×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۰ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
مردم قم بیش از ۱۵ میلیارد ریال به سیلزدگان کمک کردند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،، دکتر محمد گل فشان با تقدیر از مشارکت پرشور و آکنده از همدلی مردم شریف قم در کمک به سیلزدگان اظهار کرد: نهمین محموله کمک های غیره نقدی مردمی در قالب سه کامیون به مناطق سیل زده ارسال شد.

وی با بیان اینکه هدایای جمع آوری شده توسط خیرین داوطلب جمعیت هلال احمر استان پس از تفکیک و بسته بندی به مناطق سیل زده ارسال شده است. افزود: این محموله؛ شامل، آب معدنی، پوشاک، پتو، مواد شوینده و بسته های بهداشتی و اقلام غذایی و کنسروجات بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر با اشاره به درخشش مردم قم در اعتماد به جمعیت هلال احمر، بیان کرد: سهم مشارکت مردم استان قم در جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی تا کنون بیش از ۱۵ میلیارد ریال بوده است.

گل فشان با اشاره به ادامه جمع آوری کمک های مردمی، گفت: عموم مردم می توانند کمک های نوع دوستانه خود را از قبیل؛ موادغذایی که زمان مصرف بیش از ۶ ماه دارند، پوشاک نو و اقلام بهداشتی در راستای کمک به هموطنان سیل زده به جمعیت هلال احمر واقع در خیابان ساحلی و یا خانه های هلال مستقر در مساجد استان تحویل دهند.

یادآور می شود؛ مردم نوع دوست استان می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد تمام بانکها واریز کنند و یا با شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ بانک ملت به نام هلال احمر و ۵۸۹۴۶۳۱۸۵۰۲۵۹۷۳۰ بانک رفاه، همچنین شماره گیری کد دستوری #۱۱۲ *۷۸۰ * از دیگر راههای واریز کمکهای نقدی به سیل زدگان است.

کسب رتبه نخست جمعی آوری کمک های نقدی مردم توسط هلال احمر قم

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم از کسب رتبه نخست در جمع آوری کمک های نقدی مردمی به سلیزدگان توسط جمعیت هلال احمر استان قم خبر داد.

امیرحسین علیمردانی با اعلام این خبر اظهار کرد: جمعیت هلال احمر استان قم بر اساس اعلام سازمان داوطلبان، با حمایت و اعتماد مردم شریف استان موفق به کسب رتبه نخست در جمع آوری کمک های نقدی برای یاری سیلزدگان در حوادث اخیر کشور شد.

وی ضمن تقدیر از همدلی و اعتماد مردمی به جمعیت هلال احمر گفت: پس از وقوع این حوادث، در راستای همیاری آسیب دیدگان سیل های اخیر کشور اقدام به برپایی چادرهای و استقرار صندوق هایی در سطح استان و خانه های هلال کردیم تا با جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی به یاری مردم سیلزده برویم.

علیمردانی به تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه داوطلبان در این ایام پرداخت و گفت: جمع آوری کمک های مردمی، تفکیک و بسته بندی و ارسال محموله ها به مناطق سیلزده از خدمات داوطلبان هلال احمر استان قم در این مدت به شمار می رود.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به برگزاری نشست مجمع خیرین استان قم با حضور مدیرعامل گفت: ذدر این نشست نیز کمک های خیرین به نفع سیلزدگان جذب شد. و همچنین اعضای مجمع خیرین قم به پیوستن به پویش #کنارتوهستیم_هموطن در کنار هموطنان آسیب دیده از سیل های اخیر کشور قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه سیل مهربانی خدمات داوطلبان همچنان ادامه دارد بیان کرد: اصناف و اتحادیه های مختلف و گروههای مردمی نیز در این مسیر همراه جمعیت هلال احمر بودند و حضور ۲۹ تن از داوطلبان در قالب تیم های خدمت رسان برای پاکسازی منازل سیزدگان استان لرستان از دیگر اقدامات دواطلبان قم در سیل های اخیر کشور بود.

