×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

بیانیه بزرگترین تشکل سیاسی و انقلابی استان قم در حمایت از دکتر سعید جلیلی تمامی محصولات کشاورزی الگوی کشت استان قم کود یارانه ای دریافت می کنندمسائل و مشکلات ۳ روستای قم با حضور میدانی استاندار بررسی شد ۳۴۴ دستگاه غیرمجاز ماینر در یک‌سال گذشته در قم کشف شداحداث پنج هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب در روستا‌های قممرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاورین خانواده دادگستری قم افتتاح شدتخت‌های بخش آنکولوژی بیمارستان شهید بهشتی قم افزایش یافترئیس ستاد جلیلی در استان قم معرفی شدفیشینگ کار حرفه ای بیش از 2 هزار و 400 حساب بانکی دستگیر شددستگيري باند سارقان احشام در قمگره بزرگ ترافیکی و یک درخواست از پلیس راهور قمآخرین فرصت ثبت ایده در رویداد گفتاورد ملی نخبگان 28 خرداد استمراسم اختتامیه نمایشگاه عکس دهه کرامت برگزار شدتشرف ۸ هزار زائر بین‌المللی به زیارت حضرت معصومه(س)بروکراسی‌های اداری در روند اجرای پروژه‌ها باید به حداقل برسد۱۴۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در قم کشف شددو فرنگی کار قمی به اردوی تیم ملی دعوت شدند۱۰ زندانی به مناسبت حلول ماه ذی الحجه در قم آزاد شدندپیکر آیت‌الله طه‌محمدی در قم تشییع و به خاک سپرده شدسارقان منازل در قم دستگیر شدند
اجرای بوستان هزار هکتاری در شهر قم؛
true
عملکرد 6 ساله معاونت فنی و عمرانی شهرداری قم تشریح شد
معاون فنی و عمرانی شهردار قم گفت: تا کنون بوستان های کوثر ، باغ پرندگان ، شهدای گمنام و کوهسار از مجموعه بوستان هزار هکتاری قم به بهره برداری رسیده و بقیه این بوستان نیز در محدوده ارتفاعات کوه خضر و دوبرادران به تدریج درحال تکمیل شدن است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛عباس حلوائی‌زاده عصر امروز در نشست خبری تشریح عملکرد 6 ساله شهرداری قم، با اشاره به تشکیل کمیته بررسی و تصویب طرح‌های عمرانی شهرداری قم اظهار کرد: تمامی طرح‌های اجرایی شهرداری در این کمیته مطرح و بررسی می‌شود و همه افراد و نهادهای ذی‌نفع در پروژه مباحث خود را مطرح کرده و تحلیل و تصمیم‌گیری جامع در خصوص آنها صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: تشکیل این کمیته موجب شد پیش از آغاز یک پروژه تمام ابعاد آن دیده و پیش‌بینی شده و در زمان اجرا به دلایل مختلف خللی در روند اجرا صورت نگیرد.

معاون فنی و عمرانی شهردار قم یکی از اولویت‌های مدیریت شهری را کاهش و مدیریت زمان اجرا و بهره‌برداری پروژه‌های عمرانی عنوان کرد و گفت: به همین منظور استانداردهای لازم در این خصوص تدوین و در دستور کار قرار گرفت و به صورت مستمر نظارت بر آنها انجام شد که نتایج خوبی را در بر داشت.

وی افزایش نظارت‌ها بر روند اجرای آسفالت در سطح شهر را مورد توجه قرار داد و افزود: طی سال های اخیر سالیانه بیش از 230‌هزار تن توزیع آسفالت در سطح شهر صورت گرفته که سطح بسیار زیادی را شامل می‌شد و نکته مورد اهمیت کیفیت اجرا بود تا از دوباره کاری‌ها جلوگیری شود؛ به همین خاطر تمام مراحل از تولید تا پخش آسفالت با ضوابط خاصی نظارت شد تا امروز که آسفالت تولیدی شهرداری امتیاز برتر در سطح استان را کسب کرده است.

حلوائی‌زاده با تاکید بر اینکه در بیش از 50 درصد معابر شهر روکش و اجرای آسفالت صورت گرفته است اظهار کرد: به دنبال این هستیم که طی سال‌های آینده تمام معابر را زیر پوشش این طرح برده و ضمن افزایش کیفیت و نگهداری عمر مفید این پروژه‌ها را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اجرای طرح ایمن‌سازی بوستان‌های شهر تصریح کرد: طی سال‌های اخیر شاهد مشکلات ایمنی در بوستان‌های شهر بودیم و به همین خاطر طرحی در این راستا تعریف شد و برداشت کلی از تمام بوستان های شهر صورت گرفت و اجرای پروژه ایمن‌سازی با طراحی واحد و استاندارد انجام شد.

معاون فنی و عمرانی شهردار قم به بازنگری در طراحی آبنماهای بوستان‌های شهر اشاره کرد و افزود: بالغ بر 50 آبنمای سطح شهر در قالب این طرح احیا شد و به مرور وارد فاز بهره‌برداری گردید.

وی انعقاد 63 قرارداد برای احداث بوستان در سطح شهر را مورد تاکید قرار داد و گفت: احداث و تکمیل رینگ های ترافیکی سطح شهر و تقاطع‌های غیرهمسطح مورد نیاز و آرام‌سازی هسته مرکزی شهر یکی از مهم‌ترین وظایف و اقدامات شهرداری طی سال های اخیر بوده است.

