×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ مرداد - ۱۳۹۸  
false
true
آماده سازی ۲۰۰ هکتار پارکینگ با ظرفیت بیش از ۴۰ هزار خودرو درقم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،سیدمحسن میرهادی با اشاره به برنامه‌ریزی خدماتی شهرداری در آستانه نیمه شعبان اظهار کرد: امسال با توجه به برنامه ریزی که در شهرداری قم در راستای اجرای طرح خدمات رسانی نیمه شعبان با محوریت حوزه خدمات شهری مناطق هشتگانه و سازمان های تابعه برنامه ریزی شده تلاش داریم تا بتوانیم خدمات رسانی خوبی داشته باشیم.
وی با اشاره به تشکیل کمیته‌های ۱۰ گانه که به صورت تخصصی موضوعات خدماتی را پیگیری می‌کنند، گفت:‌ کمیته اجرایی،‌ ایمنی و امداد،‌ ارزاق،‌ اسکان، اطلاع‌رسانی، نظارت، حمل و نقل و ترافیک، انتظامی، فرهنگی و زیباسازی کمیته‌های خدمات رسان در ایام نیمه شعبان هستند.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم با تاکید بر اینکه برای امسال نزدیک به ۲۰۰ هکتار از پارکینگ‌ها و پاکسوارهای پیرامون مسجد مقدس جمکران که ظرفیتی بالغ بر ۴ هزار دستگاه اتوبوس و ۳۵ تا ۴۰ هزار دستگاه خودرو شخصی دارند آماده‌سازی شده است گفت: آماده سازی تسطیح‌ خط کشی و روشنایی پارکینگ ها و پارکسوارها در حال انجام است و استقرار ستادهای هشتگانه مناطق که توسط کمیته اجرایی پیگیری می‌شود.
وی با بیان اینکه ستادهای مناطق هشتگانه بحث های خدماتی مربوط به پارکینگ ها را انجام می‌دهند افزود: پارکینگ یاوران مهدی، ظهور، خضرنبی، ناظم زاده، انسجام، طیبی، آل یاسین از مهم‌ترین پارکینگ هایی است که خدمات انجام می‌دهند با محوریت شهرداران مناطق خدمات رسانی خواهند کرد.
میرهادی با تاکید بر اینکه در حوزه حمل و نقل عمومی امسال ۲۰۰ دستگاه اتوبوس از هشت نقطه شهر مردم را به سمت مسجد مقدس جمکران منتقل می‌کنند افزود: ‌مسیرهای منتهی به مسجد مقدس جمکران از شهرک امام حسن، میدان نبوت، حرم مطهر، بلوار شهید صدوقی،‌ بلوار امین، پردیسان، شهرک قدس، میدان مطهری پیش بینی شده است.
وی گفت: برای نیمه شعبان به صورت رایگان خدمات حمل و نقل عمومی این مسیرها انجام می‌شود تا شهروندان از حمل و نقل عمومی استفاده کرده و از خودرو شخصی استفاده نکنند.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی و ون هم در سه شیفت به صورت ۲۴ ساعته از میدان ۷۲ تن، حرم مطهر حمل و نقل زائرین را در برنامه دارند خاطرنشان کرد: زائرین و همشهریان حتما برای دسترسی به مسجد مقدس جمکران از خودروهای حمل و نقل عمومی استفاده کنند و حتی الامکان از خودروهای شخصی استفاده نکنند.
وی به تهیه و توزیع ۱۰ هزار نسخه نقشه راهنما و کارت‌های رنگی ویژه پارکینگ‌ها و پارکسوارهای محدوده مسجد مقدس جمکران اشاره کرد و افزود: نصب بالن‌های رنگی در پارک‌سوارهای انسجام،‌ خضر،‌ یاوران مهدی، آل یاسین و… برای دسترسی بهتر مردم پیش بینی شده است.
میرهادی با بیان اینکه پنج پایگاه در ورودی‌های درب مسجد مقدس جمکران برای اطلاع‌رسانی به زائرین به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی زائرین خواهند بود اظهار کرد: آماده باش کامل سامانه ۱۳۷ هم برای اطلاع‌رسانی ۲۴ ساعته به زائرین در دستور کار است.
وی از آماده باش سازمان آتش‌نشانی برای افزایش ضریب ایمنی شهر در حرم و جمکران خبر داد و افزود: آماده باش کامل نیروهای خدمات شهری و فضای سبز، تخلفات شهری برای خدمات رسانی و انتظام بخشی به شهر را هم در برنامه داریم.
میرهادی با بیان اینکه به صورت ویژه امسال بحث ستاد گمشدگان را در ستادهای هشتگانه و پایگاه‌های پنج گانه پیگیری خواهیم کرد خاطرنشان کرد: تامین روشنایی پارکینگ ها و پارکسوارها نیز توسط نیروهای مدیریت شهری در حال انجام است.
وی به استقرار ۳۴ نقطه غرفه توزیع مایحتاج زائرین یخ، آب و نان در سطح شهر و محدوده مسجد مقدس جمکران اشاره کرد و گفت: آماده سازی بلوار پیامبر اعظم(ص) برای تامین رفاهیات مردم هم در حال انجام است.
میرهادی با بیان اینکه هزار و ۴۶۰ چشمه سرویس بهداشتی در سطح شهر آماده شده که ۳۴۰ چشمه در محدوده بلوار پیامبر اعظم(ص) و مسجد مقدس جمکران استقرار خواهند یافت گفت: تمهیدات لازم در خصوص پاکسازی و جمع آوری و انتقال پسماندهای پیرامون مسجد مقدس جمکران و آماده باش ۳ هزار نفر نیروی خدمات شهری و ۱۵۰ دستگاه ماشین آلات هم اندیشیده شده است.
وی همچنین از صدور مجوز ۱۱۴ ایستگاه صلواتی تا امروز برای تشکیل در بلوار پیامبر اعظم(ص) و محدوده مسجد مقدس جمکران خبر داد.

