×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۶ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
۲۰۰۰ میلیارد تومان پروژه شهری در قم به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛شهردار قم با آیت‌الله حسینی بوشهری امام جمعه قم دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد صبح امروز با آیت‌الله حسینی بوشهری عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور و امام‌جمعه قم در سالن جلسات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار و گفت‌وگو کرد.

شهردار قم در این دیدار ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ورود حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت اظهار داشت: وجود بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) منشأ برکات زیادی برای شهر و استان قم بوده است و در این راستا مجموعه مدیریت شهری در تلاش است خدمات به مردم شهر قم را درشان شهر کریمه اهل‌بیت(س) انجام دهد.

وی با اشاره به اهمیت سال ۹۹ برای توسعه پروژه‌های شهری اظهار داشت: ۸۸۹ پروژه شهری در بخش‌های مختلف در سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد که خدمتی ماندگار برای مردم خواهد بود که نقش ویژه‌ای در ایجاد نشاط اجتماعی خواهد داشت.

۲۰۰۰ میلیارد تومان پروژه شهری در قم به بهره‌برداری می‌رسد

شهردار قم مجموع پروژه‌هایی که در سال جاری به بهره‌برداری رسیده و یا به مرحله کلنگ زنی می‌رسند را بیش از دو هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این پروژه‌ها در حوزه فضای سبز، قطار شهری، ترافیک و شهرسازی است.

دکتر سید مرتضی سقاییان‌نژاد امروز در دیدار با آیت‌الله سید هاشم بوشهری، با اشاره به شرایط ایجادشده در کشور و شهر قم به‌واسطه شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: متأسفانه به علت شیوع این ویروس بسیاری از دیدارها و ملاقات‌ها امکان‌پذیر نبوده است.

وی عملکرد سه ماه گذشته شهرداری را تشریح کرد و افزود: شهرداری بر اساس سنوات گذشته خود را برای ایام نوروز آماده می‌کرد که شیوع ویروس کرونا و سه مرتبه جاری شدن سیل در قم سبب شد که سه ماه گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کنیم.

شهردار قم با تأکید بر انجام وظایف شهرداری در شرایط بحران‌های حاکم بر شهر قم تصریح کرد: فعالیت‌های فضای سبز، درختکاری و گل‌کاری آغاز فصل، عملیات عمرانی در سطح شهر و سایر اقدامات شهرداری به‌صورت معمول پیگیری شده و در هیچ‌یک از برنامه‌های معمول شهرداری کوتاهی انجام‌نشده است.

وی از ویژه‌برنامه افتتاح ۱۱۰ پروژه شهرداری در دهه کرامت خبر داد و بیان کرد: علاوه بر برگزاری مراسم افتتاح ۱۱۰ پروژه عمرانی در روز میلاد حضرت معصومه(س) کاروان‌های گل در سطح شهر حرکت کرده و با بیش از پنج هزار شاخه گل حرم مطهر حضرت معصومه (س) گل‌باران شد.

سقاییان‌نژاد اعتبار هزینه شده در ۱۱۰ پروژه را بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: پروژه‌های که امسال افتتاح می‌شود از سه سال قبل آغازشده و در سه مرحله به بهره‌برداری می‌رسد.

وی مجموع پروژه‌هایی که در سال جاری به بهره‌برداری رسیده و یا به مرحله کلنگ زنی می‌رسند را بیش از دو هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: پروژه‌ها در حوزه فضای سبز، قطار شهری، ترافیک و شهرسازی است.

شهردار قم تعدادی از پروژه‌های قابل بهره‌برداری را نام برد و خاطرنشان کرد: شهربازی بوستان علوی، باغ پرندگان، تقاطع خیابان کارگر، پارک بازی بوستان غدیر، رینگ دوم جمکران ، محور جعفریه و بوستان کوثر بخشی از پروژه‌هایی است که امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

تقدیر آیت‌الله حسینی بوشهری از خدمات شهرداری قم در بحران کرونا/شهرداری مروج کتابخوانی در قم باشد

امام‌جمعه قم با اشاره به حضور پرشور شهرداری قم در بحران شیوع ویروس کرونا گفت: حضور شهرداری قم در این بحران ناخواسته شایسته تقدیر است.

