×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۴ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
اعتماد مردم به پلیس پشتوانه امنیت اجتماعی است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،آیت الله العظمی “سید محمد علوی گرگانی” در دیدار فرمانده انتظامی استان قم با وی با بیان اینکه رضایت مردم شاخص عملکرد دو سمت یک نهاد  است اظهار داشت: خداوند هم رضایت خودش را در رضایت مردم قرار داده است.

وی به آیه شریفه ” یا ایها الذین آمنوا اتقوالله و کونوا مع الصابرین” اشاره و بر داشتن تقوا و صداقت تاکید و تصریح کرد : باید همیشه مردم دار باشند و از ایجاد تفرقه بپرهیزند چرا که تفرقه باعث تضعیف جامعه می شود.

آیت الله العظمی علوی گرگانی بر لزوم ایجاد وحدت در جامعه تاکید و خاطرنشان کرد: صداقت داشتن مسئولان باعث ایجاد وحدت در جامعه می شود و مردم را به اسلام و انقلاب دلگرم تر می کند.

مرجع تقلید شیعیان به نقش پلیس در ایجاد وحدت و صداقت  در جامعه اشاره کرد و بیان داشت: خدمت به مردم یکی از راهکارهای ایجاد وحدت در جامعه است که باعث می شود مردم جامعه از شما پشتیبانی کنند، جلب مشارکت بیشتر مردم با رضایتمندی از عملکرد شما به وجود می آید و باعث می شود مردم در برقراری امنیت به شما کمک کنند.

آیت الله العظمی علوی گرگانی با اشاره به اینکه پلیس الگوی وحدت آفرین در جامعه است، گفت: اعتماد مردم بهترین پشتوانه در برقراری و ایجاد امنیت اجتماعی در جامعه است.

سردار “سید محمود میرفیضی” فرمانده انتظامی استان قم ادامه داد: توسعه تعاملات بین دستگاهی و استفاده از ظرفیت های مردمی باعث ارتقاء امنیت اجتماعی و افزایش ضریب امنیتی در استان است .

وی به نقش مردم در پیشبرد برنامه ها و طرح های انتظامی اشاره و بیان کرد: مردم بهترین سرمایه اجتماعی ما هستند، بنابراین ارتباط هدفمند و موثر با اقشار اجتماعی نقش مهمی در پوشش خلاءهای انتظامی و پیشگیری اجتماعی از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی دارد.

فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه بایستی پلیسی در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم، افزود: استان قم با دیگر استان ها متفاوت است بنابراین باید پلیس این استان نیز از روحیه معنوی بالاتری نسبت به سایر استان ها برخوردار باشد.

پلیس در مسیر افزایش رضایتمندی مردم حرکت می کند

فرمانده انتظامی استان قم همچنین در خبر دیگری مردم را سرمایه های اجتماعی پلیس دانسته و تصریح کرد: امروز پلیس در مسیر افزایش رضایتمندی جامعه حرکت می کند.

سردار “سیدمحمود میرفیضی” در جلسه با هیئت علمی دانشگاه های استان قم نیز که در سالن جلسات معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان، تشکیل شده بود؛بر موضوع هوشمند سازی امنیت در استان تاکید کرد.

وی به برخی مشکلات زیرساخت در استان اشاره کرد و اظهارداشت: باید از همه ظرفیت های استان استفاده شود.

فرمانده انتظامی استان قم اعتمادسازی را در حوزه مشارکت و امنیت اجتماعی مهم دانست و گفت: اعتماد سبب مشارکت و مشارکت مقبولیت را بوجود آورده و مقبولیت محبوبیت را حاصل و مرجعیت رقم می خورد و پلیس امروز در حوزه خود یک مرجع است.

سردار میرفیضی، مردم را سرمایه های اجتماعی پلیس دانست و تصریح کرد: امروز پلیس در مسیر افزایش رضایتمندی جامعه حرکت می کند.

وی گفت: اقتدار نرم پلیس یعنی قدرت تعقل، یعنی موضوعات امنیتی را باید تبدیل به موضوعات اجتماعی کرده و با یک راهکار اجتماعی و استفاده حداکثری از ظرفیت مردم بتوانیم در این راه موفق شویم.

فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه پلیس پاسخگوی مطالبات مردم است بر اهمیت موضوع حجاب و عفاف تاکید کرد و افزود: قم استانی فرهنگی است، به دنبال این هستیم تا در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه بهترین تصمیم را در حوزه حجاب و عفاف بگیریم .

وی با بیان اینکه پلیس قم باید در تراز این استان باشد، ادامه داد: باید هزینه جرم را در قم بالا ببریم، بنابراین هوشمند سازی حوزه استحفاظی کلانتری ها موضوعی بسیار با اهمیت است همچنین افزایش و سرعت خدمت رسانی پلیس مورد تاکید است.

سردار میرفیضی با تاکید بر آموزش همگانی در پیشگیری از سرقت، تصریح کرد: فردی که در نگهداری از خودرو و موتورسیکلت خود بی تفاوت است، چه کسی باید فرهنگ سازی کند تا شخص وسیله نقلیه خود را به تجهیزات و وسایل بازدارنده برای پیشگیری از سرقت مجهز کند.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: مشارکت مردم در بحث آموزش همگانی یعنی تولید امنیت و مهمترین نقش را نیز آن ها ایفا می کنند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true