*دیدار شهردار قم با آیت‌الله مکارم شیرازی

دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم با آیت‌الله مکارم شیرازی دیدار کرد.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم به همراه قائم‌مقام و برخی مدیران و معاونین شهرداری با حضور در موسسه امام سجاد با آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در قم دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی در این دیدار گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای مقابله با سیلاب در قم و همچنین فعالیت‌های ستاد نوروزی و برنامه‌های خدمات‌رسانی در نیمه شعبان ارائه کرد.
معاون خدمات شهری شهردار قم نیز در این دیدار آماده سازی ۲۰۰ هکتار پارکینگ برای خدمات رسانی به زائرین در نیمه شعبان را مورد توجه قرار داد.
آیت‌الله مکارم شیرازی در این دیدار ضمن ابراز رضایت از اقدامات انجام شده توسط شهرداری برای مدیران شهری آرزوی توفیق کرد.

*فعالیت‌های شهرداری قم قابل تقدیر است

آیت الله مکارم شیرازی کار شهرداری قم را قابل تقدیر دانست ولی توصیه کرد اطلاع رسانی شهرداری باید وسیع باشد تا مردم از امور انجام شده مطلع گردند.
آیت الله ناصر مکارم شیرازی ظهر امروز در دیدار با دکتر سقائیان‌نژاد شهردار و مدیران شهرداری قم ‌گفت: شهرداری قم در امور مختلف موفق بوده است، کار شهرداری قابل تقدیر است، اما اطلاع رسانی شهرداری باید وسیع باشد تا مردم از امور انجام شده مطلع گردند.
این مرجع تقلید اظهار داشت: نیمه شعبان برای قم ویژگی خاصی دارد، بنابراین باید آماده پذیرش و خدمت در جهات مختلف بود. میزبانی قم در نیمه شعبان یک حرکت فرهنگی مهم است.
آیت الله مکارم شیرازی در ادامه گفت: مردم هنوز نگران سیل های احتمالی هستند، باید از همین حالا مکان های آسیب پذیر را پیش بینی و مراقبت کرد، مناطقی که در حاشیه رودخانه ها ساخته شده باید در صورت لزوم تخلیه شود و همواره برای این گونه اتفاقات آماده بود.
وی در پایان تصریح کرد: شهرداری قبل از زیباسازی و نظافت شهر باید مسائل فرهنگی را مورد توجه قرار دهد، چون همگان قم را به عنوان یک شهر مذهبی و فرهنگی بزرگ می شناسند، البته کارها و تلاش های فرهنگی شهرداری قم بر کسی پوشیده نیست و قابل تقدیر است.‌‌