حلوائی‌زاده با بیان اینکه رینگ‌های ترافیکی شهر عموما متصل نبودند خاطرنشان کرد: در همین راستا تکمیل و اتصال رینگ بلوار شهید کریمی در دستور کار قرار گرفت و ضمن احداث بلوار، احداث زیرگذر کریمه هم انجام شد.

وی بیان کرد: همزمان با این پروژه اجرای بلوار فردوسی که پروژه‌ای بین منطقه‌ای بود در دستور کار قرار گرفت که در حال حاضر بخش اعظمی از آن به زودی با طول بیش از 2 کیلومتر از بلوار شهیدان شاهرودی تا میدان نماز افتتاح می‌شود و تقاطع میدان نماز و شهدای روحانیت نیز در مرحله اجرا است و پس از تکمیل این پروژه‌ها به طور کامل رینگ ترافیکی تکمیل خواهد شد.

معاون فنی و عمرانی شهردار قم به احداث پروژه بلوار آیت الله بروجردی اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش چشم‌گیر جمعیت پردیسان بلوار غدیر کشش ترافیک و تردد را نداشت اجرای محور آوینی و آیت‌الله بروجردی در دستور کار قرار گرفت و نهایتا بلوار آیت‌الله بروجردی به عنوان بزرگترین بزرگراه درون‌شهری قم به بهره‌برداری رسید.

وی یکی از پروژه‌های کلیدی شهر قم را اجرای بوستان هزارهکتاری شهر قم دانست و افزود: در حال حاضر چند قسمت از این بوستان آماده بهره‌برداری شده و اعتبار خوبی برای تکمیل آن نیز پیش‌بینی شده است؛ بوستان کوثر یکی از بخش‌های این پارک است که 20 هکتار وسعت دارد و در کنار باغ‌موزه دفاع مقدس ظرفیت فرهنگی تفریحی بسیار خوبی ایجاد کرده است.

حلوائی‌زاده با تاکید بر حفظ ظرفیت‌های طبیعی این بوستان تصریح کرد: امکانات بسیار خوبی از جمله مسیر پیاده‌روی و دوچرخه در این بوستان اجرا شده است؛ اجرای پروژه باغ پرندگان هم بخش دیگری از پروژه هزارهکتاری بوده که با ویژگی‌های قابل توجهی اجرا شده است.

احداث بوستان‌های موضوعی در قم

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم نیز با بیان اینکه در طی ۱۰ سال گذشته تمرکز طراحی در بخش‌های مختلف شهرداری وجود نداشته و هیچ مرکزی برای هماهنگی طراحی پروژه‌های شهری قم وجود نداشته است گفت: خوشبختانه در دوره اخیر با راه‌اندازی چنین مرکزی شرایط بسیار خوبی در حوزه طراحی رقم خورده است.

رضا خانه‌زاد یزدی یکی از طرح‌هایی که طی سال‌های گذشته در شهر قم آغاز شده را نهضت پیاده‌راه سازی دانسته و گفت: خوشبختانه این طرح در گام اول که پیاده‌راه ارم بود بسیار زیاد و شاخص اجرا شده و با استقبال شهروندان مواجه شد و در ادامه نیز به همین گونه پیش خواهد رفت.

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم بیان کرد: در طراحی این پروژه‌ها تلاش کردیم که تلفیق خوبی از فضای سبز و مسیر پیاده داشته باشیم و رفاه بیشتر شهروندان را رقم بزنیم.

وی به احداث بوستان‌های موضوعی در سطح شهر اشاره کرد و افزود: بوستان ملل به تازگی طراحی شده و بوستان کودک نیز در گذشته اجرا شده است.

یزدی بیان کرد: در طراحی بوستان‌های بزرگ شهری همچون بوستان هزارهکتاری نیز خلاقیت و استفاده از ظرفیت‌های موقعیت در دستور کار بوده است.

احداث سوله های ورزشی و اجرای نخستین پارک کوهستانی شهر قم در ارتفاعات کوه خضر و دوبرادران

مدیرکل نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری قم نیزبا بیان اینکه در سال‌های اخیر در حوزه‌ عمرانی، حمل و نقل و ترافیک، پارک‌سازی وتوسعه فضای سبز تحولات خوبی در شهر قم رقم خورده است؛ گفت:یکی از پروژه‌هایی که در حوزه فرهنگی و تفریحی تحولات بسیار خوبی در شهرایجاد کرد است، اجرای سوله‌های ورزشی واحداث پارک‌های تفریحی و گردشگری همچون باغ پرندگان و باغ موزه دفاع مقدس است.

مسعود بخشی اجرای پروژه‌های ترافیکی در سطح شهر را مورد توجه قرار داده و افزود: به لطف احداث معابر و تقاطع‌های مختلف زمان سفر درون‌شهری در قم بسیار کاهش یافته است و ایمنی و راحتی سفر نیز افزایش قابل توجهی یافته است.

مدیرکل نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری قم با اشاره به اجرا و تعریض ورودی و تقاطع جعفریه تصریح کرد: این ورودی یکی از محورهای ترانزیتی مرکز کشور است که بدون هیچ انسداد ترافیکی توانستیم پروژه را اجرا کنیم.

پایان پیام

true

true
false
true