×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۰ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن وظیفه‌ای شرعی است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی، امروز یکشنبه در آغاز درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، از همگان برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و نیز حضور گسترده در پای صندوق‌های رأی دعوت کرد.

این مرجع تقلید اظهار داشت: ما دو روز تاریخی ۲۲ بهمن و دوم اسفند روز انتخابات را در پیش داریم، این دو روز از یک نظر جنبه تاریخی برای ما دارد و باید ببینیم وظیفه ما در قبال این مسئله چیست؟

وی افزود: بدون شک مشکلاتی در کشور وجود دارد، مشکلات اقتصادی غوغا می‌کند و مردم نگرانی‌هایی از برخی مسئولان دارند اما قهر با صندوق‌های رأی و عدم حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن عاقلانه نیست؛ بنده با صراحت عرض می‌کنم که به لحاظ اعتقاد شرعی هم حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن را شرعا وظیفه می‌دانم، چراکه در غیر این صورت نظام و کشور تضعیف می‌شود و از سویی دیگر دشمن امیدوار و باعث فشار و تحریم بیشتر می‌شود.

آیت الله مکارم شیرازی بیان داشت: در شرایطی که دشمن خواب و خیال‌هایی در سر دارد، همگان باید عاقلانه فکر کنند و با حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات دوم اسفندماه دشمن را مأیوس کنند.

وی اضافه کرد: بحمدالله به برکت همین حضور مردمی و به فضل الهی چهل و یک سال خواب دشمنان تعبیر نشده و خیالات شأن به واقعیت نپیوسته است؛ امیدوارم در ادامه راه نیز همین گونه باشد.

این مفسر قرآن کریم ضمن دعا برای حل مشکلات کشور و مردم عزیز ایران اسلامی، گفت: بنده معتقدم گره‌ها تدریجاً از کار مردم گشوده می‌شود و اگر ما متوسل به امام زمان (عج) باشیم لطف ایشان هم شامل حال خواهد بود.

۲۲ بهمن روز تجلی عظمت ملت در برابر صف‌آرایی دشمنان است

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی نیز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم به موضوع کتاب نهج البلاغه پرداخت و گفت: واقعاً شایسته است درسی در حوزه علمیه به عنوان نهج البلاغه باشد؛ چراکه بعد از قرآن، کتابی به این اندازه از محتوا، عظمت، دقت و مطالب متنوع نداریم.

وی با اشاره به اینکه شرح‌های بسیار مناسبی نیز برای کتاب نهج البلاغه نوشته شده است، ابراز داشت: یکی از معجزات حضرت امیر (ع)، همین کلمات ایشان است و پس از قرآن همانند ایشان وجود ندارد.

این مرجع تقلید در ادامه به نامه ۳۱ نهج البلاغه که وصیت امام علی (ع) به امام حسن مجتبی (ع) است، اشاره کرد و گفت: در بخشی از این نامه آمده است: «اُوصیکَ بِتَقْوَی اللّهِ اَیْ بُنَیَّ وَ لُزُومِ اَمْرِهِ، وَ عِمارَهِ قَلْبِکَ بِذِکْرِهِ، وَ الاِْعْتِصامِ بِحَبْلِهِ؛ وَ اَیُّ سَبَب اَوْثَقُ مِنْ سَبَب بَیْنَکَ وَ بَیْنَ اللّهِ اِنْ اَنْتَ اَخَذْتَ بِهِ!؟ اَحْیِ قَلْبَکَ بِالْمَوْعِظَهِ، وَ اَمِتْهُ بِالزَّهادَهِ، وَ قَوِّهِ بِالْیَقینِ، وَ نَوِّرْهُ بِالْحِکْمَهِ، وَ ذَلِّلْهُ بِذِکْرِ الْمَوْتِ، وَ قَرِّرْهُ بِالْفَناءِ، وَ بَصِّرْهُ فَجائِعَ الدُّنْیا، وَ حَذِّرْهُ صَوْلَهَ الدَّهْرِ، وَ فُحْشَ تَقَلُّبِ اللَّیالی وَ الاَْیّامِ، وَ اعْرِضْ عَلَیْهِ اَخْبارَ الْماضینَ، وَ ذَکِّرْهُ بِما اَصابَ مَنْ کانَ قَبْلَکَ مِنَ الاَْوَّلینَ، وَ سِرْ فی دِیارِهِمْ وَ آثارِهِمْ، فَانْظُرْ فیما فَعَلُوا، وَ عَمَّا انْتَقَلُوا، وَ اَیْنَ حَلُّوا وَ نَزَلُوا، فَاِنَّکَ تَجِدُهُمْ قَدِ انْتَقَلُوا عَنِ الاَْحِبَّهِ، وَ حَلُّوا دِیارَ الْغُرْبَهِ، وَ کَاَنَّکَ عَنْ قَلیل قَدْ صِرْتَ کَاَحَدِهِمْ / پسرم! تو را سفارش می‌کنم به تقوای الهی، و ملازمت امرش، و آباد کردن دل به یادش، و چنگ زدن به ریسمانش؛ و کدام رشته محکم‌تر از رشته بین تو و خداوند است اگر به آن چنگ زنی!؟ دلت را با موعظه زنده کن، و با بی رغبتی به دنیا بمیران، آن را با یقین قوی کن و با حکمت نورانی نما، و با یاد مرگ فروتن و خوار کن، و به اقرار به فانی شدن همه چیز وادار، و به فجایع دنیا بینا گردان، و از صولت روزگار، و قبح دگرگونی شب‌ها و روزها برحذر دار، اخبار گذشتگان را به او ارائه کن، آنچه را بر سر پیشینیان آمد به یادش آور، در شهرهای آنان و در میان آثارشان سیاحت کن، در آنچه انجام دادند و اینکه از کجا منتقل شدند و در کجا فرود آمدند و منزل کردند دقّت کن، می یابی که از کنار دوستان رفتند، و به دیار غربت وارد شدند، و گویی تو هم به اندک زمانی چون یکی از آنان خواهی شد».

