×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ فروردین - ۱۳۹۹  
false
true
نامزدهای منتخب شورای هماهنگی اصولگرایان قم برنامه های خود را تشریح کردند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛یکی از کاندیدای شورای ائتلاف اصولگرایان استان قم در نشست خبری با بیان اینکه بنده برجام را در مجلس آتش زدم، گفت: در دیدار با سفیر انگلیس ذوق‌زده نشدم.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مجتبی ذوالنور امروز در نشست خبری نامزدهای منتخب شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم، با اشاره به دیدار خود با سفیر انگلستان و تصویر پخش‌شده از وی اظهار داشت: من هیچ جا به خاطر مسائل دیپلماسی لبخند نزدم همچنین اینکه برخی اعلام می‌کنند که بنده در آن دیدار ذوق‌زده شدم از کجا به این نکته پی برده‌اند.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه قم افزود: بعد از وزارت خارجه، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مهم‌ترین رکن سیاست خارجی بوده و فقط با سفیر رژیم صهیونیستی و آمریکا قطع ارتباط داریم و برای دیدار با سفیر هیچ کشور دیگری منعی نداریم، همچنین هیچ جا بنده نگفته‌ام آزادی این کشتی‌ها نتیجه این دیدار بوده است.

وی بیان کرد: بنده دست دادن و خندیدن را هیچ‌گاه زیر سؤال نبردم فقط یک تذکر به آقای روحانی و ظریف دادم که شما فریب خنده‌های دشمن را نخورید.

ذوالنور تأکید کرد:همچنین به ما نگفته بودند که عکس با سفیر انگلیس گرفته می‌شود، حتی سفیر انگلیس خواستار رسانه‌ای نشدن این ملاقات شده بود، ما تشخیص دادیم که بگوییم این دیدار رسانه‌ای نشود اما دو ساعت بعد از ملاقات فهمیدیم که این دیدار رسانه‌ای شده است.

نامزد منتخب شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم تأکید کرد: با پیگیری‌ها مشخص شد که جزئیات را نمی‌خواهیم رسانه‌ای کنیم اما گرفتن عکس مایه افتخار است، بنده میزبان بودم و ایشان به دیدار ما آمده بودند، بنده یک میهمان را بدرقه می‌کردم و به‌طور طبیعی با سفیر انگلیس دست دادم، موضع ما در این دیدار از موضع قاطع و قدرت بوده است.

مجتبی ذوالنور :بنده برجام را در مجلس آتش زدم نه پرچم آمریکا را

ذوالنور در پاسخ به سؤالی در مورد هزینه‌ساز بودن برخی نطق‌هایشان برای نظام ادامه داد: بنده پرچم آمریکا را در مجلس آتش نزدم اما پایش بیفتد این کار را هم خواهم کرد، بنده برجام را در مجلس آتش زدم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه قم با تأکید بر اینکه مسئولان شهر و استان باید بگویند که برای استان کاری کرده‌ام یا نه، گفت: بنده دلیلی نمی‌بینم در شهر پخش‌کنم که کاری می‌کنم یا نه، اگر بنده بیان نمی‌کنم آیا دلیلش این است که بنده در شهر کاری نکردم؟ منوریل، قطار سریع‌السیر، مترو، مسائل صنعتگران و کشاورزان ازجمله مسائلی بوده که به‌صورت صنفی و قشری پیگیری کرده‌ام.

وی در واکنش به اینکه لیستی رأی آورده است، عنوان کرد: این منطقی که شما در لیست بودی رأی آورده‌ای منطق درست سیاسی و حزبی نیست، مردم شاید خواستند به بنده رأی بدهند اما اینکه بنده آمده‌ام اختیارم در اختیار مردم است که بخواهند به بنده رأی بدهند یا نه.