*لزوم احداث پارکینگ‌های دائمی در محدوده مسجد مقدس جمکران

شهردار قم گفت: برای ایجاد پارکینگ‌های موقت در محدوده جمکران مخارجی انجام می‌گیرد که این هزینه‌ها هر سال تکرار می‌شود و در حال تلاشیم تا یک پارکینگ دائمی در اطراف مسجد مقدس جمکران ایجاد کنیم.

دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد ظهر امروز در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی گفت: تمامی چالش‌های موجود در شهر قم برای وقوع سیلاب احتمالی مستند و مرتفع شده است. پایداری و تاب آوری شهر در زمان سیلاب ۲۰ دقیقه بوده که اکنون به ۸ ساعت رسیده، اما تلاش می‌کنیم این مقدار را به ۲۴ ساعت برسانیم، تمامی کانال‌ها در حال هدایت به رودخانه هستند و نواقص کانال شرق پردیسان هم در حال مرتفع شدن است، در بخش شبکه فاصلاب ضعف‌هایی وجود دارد که باید برطرف گردد.
وی با بیان اینکه بالغ بر ۲۰۰ هکتار پارکینگ موقت برای مراسم نیمه شعبان مشخص شده‌ است گفت: برای ایجاد این گونه پارکینگ‌های موقتی مخارجی انجام می‌گیرد که این هزینه‌ها هر سال تکرار می‌شود. در حال تلاشیم تا یک پارکینگ دائمی در اطراف مسجد مقدس جمکران ایجاد کنیم، باید این کار هر چه زودتر انجام گیرد تا با ساخت و سازهای جدید، کار به تعویق نیفتد‌.
سقائیان نژاد با اشاره به خسارت ۱۱٫۵ میلیارد تومانی سیل اخیر گفت: در بخش فضای سبز، پیاده روها، آسفالت و چند مورد دیگر خسارات جدی را شاهد بودیم.
شهردار قم‌ در ادامه گفت: در بحث حمل و نقل عمومی معضلاتی داشتیم، در گذشته با اتوبوس‌ها قرارداد ۱۰ ساله بسته شده بود و بعد از زمان مقرر مجدداً به بخش خصوصی واگذار می‌شد، در چنین مواقع ۳۰۰ دستگاه اتوبوس از ناوگان حمل و نقل عمومی خارج می‌شد و کار برای حمل و نقل عمومی بسیار دشوار بود که با خریداری اتوبوس‌های جدید گام بزرگی برای برطرف کردن این مشکل ایجاد شد.
وی تصریح کرد: شهرداری در طول هر سال نزدیک به ۳۰۰ هزار تن آسفالت معابر را در برنامه خود داشته تا مردم عبور و مرور راحت تری را داشته باشند، این‌ برنامه را امسال هم خواهیم داشت.
سقائیان نژاد افزود: با توجه به منابع مالی، ایجاد باغ پرندگان، موزه دفاع مقدس، باغ وحش و تله کابین را در برنامه شهرداری قم قرار خواهیم دادیم.
وی در پایان گفت: پارک هزار هکتاری زائر را در دست احداث داریم که از کارهای مهم شهرداری به شمار میرود.

