×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
همه معابر قم روزانه توسط شهرداری، ارتش و سپاه ضد عفونی می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوزسید مرتضی سقائیان نژاد امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم در سالن جلسات استانداری اظهار داشت: یک کمیته علمی در دانشکده وجود دارد که عهده‌دار وظیفه ارزیابی علمی اقدامات مقابله با کروناست.

شهردار قم افزود: در مرحله‌ای قرار داریم کمیته علمی باید به ارزیابی و بازخورد جمعی اقدامات بپردازد تا ببینیم در کجای کار قرار داریم و چه فرآیندی را پیموده‌ایم و آیا ضد عفونی به‌درستی انجام‌شده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای طرح مقابله با کرونا مشغول ضدعفونی در شهر هستیم اما بازخورد و نتایج علمی آن را ارزیابی نکرده‌ایم، امیدواریم از طریق کمیته علمی بتوانیم بازخوردها را دریابیم.

سقائان نژاد بیان کرد: این بازخورد علمی به‌تنهایی از دست علوم پزشکی برنمی‌آید چراکه دغدغه‌های زیادی را در این ستاد دنبال می‌کند، امروز در سطح فعالیت خود به‌جایی رسیده‌ایم که باید آن را جهت‌دهی کنیم و به ارزیابی دقیق بپردازیم.

وی گفت: تاکنون ۴ میلیون مترمکعب از خیابان‌ها و معابر قم ضدعفونی شده است که شامل ۴۰ درصد از کار در معابر اصلی است و باید آن را گسترش دهیم.

شهردار قم خاطرنشان کرد:این اقدامات با مشارکت سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی انجام‌شده است و ۶۳ دستگاه در سطح شهر در جهت ضدعفونی مورداستفاده قرارگرفته است.

وی عنوان کرد:نقاط هدف هر شب گاهی دو بار ضدعفونی می‌شود البته با توجه به حجم گسترده کار، ۶۳ دستگاه کافی نیست و باید امکانات و تجهیزات و ظرفیت‌های دیگر ارگان‌ها استفاده کنیم تا ۶۰ درصد دیگر معابر ضدعفونی شود.

سقائیان نژاد در پایان گفت: برای ضدعفونی تمامی معابر قم، به دو برابر دستگاه‌های فعلی نیاز است و همه دستگاه‌ها باید پای‌کار بیایند.

روزانه همه معابر شهر قم توسط شهرداری، ارتش و سپاه ضدعفونی می‌شود

فرماندار قم نیزبا بیان اقدامات کمیته سالم‌سازی محیط برای مقابله با ویروس کرونا گفت: ضدعفونی و شستشوی معابر توسط شهرداری، ارتش، سپاه و بسیج به‌صورت روزانه و مرتب در حال انجام است.

مرتضی حیدری جلسه ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم در سالن جلسات استانداری، با بیان اقدامات کمیته سالم‌سازی محیط برای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: ضدعفونی و شستشو توسط شهرداری، ارتش، سپاه و بسیج به‌صورت روزانه و مرتب در حال انجام است.

فرماندار قم افزود: امروز سه میلیون و ۹۱۱ هزار هکتار معابر و اماکن عمومی توسط شهرداری، ارتش، سپاه و بسیج ضدعفونی و سالم‌سازی شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی مقابله با ویروس کرونا گفت: استان قم در ارجاع ثبت‌نام کنندگان به مراکز درمانی خوب عمل کرده است اما در زمینهٔ ثبت‌نام در سامانه سلامت کند پیش می‌رفتیم که در حال حاضر وضعیت استان بهتر شده است.

حیدری با بیان اینکه فعالیت‌های طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در قالب ۴ کمیته در سطح شهرستان در حال انجام است، ابراز کرد: طرح مراقبت شهروندان با به‌کارگیری ظرفیت آموزش‌وپرورش، اصناف، کمیته امداد و بهزیستی انجام می‌شود.

فرماندار قم با بیان اینکه بالای ۲۸۰ هزار نفر تاکنون در این طرح مشارکت داشته‌اند، ادامه داد: گرچه استان قم در حال حاضر نسبت به استان‌های دیگر وضعیت بهتری دارد اما امید می‌رود که به‌زودی به وضعیت مطلوب دست پیدا کنیم.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه‌ها در طرح ملی بسیج مقابله با بیماری کرونا گفت: همچنین از ظرفیت نیروهای بسیج، ارتش و سپاه در این طرح استفاده کرده‌ایم.

حیدری با تأکید بر اینکه باید یک نفر از دانشگاه علوم پزشکی باید حرف آخر را در طرح بسیج ملی سلامت بزند، تأکید کرد: باید یک مرجع را رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشخص کند تا حرف آخر را بزند تا به بهترین نحو بتوان از ظرفیت بسیج و ارتش در این طرح استفاده کرد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true