×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۴ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
کلنگ پروژه کنارگذر غربی قم و آزاد راه قم- سلفچگان- اراک زده می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،حسن صبوری ضمن اعلام خبر فوق افزود: این آزادراه از قبل از قم شروع شده و بعد از عبور از شمال این استان و سلفچگان به راهجرد خواهد رسید و از آنجا به سمت اراک حرکت می کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم توضیح داد: طول این مسیر ۱۱۰ کیلومتر است که به صورت شش خطه آزادراهی احداث خواهد شد. برآورد اولیه برای احداث این آزاد راه بالغ بر ۲۲۵۰۰ میلیارد ریال است که با توجه به مشارکت بخش خصوصی، سهم آورده دولت ۷۰۰۰ میلیارد ریال خواهد بود.

صبوری گفت:فاز اول این پروژه به طول تقریبی ۴۰ کیلومتر، با احداث تقاطع غیر هسمطح با آزاد راه قم- تهران و جاده قدیم تهران و عبور از محورهای جعفریه، سلفچگان به محور نیزار متصل می گردد که این فاز از این پروژه امیدواریم تا پایان دولت تدبیر و امید به اتمام برسد.

وی تاکید کرد: طول مدت برآورده شده برای احداث کل پروژه چهار سال خواهد بود و به صورت مشارکتی بخش خصوصی(سرمایه گذار) و بخش دولتی انجام می شود.

وی افزود: این مسیر یکی از مهم ترین مسیرهای ترددی کشور به شمار می آید تا با ساخت آن شاهد کوتاهترین مسیر دسترسی باشیم که مرکز کشور را به خلیج فارس متصل می کند و به لحاظ اقتصادی اهمیت بسزایی خواهد داشت. همان طور که گفته شد این آزادراه، اولین آزادراهی است که در مسیر تهران به خلیج فارس طراحی شده و اهمیت خاصی دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان تکمیل شبکه آزاد راهی کشور را از اهداف احداث این آزاد راه دانست و افزود: تسهیل ترانزیت جاده ای، اشتغال زایی،کاهش آمار تصادفات، بهبود مشخصات و ایمنی، کاهش آلودگی زیست محیطی،کاهش مصرف سوخت و ۳۰ دقیقه کاهش زمان سفر از سایر اهداف احداث آزادراهکنارگذرغربی قم،قم-سلفچگان- اراک(شهید سپهبد سلیمانی) قلمداد کرد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true