۲۰۰ هکتار پارکینگ برای ایام نیمه شعبان تدارک دیده شده است

معاون خدمات شهری شهردار قم گفت: برای جشن نیمه شعبان ۲۰۰ هکتار پارکینگ در اطراف مسجد مقدس جمکران به همراه نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی در تمامی ورودی و خروجی‌های پارکینگ آماده شده است.
سید امیر سامع ظهر امروز در دیدار شهردار و مدیران شهر قم با آیت‌الله مکارم شیرازی،‌ گفت: از ابتدای زمستان فعالیت‌هایی را برای ایام نوروز آغاز کردیم که هم برای زائرین و هم شهروندان قمی ملموس بوده است، شهردار ۴۰ آیتم را مدنظر داشتند، از قبیل نورپردازی، زیباسازی شهر، نصب پرچم‌های متناسب با موضوعات روز به خصوص برای ماه رجب و شعبان و… که به لطف الهی و زحمات تمامی عوامل شهرداری به منصه ظهور رسید.
معاون خدمات شهری شهردار قم عنوان کرد: در ایام نوروز در ۱۱ بوستان نماز جماعت به همراه کارهای فرهنگی برقرار بود، از پتانسیل حوزه‌ها استفاده کردیم و با کمک طلاب خلاق غرفه‌های فرهنگی پر رونقی را برای زائرین عزیز فراهم نمودیم.
سامع اظهار داشت: افزایش سرویس بهداشتی، حمام، پارکینگ، خدمت‌رسانی پنج استراحتگاه در پنج بوستان و آماده کردن ۲۱ سالن ورزشی مسقف(برای روزهای بارانی ) با همکاری سازمان ورزش و جوانان از دیگر کارهای انجام شده در ایام نوروز بوده است.
وی در ادامه گفت: در نیمه اول ماه فروردین دو مرحله بارندگی شدید را در شهر قم شاهد بودیم که خوشبختانه سیلاب تلفات جانی برای شهروندان و زائرین شهر قم به همراه نداشت.
معاون شهردار قم در پایان گفت: برای نیمه شعبان ۲۰۰ هکتار پارکینگ در اطراف مسجد مقدس جمکران به همراه نمازخانه و سرویس بهداشتی در تمامی ورودی و خروجی پارکینگ‌ها تعبیه شده است، بیش از ۳۰۰ دستگاه اتوبوس برای تسهیل حمل و نقل عمومی مراسم نیمه شعبان همکاری خواهند کرد و بلوار پیامبر اعظم (ص) نیز از صبح روز شنبه ۳۱ فروردین تا صبح یکشنبه اول اردیبهشت (نیمه شعبان) به روی تمامی وسایل نقلیه مسدود خواهد بود تا پیاده روی‌ها در طول این ۲۴ ساعت به راحتی انجام پذیرد

*اختصاص بلوار پیامبر اعظم به مسیر پیاده‌روی نیمه شعبان

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: در ایام نیمه شعبان بنا بر این است که باند رفت بلوار پیامبر اعظم(ص) از حرم مطهر به سمت مسجد مقدس جمکران به مسیر پیاده روی اختصاص داده شده و مسیر برگشت بلوار به صورت رفت و برگشت جهت استفاده حمل و نقل عمومی و خودروهای امدادی و خدماتی در نظر گرفته شود.
عباس ذاکریان با اشاره به تدابیر ترافیکی ویژه ایام نیمه شعبان در قم اظهار کرد: با توجه به تصمیمی که در کمیته حمل و نقل و ترافیک ستاد تسهیلات زائرین استان گرفته شد و با توجه به اینکه بنا شد راهپیمایی نیمه شعبان به صورت باشکوه برگزار شود مقرر شد که کل باند رفت از حرم مطهر به سمت مسجد مقدس جمکران به مسیر پیاده روی اختصاص داده شده و مسیر برگشت بلوار هم برای رفت و برگشت حمل و نقل عمومی و خودروهای امدادی و خدماتی در نظر گرفته شود.
وی تصریح کرد: ما تردد خودروهای شخصی و موتورسیکلت از بلوار پیامبر اعظم (ص)نخواهیم داشت،‌ مردم به گونه ای برنامه ریزی کنند که از مسیرهای جایگزین برای دسترسی به مسجد جمکران استفاده کنند.
معاون شهردار قم با تاکید بر اینکه مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) از صبح روز شنبه مسدود خواهد بود خاطرنشان کرد:‌ بنا بر این است که انسداد تا صبح روز نیمه شعبان ادامه یابد البته به صورت مقطعی هم ممکن است تصمیماتی گرفته شود.

