×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
درد مردم سوختن در آتش قطار است نه حصر!

به گزارش پایگاه خبری فردو نیوز به نقل از قم فردا،برنامه مناظره «فتنه بما هو فتنه» با هدف بررسی ابعاد مختلف فتنه ۸۸ با حضور متین منتظمی دبیرکل اسبق جامعه اسلامی دانشجویان و صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران عصر دیروز  در دانشگاه قم برگزار شد.

امیرحسین کلاته دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه قم پیش از شروع مناظره ابراز داشت: انقلاب اسلامی ایران با رهبری معمار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) شکل و جهت گرفت و به پیروزی رسید و طی دوره‌های مختلف با فعالیت دشمنان خارجی و منافقان و مغرضان داخلی بارها تب‌دار شد ولی با اقدامات هوشیارانه و بیدارانه مردم بصیر ایران تب‌ها خوابیدند و تیشه به ریشه فتنه‌ها زدند.

*«مرگ بر اسرائیل» شعار قاطعانه ملت ایران است

وی در ادامه با اشاره به جنایات سخیف رژیم غاصب اسرائیل ادامه داد: «مرگ بر اسرائیل» شعار قاطعانه ملت ایران بوده و هست.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه قم افزود: دانشجویان به عنوان قشر خاص جامعه باید با مطالبه‌گری و روشنگری انقلاب را یاری و به رشد آن کمک کنند.

کلاته با بیان اینکه با گذشت سال‌ها از پیروزی انقلاب اسلامی ایران روشن است که دانشجویان نقش مهمی در پیشبرد انقلاب داشته‌اند عنوان داشت: هیچ کسی نمی‌تواند منکر نقش مهم و مؤثر دانشجویان در مسیر پیشرفت و پیشبرد انقلاب شود یا مدعی شود که دانشجویان در این مسیر انقطاعی داشته‌اند.

وی مطرح کرد: آینده انقلاب را باید با مطالعات مبتنی بر گفتمان انقلاب اسلامی بیمه کرد و با افزایش شناخت خود نسبت به ابعاد مختلف فتنه ۸۸ بصیرت خود را نسبت به بحران‌هایی که ممکن است در آینده سر راه انقلاب گیرد را افزایش داد.

*تلاش‌ها برای پوشاندن جنایات فتنه‌گران ۸۸ بیهوده بوده است

زیباکلام در ابتدای برنامه مناظره ابراز داشت: سال‌ها از ۸۸ می‌گذرد و طی این سال‌ها اتهامات مختلفی به موسوی، کروبی و رهنورد زده شد ولی در این مدت فرصتی هر چند کوتاه به کسانی که سران فتنه خوانده شدند داده نشده است که از خود دفاع کنند و تفهیم اتهام شوند، جا داشت در این مدت فرصتی به آنان داده شود تا از خود دفاع کنند.

منتظمی در پاسخ بیان داشت: در این مدت تریبون‌های بسیاری از سوی رسانه‌های آمریکا و انگلیس در اختیار فتنه‌گران و حامیان آنان قرار داه شده است ولی هر چه که بیشتر برای پوشاندن جنایات فتنه‌گران ۸۸ تلاش می‌کنند مردم بیشتر به عمق فاجعه پی می‌برند.

*مستندات زیادی از ارتباط فتنه‌گران با آمریکا و اسرائیل وجود دارد

زیباکلام در ادامه عنوان داشت: فتنه‌گر خواندن موسوی، رهنورد و کروبی و قائل شدن به ارتباط آنان با آمریکا و انگلیس اتهامی بیش نبوده است.

منتظمی در پاسخ بیان داشت: ارتباط فتنه‌گران با آمریکا و اسرائیل چیزی نیست که بی‌دلیل و بی مدرک و سند به آنان نسبت داده شده باشد بلکه این حقیقتی است که هیلاری کلینتون در کتاب خاطرات خود آن را بیان داشته و باراک اوباما نیز بارها در نشست‌های مختلف از این مسئله حرف زده است.

