×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۹  
false
true
صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه‌ای آسیب‌دیده از کرونا در قم حمایت می‌شوند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز به نقل از تسنیم؛سید‌موسی حسینی‌کاشانی امروز در جلسه ستاد پیشگیری و هماهنگی پاسخ به بحران استان در سالن جلسات استانداری، با تأکید بر لزوم حمایت از اقشار آسیب‌دیده از کرونا اظهار داشت: مکاتباتی از همان روز نخست شیوع بیماری، برای مجموعه‌هایی که طرف قرارداد اداره‌کل فرهنگ و ارشاد بودند در راستای حمایت از این مجموعه‌ها انجام شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از بخشودگی اجاره دو ماه اسفند و فروردین مراکزی که تحت اجاره این اداره کل هستند خبر داد و گفت: در راستای حمایت از اقشار آسیب‌دیده از کرونا این بخشودگی انجام گرفت.

وی با اشاره به رایزنی‌ها و مکاتبات صورت گرفته از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بیمه هنرمندان ابزار کرد: این مکاتبات و رایزنی‌ها در سطح گسترده و وسیعی بوده که انجام‌شده و در حال انجام است.

حسینی کاشانی ادامه داد: برای سه ماه اخیر برای بیمه هنرمندان استمهال صورت گرفت و برای آنکه پرداخت حق بیمه توسط خود وزارت خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شود، در حال پیگیری هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم عنوان کرد: بیمه بیکاری هنرمندان را از همان روز نخست شیوع بیماری کرونا به وزارت خانه ابلاغ  کرده‌ایم اما مسئله خویش‌فرما بودن خود یک مسئله است که باید حل شود.

وی خاطرنشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به‌صورت جدی در حال پیگیری مسئله بیمه بیکاری هنرمندان است، درحال  پیگیری هستیم این مشکل را از راهی غیر از تحت نام  بیمه بیکاری حل کنیم.

حسینی کاشانی تعطیلی سینماها در پی شیوع بیماری کرونا در کشور را موردتوجه قرار داد و گفت: برای حمایت از اصحاب سینما، سامانه‌ای راه‌اندازی شد که میزان ضرر و زیان این افراد مستقیماً در این سامانه ثبت شود و باید اطلاعات این اشخاص را برای دریافت حمایت‌های بعدی در این سامانه داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تأکید کرد: صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه‌ای نیز می‌توانند طی سه روز به سامانه وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی واردشده و در سه رسته فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و تولید محتوای دیجیتال میزان خسارت خود را وارد کنند که بتوانند از امتیازات برخوردار شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم همه این اقداماتی که انجام‌شده تا حدی از دغدغه مجموعه  فرهنگی و هنری کاسته و در راستای حمایت از این اقشار بتوانیم قدمی برداریم چراکه مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی جزو مجموعه‌هایی بودند که از همان روز نخست شیوع بیماری کرونا  به تعطیلی کشیده شدند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true