×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۷ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
بهزیستی قم پویش بخشش اجاره مهدهای کودک راه انداخت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فردونیوز؛دکتر مهدی پهلوانی ضمن بیان درخواست فوق افزود: براسـاس مصوبـات سـتاد ملی مبـارزه بـاویروس کرونـاوابلاغ دسـتورتعطیلی مهـدهای کودک، فعـالیت اجرایی این مراکز به صورت حضوری از اول اسفندماه ۹۸به صورت کامل متوقف گردیـد،که این امر آسـیبهایی نظیر از دست رفتن منابع درآمـد این مراکز را درپی داشـت.

پهلوانی افزود: بیش از ۹۰ درصـد مهدهای کودک استان استیجاری هستند و عدم توان پرداختاجاره بهای آنها توسط مستاجرین که با توجه به فضای فیزیکی مهدکودک واجاره بهای بالای آن بخش عمده از مشـکلات مهدهای کودک را شامل می شود.

مدیر کل بهزیستی قم خاطرنشان کرد این اداره کل در راسـتای حمایت طلبی از مالکانی که کل یا بخشـی از اجاره مهـدهای کودک را در زمان تعطیلیناشی از ویروس کووید۱۹ بخشیده اند یا خواهند بخشید در قالب پویش همدلی(بخشش اجاره مهدهای کودک در روزهای تعطیلی ناشی از کرونا) و با اهداء نشان «حامی کودک» و لوح تقدیر از اهتمام و بذل محبت این مالکین دلسوز قدردانی خواهد کرد.

پهلوانی افزود: بدین منظوراز تمام مالکان مهد های کودک استان درخواست می شودبا پیوستن به این پویش در این امر خدا پسندانه مشارکت نمایند.

لازم به ذکر است پس از پایان شـرایط کنونی و بازگشت شـرایط به حالت عادی طی مراسـمی از اقدامات ارزنده مالکان مذکور، متناسب با میزان مشارکت آنها درپویش، با اهدای نشان حامی کودک با حضور مقامات استانی وکشوری تقدیر بعمل
خواهد آمد.

ادامه اجرای طرح آموزش خود مراقبتی و توزیع اقلام بهداشتی بین کودکان خیابانی قم

مدیرکل بهزیستی استان قم همچنین از ادامه اجرای طرح آموزش خود مراقبتی بین کودکان کاروخیابان ، توزیع بروشورهای آگاه‌سازی و اقلام بهداشتی بین این گروه از کودکان خبر داد.

دکتر مهدی پهلوانی ضمن بیان مطلب فوق و تقدیر ویژه از پرسنل اورژانس اجتماعی استان و مرکز حمایتی ،آموزشی کودکان کار و خیابان افزود :
هدف اصلی اجرای این طرح طبق ابلاغ بهزیستی کشور «آموزش خود مراقبتی و اصول بهداشتی » به کودکان کارو خیابان است و در کنار این هدف اصلی توزیع مواد ضدعفونی و بهداشتی جنبه تشویقی برای آنها دارد.

پهلوانی افزود: بروشورهای تهیه شده برای این کودکان بصورت تصویری و قابل فهم برای تمام سنین است ودر کنار این آموزش‌، بسته‌های حاوی ژل ضدعفونی کننده، ماسک، دستکش، مایع دستشویی و… به این کودکان تحویل داده می‌شود و تیم‌های سیار اورژانس اجتماعی قم شامل روانشناسان، مددکاران و … و همچنین پرسنل مرکز آموزشی حمایتی کودکان کارو خیابان با حضور در محلهای تردد یا فعالیت این کودکان آموزش‌های مذکور را به ایشان ارائه می‌کنند که این امر تاثیر بسزایی در کاهش حضور ایشان در سطح شهر و احتمال ابتلا به این ویروس داشته است.

اعلام آمادگی بهزیستی استان قم جهت دریافت هدایا و نذورات مردمی

مدیر کل بهزیستی استان قم همچنین در آستانه ماه مبارک رمضان از آمادگی این اداره کل جهت دریافت نذورات مردمی خبر داد.

دکتر مهدی پهلوانی با اشاره به درخواست‌های مکرر برخی از همشهریان مصیبت دیده از بیماری کرونا ضمن ابراز همدردی با بازماندگان درگذشتگان فقید کرونایی و سایر همشهریان که به علت مقررات بهداشتی امکان برگزاری مراسم ترحیم و توزیع خیرات و مبرات برای درگذشتگانشان نداشتند اعلام کرد این اداره کل بعنوان واسطه خیر بین نیازمندان واقعی و مردم نوع دوست استان در آستانه ماه مبارک رمضان آماده دریافت مبالغ نذورات و خیرات همشهریان عزیز می باشد.

پهلوانی خاطرنشان کرد : بهزیستی استان در حال حاضر عهده دار حمایت بیش از ۲۲هزار معلول و سالمند و بیمار روانی، حدود دو هزار خانوار مستمند یا زن سرپرست می باشد و همچنین دارای حدود ۴۰مرکز شبانه روزی اعم از آسایشگاه‌های معلولین و سالمندان و بیماران روانی ،مراکز نگهداری ایتام و کودکان بی سرپرست و آسیب دیدگان اجتماعی و مراکز اقامتی معتادین می باشد چه نیکو است طبق تاکید مقام معظم رهبری امسال ماه رمضان یک رزمایش گسترده‌ای در کشور به وجود بیاید برای مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و تامین مایحتاج این مراکز اعم از خوراک ،پوشاک ،دارو و درمان و… که بهزیستی برای اداره این امور نیازمند مساعدت مومنین معزز و نیکوکاران می باشد.

مدیرکل بهزیستی قم افزود: این اداره کل برمبنای رسالت ذاتی خود متعهد است کلیه نذورات دریافتی را طبق نظر بانیان محترم هزینه نماید و این امور می توانند شامل تامین جهیزیه دختران تحت پوشش،تامین مسکن یا کمک هزینه اجاره مسکن نیازمندان و مددجویان ، کمک به اشتغال معلولین، تامین هزینه های آموزشی و تحصیلی دانش آموزان ودانشجویان تحت پوشش و سایر نیات خاص خیرین در امور بلندمدت یا تدارک اقلام مصرفی مراکز شبانه روزی در امور و نیات کوتاه مدت هزینه نماید.

لازم به ذکر است کد دستوری #۹۰۹۰*۷۴۱* و همچنین شماره حساب متمرکز مشارکتهای مردمی بهزیستی قم ۴۱۷۶۰۳۴۵۴۱۸۸۶۹۹۹ یا شماره حساب ۵۴۹۰۹۰۹۰۳۱ بانک ملت جهت این امور در نظر گرفته شده است

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true