تقدیر آیت‌الله حسینی بوشهری از خدمات شهرداری قم در بحران کرونا ؛ شهرداری مروج کتابخوانی در قم باشد

امام‌جمعه قم نیز با اشاره به حضور پرشور شهرداری قم در بحران شیوع ویروس کرونا گفت: حضور شهرداری قم در این بحران ناخواسته شایسته تقدیر است.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری امروز در دیدار با شهردار قم، به شرایط خاص کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا اشاره و اظهار داشت: حضور شهرداری قم در این بحران ناخواسته شایسته تقدیر است.

امام‌جمعه قم با بیان اینکه این بحران چرخ‌های اقتصادی را از کار انداخته و حتی مناسبات مرزی بین کشورهایی که دم از اتحاد می‌زدند را تحت تأثیر قرار داده و شرایط اقتصادی کشورهای اروپایی و آمریکا را با بحران روبرو کرده است، ابراز کرد: این‌ها همه نشان‌دهنده تأثیرگذاری این ویروس مهلک بوده که معادلات جهانی را به هم‌ریخت.

وی افزود: در استان قم همه دستگاه‌ها ازجمله شهرداری همراهی‌های خوبی در مقابله با این ویروس داشتند، البته گاهی وقفه‌هایی ایجاد می‌شد اما کمی که جلوتر رفتیم روند کار قویی‌تر شده و در زمینهٔ های مختلف به‌گونه‌ای عمل کرد که شایسته تقدیر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری رنگ‌آمیزی‌های مساجد سطح شهر را قابل‌تقدیر دانست و ادامه داد: در شرایط تحریم درآمدهای شهرداری روزبه‌روز رو به کاهش بوده اما وقفه‌ای در کار و آبادانی شهری ایجاد نشده و همچنان حرکت پرشتاب روبه‌جلو است و توقفی در کارهای شهرداری ایجاد نشده است.

وی با تأکید برافزایش نمادهای مذهبی و دینی در سطح شهر گفت: المان‌هایی که در رابطه با شهدا و شهدای گمنام و سایر نمادهای مذهبی در سطح شهر نصب می‌شود نمایانگر فعالیت‌های مسئولان شهرداری است؛ درنتیجه باید در هر منطقه‌ای و متناسب با هر محله‌ای نمادهای مذهبی متناسب با مناطق و محله‌ها نصب‌شده و این کار تقویت شود.

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مطرح کرد: در بوستان‌ها به‌ویژه بوستان علوی نمازخانه کم بوده و گفته می‌شود که هنگام اقامه نماز در این بوستان نمازخانه بسته است که لازم بوده در کنار خدماتی که درزمینه عمرانی به همشهریان ارائه می‌شود به این نکات توجه جدی شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اگر در سطح شهر خدمات رفاهی زائران مثل سرویس‌های بهداشتی ایجاد شود که می‌تواند در ارائه خدمات بهتر به زائران عملکرد مطلوب‌تری داشت.

امام‌جمعه قم بر استفاده بیشتر از گروه‌های جهادی در کارهای شهرداری تأکید کرد و افزود: در مقابله با کرونا افرادی درخشیدند که شایسته تقدیر هستند، برای نمونه حضور جهادگرانی که در تغسیل متوفیان کرونا از جان خود گذشتند نمونه بارز این ایثار و فداکاری بوده که باید تقدیر ویژه از آنان کرد.

آیت‌الله حسینی بوشهری بر وجود کتابخانه‌هایی در سطح شهر به نام شهرداری تأکید کرد و گفت: شهرداری می‌تواند با ایجاد این کتابخانه‌ها، مروج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری سپس بر ساماندهی کارگران ساختمانی و روزمزد تأکید و اضافه کرد: لازم است شهرداری مکانی برای این کارگران در نظر بگیرد تا دیگر نیازی به ایستادن آن‌ها بر سر چهارراه‌ها نباشد، با این کار هم مشکلی از این کارگران برطرف وهم در وجهه شهر تأثیر به سزایی دارد.

وی در پایان توجه به زیرساخت‌ها را مورد تأکید قرارداد و گفت: باید شهرداری فکر اساسی برای شرایط بحرانی مثل بارندگی‌های شدید کند تا از آب‌گرفتگی‌ها و جمع شدن آب در زیرگذرها جلوگیری شود.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true