×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۲ مرداد - ۱۳۹۹  
false
true
تکریم و معارفه مدیر خبرگزاری مهر در قم

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛در این جلسه ضمن تقدیر از زحمات مهدی سلیمانی، علی فردوسی به عنوان مدیر جدید دفتر خبرگزاری مهر در استان قم معرفی شد.

*مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم تاکید کرد:ضرورت اهتمام رسانه‌های انقلابی در جریان‌سازی خبری

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم با اشاره به اینکه قم یک شهر علمی برای شیعیان است، تأکیدکرد: باید با ایجاد یک شبکه از نیروهای رسانه ای انقلابی، در زمینه های مختلف، جریان سازی خبری شود.

حجت الاسلام و المسلمین رضا عزت زمانی پیش ازظهر چهارشنبه در جلسه تکریم و معارفه مدیر جدید دفتر خبرگزاری مهر در استان قم که در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شد گفت: تبلیغات اسلامی آمادگی دارد امکانات خود را برای جریان سازی در اختیار رسانه های انقلابی قرار دهد.

وی در ادامه افزود: با توجه به همه اتفاقات و رخدادها و تحولاتی که در قم رقم خورده است هنوز رسانه‌ها در زمینه خبررسانی و جریان سازی خبری ضعیف هستند، حوزه رسانه و خبر در ایجاد جریان‌های جدید و شکست سنت‌های غلط همراهی خوبی نداشته است.

لزوم ایجاد یک خط خبری ویژه رسانه‌ای در زمینه فرهنگی و اجتماعی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسائل مهم فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد: باید در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی یک خط خبری ویژه در خبرگزاری مهر شکل گیردتا با کمک این شبکه خبری، سدها شکسته و جریان سازی جدید رسانه‌ای ظهور کند.

وی با اشاره به ظرفیت گردشگری اسلامی در قم بیان کرد: سالانه زائران بسیاری به شهر قم برای زیارت کریمه اهل بیت (س) سفر می‌کنند در حالی که تعداد زائران شاید از مشهدالرضا هم بیشتر باشد اما زمان ماندگاری مسافران و گردشگران در قم اندک است و این آسیبی جدی برای گردشگری قم به شمار می‌رود، باید رسانه‌ها ظرفیت گردشگری این شهر را بیشتر تبلیغ و اطلاع رسانی کنند.‌

*مدیر دفتر خبرگزاری مهر در استان قم:تبلیغات اسلامی و مطالبات مردم اولویت رسانه مهر در قم است

مدیر دفتر خبرگزاری مهر در استان قم گفت: خبرگزاری مهر رسانه ای منتسب به جریان انقلاب است که دغدغه و اولویت کاری آن باید تبلیغات اسلامی و مطالبات مردم باشد.

علی فردوسی در آیین تکریم و معارفه مدیر خبرگزاری مهر در استان قم که پیش از ظهر چهارشنبه در محل سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قم برگزار شد بیان کرد: خبرگزاری مهر باید از سلایق سیاسی دور باشد و اولویت کاری خود را تبلیغات اسلامی قرار دهد. سرویس حوزه در مهر جایگاه خوبی دارد باید از این ظرفیت استفاده کرد. این رسانه باید بستری برای تبلیغ فعالیت‌های گروه های جهادی باشد.

غفلت رسانه‌های قم از مسائل مهم استان

مدیر دفتر خبرگزاری مهر در استان قم گفت: قم ام القرای جهان اسلام است و باید به عنوان الگوی شهرهای مذهبی و حتی غیر مذهبی دنیا باشد و ما در مجموعه مهر محوریت فعالیت‌هایمان مسائل و مشکلات مهم استان قم است. اتفاقاتی در قم رخ داده که رسانه‌های قم از آن غافل بودند و حالا به مشکلات مزمن تبدیل شده‌اند.

فردوسی در ادامه مسئله محوری را ضرورت حیات رسانه‌ها بیان کرد و افزود: رسانه‌ها باید مسئله محور باشند چرا که تمرکز صرف روی رویدادها رسانه را به سمت روزمرگی و انفعال می‌برد.

*مدیرعامل گروه رسانه ای مهر:نگاه به رسانه باید تغییر کند/ راه‌اندازی مدرسه خلاقیت مهر

مدیرعامل گروه رسانه ای مهر با تأکید بر ضرورت تغییر نگاه به رسانه، از راه اندازی مدرسه خلاقیت مهر خبر داد و گفت: رسانه باید درپی حل مسائل مختلف باشد.