ذوالنور تأکید کرد: امیدواریم مجلس آینده قدری ترکیبش بهتر از مجلس فعلی شود، چرا که اگر ترکیب بهتر شود کارهای بهتری هم می‌توان انجام داد؛ چراکه اگر گریم چهره نمایندگان کنار زده شود، رأی مخالف و موافق و ممتنع و رأی دادنشان در معرض قرار بگیرد شاید دیگر لازم نباشد از بنده سؤال شود که چه کرده‌ای و چه نکرده‌ای.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه قم ادامه داد: اگر هر رأی بنده و یا رأی ندادن بنده را مطالبه کنند حساب‌شده رأی بدهم و حجت شرعی و قانونی باید داشته باشم سبب می‌شود که شفافیت در آراء ایجاد شود.

وی با اشاره به اهمیت مبارزه با فساد گفت: منابع فقط این نیست که بگوییم دولت فقط پول بدهد، الآن شرکت شهرک‌های صنعتی و دولتی حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه دارند، آمار درستی نیست که این منابع کجا می‌رود؟ باید با شفافیت و دقت و نظارت منبع ایجاد کرد.

ذوالنور با تأکید بر اولویت قرار دادن ایجاد شبکه ملی اطلاعات افزود: رفع موانع تولید و قشرهای مستضعف جامعه باید در اولویت قرارگرفته و مسائل آن‌ها پیگیری شود، همچنین ریشه بسیاری از آسیب‌ها و مسائل اجتماعی به بیکاری و عدم اشتغال برمی‌گردد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئله اشتغال جزو اولویت‌های جدی است که باید در مجلس بعدی به آن باید پرداخت؛ همچنین آسیب‌های اجتماعی مثل طلاق، اعتیاد و فساد اخلاقی جزو مسائلی است که باید در مجلس آینده در اولویت قرارداد.

ذوالنور در مورد ماجرای گرانی بنزین نیز گفت: من اسنادی در اختیاردارم که از سه طریق و به سه عنوان با رئیس‌جمهوری مکاتبه شده که در شرایط فعلی گران شدن بنزین به نفع جامعه نبوده و کشش آن را ندارد.

کاندیدای مورد تأیید شورای هماهنگی اصولگرایان قم با اشاره به مسئله طرح دوفوریتی بازگردان قیمت بنزین و اجرایی نشدن آن نیز اظهار داشت: وقتی آقای شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، دیدگاه مقام معظم رهبری را در خصوص اجرایی شدن مصوبه سران سه قوه اعلام کردند بنده در تبعیت از ولایت‌فقیه از این کار امتناع کردم.

وی با اشاره به طرح استیضاح رئیس‌جمهور به ۱۸ دلیل و رئیس مجلس عنوان کرد: سه بار این طرح بنزین در مجلس مطرح شد هر سه بارش رد شد، حرف من به رئیس مجلس این است شما از شخصیت حقوقی خود در جلسات دیگر شرکت می‌کنید، حرفی شما رد کردید که در دفاع از مردم بود.

ذوالنوری در پایان خاطرنشان کرد: اگر بالای ۹۰ درصد مردم خواستار استیضاح رئیس‌جمهور نبودند بنده نیز آن را مطرح نمی‌کردم؛ بنده به وظیفه خودم عمل کردم اما دیگران به وظیفه خود عمل نکردند.

علیرضا زاکانی: برای تغییر آمده ام

علیرضا زاکانی در نشست خبری با بیان اینکه ‌مبارزه با مفاسد اقتصادی باید اولویت مجلس شود، گفت: طرح‌ خوبی برای تحول ‌در وضعیت معیشت‌ مردم داریم.

علیرضا زاکانی در نشست خبری نامزدهای منتخب شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم، با اشاره به اهداف خود برای شرکت در انتخابات اظهار داشت: بنده برای تغییر هدفمند به قم آمده‌ام.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه قم افزود: تغییر در سیر تکاملی انقلاب اسلامی نخستین تغییری است که به دنبال آن هستم که با ظرفیت‌های معنوی و مذهبی قم امکان‌پذیر است.

وی تغییر دوم را متحول کردن مجلس با شهر قم عنوان کرد و گفت: با تکیه‌بر معارف دین و انباشت ظرفیت‌های بی‌نظیر شهر قم باید این تغییر در مجلس بعدی رقم بخورد.

