×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

جشن غدیر در 35 بقعه استان قم برگزار می‌شودآزادی 14 زندانی به مناسبت دهه ولایتمرحله پنجم بلوار عمار یاسر شهر قم رسما افتتاح شد۳۵ تقاطع غیرهمسطح در شهر قم تا سال آینده تکمیل می شوداختصاص ۶۰۰میلیاردتومان برای آزادسازی مغازه های قبرستان نو قمصرفه جویی ۱۷ مگاواتی برق در ادارات استان قمنامزدها از اظهارات دشمن شادکن پرهیز کنندپاسگاه انتظامی بوستان علوی قم افتتاح شدمدیر یک دفتر فروش بلیت‌های جعلی هواپیما و قطار در قم بازداشت شدزائرسرای حرم حضرت معصومه (س) آماده اسکان زائرین شددو جوان موتور سوار در جاده قدیم سلفچگان - ساوه قربانی ارابه مرگ شدندنخستین دستگاه سی تی آنژیوگرافی قم افتتاح شد۱۴ زندانی به مناسبت دهه ولایت در قم آزاد شدندنرخ بالای مشارکت قم در انتخابات باید تکرار شوداولین خوابگاه دانشجویی دانشگاه صنعتی قم احداث می شود۲۰۰ پرونده قضایی بررسی شدعمليات اجرايي حفر تونل قطعه دوم خط يک مترو قم آغاز شد۲۱ کارگروه برای رسیدگی به شکایت‌های مردمی تشکیل شدقالیباف به قم می آیدبانوان سارق طلاجات بانوی نابینا دستگیر شدند
مدیرکل راه و شهرسازی قم خبرداد ؛
true
پرداخت تسهیلات ویژه بافت فرسوده در قم
ساکنین بافت اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) و بافت فرسوده سایر نقاط شهر می‌توانند برای نوسازی و ساخت واحد‌های خود تسهیلات بانکی ویژه دریافت کنند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛حسن صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان قم بیان کرد: این اداره کل به دنبال سیاست‌های پیشران و محرک توسعه خود در بافت فرسوده، شرایط پرداخت تسهیلات را فراهم کرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم افزود: هدف از پرداخت این تسهیلات، نوسازی بافت، مقاوم سازی و بهینه سازی واحد‌های مسکونی است تا ساکنین آن با آرامش خاطر در آن سکونت داشته باشند.

صبوری در خصوص جزییات آن تصریح کرد: این دسته از ساکنین شهر قم باید با مراجعه به ساختمان شماره یک اداره کل راه و شهرسازی استان قم واقع در بلوار ۷۵ متری عماریاسر، بلوار تعاون، مجتمع ادارات نسبت به موقعیت قرارگیری واحد خود در محدوده طرح توسعه پیرامون حرم مطهر کسب اطلاع نمایند و در صورت قرار داشتن در این محدوده درخواست خود را اعلام کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: ساکنین پیرامون حرم مطهر حضرت معصومه (س) می‌توانند از تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومانی ساخت واحد مسکونی خود بهره‌مند گردند.

صبوری ادامه داد: در صورت احراز شرایط اولیه، درخواست متقاضی به صندوق توسعه حرم‌های مطهر ارسال و پس از موافقت آن صندوق، متقاضی به یکی از شعب بانک توسعه تعاون شهر قم معرفی می‌شود.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به این که مبلغ این تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومان است اضافه کرد: این تسهیلات در مجموع با سود ۱۲.۶ درصد و بازپرداخت ۷ ساله و تنفس ۳ ساله و با پیشرفت فیزیکی حداقل ۱۵ درصد واحد مذکور پرداخت می‌شود.

صبوری با بیان این که شرط اساسی دریافت این تسهیلات تخریب کامل و ساخت مجدد واحد است تصریح کرد: ۵۰ درصد هزینه صدور پروانه توسط اداره کل راه و شهرسازی استان پرداخت خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در خصوص پرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده سایر نقاط شهر گفت: از سوی شرکت بازآفرینی شهری ایران ۱۲۰ میلیون تومان تسهیلات نوسازی واحد‌های مسکونی در بافت‌های فرسوده شهر قم پرداخت می‌شود.

صبوری افزود: این تسهیلات با سود مشارکت ۹ درصد و تنفس یک تا دو سال بر اساس تعداد واحد خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم  با اشاره به توافق صورت گرفته با بانک مسکن افزود: ۸۰ میلیون تومان تسهیلات دیگر نیز از سوی بانک مسکن (در قالب اوراق) به این دسته از متقاضیان پرداخت می‌شود.

صبوری با بیان این که در پرداخت این نوع تسهیلات محدودیت منابع وجود دارد، عنوان کرد: در مرحله اول ۴۰۰ واحد مسکونی واقع در بافت فرسوده می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند گردند.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم متقاضیان دریافت این تسهیلات باید به نشانی اینترنتی www.facility.udrc.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

او تاکید کرد: متقاضیانی که قرارداد نوسازی واحد خود را در بافت فرسوده منعقد کرده باشند و پروژه خود را تا حداقل ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی پیش برده باشند می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در خصوص وضعیت سکونت متقاضیان در زمان تخریب و نوسازی واحد‌ها گفت: ۶۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان ساخت واحد‌های مسکونی در بافت فرسوده در قالب وام ودیعه اسکان (با سود چهار دصد و اقساط ۳ ساله) از سوی صندوق کارآفرینی پرداخت می‌شود.

صبوری گفت: این تسهیلات با سود چهار درصد و دوره بازپرداخت سه ساله به متقاضی پرداخت می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان تاکید کرد: متقاضیان برای دریافت این تسهیلات هیچ نگرانی به خود راه ندهند و کاهش بوروکراسی اداری، تسهیل فرآیند‌ها و تسریع در امور در دستور کار خواهد بود.
پایان پیام

true

true
false
true