×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ شهریور - ۱۳۹۹  
false
true
سامانه مهک برای ساماندهی کمک به نیازمندان رونمایی شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،در بازدید استاندار قم از محل بسته بندی اقلام معیشتی خانواده های کم برخودار در انبارهای امدادی و مجتمع ورزشی جمعیت هلال احمر استان قم از سامانه مهک رو نمایی شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر قم در خصوص این سامانه گفت: سامانه مهک مخفف مساوات و همدلی و کمک مومنانه برای ساماندهی کمک به نیازمندان راه‌اندازی شد.

محمد گل فشان با اشاره به برخی از طرح‌های حمایتی در شرایط کرونایی توضیح داد: ۴ هزار بسته معیشتی از سوی هلال احمر در قالب طرح نذر زندگی در میان نیازمندان توزیع می‌شود.

وی در مورد اجرای طرح نذر زندگی نیز گفت: در ادامه دستور رهبری رزمایش مساوات و همدلی و کمک مومنانه در حال اجراست و نذر زندگی که از ۱۵ شعبان آغاز شده و تا ماه رمضان ادامه دارد سه گروه از جامعه هدف را تحت پوشش قرار می‌دهد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم تصریح کرد: این افراد شامل بیماران نیازمند کرونایی، افراد ضعیفی که کسب و کار خود را از دست داده‌اند و نیازمندان تحت پوشش مراکز حمایتی است.

گل فشان بیان کرد: مجموعه خیرین سلامت از ابتدا تعاملی در جهت حمایت های درمانی و معیشتی داشته اند و جلسات مستمری با آنها برگزار شد و در تامین کالاهای اساسی همچون برنج روغن و گوشت و مواد غذایی مورد نیاز اقداماتی انجام شد.

وی گفت: کالاهای اساسی در طرح نذر زندگی در حال بسته بندی است که هر سبد ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان ارزش اعتباری دارد، تاکنون از سوی خیرین سلامت ۴ میلیارد تومان کمک شده است و قرار شد داوطلبان نیز دو برابر آن را اهداء کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم بیان کرد: همچنین سامانه مهک مخفف مساوات و همدلی و کمک مومنانه برای ساماندهی کمک به نیازمندان راه‌اندازی شده است تا بتوانیم با مشخصات کامل افراد برای توزیع عادلانه میان نیازمندان اقدام کنیم.

وی افزود: یکی از دغدغه های خیرین این است که کمک ها به دست نیازمندان واقعی برسد و اعتمادسازی شکل بگیرد این سامانه در اختیار هلال احمر و سلامت قرار گرفت، بخشی از کمک ها به صورت بن است و به زودی حواله ها توزیع می شود.

گل فشان بیان کرد: تمهیداتی برای شناسایی افراد اتباع نیز در دستور کار است، همچنین برای شناسایی کارگران نیازمند نیز از سوی جامعه کارگری اقدام شد.

جمعیت هلال احمر استان قم، ۲ هزار و ۷۰۰ بسته اقلام بهداشتی ویژه بیماران خاص توزیع کرد

به همت جمعیت هلال احمر استان قم توزیع ۲ هزار و ۷۰۰ بسته اقلام بهداشتی، شامل ماسک و بطری ضدعفونی کننده ویژه بیماران خاص آغاز شد.

همچنین محمد گل فشان با اشاره به اجرای طرح‌های حمایتی ویژه بیماران خاص در هلال احمر استان قم اظهار کرد: دست یار، یکی از طرح‌های حمایتی ویژه بیماران خاص از سوی داوطلبان هلال احمر در سراسر کشور در حال انجام است، اهدای بسته های اقلام بهداشتی شامل؛ ماسک و محلول ضد عفونی ویژه بیماران خاص است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: در این طرح بیماران هموفیلی، سرطانی و ام اس و تالاسمی مورد شناسایی قرار می‌گیرند و اقلام بهداشتی به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در این طرح ۲ هزار و ۷۰۰ بسته شامل ماسک و بطری ضدعفونی کننده آماده شده و از امروز به صورت خانه به خانه و توسط داوطلبان در اختیار بیماران خاص قرار می‌گیرد و تعدادی نیز به انجمن‌ها برای تحویل به این بیماران ارائه می‌شود.

گل فشان بیان کرد: این بسته ها با حفظ کرامت این افراد به آنها تحویل داده می شود، همچنین در صورت حمایت و همراهی خیرین امید داریم بتوانیم در ادامه این طرح، به افراد کم برخودار که دارای بیماری خاص هستند، بسته های معیشتی اهدا کنیم.

یادآور می شود؛ خیرین و نیکوکاران می توانند در راستای مشارکت در این طرح خداپسندانه کمک های نقدی خود را از طریق شماره حساب ۵۵۶۷۶۷۸۰۱۸ نزد بانک ملت و شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۴۳۲۰۸۹۰۷۴ و کد دستوری # ۲۵ * ۱۱۲ * واریز کنند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true