زاکانی تغییر سوم را تغییر در وضعیت عمومی کشور برشمرد و ابراز کرد: طراحی که برای مجلس یازدهم هست طراحی برای یک تحول جدی در وضعیت معیشتی مردم است تا دیگر مشکل مردم مشکل معیشت نباشد و مرتفع شود.

وی پیرامون تغییر در استان قم نیز عنوان کرد: با اشتراک نظری که بین ما سه کاندیدا هست، باید مردم قم از وضعیت قم مطلع شوند، ما نیز در رفع مشکلات آن‌ها باید سعی و تلاش کنیم، ما آمده‌ایم که حق مردم را بگیریم و علی‌القاعده نباید کسی گلایه کند که چرا برای گرفتن حق مردم آمده‌اید، حق ما این است که در استان قم مردم شاهد تغییرات جدی در شهر باشند.

زاکانی با تأکید بر اینکه شهر قم را عامدانه عقب نگه‌داشته‌اند، تأکید کرد: قم یک ویژگی ممتازی دارد که باید آن را فهم کرد و برای شناساندن آن ویژگی اقدام کرد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه قم عنوان کرد: چهار سال پیش هیچ‌کدام از نمایندگان لیست اصولگرایان رأی نیاوردند و از لیست اصلاح‌طلبان رأی آوردند، کسانی که از بنده درخواست کردند که به قم بیایم و از قم کاندید شوم، هدفم از آمدن به این شهر، ایجاد تغییر و تحول در شهر و عملیاتی کردن یک هدف بزرگ است.

وی با تأکید بر اینکه منابع ملی دچار کسری اعتبار است، ادامه داد: شهر قم شهری ثروتمند بوده و باید از ثروت عمومی شهر برای سرمایه‌گذاری این شهر استفاده شود، باید کار را به سمتی ببریم که با مشارکت عمومی مردم اقدام به تحول در شهر کنیم، هم خدمات را بالابرده و هم امکان سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف را تسهیل کنیم.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه آغاز مجلس بعدی باید با شفافیت ایده‌ها، رأی ، سفرها، نظرات و.. باشد،خاطرنشان کرد: مبارزه با مفاسد اقتصادی و قاعده‌مندی نظام مالیاتی از دیگر اولویت‌های ما در مجلس است، باید این دسته‌بندی‌ها مقدمه دو سال و نیم اول باشد تا کشور از وضعیت فشاری که با آن درگیر است خارج شود.

احمد امیرآبادی فراهانی: نشستم‌ با گروه‌های اصلاح‌طلب کذب محض است / قطع یارانه توهین به مردم بود

کاندیدای شورای ائتلاف اصولگرایان استان قم در نشست خبری با بیان اینکه ‌نشستم‌ با گروه‌های اصلاح‌طلب کذب محض است، گفت: قطع یارانه توهین به مردم بود.

احمد امیرآبادی فراهانی ‌در نشست خبری نامزدهای منتخب شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم با اصحاب رسانه، در پاسخ به سؤالی در ارتباط با شایعه زمین‌های زیر پل ۹ دی منتسب به وی اظهار داشت: این موضوع در مجلس نهم و دهم مطرح شد و هر سری هم شب‌نامه‌هایی به شورای نگهبان نوشته می‌شود درحالی‌که این موضوع صحت نداشته و هر دفعه از سوی شورای نگهبان بررسی و تأیید صلاحیت صورت می‌گیرد.

کاندیدای شورای ائتلاف اصولگرایان استان قم افزود: وقتی جایی پل زده می‌شود قیمت ساختمان و زمین بی‌ارزش می‌شود، باید دید خانه اخوی بنده و دامادشان به خاطر زدن پل جمهوری ارزان شده یا گران شده است؟ بنده نیز در خیابان جوادالائمه خانه‌ای دارم که در آن ساکن هستم هیچ ملک دیگری ندارم و هر کس چیزی پیدا کرد می‌تواند اعلام کند.

