×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۴ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
۵۶۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در قم ساخته می‌شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،حسن صبوری امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سالن جلسات کرامت استانداری، با اشاره به طرح الحاق حدود ۱۳۳ هکتار از اراضی حریم شهر به محدوده شهری قم اظهار داشت: این طرح در سال گذشته مورد درخواست بود و به جهت اینکه این اقدام به‌واسطه طرح اقدام ملی در استان انجام می‌شود این الحاق در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با بیان توضیحاتی درباره طرح اقدام ملی مسکن عنوان کرد: بر اساس این طرح، باید ۱۳ هزار و ۲۵۸ واحد مسکونی در استان قم ایجاد کنیم که از این مقدار بیش از ده هزار ۶۱۵ واحد در اراضی سازمان ملی و مابقی در اراضی شرکت بازآفرینی قرار دارد.

صبوری بیان کرد: در بسیاری از پروژه‌ها پیشرفت کافی و لازم را داشته‌ایم اما همچنان ظرفیت خالی داریم و باید بتوانیم از این ظرفیت استفاده کرده و زیر بار ببریم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با بیان اینکه این اراضی به ۶۳ هکتار کاهش پیداکرده است، افزود: بخشی از این اراضی در حریم سبز بلوار آیت‌الله بروجردی قرار داشت که از طرح خارج کردیم، همچنین بخشی از زمین‌ها در محدوده کوه نره داقی بود که از طرح خارج شدند.

صبوری عنوان کرد: این ۶۳ هکتار جمعاً ۲۸٫۳ هکتار مسکونی دارد که شامل ۹۴۵ قطعه مسکونی می‌شود، بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است ۱۸ هزار و ۷۱۱ نفر در قالب ۵۶۰۰ واحد مسکونی در فازهای بعدی پروژه در آنجا اسکان داده شوند.

وی ابراز کرد: این طرح در انتهای بلوک شهرک قدس قرار دارد که هم‌جوار ناحیه هفت منطقه چهار شهرداری می‌شود، این محدود در ابتدا ۱۳۳ هکتار ذکرشده بود که به دلایلی به ۶۳ هکتار کاهش پیداکرده که از این اراضی ۵۴ هکتار مورداستفاده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب قم گفته که برایش انتقال خطوط آب و فاضلاب امکان‌پذیر نیست اما در خصوص تأمین آب مشکلی ندارد و بر اساس ماده ۲۲و ۲۳ زمین شهری اعلام کرده احداث تأسیسات به عهده خود شرکت بهره‌بردار خواهد بود.

صبوری با تأکید بر اینکه جمع‌آوری آب‌های سطحی در این پروژه باید با دقت مورد ارزیابی قرار بگیرد، افزود: آماده‌سازی این سایت حدود ۵۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم تأکید کرد: نقشه‌هایی که از این سایت تهیه خواهد شد به تأیید شرکت‌های برق، آب و گاز خواهد رسید و در این رابطه مشکلی نخواهیم داشت.

صبوری با بیان اینکه بر اساس قانون ده درصد عوارض این پروژه سهم شهرداری خواهد بود، ادامه داد: این پروژه در فاز بعدی نیاز به خدمات شهری دارد که باید این نیازها احصاء شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان با اشاره به طرح احداث آرامستان شهر قم در محدوده مسجد مقدس جمکران گفت: در سال ۹۴، این موضوع در جلسه کارگروه مطرح می‌شود اما به دلیل اینکه شهرداری برای این طرح مشاور نگرفته بود مجدداً یک فرصت ۶ ماهه به شهرداری داده می‌شود که این طرح به کارگروه ارائه شود.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true