×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۱ مرداد - ۱۳۹۹  
false
true
توزیع ۳۷ هزار بسته معیشتی توسط سپاه،بسیج و گروههای جهادی در قم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،سردار سید محمد تقی شاهچراغی فرمانده سپاه علی بن ابیطالب (ع) قم گفت: قم مرکز تشیع و جهان اسلام است و در این زمینه قشر روحانیت به صورت ویژه وارد عرصه کمک مومنانه شده است.

او با بیان اینکه استان قم توسط بسیجی‌ها به ۵۳ محله تقسیم شده است، افزود: این کار توسط شورای محله و پایگاه‌های بسیج، گره‌های جهادی، حسینیه‌ها و مساجد، معتمدین محله و خیرین انجام می‌شود.

فرمانده سپاه علی بن ابیطالب (ع) قم با اشاره به بسته‌های معیشتی که در طرح رزمایش کمک مؤمنانه میان نیازمندان توزیع می‌شود، بیان کرد: از این ۲۵ هزار بسته سبد کالا ۱۰ هزار بسته به ارزش ۳ میلیارد تومان توسط سپاه، متمرکز از کشور برای قم تأمین‌شده و ادامه دارد و مابقی بسته‌ها توسط بسیج و گروه‌های جهادی تأمین‌شده است.

سردار شاهچراغی عنوان کرد: بسیاری از اقشار جامعه با توجه به شیوع کرونا بیکار شدند و نیازمند بسته‌های معیشتی هستند که تلاش می‌شود ضمن حفظ کرامت آن‌ها این بسته‌ها توزیع شود.

او تصریح کرد: آنچه امروز شاهد آن هستیم پیرو فرمایش مقام معظم رهبری در روز نیمه شعبان و توجه به موضوع ماه مبارک رمضان است و با توجه به زمینه‌ای که ایجاد شده بود این رزمایش انجام شد.

فرمانده سپاه علی بن ابیطالب (ع) قم ادامه داد: مرحله دوم رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه در نیمه رمضان و در روز میلاد کریمه اهل بیت (ع) انجام می‌شود و برای ماه مبارک رمضان ۳۷ هزار سبد کالا توسط سپاه برای قم پیش بینی شده که ۱۰ هزار بسته آن در مرحله اول توزیع می‌شود.

سردار شاهچراغی خاطرنشان کرد: از مجموع گروه‌هایی که آمارشان به دست ما رسیده در این دو سه روز تا قبل از نیمه ماه رمضان توزیع ۲۵ هزار سبد کالا شامل نیازمندی‌های یک خانواده به ویژه در ماه مبارک رمضان بین نیازمندان پیش بینی شده است.

او گفت: علاوه بر کمک‌های مادی برنامه‌ای فرهنگی در زمینه ارتقای معنویت انجام می‌شود و طلاب و روحانیون و گروه‌های جهادی نیز پاسخگوی سوالات شرعی و اجتماعی و شبهات دینی جامعه هستند.

فرمانده سپاه علی بن ابیطالب (ع) قم افزود: برای مقابله با ویروس کرونا اقشار و همه سازمان‌های دولتی و غیر دولتی و طلاب حضور فعالی داشتند، سپاه هم بخشی از قرارگاه کریمه اهل بیت (ع) که برای مقابله با کرونا در قم تشکیل شد را بر عهده گرفت مردم قم در این دو ماه بی‌نظیر عمل کردند متأسفانه بسیاری از این اقدامات و تلاش‌ها به تصویر کشیده نشد.

سردار شاهچراغی با بیان اینکه در این دو ماه هر روز و هر شب مردم از داخل منازل، مساجد، حسینیه‌ها، پایگاه‌های بسیج و حوزه‌های علمیه پای کار آمدند، خاطرنشان کرد: در بخش‌های مختلفی کار انجام شد، سپاه علی بن ابیطالب (ع) بیمارستان خود را در اختیار مجموعه بهداشت قرار داد همچنین نقاهتگاه یاوران مهدی (ع) را راه اندازی کرد و با کمک بسیجی‌ها و نیرو‌های جهادی کار‌ها را پیش برد.

پایان پیام

true
true
true
true
  1. امراله مهماندوست

    اینجانب ازعشایر بنکوی عرب تیره ایگدر طایفه عمله ایل قشقایی هستم که از طرف پدر بزرگ خان محلی (درزمان احمد شاه قاجار) و پدر خان محلی (رضا شاه پهلوی) و خود خان محلی (محمد رضا شاه پهلوی) به جد اینجانب و پدر بزرگ اینجانب و پدراینجانب ظلم نموده اند که درنهایت به شخص اینجانب ظلم نموده اند. کلاس اول ابتدایی (قبل از انقلاب) خانم گشاده رو یا زیبا که احتمالا از اهالی شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم بودند که خیلی مختصر اما با توجه به قدرت سرکوب حکومت شاهنشاهی حاکم بر کشور ایران احتمالا تمام توان ایشان بوده است اینجانب را با مرحوم آیت الله موسوی خمینی (امام خمینی) و کاری که می خواهد انجام دهد (انقلاب اسلامی) آشنا کردند اما ازاول انقلاب تا کمی قیل ازهم اکنون درشهرهای خنج و کلان شهر شیراز و شهرجدید صدرا بسیجی فعال بوده ام حدود بیش از دو سال داوطلبانه از طرف بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلاامی درخط مقدم دفاع مقدس از جنوبی ترین محور مرزی کشور تا غربی ترین محورمرزی کشور در دفاع مقدس حضوری فعال داشته ام حدود یکسال به عنوان وظیفه ای که صد درصد داوطلبانه بوده از طرف کمیته انقلاب اسلامی (لشکر ۲۸ روح الله) درخط مقدم محورهای مرزی جنوب کشورحضوری فعال دردفاع مقدس داشته ام ازاول دفاع مقدس تا پایان آن چند باری تا مرز اسارت و شهادت پیش رفته ام اما جانبازی (با سه بارمجروحیت) دردفاع مقدس نصیبم شده است که دلیل عدم حضورم درسوریه برای دفاع ازحرم می باشد با این سابقه طولانی که به شرح فوق درزندگی خود فعالیت هایی برای استحکام حکومت جمهوری اسلامی ایران داشته ام حال می گویم که تمام کارهایی که دولت جمهوری اسلامی ایران می گوید برای ایثارگران درکشورایران انجام داده است تبلیغات دروغین دولتی است برای مثال اینجانب اشتغالم را در … مدیون شخص آقای … هستم نه ایثارگربودنم خیلی دوست دارم تا محلی پیدا شود تا موارد دیگری را بنویسم و منتشر شود.

  2. یعقوبی

    ولی من اشتغالم را مدیون ایثارگری ام می دانم
    ضمنا ایثارگر واقعی هیچ وقت برای اشتغال ایثار گری نمیکنه!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true