×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
رهبر معظم انقلاب ، رئیس جمهور ، علما و مراجع درگذشت آیت‌الله امینی را تسلیت گفتند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به‌ مناسبت رحلت عضو مجلس خبرگان تأکید فرمودند: عمر بابرکت این عالم بزرگوار یکسره در راه علم و کسب و نشر معارف اسلامی و نیز مجاهدت سیاسی و اجتماعی، مصروف گردید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم مجاهد و انقلابی مرحوم آیت‌الله آقای حاج شیخ ابراهیم امینی عضو مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفتند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت عالم مجاهد و پارسا مرحوم آیت‌الله آقای حاج شیخ ابراهیم امینی رضوان‌الله‌ علیه را به حوزه‌ مبارک قم و فضلا و علاقه‌مندان و مستفیدان از آثار قلمی آن مرحوم و بویژه خاندان مکرّم ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

عمر بابرکت این عالم بزرگوار یکسره در راه علم و کسب و نشر معارف اسلامی و نیز مجاهدت سیاسی و اجتماعی و حضور فعال در مناصب رسمی نظام جمهوری اسلامی همچون امامت جمعه و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت و مجامع تصمیم‌گیر حوزوی، مصروف گردیده است، همچنانکه سلوک فردی ایشان نمونه‌ چشم‌نوازی از پارسایی و پرهیزکاری و بی‌اعتنایی به جاذبه‌های مادی را مجسّم ساخته است.

رحمت خدا بر این روحانی انقلابی و صادق و مجاهد باد. از خداوند متعال مغفرت و رضوان الهی برای ایشان مسألت می‌کنم.
سیّدعلی خامنه‌ای
۶ اردیبهشت ۹۹

روحانی رحلت آیت‌الله امینی را تسلیت گفت

رییس‌جمهور نیز در پیامی با تسلیت رحلت آیت‌الله ابراهیم امینی عضو برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: این فقیه انقلابی و یار دیرین امام و انقلاب با روش و منش اعتدالی و وحدت بخش در عمر پر برکت خود کارنامه ارزشمند و پرافتخاری برجاگذاشتند که یقینا در خاطر مردم قدرشناس ایران باقی خواهد ماند.
در متن پیام تسلیت حجت‌الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» آمده است: رحلت عالم پارسا و مجاهد حضرت آیت‌الله ابراهیم امینی، عضو برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، موجب تأثر و اندوه فراوان شد.

وی افزود: این فقیه انقلابی و یار دیرین امام و انقلاب با روش و منش اعتدالی و وحدت‌بخش، در عمر پربرکت خود علاوه بر تالیفات ارزشمند، مسئولیت‌های سیاسی و اجتماعی مهمی همچون عضویت در مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام را عهده‌دار شدند و کارنامه ارزشمند و پرافتخاری برجا گذاشتند که یقینا در خاطر مردم قدرشناس ایران باقی خواهد ماند.

ریس‌جمهور در این پیام خاطرنشان کرده است: اینجانب این ضایعه را به حوزه‌های علمیه، اعضای محترم مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام، شاگردان و دوستداران و به ویژه بیت مکرم آن عالم وارسته تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای روح بلند آن مرحوم علو درجات و همجواری با ائمه اطهار(ع) و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسالت دارم.

آیت الله نوری همدانی: آیت اللّه امینی الگوی ارزنده و پرکار برای طلاب جوان بود

این مرجع تقیلد شیعیان در پیامی ضمن تسلیت ارتحال آیت اللّه امینی، گفت: این فقیه عالیقدر را حقیقتاً می‌توان یک الگوی ارزنده و پرکار برای طلاب جوان توصیف کرد.

متن پیام تسلیت آیت اللّه العظمی نوری همدانی در پی در گذشت آیت اللّه ابراهیم امینی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اناللّه و انا الیه راجعون

با نهایت تأسف و تأثر خبر ارتحال فقیه عالیقدر، یار صدیق امام و انقلاب و عضو جامعه مدرسین و مجلس خبرگان رهبری حضرت آیت اللّه آقای حاج شیخ ابراهیم امینی (رحمت اللّه علیه) را دریافت کردم.
این عالم خدوم و با اخلاص در تمام عرصه‌ها یک روحانی ممتاز بود.

اینجانب که سالیان متمادی با ایشان هم درس و هم مباحثه بودم و بیش از هفتاد سال رفاقت داشته‌ام که تا آخرین روزهای عمر با برکت ایشان ادامه داشت، چیزی جز اخلاص و تقوی و تواضع و اخلاق از آن بزرگوار سراغ ندارم.

