×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
آیت الله اعرافی و فاضل لنکرانی اهانت به قرآن در سوئد را محکوم کردند

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛آیت‌الله اعرافی در واکنش به هتک قرآن مجید در اروپا ابراز داشت:‌ایران اسلامی و مراکز فرهنگی و علمی و دانشگاهی آن بویژه حوزه‌های علمیه و مراجع معظم و زعما و بزرگان و طلاب و استادان و نهادها و موسسات آن در کنار همه خردورزان عالم و امت سرافراز اسلام این حرکت سبک سرانه و همراهی های مستکبرانه با آن را محکوم می‌نمایند و ملت‌های عالم را به اتخاذ مواضع روشن در برابر این افراط گرایی و نهاد های بین المللی را به وضع قوانین بازدارنده و منشور مشترک ادیانی فرا می خوانند.

در پی اقدام شنیع و توهین‌آمیز قرآن سوزی در سوئد، آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه و رئیس هیئت امنای جامعه المصطفی العالمیه طی اطلاعیه‌ای این اقدام را محکوم کرد و ابراز داشت:‌جریان های خرد سوز و اسلام ستیز و ستم پیشگان و مستکبران بدانند برغم همه دشمنی ها و کینه ورزی ها و مظالمی که بر مسلمانان و امت اسلامی و کشورهای اسلامی روا داشته اند و برغم همه این حرکت های فرومایگان،  خورشید اسلام کم فروغ نخواهد شد بلکه تابان تر خواهد بود و اندیشه توحیدی و معرفت قرآنی و اخلاق و عقلانیت اسلامی بیش از گذشته پیش خواهد رفت و مورد استقبال جهانیان قرار خواهد گرفت و سنگرهای ذهن و ضمیر آدمیان را فتح خواهد کرد و زورگویان و سست منطقان را برجای خود خواهد نشاند.

متن این اطلاعیه به این شرح است:

سم الله الرحمن الرحیم
جسارت به محضر قرآن کریم و اقدام بابخردانه به قرآن‌سوزی، که هر از چندگاهی مایه ننگ و نفرت می شود، این بار در ایام سوگواری سرور آزادگان عالم و سید شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در یکی از کشورهای اروپایی فضاحت بار تر و ننگین تر رخ نمود و خشم یک پارچه آزادگان و احرار و حقیقت جویان عالم و پیروان ادیان الهی درجهان و بویژه امت اسلامی را برانگیخت و مع الاسف سیاست مداران اروپا و غرب بنام آزادی یا برآن مهر تأیید زدند یا از کنار آن گذشتند و گروه‌های پستی نیز با آن همراهی کردند، جسارت به کتاب عزیزی که برای بشر تمدن، فرهنگ، رهایی و آزادی به ارمغان آورده و آیه آیه آن مشحون از حکمت و لبریز از معرفت و سرشار از حقائق و لطائف الهی و انسانی است، آری جسارت به آن جز برآمده از کینه شیطانی و فرهنگ دیو صفتانه نخواهد بود، اسلام و دانشمندان مسلمان همواره بر تعامل و تعایش حکیمانه میان انسان ها و حوار میان ادیان الهی و احترام به مقدسات آن تأکید ورزیده اند ، اکنون که ندای اسلام عزیز در جهان طنین‌افکن و پرچم آن در اهتزاز است، مستکبران و گروه‌های بی منطق و عقل ستیز و خرد سوز در سایه ترس وانفعال به جنگ با روشنایی و پیکار با ارزش های انسانی و الهی دست آلوده کرده‌اند غافل از آنکه ومکروا ومکر الله والله خیر الماکرین ویریدون لیطفئوا نورالله بافواهم والله متم نوره.
این صفحه ننگین در پرونده مستکبران و مدعیان تمدن غربی و جریان های نادان و سست منطق ثبت و برای آنان گران تمام خواهد شد ، مضحک ترین قصه عصرما تعرض به صحیفه الهی و کتاب آسمانی و نسخه نجات و رهایی بشر بنام آزادی است ، قرآن عزیز نه تنها سنگ بنای تمدن اسلامی است و نقطه تحول و تکامل اندیشه توحیدی و معارف الهی و انسانی بشمار می آید بلکه تمدن بشری بطور عام در پرتو این رهآورد وحیانی جان دوباره گرفت و کاروان علم و دانش و اخلاق و فضیلت با آن به حرکت درآمد و همه بشریت را وامدار خودساخت.
جریان های خرد سوز و اسلام ستیز و ستم پیشگان و مستکبران بدانند برغم همه دشمنی ها و کینه ورزی ها و مظالمی که بر مسلمانان و امت اسلامی و کشورهای اسلامی روا داشته اند و برغم همه این حرکت های فرومایگان،  خورشید اسلام کم فروغ نخواهد شد بلکه تابان تر خواهد بود و اندیشه توحیدی و معرفت قرآنی و اخلاق و عقلانیت اسلامی بیش از گذشته پیش خواهد رفت و مورد استقبال جهانیان قرار خواهد گرفت و سنگرهای ذهن و ضمیر آدمیان را فتح خواهد کرد و زورگویان و سست منطقان را برجای خود خواهد نشاند.
ایران اسلامی  و مراکز فرهنگی و علمی و دانشگاهی آن بویژه حوزه‌های علمیه و مراجع معظم و زعما و بزرگان و طلاب و استادان و نهادها و موسسات آن در کنار همه خردورزان عالم و امت سرافراز اسلام این حرکت سبک سرانه و همراهی های مستکبرانه با آن را محکوم می‌نمایند و ملت‌های عالم را به اتخاذ مواضع روشن در برابر این افراط گرایی و نهاد های بین المللی را به وضع قوانین بازدارنده و منشور مشترک ادیانی فرا می خوانند.
حوزه های علمیه دست همگان را برای گفتگوی آزاد و حوار بین الادیان و بحث منطقی و مباحثات علمی می فشارد و البته در برابر توهین و افترا و ستم و استکبار بفضل الهی خواهد ایستاد.
از همه خردورزان و آزادگان جهان و مسلمانان و علمای ادیان الهی و شخصیت ها و مراکز علمی وفرهنگی که  مواضع خود را در برابر این حرکت سبک سرانه و بی منطق اعلام کردند تقدیر و تشکر و بر تداوم آن تأکید می ورزیم.

