×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۹ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
اعلام محدویت های ترافیکی نیمه شعبان در قم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،فرمانده انتظامی استان قم با تاکید بر این که نیمه شعبان یک رویداد بین المللی و جهانی است و باید به همین اندازه به آن توجه شود، گفت: ۵ هزار نیروی پلیس امنیت مراسم نیمه شعبان را در قم بر عهده دارند.

 سردار “عبدالرضا آقاخانی” در گفت و گو با خبرنگار ما، با بیان اینکه برای نیروی انتظامی پاسداری از رویداد بین المللی تامین امنیت مراسم نیمه شعبان افتخار است، اظهارداشت: مهم ترین سهم این مراسم امنیت زائران بوده که بر عهده پلیس است بنابراین بایستی نگاه ما به مراسم جشن نیمه شعبان در قم اعتقادی و ارزشی بوده تا عمل مان انقلابی شود.

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به گستره فعالیت های مجموعه فرماندهی انتظامی استان قم در بخش های انتظامی، عملیاتی، ترافیکی، پشتیبانی و اطلاع رسانی، تصریح کرد: به دلیل افزایش ضریب امنیت و انضباط، ۱۶ پایگاه انتظامی، عملیاتی و تخصصی پلیس های اطلاعات، راهور و آگاهی در مسجد جمکران حضور خواهند داشت.

وی گفت: ۵ هزار نیروی پلیس امنیت مراسم نیمه شعبان را در قم بر عهده دارند، این ماموریت بزرگ برای پلیس فرصتی فراهم می کند که انضباط و توانمندی های خود را به نمایش بگذارد.

سردار آقاخانی با بیان این که نیمه شعبان اوج عظمت و نمایش بی بدیل منتظران است که منتظر شنیدن صدای «اناالمهدی» هستند تا تمام مشکلات به دست با کفایت ایشان حل شود، تصریح کرد: نیمه شعبان و ولادت حضرت قائم (عج) باعث شده تا سال به سال عاشقان و دلسوختگان آن حضرت از سراسر جهان خود را به این تجمع عظیم جهان تشیع رسانده و ارادت خود را به آن حضرت نشان دهند و در این رابطه نیروی انتظامی تمام توان خود را به کارگیری خواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان با تاکید بر این که نیمه شعبان یک رویداد بین المللی و جهانی است و باید به همین اندازه به آن توجه شود، گفت: اجتماع مردم در کنگره عظیم نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران در کل دنیا بی نظیر بوده که این نشعت گرفته از عنایت خاص امام زمان (عج) است.

وی افزود: دستگاه های اجرایی، حمایتی و نظامی در جشن نیمه شعبان به شکل ملی وارد میدان می شوند و امیدواریم این مراسم به بهترین وجه برگزار شود.

سردار آقاخانی گفت: اقدامات فرهنگی مناسبتی از جمله پایگاه مشاوره و مددکاری اجتماعی پلیس، توزیع بروشور، نقشه و تراکت های هشداری نیز جهت کاهش آسیب های اجتماعی توسط کارشناسان آموزش همگانی پلیس قم توزیع تا اقدامات تبلیغی و فرهنگی مکمل برنامه های امنیتی انتظامی و ترافیکی باشد.

* اعلام محدویت های ترافیکی نیمه شعبان در قم

سرپرست پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان قم نیز از محدویت های ترافیکی همزمان با ایام جشن بزرگ نیمه شعبان در قم خبر داد.

 سرهنگ “حسن قیصری” در گفت و گو با خبرنگار ما، اظهارداشت: با توجه به وضعیت مرکز شهر و خیابان های اطراف حرم مطهر، ازساعت ۱۴۰۰ روز شنبه ۳۱ فروردین ۹۸ محدویت تردد خودروهای شخصی و موتورسیکلت بشرح ذیل انجام اعمال خواهد شد.

