اول تعهد گرفته می شود در صورت تکرار خودرو توقیف و برای بار سوم پرونده تشکیل و به مرجع قضائی معرفی می شود.

فرمانده انتظامی استان در ادامه به وضعیت نامطلوب و نابسامان فضای مجازی اشاره کرد و گفت: وضعیت فضای مجازی، وضعیت مناسبی نیست، آمارجرایم در این حوزه نسبت به سال گذشته افزایش زیادی داشته و تهدیدی بالفعل و بالقوه در جامعه امروزی ما است.

پایان پیام

true

true
false
true