علاقه وافر ایشان نسبت به امام راحل (رحمت اللّه علیه) و انقلاب زبان زد بود و از پیشگامان نهضت اسلامی محسوب می‌گردید و در تعالی این نظام مقدس از هیچ کوششی دریغ نمی‌کرد.

اینجانب ارتحال این مجاهد نستوه را محضر مبارک مولایمان حضرت بقیه الاعظم عجل الله تعالی، حوزه‌های علمیه، خاندان مکرم آن فقید سعید و عموم ملت ایران تسلیت عرض می‌کنم وعلومقام و حشر با ائمه معصومین علیهم السلام برای آن مرحوم مسئلت می‌کنم.

آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی :متانت و ساده‌زیستی آیت الله امینی برای مسئولان الگو باشد

این مرجع تقلید نیز گفت: تدبیر، عقلانیت، متانت و ساده‌زیستی آیت الله امینی در تمام مناصب مختلفی که بر عهده داشت، برای مسئولان امور، درس و الگو است.

آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی در پیامی درگذشت آیت الله امینی را تسلیت گفت.

در پیام این مرجع تقلید آمده است: درگذشت عالم پارسا، روحانی عظیم القدر آیه الله آقای حاج شیخ ابراهیم امینی رحمه‌الله علیه موجب تأثر و تأسف گردید. آن شخصیت بزرگوار با آثار علمی و تألیفات ارزنده، خدمات بزرگی به نشر معارف نورانی اسلام و اهل بیت علیهم‌السلام نمود.

تدبیر، عقلانیت، متانت و ساده‌زیستی ایشان در تمام مناصب مختلفی که بر عهده داشت، برای مسئولان امور، درس و الگو است.

در پایان این پیام آمده است: رحلت آن فقید سعید را به خاندان محترم و حوزه‌های علمیه تسلیت گفته و رحمت و رضوان الهی را در این ماه مبارک از خداوند متعال برای ایشان مسألت دارم.

آیت الله احمد جنتی:آیت الله امینی خود را همواره خادم مردم و محرومان می‌دانست

در پی ارتحال آیت الله ابراهیم امینی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان نیز با صدور پیامی این ضایعه را تسلیت گفت.
آیت الله احمد جنتی در پیامی درگذشت آیت الله ابراهیم امینی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.

در پیام تسلیت رئیس مجلس خبرگان رهبری آمده است: عالَم اسلام، حوزه علمیه و نظام اسلامی در طلیعه ماه مبارک رمضان، عالِمی عارف، مبارز، باتقوا، دغدغه مند و ساده زیست را از دست داد و موجب تأثر و تألم عمیق کسانی گردید که با زندگی و منش او آشنا بودند.

در ادامه این پیام آمده است: آیت الله امینی که به حق یار دیرین و مورد وثوق حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری «مدظله العالی» بود در تمام عرصه های خدمت به انقلاب و نظام که مسؤولیتی بر عهده اش گذارده شد با مشی طلبگی و ساده زیستی بی آنکه به دنبال مطامع دنیوی باشد، در زندگی فردی و سلوک با مردم، خوش درخشید و خود را همواره خادم مردم به ویژه محرومان می دانست. زندگی ساده و بی آلایش او قبل و بعد از انقلاب علی رغم داشتن سمت های مهم کشوری، گواه بر این مدعاست.

در این پیام تصریح شده است: آن عالم خداباور با تمام مسؤولیت هایی که داشت، اما تبیین معارف ناب اسلامی با قلمی روان برای همگان به ویژه جوانان و طرح مسائل و مشکلات اجتماعی با بیانی ساده را همواره دغدغه خود می دانست و تا آخر عمر لحظه ای در این راه بیکار ننشست «عاش سعیداً و مات سعیداً».

در پیام رئیس مجلس خبرگان رهبری آمده است: اینجانب این ثلمه عظیم را محضر مبارک حضرت حجت (عج)، رهبر معظم انقلاب، حوزه علمیه، علمای اعلام به ویژه خبرگان محترم و بیت مکرم ایشان تسلیت گفته برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و بازماندگان و علاقمندان ایشان صبر و اجر مسئلت می نمایم.

مدیر حوزه های علمیه: خدمات آیت الله امینی در سنگرهای مختلف انقلاب و نظام اسلامی به یادگار خواهد ماند

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: خدمات آیت الله امینی در سنگرهای مختلف انقلاب و نظام اسلامی به یادگار خواهد ماند.

آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه در پیامی ارتحال عالم ربانی آیت الله امینی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو خبرگان رهبری را تسلیت گفت که متن آن به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

ارتحال فقیه نام آشنا، پارسا و دانشمند مجاهد و فداکار مرحوم آیت الله حاج شیخ ابراهیم امینی طاب ثراه برای حوزه های علمیه و روحانیت معظم و مردم شریف قم و ایران خبری ناگوارو مایه تالم و تاثر فراوان شد.

در ادامه این پیام آمده است: آن فقید سعید در طول سال های پیش و پس از انقلاب اسلامی در خدمت به فکر و فرهنگ و حوزه و انقلاب و نظام اسلامی و ملت بزرگ ایران و مردم شریف قم کوشا و در پایه ریزی انقلاب و نظام اسلامی نقش آفرین بود و خدمات وی در جامعه مدرسین، خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام و در جایگاه امامت جمعه قم و دیگر مسندها به یادگار خواهد ماند و در پیشگاه حضرت احدیت ماجور خواهد بود و اندیشه های دینی و تربیتی و اجتماعی و فرهنگی و انقلابی آن مرحوم در آثار و کتاب هاو نوشتار های جذاب و روان و گره گشای وی نمایان است.

شخصیت وی می تواند برای طلاب و فضلا و جوانان حوزه و دانشگاه الهام بخش و سرمشق باشد، آن چهره پاک و خدوم مشاوری امین برای جوانان و خانواده ها و مردم شریف و نظام اسلامی به شمار می آمد و در دفاع از امام راحل قدس سره و رهبری معظم انقلاب اسلامی مدظله پیشگام بود.

در پایان پیام تصریح شده است: فقدان این عالم زاهد و ‌خدوم را به رهبری معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی و مراجع عظام تقلید دامت برکاتهم و حوزه علمیه قم و روحانیت معظم و مردم شریف و ایران و قم و همه شاگردان و دوستداران و بازماندگان محترم و به یژه بیت شریف و آقازادگان ارجمند ایشان تسلیت عرض می کنم و علو درجات آن فقید سعید و سلامت و شکیبایی و پاداش نیک الهی را برای بازماندگان محترم از خداوند منان و مهربان خواهانم.

عاش سعیدا و مات سعیدا

پیام تسلیت جامعه مدرسین حوزه علمیه / آیت‌الله امینی تلاش‌های ‌گسترده‌ای در صیانت ‌از ولایت فقیه ‌داشت‌

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در پیام تسلیتی در پی وفات آیت‌الله امینی اعلام کرد: آیت‌الله امینی تلاش‌های علمی و عملی گسترده‌ای در صیانت و دفاع از ولایت فقیه و یاری امام و رهبری داشت.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی درگذشت آیت‌الله ابراهیم امینی را تسلیت گفت.

در پیام این نهاد حوزوی آمده است: رحلت عالم گران‌قدر آیت‌الله حاج شیخ ابراهیم امینی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و از برجستگان رجال علمی و چهره‌های موجه فقهی و اخلاقی حوزه‌های علمیه موجب تأثر و تألم گردید.

در ادامه این پیام تصریح‌شده است: ایشان تلاش‌های علمی و عملی گسترده‌ای در صیانت و دفاع از ولایت فقیه و یاری امام و رهبری داشتند و از جمله شاگردان برجسته امام خمینی(ره) و از اصحاب خاص علامه طباطبایی بودند.

این عالم جلیل‌القدر عمر بابرکت خود را در خدمت به اسلام گذراند و سفرهای داخلی و خارجی متعددی برای تبیین اندیشه انقلاب اسلامی و دفاع از حکومت اسلامی انجام داد. سال‌ها حضور در منصب امامت جمعه و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبری تنها بخشی از خدمات برجسته ایشان برای پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده است.

در این پیام اذعان شده است: آثار علمی و اخلاقی ایشان ازجمله آثار قلمی مفید و تأثیرگذار برای نسل جوان و فرهنگ اسلامی هست و نشان از عمق نگاه و تحلیل ایشان نسبت به مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه اسلامی داشت.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت این فقیه پرهیزگار و انقلابی را به محضر حضرت بقیه‌الله الاعظم (عجل الله‌ تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم)، حوزه‌های علمیه و همچنین به بیت مکرم، شاگردان و علاقه‌مندان ایشان تسلیت عرض کرده و برای آن مرحوم علو درجات، غفران و رحمت الهی را از خداوند متعال خواستار است.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true