وی خاطرنشان کرد: عموم مردم قم می توانند کمک های نوع دوستانه خود را از قبیل؛ موادغذایی که زمان مصرف بیش از ۶ ماه دارند، پوشاک نو و اقلام بهداشتی در راستای کمک به هموطنان سیل زده به جمعیت هلال احمر واقع در خیابان ساحلی و خانه های هلال مستقر در مساجد استان تحویل دهند. همچنین از طریق گوشی های همراه و شماره گیری کد دستوری #۱۱۲ *۷۸۰ * و شماره حساب ۹۹۹۹۹ به نام هلال احمر نزد کلیه بانک‌ها و یا به شماره کارتهای ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ بانک ملت و ۵۸۹۴۶۳۱۸۵۰۲۵۹۷۳۰ بانک رفاه هدایای نقدی خود را واریز کنند.

ارائه خدمات تیم ۱۲۵ نفره هلال احمر قم در پلدختر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم از حضور تیم ۱۲۵ نفره جوانان، امدادگران و داوطلبان هلال احمر قم در مناطق سیل زده پلدختر و ارائه خدمات به سیل زدگان این مناطق خبر داد.

دکتر محمد گل فشان اظهار کرد: با هماهنگی صورت گرفته با سازمان جوانان کشور ۱۲۵ تن از جوانان، امدادگران و داوطلبان هلال احمر قم، به مناطق سیل زده استان لرستان اعزام شدند.

وی با اشاره به حضور پرشور نیروهای هلال احمر در این تیم ها گفت: حضور اعضای تیم سحر دانشجویی، معاونت امور جوانان استان قم و امدادگران و داوطلبان در مناطق سیل زده لرستان و پلدختر و روستاهای تابعه منجر به پاکسازی ۲۰ واحد مسکونی از اثرات تخریب سیل شد.

گل فشان افزود: حجت‌الاسلام معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور و حجت الاسلام اعرافی رئیس حوزه های علمیه کشور همزمان با حضور جوانان از مناطق بازدید کردند سرپرست تیم قم به تشریح و ارائه گزارش فعالیت انجام شده جوانان استان قم در مناطق پرداخت.

گفتنی است؛ تیم ۱۲۵ نفره جوانان، امدادگران و داوطلبان عصر روز چهارشنبه گذشته در قالب تیم های سحر با رویکرد جهادی و اجتماعی برای انجام خدمات سازندگی در مناطق سیلزده لرستان اعزام شد.

برگزاری مسابقه فوتسال خیریه پیشکسوتان استقلال تهران و قم به نفع سیلزدگان

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم از برگزاری مسابقه خیریه فوتسال به نفع سیلزدگان در قم خبر داد.

امیرحسین علیمردانی اظهار کرد: با هدف کمک به آسیب دیدگان از سیل در سیل های اخیر کشور بین تیم های پیشکسوتان استقلال تهران و پیشکسوتان قم مسابقه فوتسال خیریه برگزار می شود.

وی با دعوت از عموم مردم علاقمند برای تماشای این مسابقه خیریه، تصریح کرد: این مسابقه با مشارکت جمعیت هلال احمر استان قم و موسسه فرهنگی ورزشی رسانه گستر کریمه برگزار می شود و عواید حاصل از فروش بلیط این رقابت به سیلزدگان اختصاص می یابد.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: این مسابقه ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۲۶ فروردین ماه سال جاری در سالن ورزشی ۲۰۰۰ نفری شهید حیدریان قم برگزار می شود.

۴۴ هزار و ۷۸۴ نفر در برنامه های اوقات فراغت جوانان جمعیت هلال احمر قم شرکت کردند

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: ۴۴ هزار و ۷۸۴ نفر در سال ۹۷ در برنامه های اوقات فراغت جمعیت هلال احمر قم شرکت کردند.

محمد مصباحی در خصوص عملکرد معاونت امور جوانان هلال احمر در سال ۹۷ عنوان کرد: در سال گذشته ۱۱ سری از مسابقات ورزشی ـ فرهنگی در قم برگزار شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم افزود: ۲۵۴ نفر از جوانان عضو در جمعیت هلال احمر در این مسابقات ورزشی ـ فرهنگی حضور یافتند.

