×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۶ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
بخشی از تخصیص باقی مانده سال قبل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پرداخت می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز، رئیس سازمان دانشجویان با اشاره به مشکلات و خسارت های بوجود آمده برای کشور در پایان سال گذشته و آغاز سال جدید گفت: علیرغم تمام تلاش های قابل تقدیر سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت به موقع تخصیص ها، این سازمان نتوانست تا پایان سال ۹۷ به تعهدات خود به میزان صد در صد عمل کند.

معاون وزیر علوم افزود: برای پرداخت تخصیص سال گذشته دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی هماهنگی های خوبی با سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته است که بر این اساس بخشی از این تخصیص ها در قالب تنخواه تا چند روز آینده در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.

وی سازمان دانشجویان را از خوش حساب ترین بخش های مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانست و اظهار داشت: برنامه ریزی های ما به صورتی است که تا حد توان به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بدهکار نباشیم.

رئیس سازمان دانشجویان ایجاد و توسعه فضاهای ورزشی برای دانشجویان را بسیار مهم قلمداد کرد و گفت: دانشگاه ها علاوه بر ایجاد شرایط مناسب برای استفاده دانشجویان از این فضاها، باید برنامه منسجمی برای حضور موثر دانشجویان در رقابت های ورزشی محلی و ملی داشته باشند و اداره کل تربیت بدنی وزارت نیز در این امر مهم به مدیران تربیت بدنی کمک کند.

معاون وزیر علوم در بخش دیگری از صحبت های خود، ضمن اشاره به طرح آمایش آموزش عالی و ساماندهی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و همچنین تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بر پیگیری این طرح اذعان کرد: در این طرح هیچ دانشگاهی حذف نخواهد شد و هدف اصلی، ایجاد ساختار های مناسب برای هماهنگی بیشتر مراکز و  استفاده بهینه از ظرفیت ها و امکانات آموزش عالی در استان هاست.

دکتر صدیقی لزوم استفاده از تمام توان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را از ملاحضات اجرای این طرح عنوان کرد و گفت: این طرح نباید تاثیر منفی بر کار اعضای هیأت علمی و کارکنان داشته باشد و جایگاه همه عزیزان در اجرای این طرح حفظ خواهد شد.

گفتنی است در این مراسم، سالن ورزشی دانشگاه حضرت معصومه (س) با زیر بنای ۱۲۰۰ متر مربع و زمین چمن مصنوعی این دانشگاه با مساحت ۹۶۸ مترمربع به بهره برداری رسید.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true