×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۳۹۹  
false
true
مرغ منجمد با قیمت ۱۳۵۰۰ تومان در قم عرضه می شود

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوزمهرداد غضنفری امروز در جلسه تنظیم بازار استان در سالن کرامت استانداری، به گران شدن بی‌رویه قیمت مرغ اشاره و اظهار داشت: مرغ یکی از کالاهای اساسی بوده و این افزایش قیمت نیازمند پیگیری دقیق و موشکافانه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم با اشاره به مصوبه جلسه قبل تنظیم بازار استان درخصوص قیمت مرغ گفت: عدد اعلام‌شده در راستای حمایت از تولیدکننده و تأمین نیاز مصرف‌کننده بود به همین دلیل درنهایت نرخ ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان مصوب شد.

وی با تأکید بر اجرای مصوبه ابراز کرد: کمیته فنی باید سریعاً درصد قطعه‌بندی و سقف آن را مشخص کند چراکه انجام این کار به تثبیت قیمت مرغ کمک می‌کند.

غضنفری اضافه کرد: مرغ منجمد سرمایه‌ای است که دولت برایش سوبسید اختصاص داده تا جبران کمبود و تعدیل قیمت شود که انجام این کار سبب متعادل شدن بازار مصرف می‌شود، هرچند ذائقه جامعه به سمت مصرف مرغ گرم است اما می‌توان مصرف آن را به سمت جوامع هدف هدایت کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم عدم خروج مرغ از استان را مورد تأکید قرارداد و گفت: وقتی مرغ برگ خروج از مرغداری به سمت کشتار گرفت می‌توانیم ورود کنیم، اینکه بمانیم مرغ خارج شود و بعد یقه طرف را بگیریم که مرغ را کجا می‌بری؟ کار اشتباهی است.

وی بر اجرای مصوبه تنظیم بازار پیرامون قیمت مرغ در استان تأکید کرد و افزود: همچنین تکلیف خروج مرغ از استان باید روشن‌شده و باید مانع خروج مرغ از استان شویم.

غضنفری در پایان عدم همکاری فروشگاه‌های زنجیره‌ای را مورداشاره قرارداد و گفت: درصدی از مرغ منجمد باید در این مراکز به فروش برسد.

عرضه مرغ منجمد با قیمت ۱۳۵۰۰ تومان در قم؛

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان قم نیز گفت: هر کیلوگرم مرغ منجمد با قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان برای مصرف‌کننده در فروشگاه‌هایی عرضه می‌شود که سازمان صمت معرفی می‌کند.

علی اصغر همت با اشاره به تأمین نهاده‌های دامی مورد نیاز دامداران در استان قم، گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۳ هزار تن سویا، ۲۳ هزار تن ذرت و ۲۲ هزار تن جو به استان قم وارد شده است.

وی بیان کرد: جو وارد شده عمدتاً برای دام‌های سبک و سنگین در اختیار کارخانجات خوراک دام، پرواربندان دام سبک و سنگین و واحدهای گاو شیری قرار گرفته است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان قم گفت: ۲۰ درصد از ذرت و سویای وارد شده در اختیار دامداری‌ها و گاو شیری و مابقی میان مرغداری‌های گوشتی، تخم‌گذار و پولت توزیع شد.

وی تصریح کرد: سامانه بازارگاه برای خرید همه نهاده‌ها اختصاص داده شده است که از طریق این سامانه نهاده‌ها در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد تا خرید مستقیم از طریق تشکل‌ها فراهم و دست واسطه‌ها کوتاه شود.

وی در خصوص علت افزایش قیمت مرغ بیان کرد: از آن‌جایی که سال گذشته در ایام عید کمبود مرغ در بازار وجود داشت، مرغداران برای جلوگیری از بروز این مشکل، شب عید جوجه‌ریزی را افزایش دادند، اما به‌دلیل کرونا و کاهش خرید، قیمت مرغ کاهش یافت و مرغداران ضرر بسیاری را متحمل شدند که این امر موجب کاهش جوجه‌ریزی در برخی استان‌ها و افزایش قیمت مرغ شد، اما در استان قم کاهش جوجه‌ریزی نداشتیم.

همت بیان کرد: مرغ منجمد برای تنظیم بازار به هر میزانی که نیاز باشد، عرضه می‌شود و مشکلی در استان در این زمینه نداریم.

وی با بیان اینکه مرغ منجمد در فروشگاه‌هایی که سازمان صمت معرفی می‌کند از طریق شرکت پشتیبانی امور دام عرضه می‌شود، افزود: قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد برای مصرف کننده ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true