محمد شجاعیان صبح چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیر خبرگزاری مهر در قم که در محل سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد با اشاره به الگو بودن گروه‌های جهادی و روحانیون استان قم در فعالیت‌های جهادی در بحران کرونا بیان کرد: مجموعه‌های مردمی و گروه‌های جهادی در استان قم در بحران کرونا مطلوب وارد میدان شدند و جهادگرانه فعالیت داشتند به طوری که در این زمینه استان قم به الگویی برای کشور تبدیل شد.

وی افزود: باید نگاه‌ها به رسانه‌ها تغییر کند، برخی رسانه را ابزاری برای حکمرانی تصور می‌کنند این در حالی است که رسانه باید دنبال هدایت و کمک به مسئولان در پی حل مسئله باشد، باید برای این رسالت ابتدا یک نظام مسائل تدوین کنیم و در صدد حل مسائل مختلف باشیم نه اینکه تنها رویداد محور باشیم و بدنبال پوشش رخدادها برویم.

مهر رسانه انقلاب

مدیرعامل گروه رسانه‌ای مهر، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه خبرگزاری مهر یک خبرگزاری انقلابی است عنوان کرد: خبرگزاری مهر رسانه انقلاب است و باید حل مسائل اجتماعی و فرهنگی دغدغه مهم این رسانه باشد. در عصری که به عصر فضای شبکه ای نامگذاری شده باید به دنبال هم افزایی بوده و برای حل مسائل مختلف تلاش کنیم.

شجاعیان افزود: سازمان تبلیغات اسلامی یک دستگاه مهم فرهنگی است، لازم است خبرگزاری مهر با هم افزایی و همکاری با این نهاد دغدغه‌ها و مشکلات فرهنگی جامعه را اطلاع رسانی و به دنبال جریان سازی فرهنگی باشد چرا که این رسانه در یک دستگاه فرهنگی شکل گرفته است.

راه اندازی مدرسه خلاقیت مهر

وی در ادامه با اشاره به اینکه ضرورت تربیت نیروهای خلاق و انقلابی وهمچنین متخصص از برنامه‌های خبرگزاری مهر است، گفت: در تلاش برای راه اندازی مدرسه خلاقیت مهر هستیم تا این مدرسه نیروهای متخصص برای رسانه‌ها تربیت و آموزش دهد.

شجاعیان با اشاره به احیای جایگاه روزنامه «تهران تایمز» گفت: این روزنامه زیر نظر آیت الله شهید بهشتی بود و مخاطبان آن نخبگان خارج از کشور هستند که تأثیر بسیاری بر نخبگان دارد و قدیمی ترین رسانه کشور است.

جایگاه قم در تبادلات فرهنگی با تفکر انقلابی دربعد بین الملل

مدیرعامل گروه رسانه‌ای مهر با اشاره به جایگاه قم گفت: قم نقش اساسی در تبادلات فرهنگی و ترانزیت بین المللی در جابه جایی فرهنگی با تفکرات انقلاب اسلامی دارد باید از ظرفیت‌های بین المللی به عنوان مجموعه رسانه‌ای سازمان تبلیغات اسلامی استفاده کرد و با همکاری جامعه المصطفی برای تبادل فرهنگی با رویکرد تفکر انقلابی قدم برداریم.

*مدیرکل استان‌های خبرگزاری مهرخبر داد:شکل‌گیری رویکرد و راهبرد جدید رسانه‌ای در خبرگزاری مهر

مدیرکل استان‌های خبرگزاری مهر با تأکید بر اینکه مهر، رسانه ای معتبر است، گفت: رویکرد و دوران جدیدی در رسانه مهر شکل گرفته است.

مسعود کریمی صبح چهارشنبه در جلسه تکریم و معارفه مدیر خبرگزاری مهر در استان قم که در محل سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد گفت: قم یکی از استان‌های استراتژیک و مهم کشور است و با تلاش و زحمات مدیر خبرگزاری مهر قم اقدامات خوبی در زمینه تولید و خبررسانی صورت گرفته است.

«مهر» رسانه‌ای به دور از سیاست زدگی

مدیرکل استان‌های خبرگزاری مهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رویکرد و اهداف رسانه‌ای خبرگزاری مهر بیان کرد: این رسانه به دور از سیاست زدگی و سلایق و جناح بندی مأموریت رسانه‌ای خود را درسال های فعالیت به خوبی انجام داده است. آنچه در خبرگزاری مهر مخابره می‌شود حس مسئولیت است که از اعتبار این رسانه ناشی می‌شود.

کریمی افزود: در خبرگزاری مهر دوران جدیدی شروع شده است، در این دوران قلم‌ها و میکروفن‌ها بیش از اینکه در خدمت مسئولان و مقامات باشد در خدمت مردم بوده و در راستای حل مسائل و دغدغه‌های مردم به کار گرفته می‌شوند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true