وی اظهار کرد: در سال گذشته ۴ همایش در موضوعات مختلف با حضور ۷۰۰ تن همچنین ۸ سری از مسابقات رفاقت مهر با حضور ۱۲۴ شرکت کننده برگزار شد، ضمن اینکه با برگزاری ۴۳ اردو مختلف ۱۰۳۴ نفر از جوانان از این برنامه بهره بردند.

مصباحی بیان کرد: در سال گذشته ۴۰۲ کلاس آموزشی با حضور ۸۹۴۸ نفر برگزار شد و با برگزاری ۵۰۳ فعالیت بشردوستانه و پیشنهادی و فوق برنامه ۳۲۷۰۰ نفر از جوانان در این فعالیت ها حضور یافتند.

وی در مورد برگزاری کاروان های نیکوکاری جوانان در سال گذشته بیان کرد: ۲۴ نفر در قالب ۲ کاروان نیکوکاری در این برنامه به فعالیت پرداختند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: در سال ۹۷ نیز در مجموع ۹۷۳ برنامه اوقات فراغت عملیاتی شد و ۴۴ هزار و ۷۸۴ نفر در برنامه های اوقات فراغت جمعیت هلال احمر قم شرکت کردند.

وی با اشاره به کانون های فعال در هلال احمر گفت: ۴ کانون جوانان با ۲۶۵ نفر عضو و ۳ کانون طلاب با ۴۸ عضو و ۳ کانون روستایی با ۹ نفر عضو و ۱۰۵ کانون غنچه های هلال با ۳۶۹۳ عضو و ۱۵ کانون دانشجویی با ۶۸۲ عضو و ۱۲۴ کانون دانش آموزی با ۳ ۴۷۲ عضو در این برنامه ها مشارکت داشتند که در مجموع شامل ۲۵۴ کانون با ۸ هزار و ۱۶۹ نفر عضو می شود.

مصباحی در مورد موفقیت های جوانان جمعیت هلال احمر قم در سال ۹۷ نیز اظهار کرد: در سال گذشته جوانان هلال احمر استان قم موفق به کسب رتبه برتر شورای مجامع کانون های دانشجویی کشور و کسب مقام برتر در جشنواره ماه پیشونی شدند.

وی ادامه داد: همچنین کسب رتبه عالی در اجرای طرح ملی پیمان(پیشگیری از اعتیاد) را با آموزش ۷۰۰نفر از جوانان قم در کارنامه خود به ثبت رساندیم.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: در سال گذشته همچنین موفق به کسب مقام دوم اطفاء حریق خواهران در المپیاد آماده کشوری طرح دادرس(دانش آموز آماده در روز های سخت) و کسب مقام دوم پناهگیری و خروج ایمن خواهران در المپیاد کشوری(دانش آموز آماده در روز های سخت) شدیم.

وی بیان کرد: کسب مقام دوم اطفاء حریق برادران در المپیاد کشوری(دانش آموز آماده در روز های سخت) و کسب مقام دوم حمل آب برادران در المپیاد کشوری(دانش آموز آماده در روز های سخت) و کسب رتبه عالی در اجرای طرح “پای درس ماه” در کانون های غنچه های هلال و دانش آموزی از جمله مقام های به دست آمده در سال قبل است.

مصباحی خاطرنشان کرد: همچنین کسب مقام برتری مجمع کانون دانشجویی استان قم و کسب رتبه عالی در برگزاری و اجرای بهینه المپیاد مرحله شهرستانی درکانون های دانش آموزی و کسب رتبه عالی در برگزاری و اجرای المپیاد مرحله استانی درکانون های دانش آموزی از دیگر موفقیت های سال ۹۷ توسط جوانان هلال احمر قمی به شمار می رود.