*صدور مجوز راه‌اندازی ۱۰۰ ایستگاه صلواتی در منطقه دو

شهردار منطقه دو از صدور مجوز راه‌اندازی ۱۰۰ ایستگاه صلواتی در این منطقه در ایام نیمه شعبان خبر داد.

رضا رحیمی با اشاره به برنامه های منطقه دو در ایام نیمه شعبان اظهار کرد: ستاد خدمات رسانی شهرداری منطقه دو در ایام نیمه شعبان در پارکینگ خضر نبی واقع در انتهای شهرک قدس به سمت جمکران تشکیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه در این ستاد غرفه های اطلاع رسانی، نمازخانه خواهران و برادران، محل استراحت، محل شارژ موبایل، غرفه فروش و عرضه مایحتاج عمومی، سرویس بهداشتی بانوان و آقایان و غیره پیش بینی شده است، افزود: استقرار ماشین آلات و نیروهای شهرداری منطقه دو به صورت شیفتی در محل ستاد جهت راهنمایی زائرین و نظافت محوطه صورت خواهد گرفت.
شهردار منطقه دو قم از هماهنگی با سالن ورزشی در کنار محل پارکینگ و ستاد منطقه جهت اسکان زائرین در زمان بارندگی خبر داد و افزود: ریسه کشی و آذین بندی محل ستاد و پارکینگ و نصب بنر خوش آمدگویی هم از دیگر اقدامات شهرداری منطقه بوده است.
وی اذعان کرد: به حدود ۱۰۰ ایستگاه صلواتی در سطح منطقه دو برای نیمه شعبان مجوز داده شده است.

*کمک ۵۰۰ میلیون ریالی شهرداری قم به مردم سیل‌زده

شهرداری قم به جز کمک‌های ارسال به مناطق سیل‌زده ۵۰۰ میلیون ریال نیز به مردم سیل‌زده کمک کرد.

شهرداری قم طی روزهای اخیر در پی وقوع سیلاب در استان لرستان تعدادی از نیروهای خدمات شهری،‌ آتش‌نشانی و ستادی خود به همراه تعدادی از ناوگان آتش‌نشانی،‌ماشین آلات،تجهیزات، پمپ‌های مکنده،کفکش ها،روبین ها و غیره را جهت کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده به این مناطق اعزام کرده است.
همچنین در گلریزانی که در شهر قم با کمک شهرداری برای کمک به سیل‌زدگان برگزار شد مبلغ ۳۰ میلیون ریال از حساب شخصی شهردار قم و مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال هم از طرف شهرداری قم توسط دکتر سقائیان نژاد شهردار قم جهت کمک رسانی به هموطنان سیل زده اهدا شد.
سیلاب در استان لرستان بخشی از شهرها و روستاهای این منطقه را تخریب کرد و در حال حاضر گروه‌های مختلف در حال امدادرسانی به مردم این منطقه هستند.

*تشکیل هشت ستاد خدماتی و ده کمیته اجرایی در میزبانی از مراسم نیمه شعبان

مناطق شهری قم در قالب هشت ستاد به ارائه خدمات به حاضرین و شرکت کنندگان در مراسم نیمه شعبان خواهند پرداخت.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم با اعلام تشکیل ستادهای هشت گانه خدماتی و ۱۰ کمیته اجرایی از آمادگی برای برگزاری مراسم نیمه شعبان خبر داد.
میرهادی در جلسه جمع بندی فعالیت های ستاد برگزاری مراسم نیمه شعبان گفت: افزایش ظرفیت پارکینگ ها ، اجرای طرح های ترافیکی، نظارت در برپایی ایستگاههای صلواتی و موکب ها، همکاری و مشارکت شهرداری با بسیج ، پلیس راهور در خصوص پارک خودروها و نظم بخشی به استفاده از حداکثر ظرفیت پارکینگ ها ، استقرار کانکس های راهنمای زائرین در مقابل درب های اصلی مسجد جمکران و استفاده از کارشناسان ، استفاده از ظرفیت فضای مجازی و اینترنت در سامانه پیداشدگان و رصد آمار ظرفیت پارکینگ ها بخشی از اقداماتی است که برای مراسم امسال برنامه ریزی شده است.
وی با برشمردن اقدامات خدماتی از جمله بازدید چاههای جذبی و آبرستانی مستمر به سرویس های بهداشتی ، کنترل مسائل ایمنی ، افزایش مخازن جمع آوری زباله و کارتن پلاست ها در ایستگاه ههای صلواتی، از تقسیم کار بین کمیته های اجرایی خبر داد و افزود: در هر کمیته اقدامات و فعالیت های خاص تعریف و کمیته ها نسبت به انجام آن آماده شده اند.
کمیته های اجرایی ، اطلاع رسانی ، حمل و نقل و ترافیک، انتظامی، زیبا سازی، ایمنی ، اسکان،تامین ارزاق و مایجتاج زائر، فاوا و نظارت، آمار و ارزیابی ده کمیته ای هستند که نسبت به ارتقاء سطح کیفی ارائه خدمات به شرکت کنندگان در مراسم نیمه شعبان برنامه ریزی شده اند.

