×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ شهریور - ۱۳۹۹  
false
true
پارکومترهای هوشمند در قم نصب می‌شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛علی نیک با اشاره به مطالبه مردم برای ایجاد پارکینگ در هسته مرکزی شهر و معابر اصلی، اظهار داشت: باید بپذیریم ایجاد پارکینگ یک عامل تشویقی برای استفاده از خودروی شخصی و درنتیجه ایجاد ترافیک بیشتر است.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با توصیه به مردم برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی، افزود: در یک سال گذشته سیستم ناوگان اتوبوسرانی بسیار ارتقاء پیداکرده و مردم می‌توانند بدون دغدغه جای پارک سفرهای درون‌شهری خود را با ناوگان حمل‌ونقل عمومی انجام دهند.

نیک از اجرای پارکومترهای هوشمند در قم خبر داد و گفت: پارکومتر یکی از سیستم‌های مدیریت پارک در معابر اصلی بوده و سازمان از سال گذشته به‌روزرسانی این سیستم را در دستور کار قرار داده است.

وی تصریح کرد: از سال گذشته سیستم قدیمی پارکومترهای در سطح شهر جمع‌آوری‌شده و در حال آماده‌سازی معابر برای نصب سیستم‌های جدید هستیم و تا پایان سال با مجوز شورای ترافیک ۳۲ معبر به سیستم پارکومتر جدید مجهز می‌شود.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از آماده‌سازی چهار خیابان اصلی شهدا، بلوار نیایش، بلوارمحمد امین(ص) و ۱۹دی خبر داد و خاطرنشان کرد: این چهار خیابان اصلی در حال رنگ‌آمیزی برای نصب پارکومتر بوده و به‌زودی سیستم‌های جدید نصب خواهد شد.

نیک عملکرد سیستم‌های جدید را تشریح و بیان کرد: مبنای عملکرد سیستم‌های جدید پلاک خودروها بوده و هر نیم ساعت یک‌بار از پلاک خودرو عکس گرفته می‌شود و ۲۰ روز تا یک ماه فرصت پرداخت هزینه پارک وجود دارد.

وی ادامه داد: در این سیستم جدید کارت اشتراک حذف‌شده و هزینه پارک از طریق اپلیکیشن پرداخت می‌شود و همچنین نیم ساعت ابتدای پارک نیز رایگان خواهد بود.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم هدف از اجرای این طرح را جابه‌جایی سریع خودروها در محل پارک دانست و ابراز کرد: هزینه تعیین‌شده به درجه‌بندی معابر بستگی داشته و درجه معابر را میزان تردد خودروها و تقاضای پارک مشخص می‌کند.

نیک خیابان هدف را معبر درجه‌یک و خیابان شهدا را درجه‌دو معرفی و تصریح کرد: هزینه معابر درجه‌یک بعد از نیم ساعت رایگان هزار و ۲۰۰ تومان، درجه‌دو یک هزار تومان و درجه سه ۸۰۰ تومان است.

وی با تأکید دوباره بر استفاده از حمل‌ونقل عمومی در سفرهای درون‌شهری زیر چهار کیلومتر، افزود: خوشبختانه ناوگان اتوبوسرانی نیز بعد از شیوع ویروس کرونا و ماه‌ها تعطیلی بازگشایی‌شده و شهروندان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مدیریت ترافیک به‌ویژه در هسته مرکزی شهر می‌توانند از ناوگان حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true