وی گفت: در سال گذشته جوانان هلال احمر قم موفق به کسب رتبه عالی در اجرای “دومین المپیاد جوانه” و کسب رتبه برتر بیشترین مشارکت استان قم در دومین جشنواره کشوری “سرود و نمایش ماه پیشونی” و کسب رتبه برتر بیشترین مشارکت کانون غنچه های هلال احمر در هجدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی شدند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: کسب رتبه عالی در اجرای “برنامه های روز جهانی کودک”و کسب رتبه عالی در برنامه های “روز دانش آموز” و کسب عنوان دستگاه برتر در زمینه “غنی سازی اوقات فراغت جوانان ” در هشتمین جلسه ستادساماندهی امور جوانان استان قم نیز از دیگر رتبه هایی است که در سال ۹۷ به ثبت رسید.

وی افزود: در سال قبل همچنین موفق به کسب رتبه عالی در سومین دوره طرح “پای درس ماه” و رتبه عالی در اجرای بیستمین دوره “مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس” شدیم.

۱۲۰ نیروی جمعیت هلال احمر آماده خدمت رسانی به زائران مسجد مقدس جمکران

با حضور مدیرعامل و معاونان جمعیت هلال احمر قم جلسه هماهنگی دستگاه های خدمات رسان در ایام نیمه شعبان در ساختمان امدادی جمعیت هلال احمر مستقر در جمکران برگزار شد.

در این نشست که با هدف خدمت رسانی مطلوبتر به زائران مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان و دهه مهدویت برگزار شد، دکتر گل فشان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: تلاش می کنیم در حد امکان سهولت دسترسی به خدمات امدادی را برای زائران فراهم کنیم.

وی از حضور ۱۲۰ نفر از نیروهای هلال احمر در داخل مسجد جمکران در ایام نیمه خبرداد و گفت: تیم های درمانی هلال احمر نیز در دو پایگاه آماده خدمت رسانی به زائران هستند، اما در مجموع پیشنهاد می شود؛ با هم افزایی دستگاه ها موجب افزایش کیفیت و تسریع در ارائه خدمات امدادی و درمانی باشیم.

وی با اشاره به ادامه بارندگی در این ایام، تصریح کرد: ساختمان جمعیت هلال احمر متعلق به همه است و همه ی نیروهای دستگاه های خدمت رسان می توانند در صورت نیاز از امکانات و فضای این ساختمان بهره مند شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با بیان اینکه با توجه به شرایط کشور همه دستگاهها به نوعی درگیر خدمت رسانی به مناطق سیلزده هستند. افزود: جمعیت هلال احمر نیز از این قاعده مستثنی نیست و حتی بیش از سایر دستگاه ها همچنان نیروهای آن در مناطق آسیب دیده از سیل های اخیر کشور حضور فعال دارند.

گل فشان با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر برای خدمت به امام زمان (عج) و زائرانش تمام قد آماده ارائه خدمات است، ابراز کرد: با اینکه داوطلبان هلال احمر درگیر جمع آوری و بسته بندی و ارسال کمک مردم به سیل زدگان هستند، اما ما همچنان آماده همکاری با تمام دستگاه ها در این ایام هستیم.

وی با تاکید بر اهمیت خدمت رسانی به زائران مسجد مقدس جمکران همچون سنوات گذشته، گفت: سازماندهی و تلفیق فعالیت دستگاه های خدمت رسان، می تواند اثرگذاری بهتری در ارائه این خدمات داشته باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر افزود: در این هم افزایی تیم های جوانان هلال احمر ضمن همکاری با شهرداری و موکب های مردمی ارائه خدمت خواهند کرد و داوطلبان نیز اقدام به جابجایی زائرانی که نیاز به ویلچر دارند می کنند.

گل فشان با اشاره به تجربه حضور امدادگران سیار در محوطه مسجد جمکران در سال گذشته یادآور شد: امسال نیز تیم های امدادی با هماهنگی های صورت گرفته اقدام به خدمت رسانی به مردم خواهند کرد.

خاطرنشان می شود؛ در ادامه این نشست جانمایی محل استقرار پایگاه های جمعیت هلال احمر در محدوده مسجد مقدس جمکران مورد بررسی و بازنگری قرار گرفت
محسن اروجی؛ مدیرکل مدیریت بحران استان قم نیز در این نشست ضمن تقدیر از خدمات دستگاه های خدمت رسان بر حضور موثر و هم افزایی دستگاه های خدمت رسان تاکید کرد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true