×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
گاز رسانی به فاز ۳ منطقه  ویژه اقتصادی سلفچگان آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛طول این خط گاز ۳۰۰۰ متر می باشد که متقاضیان احداث واحدهای تولیدی در فاز سوم منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان می توانند در آینده نزدیک با احداث خطوط شبکه گازرسانی داخلی، که مطالعات و طراحی شبکه آن نیز از سوی منطقه ویژه، آغاز شده است ،از این زیرساخت بهره مند شوند.

همچنین پروژه مطالعات و طراحی شبکه آب در فاز سه در مساحت ۷۵۰ هکتار نیز همزمان با این پروزه آغاز و در حال پیگیری می باشد. در همین راستا اجرای شبکه گاز رسانی به بخش های دیگری از فاز ۲ منطقه نیز انجام شده است.

از دیگر اقدامات صورت گرفته تکمیل خطوط آبرسانی در فاز های یک و دو منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان می باشد، شبکه آبرسانی در این دو فاز نیز به طول۱۹۰۰ متر با اعتبار، ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اجرا گردید. که با اجرای این طرح بخش های باقیمانده ای از فاز ۱ و ۲ منطقه ویژه تحت پوشش شبکه آبرسانی قرار گرفت.

بخش دیگر ی از اقدامات صورت گرفته در این منطقه پروژه جابه جایی شبکه برق ۲۰ کیلو ولت، موصوف به خط راهجرد است که این شبکه برق در حدود ۴۰ سال پیش احداث گردیده است و در زمان واگذاری زمین به منطقه ویژه حدود ۱/۵کیلومتر از این شبکه ۲۰ کیلو ولت در داخل محدوده منطقه ویژه قرار گرفت که با واگذاری زمین های این بخش از منطقه به سرمایه گذاران، نیاز به جابجایی این شبکه برق بوده که با توافق و طراحی شرکت توزیع برق قم اجرا گردید.

همچنین با توجه به روند افزایش تعداد سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و تقاضای انرژی برق ، از سال ۱۳۹۶ درخواست افزایش قدرت پست فعلی از ۵۰۰۰ کیلو وات به ۶۸۰۰ کیلو وات در دستور کار قرار گرفت و در حال پیگیری می باشد،

در این رابطه با افتتاح نیروگاه برق مقیاس کوچک در منطقه ویژه در سال گذشته افزایش قدرت برق از ۵۰۰۰ به ۶۸۰۰ کیلووات می تواند از این راه تامین گردد.

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم ، در محدوده ای به وسعت ۲۰۰۰ هکتار در ۱۸۵ کیلومتری تهران در سال ۱۳۷۶ به تصویب هیات وزیران رسید. این منطقه ، به عنوان مهمترین منطقه ویژه اقتصادی که به مرکز سیاسی – اقتصادی کشور نزدیک می باشد، در چهار راه جاده های ترانزیت ،جاده ابریشم ، مجاورت راه آهن سراسری و بزرگراههای اصلی شمال، جنوب ، شرق و غرب ایران واقع شده است، لذا جهت برقراری ارتباط با اروپا ، کشورهای آسیای میانه و خلیج فارس به منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز و منحصر به فرد داشته و قادر است نقش تعیین کننده ای در اقتصاد کلان کشور ایفا نماید.

تاکنون ۱۵۳ واحد صنعتی و تجاری در این منطقه پروانه بهره برداری دریافت نموده اند که ۱۴۱ واحد فعال و این رقم نمایان گر فعالیت ۹۲ درصد از واحدهای دارای پروانه بهره برداری منطقه می باشد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true