×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۵ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
تشکیل اورژانس سرمایه گذاری و تولید در کشور

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه شورای معادن استان، با اشاره به اولویت مدیریت استان در توسعه همه جانبه قم، اظهار کرد: در کنار توجه به مسائل زیست محیطی، ضروری است تا بستر جهش تولید در حوزه معادن استان فراهم شود.
استاندار قم با بیان مسائل پیرامون راه دسترسی به دریاچه نمک، اضافه کرد: نمایندگان مجلس در این زمینه پیگیری های لازم را صورت دهند تا بتوانیم در مورد فراخوان بهره برداری از دریاچه در سطح کشور، بهترین استفاده را از منابع این دریاچه برای استان رقم زنیم.
سرمست برنامه ریزی مدیران مربوطه در حوزه معادن را مورد توجه قرار داد و گفت: توسعه، تکمیل و اکتشافات معادن در استان ظرفیت مناسبی برای جذب سرمایه گذار ایجاد می کند و در این راستا لازم است تا اداره کل منابع طبیعی، انعطاف بیشتری داشته باشد و با وسعت نظر و بر اساس اقتضائات استان و در چاچوب قانون برای اکتشاف این معادن مجوز داده شود.
وی با بیان لزوم حمایت و بهره مندی از ظرفیت پیمانکاران داخلی در اجرای پروژه های عمرانی، گفت: در اجرای پروژه کمربندی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و سایر پروژه های مهم استان، یکی از شروط واگذاری پروژه ها استفاده از ظرفیت های داخلی استان در اجرای این پروژ ها باشد.
نماینده عالی دولت در استان به رفع موانع قانونی برای احداث صنایع در کنار معادن اشاره و تاکید کرد: در چنین شرایطی هیچ گونه مانعی در استان دراین خصوص وجود ندارد و حتی در حال حاضر واحدهای کشاورزی هم می توانند در کنار مزرعه شان فرآوری داشته باشد.

استاندار قم همچنین به تشکیل اورژانس سرمایه گذاری و تولید در سطح کشور و با محوریت استانداران اشاره و اظهار کرد: در صورت بروز مشکل در جذب سرمایه گذاری های بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان در استان، هر یک از استانداران این امکان را دارد تا موضوع را در سطح ملی مطرح کند تا راهکار مقتضی در این زمینه اتخاذ شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برخی محدودیت هاکه برای ایجاد صنایع د استان که در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران وجود داشت با پیگیری های صورت گرفته با تقاضای رفع محدودیت از سوی مدیریت استان موافقت شده و سرمایه گذاران می توانند در جوار معاوت نسبت به احداث صنایع معدنی اقدام نمایند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true