×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۵ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
اجاره بهای اماکن ورزشی در قم بخشیده شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،رسول منعم پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری از بحران  که به ریاست استاندار در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد با اشاره به اهمیت همراهی با پروتکل‌های بهداشتی در دوران شیوع کرونا اظهار داشت: هیئت‌های ورزشی و سمن‌های مردمی برای همراهی با پروتکل‌های بهداشتی در دوران شیوع ویروس کرونا از مراکز ورزشی تعطیل حمایت‌های لازم را انجام دادند.

وی از حمایت اداره کل ورزش و جوانان استان قم از ۷۲ مکان ورزشی خبر داد و افزود: اجاره‌بهای اسفند و فروردین این ۷۲ مکان ورزشی با استناد به ماده ۵ ماده الحاق ۲ به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان بخشیده شده و همچنین در ماه اردیبهشت نیز ۳۳۰ میلیون تومان بخشیده شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم ادامه داد: از مدیران و مؤسسات امکان ورزشی و خصوصی که در اجرای پروتکل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد مبارزه با بحران کشوری و استانی مجبور به تعطیلی شدند، حمایت‌های لازم انجام می‌شود.

وی با تأکید بر حمایت از بخش خصوصی تصریح کرد: با کمک سرپرستی بانک ملی کمک به بخش‌های خصوصی که توان پرداخت اجاره‌بها و یا حقوق پرسنلی خود را در این مدت را نداشته‌اند انجام ‌شده است.

منعم تعداد باشگاه‌ها مشمول کمک و حمایت را ۱۶۸ مرکز عنوان و بیان کرد: باشگاه‌هابی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و تخلفی نداشتند مبلغی بالغ‌بر ۴۰ میلیون ریال برای باشگاه و ۲۰ میلیون تومان برای مربی باشگاه‌ها پیش‌بینی‌شده است.

وی جمع کمک‌های ارائه‌شده را یک میلیارد و ۴ میلیون تومان اعلام و خاطرنشان کرد: از هفته گذشته مراحل پرداخت با ارسال نامه به بانک‌های عامل آغاز شده و کلیه کسانی که در این مدت با ما همکاری داشته‌اند تقدیر و تشکر می‌کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم با تأکید بر لزوم حمایت‌های دولتی از این اداره کل بیان کرد: با توجه به بخشیدگی اجاره‌بها و کمک‌ها و مساعدت‌های انجام‌ شده به بخش خصوصی نیازمند کمک‌های دولتی در این حوزه هستیم.

وی از تشکیل ستاد مبارزه با کرونا در این اداره کل نیز خبر داد و گفت: از روزهای ابتدایی این ستاد در اداره کل با کمک هیئت‌های ورزشی و تیم‌های پزشکی تشکیل و با کمک سایر نیروهای ستادی اقدامات لازم در این جهت انجام ‌شده است.

منعم ادامه داد: با توجه به تصمیمات ستاد، تعلیق تمامی برنامه‌های ورزشی، مسابقات و تمرین‌های ورزشی، تعلیق گردهمایی‌های ورزشی را از ابتدای اسفند داشته و برای کمک به ستاد مبارزه با کرونا استان تمام ظرفیت‌های امکان ورزشی و اقامتی زیر نظر اداره کل را اعلام کرده‌ایم.

وی توانمندسازی و استفاده از ظرفیت‌های مردم‌نهاد، هیئت‌های ورزشی و چهره‌های ورزشی را از دیگر اقدامات اداره کل ورزش و جوانان عنوان کرد و افزود: استقرار نظام بهداشتی در محیط اداره کل و محیط‌های ضروری ورزشی، انجام عملیات گندزدایی و ضدعفونی  مستمر ساختمان‌ها و فضاها انجام ‌شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم همراهی سمن‌ها و نهادهای مردمی را در ضدعفونی کردن اماکن حاشیه‌ای و محروم اقدامی قابل‌تقدیر خواند و تصریح کرد: کمک‌های مردمی برای تهیه و توزیع اقلام خوراکی انجام‌ شده و هر شب بیش از ۱۵۰۰ پرس غذا توزیع ‌شده است.

وی ادامه داد: جهت بخشودگی اجاره‌بها اماکن ورزشی خصوصی نیز با صاحبان امکان ارتباط برقرار شده و مذاکرات لازم در جریان است و تا امروز نیز ۱۵ مورد بخشودگی ثبت‌ شده است.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true