×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ مرداد - ۱۳۹۸  
false
true
برگزاری سومین دوره آموزشی توانمند سازی تشکل های مردم نهاد قم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،سومین دوره آموزشی توانمند سازی تشکل های مردم نهاد استان قم، امروز ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ با حضور جلال تاجیک مدیرکل دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی و حمید یزدانی مدیرکل میراث فرهنگی قم و مهدی صابر کارشناس مسئول سرمایه گذاری استانداری قم برگزار شد.

حمید یزدانی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان  قم در این مراسم ضمن تبریک میلاد حضرت علی اکبر و روزجوان گفت: تشکل‌های مردم نهاد از شاخصه های جوامع توسعه یافته است که از طریق آموزش و تقویت آنان، جامعه در مسیر رشد و ترقی قرار خواهد گرفت.

او ادامه داد: اگر سمن ها به درستی شکل بگیرند، بار سنگینی از وظایف سازمان ها برداشته خواهد شد. لذا آموزش و توانمند سازی سمن‌ها جزیی از وظایف دولت و سازمان محسوب می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی قم افزود: بدون تردید استفاده از ایده ها و نظرات سمن ها در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موجب موفقیت سازمان  خواهد بود، سیاست ما نیز در اداره کل میراث فرهنگی  استان قم استفاده حداکثری از ظرفیت تشکل های مردم نهاد و استفاده از ایده های نو و نظرات خلاقانه آنان است.

یزدانی  تصریح کرد: توسعه پایدار در صنعت گردشگری مستلزم استفاده بهینه از سمن ها است و با تقویت تشکل های مردم نهاد گردشگری جایگاه اصلی خود را در جامعه بدست خواهد آورد.

جلال تاجیک مدیر کل دفتر امور مجامع و تشکلهای مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی  نیز در این مراسم با اشاره به لزوم توانمندسازی تشکل های مردم نهاد میراث فرهنگی گفت: این مهم از سال ۹۵ در دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار دارد و در همین رابطه دوره های آموزشی برای تشکل ها در نظر گرفته شده که سومین دوره آن در حال برگزاری است.

او خاطر نشان کرد: تشکل های مردم نهاد با فعالیت های خود می توانند به تحقق اهداف میراث فرهنگی و تقویت حوزه گردشگری کمک کنند.

جلال تاجیک افزود: دولت باید حامی تشکل‌های مردم نهاد با هدف ارتقاءِ کمی و کیفی خدمات خود باشد و از سوی دیگر تشکل‌ها به سمتی حرکت کنند که بازوی حمایتی برنامه‌های دولت باشند.

مدیر کل دفتر امور مجامع و تشکلهای مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی در ادامه با اشاره به سیل اخیر در ایران تاکید کرد: بسیاری از مسائل این چنین، ریشه های مدیریتی دارد که هرگاه سازمانهای مردم نهاد و سمن ها در جامعه تقویت شوند، شاهد چنین حوادثی نخواهیم بود.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true