×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۵ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
قم از نظر کرونا به منطقه‌ای با وضعیت زرد تبدیل شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،محمدرضا قدیر گفت: امروز در جلسه ستاد ملی کرونا که با حضور و فرمایشات مقام معظم رهبری برگزار شد که بهره‌مند شدیم و نکات مهمی مطرح شد، از جمله اینکه اکثر نقاط ایران، عدد مولد نسلی به کمتر از یک رسیده است که شامل استان قم نیز می‌شود.

وی افزود: در قم در رابطه شیوع بیماری کرونا به منطقه با خطر متوسط یعنی منطقه زرد رسیدیم، ولی این دلیلی بر اتمام کرونا نیست، شاهد شلوغی‌هایی در نانوایی‌ها و اغذیه فروشی‌ها و بستنی فروشی‌ها هستیم و فاصله گذاری رعایت نمی‌شود که این مسائل همچنان خطرناک و نگران کننده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: باید هوشمندانه عمل کنیم و با استفاده از ماسک و دستکش و رعایت فاصله اجتماعی، در مهار بیماری کرونا حداکثر تلاش را داشته باشیم و شاهد بازگشت و اوج دوباره بیماری نباشیم.

۱۵۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین گفت: در حال حاضر ۱۵۰ نفر مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری بوده که ۵۰ نفر آنها بدحال هستند.

محمدرضا قدیر اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به بیست و یکم اردیبهشت‌ماه، ۳۸ نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا و یا مشکلات حاد تنفسی پذیرش شدند.

وی افزود: ۳۱ نفر از این تعداد در بخش‌های بیمارستان‌ها بستری و مابقی پس از معاینه و بررسی در بخش اورژانس مراکز با دستورات دارویی و بهداشتی مرخص شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار کرد: در شبانه روز گذشته، ۱۹ نفر از کل بیماران بستری در بخش‌ها پس از بهبودی توسط پزشکان معالج از بیمارستان ترخیص شدند.

قدیر ادامه داد: در حال حاضر ۱۵۰ نفر مشکوک به کرونا در قم بستری بوده که ۵۰ نفر آنها بدحال هستند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true