×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

زمین چمن مصنوعی شهید حبیبی شهرستان جعفرآباد قم افتتاح شدمحور‌های جاده‌ای قمرود - قنوات قم بهسازی شدرئیس ستاد انتخاباتی مصطفی پورمحمدی در قم معرفی شدعضو شورای اسلامی شهر قم رییس ستاد قالیباف در قم شدپیشرفت 95 درصدی طرح چهار خطه شدن جاده قم - نیزارحوزه علمیه از هیچ کاندیدایی حمایت نمی‌کندعفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان با موافقت رهبر معظم انقلابدومین خانه محیط زیست در نیزار قم راه اندازی شدستاد انتخاباتی «مسعود پزشکیان» در قم افتتاح شداز افتتاح ستاد انتخاباتی تا دیدار با مراجع کاشت یک میلیون و 500 هزار اصله نهال در ۳ هزار هکتار از اراضی منطقه نواران قمصندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان در قم تشکیل می‌شوداحمد امیرآبادی فراهانی رییس ستاد مرکزی اقشار قالیباف شدهرچه سریع تر نسبت به ترخیص وسایل نقلیه توقیفی خود اقدام کنید100درصد جمعیت شهری و ۹۶ درصد جمعیت روستایی استان قم آب سالم و بهداشتی دارندتمهیدات ترافیکی مراسم روح بخش دعای عرفهبیانیه بزرگترین تشکل سیاسی و انقلابی استان قم در حمایت از دکتر سعید جلیلی تمامی محصولات کشاورزی الگوی کشت استان قم کود یارانه ای دریافت می کنندمسائل و مشکلات ۳ روستای قم با حضور میدانی استاندار بررسی شد ۳۴۴ دستگاه غیرمجاز ماینر در یک‌سال گذشته در قم کشف شد
true
مدیر عامل هلال احمر قم، با بیان اینکه 22 هزار عضو در این جمعیت فعال هستند، گفت: هلال احمر استان برای پنجمین سال متوالی در سال گذشته در حوزه جوانان به عنوان دستگاه برتر در غنی سازی اوقات فراغت انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛محمد گل فشان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم در مصلای قدس ، با بیان اینکه هلال احمر افتخار می کند که به عنوان یکی از مجموعه های بزرگ مردمی کشور در تمام حوادث به سرعت به یاری مردم می شتابد، افزود: در سیل فروردین ماه امسال نیز این جمعیت خدمات بسیار خوب و گسترده ای به آسیب دیدگان این حادثه ارائه کرد.

وی با بیان اینکه عملیات امدادرسانی به سیل زدگان در ایران بسیار قوی تر و سریعتر از کشورهای پیشرفته بود، گفت: قدرت رسانه ای کشورهای پیشرفته موجب شده تا تصور شود که امدادرسانی آنها در حوادث، بسیار قوی تر است ولی طبق آمار این طور نیست.

گل فشان، جوانان را پشتوانه قوی هلال احمرقم دانست و افزود: جوانان داوطلب، آموزش دیده و مردمی این جمعیت در حوادث مختلف به خوبی نقش آفرینی می کنند و در کمترین زمان به یاری حادثه دیدگان می شتابند.

وی اظهار داشت: سیل ابتدای امسال به ویژه سیل لرستان، جشن های نیمه شعبان و نوروز 98 از جمله حوادث ومناسبت هایی بود که از ابتدای امسال تاکنون هلال احمر در آن مشارکت کرد و کارنامه ای موفق را در کنار دستگاه های مختلف امدادی به ثبت رساند.

گل فشان افزود: جمع آوری،تفکیک و ارسال به موقع امانت مردم به سیل زدگان نشان از حضور پررنگ داوطلبان این جمعیت در سال اخیر است.

وی، هلال احمر راتنها متولی آموزش همگانی برای کاهش آسیب های ناشی از حوادث دانست و گفت: توجه به آموزش های هلال احمر و شرکت در این دوره ها موجب می شود تا در حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی آسیب های ناشی از این حوادث کاهش چشمگیری داشته باشد.

گل فشان افزود: بالغ بر 106 خانه هلال در سطح استان وجود دارد که درآنها آموزش ها مختلف امدادی به مردم داده می شود.

سیل در نخستین روزهای سال جاری منجربه خسارت های جانی و مالی در برخی از نقاط کشور شد.

از اجرای طرح "رقابت در خدمت" تا حضور پرشور هلال احمری در نماز جمعه قم

برگزاری نخستین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در هفته هلال احمر با مشارکت پر شور و حضور پر رنگ هلال احمری ها در قم همراه بود.

 محمد گل فشان، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم در مصلای قدس، با بیان اینکه هلال احمر افتخار می کند که به عنوان یکی از مجموعه های بزرگ مردمی کشور در تمام حوادث به سرعت به یاری مردم می شتابد، به ارائه گزارشی از فعالیت ها و خدمات جمعیت هلال احمر در استان قم پرداخت.

علاوه بر سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه مدیرعامل جمعت هلال احمر استان قم، برپایی میز خدمت با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران هلال احمر استان از دیگر برنامه هایی بود که در حاشیه نماز جمعه این هفته اجرایی شد.

یادآور می شود؛ اجرای طرح "رقابت در خدمت" با هدف پاسخگویی چهره به چهره مسئولان جمعیت و مردم همزمان با هفته هلال احمر در مصلای قدس از دیگر فعالیت های این روز به شمارز می رود.

همچنین برپایی چادر آموزشی با هدف ارائه آموزش های امداد وکمک های اولیه به صورت همگانی از دیگر فعالیت های معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم در نماز جمعه این هفته بود.

حضور جمعی از اعضای خانواده هلال احمر استان قم در نماز جمعه قم و همچنین حضور امدادگران، داوطلبان و جوانان در مراسم عبادی و سیاسی نماز جمعه شهر جعفریه، رنگ بوی این مراسم مردمی را در این هفته هلال احمری کرده بود.

دوازدهم تا نوزدهم اردیبهشت ماه جاری به عنوان هفته هلال احمر نامگذاری شده است

پایان پیام

true

true
false
true