*انتقال زائرین مسجد مقدس جمکران از ۸ خط اتوبوسرانی در سطح شهر

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار قم از انتقال زائرین مسجد مقدس جمکران از ۸ خط اتوبوسرانی در سطح شهر به صورت رایگان در ایام نیمه شعبان خبر داد.

عباس ذاکریان با بیان اینکه ناوگان ویژه‌ای در ایام نیمه شعبان برای حمل و نقل مردم به مسجد مقدس جمکران در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: پیش بینی کردیم حمل و نقل عمومی با ظرفیت ۲۰۰ دستگاه اتوبوس با پوشش حداکثری از سطح شهر به صورت رایگان به سمت جمکران انجام شود و امیدواریم مردم هم از این امکانات استفاده کنند.
ذاکریان با بیان اینکه اتوبوس ها از ظهر روز شنبه ۱۴ شعبان تا صبح روز نیمه شعبان به صورت رایگان خدمات رسانی می کنند، گفت: البته خط حرم مطهر به سمت جمکران تا ظهر نیمه شعبان کار خود را به صورت رایگان ادامه خواهند داد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار قم با تاکید بر اینکه هشت خط اتوبوس از سطح شهر مردم را به مسجد جمکران منتقل می‌کنند افزود: زائرینی که با خودروهای شخصی به سمت مسجد مقدس جمکران می‌آیند برای تشرف به حرم مطهر خودروهای خود را همراه نبرند و از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

*برنامه‌ریزی برای پیاده محور شدن بلوار پیامبر اعظم(ص) در نیمه شعبان

معاون خدمات شهری شهردار قم از برنامه‌ریزی برای پیاده محور شدن بلوار پیامبر اعظم در نیمه شعبان خبر داد.

سیدامیر سامع در جلسه کمیته حمل و نقل و ترافیک ستاد تسهیلات زائرین شهرداری قم ویژه نیمه شعبان، با تاکید بر اینکه بلوار پیامبر اعظم(ص) باید یک محور ویژه فرهنگی معنوی در شهر قم باشد، اظهار کرد: باید این ظرفیت بلوار پیامبر اعظم(ص) به درستی مورد استفاده قرار گیرد.
وی با تاکید بر رویکرد پیاده‌محور شدن شهر و استفاده از حمل و نقل عمومی و با توجه به اینکه بنا شد راهپیمایی نیمه شعبان به صورت باشکوه برگزار شود،تصریح کرد: ایام نیمه شعبان فرصتی است تا بلوار پیامبر اعظم و پیاده‌روی نیمه شعبان به عنوان یک جلوه و نمود بارز انتظار و عشق به امام زمان(عج) به نمایش درآید.
معاون شهردار قم با اشاره به تدابیر اندیشیده شده برای خدمات رسانی مطلوب به زائرین در نیمه شعبان تصریح کرد: ستادهای مناطق هشتگانه فعال شده و خدمات لازم برنامه ریزی شده تا زائرین ایام خوبی را در شهر قم سپری کنند.
شایان ذکر است: با توجه به تصمیمی که در کمیته حمل و نقل و ترافیک ستاد تسهیلات زائرین استان گرفته شد مقرر شد که کل باند رفت از حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها به سمت مسجد مقدس جمکران به مسیر پیاده روی اختصاص داده شده و مسیر برگشت بلوار هم برای رفت و برگشت حمل و نقل عمومی و خودروهای امدادی و خدماتی در نظر گرفته شود.

