×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

اجرای طرح ترخیص عیدانه وسایل نقلیه توقیفی در قمکاروان بزرگ «غدیر تا ظهور» در قم برپا می‌شود۲۲ هزار و ۶۶۷ فقره سند مالکیت در استان قم صادر شددستگیری قاتل فراری رستوران قم در یکی از شهر‌های شمالی کشوررتبه اول ریشه‌کنی بی‌سوادی زندانهای کشور به قم رسیدکشف 28100 دلار تقلبی در قمحضور مدیرکل پزشکی قانونی استان در میز خدمت نماز جمعه قمترخیص خودروهای توقیفی کشف حجاب به مناسبت عید غدیرجشن غدیر در 35 بقعه استان قم برگزار می‌شودآزادی 14 زندانی به مناسبت دهه ولایتمرحله پنجم بلوار عمار یاسر شهر قم رسما افتتاح شد۳۵ تقاطع غیرهمسطح در شهر قم تا سال آینده تکمیل می شوداختصاص ۶۰۰میلیاردتومان برای آزادسازی مغازه های قبرستان نو قمصرفه جویی ۱۷ مگاواتی برق در ادارات استان قمنامزدها از اظهارات دشمن شادکن پرهیز کنندپاسگاه انتظامی بوستان علوی قم افتتاح شدمدیر یک دفتر فروش بلیت‌های جعلی هواپیما و قطار در قم بازداشت شدزائرسرای حرم حضرت معصومه (س) آماده اسکان زائرین شددو جوان موتور سوار در جاده قدیم سلفچگان - ساوه قربانی ارابه مرگ شدندنخستین دستگاه سی تی آنژیوگرافی قم افتتاح شد
true
بدون مشارکت های مردمی برنامه های سازمان بهریستی روی زمین می ماند
مدیرکل بهزیستی استان قم گفت:در طول سال گذشته حجم مشارکت های مردمی بیش تر از اعتبارات دولتی مصوب بوده است بطوریکه می شود گفت واقعا بدون مشارکت های مردمی برنامه های این سازمان روی زمین می ماند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛مهدی پهلوانی در کنفرانس خبری که به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی به صورت مجازی و حضوری برگزار شد، مهمترین اهداف و اولویت های اداره کل بهزیستی استان قم را اشتغال و توانمند سازی مددجویان برشمرد و با اشاره به میزان اشتغال از سوی بهزیستی در سال گذشته، بیان کرد: بیش از هزار شغل در سال ۹۹ ایجاد شد که این امر بسیار خوشایندی است. مدیرکل بهزیستی استان قم در ادامه به میزان خدمات مشاوره که در سال گذشته توسط بهزیستی صورت گرفت، بیان کرد: در سال ۹۹ شمار ۳۰ هزار نفر از خدمات مشاوره ای بهزیستی در امور مختلف بهره بردند.

وی میزان پرونده های بهزیستی را مورد اشاره قرار داد و گفت: ۳۵ هزار مورد پرونده تحت حمایت بهزیستی تشکیل شد که با توجه به مشکلات ناشی از کرونا و وضعیت معیشتی شمار افرادی که از خدمات بهزیستی بهره می برند نسبت به سال های گذشته افزایش دارد.

پهلوانی در ادامه به اجرای پویش مردمی ایران همدل اشاره و تصریح کرد: سال گذشته از محل پویش مردمی ایران همدل ۵ میلیارد تومان برای حمایت از افراد تحت پوشش جمع آوری شد.

وی از راه اندازی مرکز جامع اعتیاد، مرکز کاهش آسیب های معتادان، راه اندازی ۲۴ مرکز مثبت زندگی، فعال سازی مرکز راه نوین و خانه های نیمه راهی به همراه افزایش ظرفیت های مراکز موجود از برنامه های مهم استان در سال گذشته خبر داد و گفت: تا کنون ۸ هزار پرونده الکترونیکی در مراکز مثبت زندگی بهزیستی قم برای حمایت های معیشتی و مستمری های ماهانه تشکیل شده است.

مدیرکل بهزیستی استان قم با تاکید براینکه سال گذشته ۵۷ موافقت نامه اصولی برای راه اندازی مراکز مختلف بهزیستی تاسیس شده است، تصریح کرد:۱۶ مرکز جدید نیز در سال ۹۹ وارد کمیسیون نظارت این اداره کل شده است.

وی بیان کرد: پیشگیری از آسیب های اجتماعی، طلاق و معلولیت بعنوان یک طرح مهم در قالب سلامت اجتماعی در خانواده در اداره کل بهزیستی قم طی ماه های گذشته آغاز شده است. وی ابراز کرد: به دلیل اعتبارات پایین بهزیستی عمق و حجم مداخله این اداره کل در حل مشکلات افراد و خانواده های آسیب دیده اندک است.

مدیرکل بهزیستی قم اشتغال و توانمندسازی مددجویان را از اهداف و اولویت‌های کاری مهم این نهاد برشمرد و گفت: سال ۹۹ در مجموع یک هزار اشتغال توسط بهزیستی استان ایجاد شد.

مهدی پهلوانی ستوده افزود: سال ۹۹، ۳۰ هزار نفر از خدمات مشاوره ای اداره کل بهزیستی قم بهره مند شده اند.