علی رضا اعرافی
مدیر حوزه های علمیه
ورییس هیئت امنای جامعه المصطفی العالمیه
۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۹
۱۳محرم الحرام ۱۴۴۲
۲ سپتامبر ۲۰۲۰

فاضل لنکرانی:اهانت به قرآن در سوئد خشم مسلمانان را برانگیخت

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) نیز در پی اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد در پیامی تاکید کرد: این کار خشم همه انسان‌های آزاده و مسلمانان را برانگیخت.

در پیام آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی آمده است: حادثه بسیار دل‌خراش اهانت به قرآن کریم و مقدسات مسلمانان که این روزها در کشور سوئد اتفاق افتاد قلوب مسلمین و پیروان همه ادیان آسمانی را داغدار نمود.

پیام حاکی است: اهانت به قرآن کریم، اهانت به تورات و انجیل و همه کتب آسمانی است. اهانت به قرآن عزیز، اهانت به همه انبیاء الهی است. اهانت به قرآن، پایمال کردن همه ارزش‌ها و دستورات همه ادیان آسمانی است.

پیام ادامه یافته است: کسانی که مرتکب این عمل بسیار زشت شده‌اند چه هدفی را دنبال می‌کنند؟ آیا تحمّل آیات مبارزه با کفر و شرک و ظلم را ندارند؟ آیا آیاتی که آینده را از آنِ اسلام می‌داند را برنمی‌تابند؟ آیا در خیال خام خود فکر می‌کنند که می‌توانند مانع از نفوذ کتابی شوند که امروزه در درون کاخ سفید و کرملین و سایر قدرت‌های غربی و شرقی نفوذ نموده است؟ این کوردلان و اربابان طراح این نقشه ننگین بدانند که هر چه زمان پیش می‌رود اعجاز این کتاب آسمانی و نفوذ آن در قلوب بشر و مراکز علمی و تحقیقی دنیا بیشتر و بیشتر می‌شود.

پیام حاکی است: امروز انسان‌ها در حال بازگشت به فطرت خویش و پذیرش این کتاب و روی آوردن به اسلام هستند، دولت سوئد بداند خشم همه انسان‌های آزاده و همه مسلمانان را برانگیخت، باید از بی‌خردی و نادانی رئیس‌جمهور فرانسه تأسف خورد، که به بهانه آزادی عقیده، اهانت به پیامبر اکرم(ص) را محکوم نکرد! آیا نمی‌داند پیامبر اسلام هویت بیش از یک میلیارد انسان در زمان حاضر است و اهانت به او، اهانت و تضییع حق یک میلیارد انسان است؟

پیام می‌افزاید: تاسف دیگر نسبت به سکوت دولت‌های اسلامی است که با سکوت خود، بی‌اعتقادی خویش را به قرآن اعلام می‌نمایند. از دولت جمهوری اسلامی خصوصاً وزارت امور خارجه اکیداً می‌خواهیم که شدیدترین برخورد را نسبت به این عمل اعمال نماید.

در پایان پیام آمده است: باید ملت مسلمان ایران، حوزویان و دانشگاهیان و همه اقشار انزجار خود را اعلام نمایند.

هفتم شهریورماه جاری تظاهرات غیرقانونی و بدون مجوز ضد اسلامی به‌وسیله گروه‌های راست‌گرا افراطی سوئد برگزار شد و در محله روزن گار شهر مالمو این کشور یک جلد قرآن کریم آتش زده شد و یک قرآن دیگر هم در مرکز شهر به‌وسیله گروه‌های راست‌گرای افراطی لگدکوب شد.

پس‌ازاین  اقدام غیرقانونی و قبیح چند افراط‌گرا، شهر مالمو شاهد اعتراض‌ها و ناآرامی‌های گسترده‌ای بود به‌طوری‌که  پلیس سوئد از بازداشت ۲۰ تَن در پی ناآرامی‌ها و خشونت‌ها در شهر مالمو در جنوب سوئد خبر داد.

پایان پیام

true
true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true