وی بیان کرد: بنده حاضرم اموال خود، بستگانم و حتی فامیل‌های درجه‌یک و دو را اعلام کنم و اگر چیزی به‌ناحق اضافه‌شده به آن رسیدگی شود، بنابراین مطرح‌شدن این‌گونه مسائل در فضای مجازی صحیح نیست.

امیرآبادی فراهانی در ادامه با تأکید بر اینکه وظیفه نمایندگان مردم قانون‌گذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین است، عنوان کرد: در طول چهار سال گذشته ۴۸۲ طرح در مجلس ارائه‌شده که ۲۰ طرح سهم بنده بوده که ۱۳ برابر سایر نمایندگان است.

کاندیدای شورای ائتلاف اصولگرایان استان قم ادامه داد: بنده و آقای تاجگردون تنها نمایندگانی بودیم که سال‌ها عضو کمیسیون تلفیق بوده‌ایم، معمولاً در تحقیق و تفحص‌ها حضور فعالی داشته‌ایم و در حوزه استانی نیز کارگروه‌های ما ناظران خوبی در استان بوده‌اند و حدود ۵۰۰ نفر از نخبگانی ما در کارگروه‌ها حضور داشتند.

وی با اشاره به پروژه‌های نیمه‌تمام قم گفت: در برخی پروژه‌ها گره کور افتاده است، جلسات زیادی در خصوص این پروژه‌ها داشته‌ایم، استاندار قبلی بحث فرودگاه را به دادگاه برد و از سرمایه‌گذار قبلی خلع ید کرد، ما ۵۰ میلیارد تومان به شهردار قم دادیم، با بانک پاسارگاد صحبت کردیم ، اعلام کرد که مشکل همه‌کسانی معارض هستند باید رفع شود تا وارد پروژه شویم.

امیرآبادی فراهانی با اشاره به پروژه منوریل قم اظهار داشت: قرار بود این پروژه تا پردیسان برود، در حال حاضر اصلاً صرفه اقتصادی ندارد که تا حرم مسافر سوار شود؛به دنبال تغییر کاربری برای آن هستیم، احتمالاً این تغییر داده شود اما همه این‌ها نیازمند بودجه است، این در حالی است که وضعیت منابع داخلی مطلوب نیست.

کاندیدای شورای ائتلاف اصولگرایان استان قم ‌تأکید کرد: اگر منابع لازم پیش‌بینی نشود و زمان‌بندی برای آن معین نشود نباید امیدوار بود که هیچ‌کدام از پروژه‌های نیمه تمام اجرایی شود. درنتیجه باید منابع را در نظر گرفت، زمان‌بندی کرد و سپس به دنبال عملیاتی کردن آن‌ها رفت.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص دعوت شدن در جلسه یکی از گروهای اصلاح‌طلب در قم گفت: حدود دو هفته گذشته، تعدادی از فعالان سیاسی منطقه نیروگاه دعوت‌شده بودند که یک سری از آن‌ها کاندیداهای شورای شهر بودند که رأی نیاورده بودند، تعدادی هم کاندیداهایی بودند که رأی آورده بودند و یک سری هم از جبهه پایداری در این جلسه حضور داشتند و نشست بنده با گروه‌های اصلاح‌طلب کذب محض است.

امیرآبادی فراهانی با اشاره به موضوع یارانه معیشتی گفت: در این رابطه جلسه‌ای در کمیسیون تلفیق تشکیل شد، با برخورد برخی دولتی‌ها در رابطه با اینکه یارانه معیشتی پشتوانه قانونی ندارد یک نگرانی در میان نمایندگان ایجاد شد که ممکن است یارانه را قطع کنند درنتیجه تصمیم به تجمیع این دو گرفتیم.

کاندیدای شورای ائتلاف اصولگرایان استان قم اظهار داشت: می‌گویند ۶۰ میلیون در کشور این یارانه را دریافت می‌کنند درحالی‌که این‌گونه نبوده و بسیاری آن را نمی‌گیرند، دولت تهدید کرده اگر به یارانه معیشتی اعتراض کنید یارانه را هم قطع می‌کنیم که این‌یک توهین به مردم است.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true