به گفته وی، سال گذشته از محل پویش مردمی ایران همدل ۵ میلیارد تومان برای حمایت از افراد تحت پوشش جمع آوری شد.

پهلوانی، تعداد پرونده های تحت حمایت بهزیستی قم را ۳۵ هزار مورد اعلام کرد و  گفت: در سال گذشته به دلیل مشکلات کرونا و وضعیت معیشتی تعداد افراد مددجو هزار تن افزایش یافته است.

مدیرکل بهزیستی قم گفت: راه اندازی مرکز جامع اعتیاد، مرکز کاهش آسیب های معتادان، راه اندازی ۲۴ مرکز مثبت زندگی، فعال سازی مرکز راه نوین و خانه های نیمه راهی به همراه افزایش ظرفیت های مراکز موجود از برنامه های مهم استان در سال ۹۹ بود.

به گفته وی، تاکنون ۸ هزار پرونده الکترونیک در مراکز مثبت زندگی بهزیستی قم برای حمایت های معیشتی و مستمری های ماهانه تشکیل شده است.

پهلوانی ابراز داشت: سال گذشته ۵۷ موافقت نامه اصولی برای راه اندازی مراکز مختلف بهزیستی تاسیس شده است که ۱۶ مرکز جدید نیز سال ۹۹ وارد کمیسیون نظارت این اداره کل شده است.

وی خاطرنشان کرد: هوشمندسازی بعنوان یک پروژه مهم در اداره کل بهزیستی قم در حال عملیاتی شدن است و پرونده افراد تحت پوشش بصورت الکترونیک اسکن و بایگانی می شود.

مدیرکل بهزیستی قم یادآور شد: با راه اندازی ۲۴ مرکز مثبت زندگی بهزیستی امکان خدمات دهی محلی به افراد نیازمند فراهم شده است.

پهلوانی اظهار داشت: هوشمندسازی، محله محوری و سلامت اجتماعی در خانواده مهمترین اهداف بهزیستی در سطح کلان و همچنین استان قم است.

به باور وی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، طلاق و معلولیت بعنوان یک طرح مهم در قالب سلامت اجتماعی در خانواده در اداره کل بهزیستی قم طی ماه های گذشته آغاز شده است.

پهلوانی یادآور شد: سال گذشته حجم مشارکت های مردمی بیش تر از اعتبارات دولتی مصوب بوده است و بدون مشارکت مردمی برنامه های این سازمان روی زمین می ماند.

وی ابراز کرد: به دلیل اعتبارات پایین بهزیستی عمق و حجم مداخله این اداره کل در حل مشکلات افراد و خانواده های آسیب دیده اندک است.

ثبت ۱۹ فرزندخواندگی جدید در قم
معاون امور اجتماعی بهزیستی قم نیز در این جلسه گفت: دفتر توانمندسازی خانواده و زنان با هدف حمایت از زنان سرپرست خانوار، خانواده های دارای فرزند چند قلو و حمایت بیمه تامین اجتماعی زنان شاغل و سرپرست خانواده دایر شده است.

مریم علیشیری با بیان اینکه در دفتر امور کودکان و نوجوانان بهزیستی قم ۱۰۴ فرزند بی سرپرست یا بد سرپرست نهگداری می شود، افزود: ۱۳۷ فرزند نیز با اجازه دادگستری نزد اقوام درجه یک خود نگهداری می شوند و ماهانه حدود یک میلیون تومان کمک هزینه دریافت می کنند.

به گفته وی، سال گذشته ۱۵ مورد و طی سالجاری ۴ مورد فرزندخواندگی در بهزیستی قم به ثبت رسیده است و وضعیت روانی و رفاهی این کودکان تا دو سال توسط کارشناسان بهزیستی قم رصد و در صورت رضایت شناسنامه جدیدی برای آنها صادر می شود.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۶۵ کودک آسیب دیده بعد از مراقبت های اولیه بهزیستی قم به خانواده های خود عودت داده شده اند.

علیشیری ابراز داشت: سال گذشته همچنین در دفتر آسیب های اجتماعی بهزیستی قم ۴۰۲ کودک کار از خدمات آموزشی و حمایتی بهره مند شده و ۸۵ کودک نیز بصورت شبانه روز در یکی از مراکز اقامتی برای بهبود شرایط مهارت زندگی پذیرش شدند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی قم گفت: در قالب طرح دوستدار کودک و توانمندسازی کودکان کار شناسایی و معرفی کودکان قبلا صرفا توسط نیروی انتظامی و شهرداری رصد و دنبال می شد ولی امروزه مردم نیز می توانند آنها را شناسایی و به بهزیستی معرفی کنند..

وی ابراز داشت: مرکز راه نوین با هدف حمایت از دختران در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی و مجموعه خانه امن نیز برای حمایت از خشونت خانگی همسران، آماده پذیرش افراد در معرض آسیب است.

به گفته علیشیری، ۱۷ هزار تماس سال گذشته با سامانه ۱۲۳ بهزیستی قم در خصوص مداخله در بحران مانند کودک آزاری، معلول آزاری، همسرآزاری، خودکشی و غیره برقرار شده که هشت هزار تماس مرتبط پیگیری شده است.

پایان پیام

true

true
false
true