۱-از تقاطع عمار یاسر-آذر به سمت چهار راه بازار و بالعکس

۲-از سه راه سجادیه به طرف خیابان انقلاب

۳-تردد وسایل نقلیه عمومی از انتهای بلوار بهار به سمت خیابان ارم

۴-طول بلوار پیامبر اعظم

۵-ابتدای ورودی پارکینگ ناظم زاده از سمت کوه خضرنبی

۶-میدان بقیه الله ابتدای بلوار ظهور به سمت مسجد مقدس جمکران

سرپرست پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: وسایل نقلیه ای که از سمت حرم مطهر- پیامبر اعظم به محدوده مسجد مقدس جمکران وارد می شوند ابتدا به پارکینگ آل یاسین(شماره ۷) هدایت و پس از تکمیل ظرفیت پارکینگ ۷ از تقاطع انسجام محدودیت اعمال و خودروها به پارکینگ انسجام (پارکینگ شماره ۱۵) هدایت خواهند شد.

وی ادامه داد: در صورتی که ظرفیت این پارکینگ نیز تکمیل شود از طریق بلوار حضرت خدیجه (س) خودروها به میدان مرجعیت و بلوار آیت الله بروجردی هدایت و در پارکینگ های ناظم زاده( شماره ۱۱) و پارکسوار خضرنبی (شماره ۸) نهایتاً به پارکینگ ظهور هدایت خواهند شد.

سرهنگ قیصری گفت: از میدان بقیه الله و ورودی بلوار انتظار ابتدا هیچ گونه اعمال محدودیتی تا تکمیل پارکینگ های شماره ۱ و ۲ اعمال نخواهد شد و در صورت تکمیل این دو پارکینگ از بلوار انتظار مقابل یاوران مهدی(عج)، محدودیت اعمال  و خودروها به پارکینگ دارالفقاهه (شماره ۱۲) هدایت می شوند و به محض تکمیل پارکینگ محدودیت از ابتدای بلوار انتظار ازسمت میدان بقیه الله اعمال و خودرو ها به پارکینگ های شماره ۳ (انتظار)، ۹ (طیبی)، ۴ و ۱۰ (پارکینگ نیایش) و نهایتاً پارکینگ شماره ۱۳ (پارکینگ آفتاب) هدایت می شوند.

وی گفت: پارکینگ یاوران مهدی(عج) نیز از ابتدا اختصاص به توقف اتوبوس های برون شهری داشته و در صورت نیاز در پایان شب نیمه شعبان نیز مورد وسایل نقلیه شخصی قرار خواهد گرفت.

سرپرست پلیس راهور استان قم افزود: از سمت اتوبان کاشان به طرف ایستگاه راه آهن محمدیه- بلوار خلیج فارس، جاده جدیدی احداث که پس از ورود خودروها به بلوار خلیج فارس از طریق دوربرگردان، به سمت پارکینگ های طیبی و  پارکینگ شماره ۴  و پارکینگ نیایش( شماره ۱۰) هدایت خواهند شد.

وی گفت: از باند غرب به شرق بزرگراه پیامبر اعظم (سمت حرم مطهر به مسجد مقدس جمکران) به صورت رفت و برگشت جداسازی و صرفاً جهت وسایل نقلیه عمومی و امدادی پیش بینی و اجرا خواهد شد.

سرهنگ قیصری تصریح کرد: خط سیر جنوبی بلوار پیامبر اعظم در مسیر غرب به شرق شامل مسیر دسترسی و تندرو جهت استقرار موکب ها و تردد زائرین و مجاورینی که قصد پیاده روی به سمت مسجد مقدس جمکران را دارند اختصاص داده شده و خط سیر شمالی دوطرفه شده و با استفاده از موانع فیزیکی موقت مسیر خودروها تفکیک می شود.

سرپرست پلیس راهور استان قم گفت: در صورت نیاز ترافیکی و عدم تداخل با تردد عابرین پیاده محدودیت خط سیر جنوبی جهت تردد وسایل نقلیه عمومی برداشته می شود.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true