*همکاری کامل شهرداری قم با ستاد کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده

مدیر پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم گفت: همکاری کامل با ستاد کمک‌رسانی مردم و ستاد مدیریت بحران استان برای تامین لوازم و امکانات لازم سیل‌زدگان در دستور کار شهرداری است.

علی‌اکبر رحیمی با بیان اینکه از زمان وقوع سیلاب در منطقه لرستان اعزام نیروها و ناوگان شهرداری برای امدادرسانی به مردم صورت گرفته است، اظهار کرد: چهار دستگاه کامیون و سه اکیپ آتش‌نشانی را همراه با تجهیزات از قبیل پمپ های مکنده،کفکش ها،روبین ها به این منطقه اعزام کردیم و این نیروها تاکنون سه مرحله تغییر پیدا کردند و از امروز هم مجددا نیروی جدید در منطقه فعال شدند.
وی با تاکید بر اینکه ۲۰۰ جفت چکمه، ۲۰۰ عدد بیل و کلنگ ارسال به محل صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: کمک‌های مردمی هم با چهار کامیون شهرداری به منطقه اعزام شده است.
مدیر پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم با بیان اینکه در سطح شهر هم بنرهایی برای جلب کمک‌های مردمی برای ستاد پشتیبانی مردمی کمک به سیل‌زدگان اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: سالن همایش‌های شهرداری قم هم در اختیار صنعت‌گران و کارخانه‌داران برای جمع‌آوری کمک و گلریزان قرار داده شده است.
وی گفت: از سوی پرسنل هم هدایا و مبالغی در حال جمع آوری است که به زودی تجمیع شده و به مناطق ارسال می‌شود؛‌ همکاری کامل با ستاد کمک‌رسانی مردم و ستاد مدیریت بحران استان برای تامین لوازم و امکانات لازم سیل‌زدگان در دستور کار شهرداری است.

*شهرداری قم به افراد هم‌نام صاحبان ما‌ه‌های شریف رجب و شعبان هدیه می‌دهد

شهرداری قم در اقدامی در راستای گرامیداشت ایام مبارک و شریف رجب و شعبان به افراد هم‌نام صاحبان‌ این‌ ماه‌ها به قید قرعه هدیه می‌دهد.

شهرداری قم در اقدامی در راستای گرامیداشت ایام مبارک و شریف رجب و شعبان به افراد هم‌نام صاحبان‌ این‌ ماه‌ها به قید قرعه هدیه می‌دهد.
دارندگان اسامی محمد، مصطفی، احمد، امین، ابوالقاسم، علی، امیر، فاطمه، زهرا، معصومه، زینب، حسین، سجاد، ابوالفضل، عباس، باقر، موسی، کاظم، تقی، جواد، نقی، هادی، مهدی، حجت می‌توانند جهت شرکت در این قرعه کشی ثبت‌نام کنند.
در این قرعه کشی اسامی ترکیبی نیز قابل قبول مثل علی اکبر، احمد رضا، محمدعلی، نازنین فاطمه و… نیز قابل قبول بوده و هر فرد می‌تواند فقط یک مرتبه ثبت نام کند.
کنترل صحت ثبت نام‌های انجام شده پس از قرعه کشی انجام می‌شود و مهلت ثبت نام تا پنجم اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ است.
نتایج قرعه کشی هفته دوم اردیبهشت در کانال‌های رسمی شهرداری قم اعلام خواهد شد.
شایان ذکر است علاقه‌مندان جهت ثبت نام و شرکت در این قرعه کشی می‌توانند از طریق کانال‌های رسمی شهرداری در ایتا، سروش و بله به نشانی @shahreman_Qom و یا پرتال شهرداری قم www.Qom.ir اقدام و در این قرعه کشی شرکت نمایند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true