×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۴ مرداد - ۱۳۹۹  
false
true
وقف در زمینه علم و فناوری یکی از نیازهای امروز جامعه است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،حجت الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در ویژه برنامه ماه مبارک رمضان که در امام زاده موسی بن مبرقع(ع) برگزار شد اظهار داشت: وقف در دین اسلام با معنویت همراه است و از گذشته تاکنون یکی از نیت واقفین موضوع روضه خوانی برای اباعبدالله(ع) بوده است.

وی با اشاره به برکات مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) افزود: موضوعی که در مجلس روضه اباعبدالله(ع) مطرح می شود دینی و اخلاقی است و مجالس عزاداری امام حسین(ع) سبب زنده شدن مراکز دینی و مذهبی می شود.

مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه قم بیان کرد: ما شیعیان دغدغه و آرزوی این موضوع را داریم که هنگام ظهور امام زمان(عج) در رکاب حضرت مهدی(عج) باشیم، دو نوع جهاد مال و جهاد جان داریم و از الان می توانیم مال خود را وقف کنیم تا در زمان ظهور امام زمان(عج) خدمت کند.

اسکندری عنوان کرد: در طول سال برخی از پزشکان به صورت رایگان و برای رضای الهی در این امامزاده حضور پیدا کرده و خدمات پزشکی و دارویی ارائه می دهند، مردم به این نکته توجه کنند که اگر مالی را وقف کنند و پس از مرگ نیز پرونده ها باز است و ثواب برای آنها محسوب می شود.

وی با بیان اینکه امامزاده ها و مساجد سراسر کشور از برکات وقف است، تصریح کرد: دین مبین اسلام راه را باز گذاشته است و زمانی که در قید حیات نیستیم به وسیله وقفی که در این دنیا انجام دادیم از اجر و پاداش آن برخوردار می شویم.

مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه قم ادامه داد: یکی از موضوعاتی که مورد نیاز کشور است و از دغدغه های مقام معظم رهبری است موضوع تولید علم است، امروز در زمینه مباحث علمی موقوفات نداریم و باید در حوزه علم و فناوری دانشمندان جوان کشورمان پشتیبانی شوند و اختراع داشته باشند وپارک های علمی و فناوری حمایت شوند.

اسکندری بیان کرد: اگر در زمینه ویروس کرونا مراکز تحقیقاتی و دانشمندان جوان آمادگی نداشتند وضعیت کشورمان از اروپا بدتر بود ولی علی رغم همه محدودیت ها و محاصره های اقتصادی جهش های بسیار خوبی داشتیم که شایسته تقدیر است.

وقف مشارکتی مورد توجه جامعه باشد

وی با اشاره به جایگاه و ارزش وقف در اسلام گفت: خیر بودن فقط به تمکن مالی نیست ممکن است که شخصی به تنهایی نتواند ملکی را وقف کند بلکه می تواند به صورت مشارکتی وقفی را انجام دهد.

مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه قم تصریح کرد: انفاق به این نیست که انسان مال زیادی داشته باشد بلکه در روایات آمده است آن زمان که دست تان تنگ است انفاق کنید چون ارزش زیادی دارد و در زمینه وقف همین گونه است و اگر توانایی نداشته باشیم با همکاری چند نفر اقدام به وقف مالی کنیم.

اسکندری خاطرنشان کرد: این آمادگی در اداره اوقاف وجود دارد که اگر برخی افراد مال کمی دارند در اداره اوقاف امانت بگذارند و این اموال در آینده تبدیل به وقف بزرگی می شود چون این همگرایی و با هم بودن سبب رفع مشکلات و انجام کارهای بزرگی می شود.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true