وی افزود: نامه‌ای که فتنه‌گران به آمریکا ارسال کردند و طی آن خواستار تشدید تحریم‌ها علیه ایران شدند نیز بر کسی پوشیده نیست که این مسئله نیز از ارتباط تنگاتنگ فتنه‌گران با آنان خبر می‌دهد، ضمن اینکه فتنه‌گری فتنه‌گران نیز برای همه روشن است، اردوکشی‌های خیابانی، هتک حرمت به عاشورای حسینی، کتک‌کاری مردم بی‌گناه در کوچه و خیابان‌ها و به آتش کشیدن حسینیه و مسجد توسط فتنه‌گران را همه مردم به یاد دارند و جرایم آنان غیر قابل انکار است.

*محکومیت اخلاقی و قانونی متوجه جریان فتنه است

زیباکلام در ادامه عنوان داشت: حصر خانگی موسوی، کروبی و رهنورد خلاف قانون، اخلاق و انسانیت است و همین هم باعث شده است که اخیرا به فکر جمع کردن بساط حصر بیفتند.

منتظمی در پاسخ اذعان کرد: رجوع به اخلاق در محکمه‌ای که جریان فتنه به هزاران دلیل اخلاقی از جمله ایجاد تشنج در کشور، کتک زدن مردم در کوچه‌ها و خیابان‌ها و هتک حرمت به عزای امام حسین(ع) محکوم است برای جریان فتنه مردود است.

وی افزود: رجوع به قانون نیز برای فتنه‌گران مردود است چرا که همین فتنه‌گران در سال ۸۸ بر خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران اردوکشی‌های خیابانی راه انداختند، خلاف قوانین کشور قبل از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ادعای صورت گرفتن تقلب در انتخابات کردند و در بیانیه‌هایی که در آن زمان صادر می‌کردند مردم را به سمت اغتشاش سوق می‌کردند، در حقیقت در هر دو محکمه قانون و اخلاق انگشت اتهام به سمت جریان فتنه است.

*درد مردم سوختن در آتش قطار است نه حصر!

زیباکلام بیان کرد: مردم خواستار رسیدگی علنی دستگاه قضایی به اتهامات وارده به سران فتنه هستند تا حقیقت ماجرای فتنه ۸۸ روشن شود و شفاف‌سازی صورت گیرد.

منتظمی در پاسخ عنوان کرد: تمرکز بر بحث حصر خواست مردم نیست بلکه خواست کاسبان حصر است؛ مردم یکپارچه خواست خود را در حماسه «۹ دی» علنا بر همه آشکار ساختند.

وی ادامه داد: سوختن مردم در آتش قطارها، گرانی بیش از حد تخم مرغ، کمبود واحدهای اشتغال درد مردم است نه حصر! درد مردم را جریان فتنه نمی‌فهمد،  نامه‌ای که فتنه‌گران و کاسبان حصر برای آمریکا ارسال کردند و طی آن خواستار افزایش تحریم‌ها علیه ایران شدند درد مردم را بیشتر کرد حال چگونه گمان کرده‌اید مردم برای هم‌پیمانان دشمن خود نگران هستند؟!

*تضمینی وجود ندارد که فتنه‌گران به رأی دادگاه تمکین کنند

زیباکلام مطرح کرد: کسانی که به آن‌ها اتهام فتنه‌گری زده شده است این است که دادگاهی تشکیل شود و در آن دادگاه اتهامات آنان برایشان شرح داده شود و آن‌گاه اگر دادگاه حکم اعدام آنان را نیز صادر کند به قانون تمکین خواهند کرد و حکم را می‌پذیرند.

منتظمی در پاسخ گفت: چه تضمینی وجود دارد که فتنه‌گرانی که در سال ۸۸ به رأی ۲۴ میلیون نفر تمکین نکردند و قانون را زیر پا گذاشتند در صورت تشکیل دادگاه و صدور حکم اعدام برای آنان به رأی دادگاه تمکین کنند و به قانون احترام بگذارند و دوباره اغتشاش و آشوب به راه نیندازند؟ در حقیقت هیچ تضمینی وجود ندارد و احتمال پیش‌آمد این مسئله زیاد است.

true
true
true
true
  1. یک ایرانی

    اینقدر از کلمه ملت ملت استفاده می کنید برای یک بار هم شده در باره برخی از امور مهم کشور خصوصا اموری که به سیاست گذاری های خارجی کشور مربوطه و در سرنوشت مردم تاثیر مستقیم میگذاره رفراندوم برگزار کنین و هر نتیجه ای که دیدین تسلیم شوید. اینطوری ملت ملت کردن آدرس غلط دادنه و کار خوبی نیست.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true