وی در بخش دیگری از سخنان خود به راهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: در ۲۲ بهمن امسال همانند هر سال راهپیمایی برگزار خواهد شد و انسان هرسال هم به واسطه پیشرفت‌ها، قدردان تر شده و نظام را بیشتر می‌شناسیم.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: در این سال‌ها از لحاظ فکر و فرهنگ، پیشرفت‌های علمی در دانشگاه، پیشرفت‌های جهادی، پیشرفت‌های پزشکی، پیشرفت‌های نظامی و جریانات زندگی، ترقی‌های بسیاری داشته‌ایم؛ البته نواقصی مانند معیشت و گرانی وجود دارد؛ اما ۲۲ بهمن برای نشان دادن وحدت، عظمت و عزت ایران اسلامی است تا فکر و فرهنگ ما در برابر دشمنان متجلی شود و بر همه ما لازم است در روز ۲۲ بهمن حرکت کرده و با شور و عشق به میدان آمده و پشتیبانی خود را از نظام اسلامی اعلام کنیم و عظمت ایران اسلامی را به دشمنان نشان دهیم.

مردم با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن بر عزت خود پافشاری می‌کنند

آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی نیز در پیامی تأکید کرد: ملت ایران در روز ۲۲ بهمن با حضور آگاهانه خود به دشمنان می‌فهماند که علیرغم برخی کاستی‌ها و کم توجهی‌ها بر استقلال و عزت خود پافشاری می‌کند.

متن پیام این مرجع تقلید شیعیان در خصوص حضور پرشور ملت شریف ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن به این شرح است:

ملت شریف ایران، شرایط حساسی را پشت سر می‌گذارند. از یک طرف نقشه‌های شوم استکبار و شهادت سردار رشید اسلام موجب جریحه دار شدن قلب ملت شد و از طرفی در آستانه انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان هستیم.

در این شرایط، رسانه‌های استکباری با سیاه نمایی اوضاع داخلی مملکت سعی در سست کردن ملت ایران دارند تا آنها را از حضور در صحنه‌های متعدد انقلاب باز دارند. لکن این ملت، همانند همیشه هیچگاه حاضر به معامله استقلال و عزت ملی و هدر دادن خون شهدا نخواهند بود. لذا در روز ۲۲ بهمن نیز با حضور آگاهانه خود به دشمنان ملت می‌فهماند که علیرغم برخی کاستی‌ها و کم توجهی‌ها بر استقلال و عزت خود پافشاری خواهند نمود و با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری بیعت مجدد خواهند کرد.

امید است مسئولان مملکتی با ارج نهادن به نجابت و ایمان ملت شریف ایران هرچه بیشتر تلاش خود را مضاعف کرده و برای رفع گرانی و نابسامانی‌های موجود و مبارزه با فساد و رانت خواری اقدامات جدی‌تری داشته باشند و مردم نیز با حضور خود موجب تقویت استقلال و عزت خواهی ملت شوند.

همه ما در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنیم

آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی نیز در جلسه درس خارج فقه امروز خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با دعوت از آحاد مختلف مردم به حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، بیان داشت: در راهپیمایی ۲۲ بهمن به لطف الهی همه ما شرکت کنیم و این را حق و وظیفه خود بدانیم

وی در ادامه بیان داشت: در راهپیمایی ۲۲ بهمن به لطف الهی همه ما شرکت کنیم و این را حق و وظیفه خود بدانیم با رعایت دو اصل؛ اصل اول اینکه، همانطور که در راهپیمایی قبل از انقلاب مشخص بود که چه می‌خواهیم، الآن هم مشخص است که چه می‌خواهیم، شعار ما، محتوای قطع‌نامه‌های ما، بیانیه پایانی ما، باید همان شعارها و اصول کلی قبل از انقلاب باشد. اما اصل دوم این است که بالاخره ما یک سری مشکلاتی داریم، این مشکلات یک مقدار در اثر ضعف مدیریت است که ما با داشتن این همه سرمایه‌های غنی و قوی از نظر اقتصاد در زحمت هستیم و یک سلسله بداخلاقی و بدحقوقی است، یک عده‌ای در کشور دهه غارت تشکیل دادند، اینجا سرقت، آنجا سرقت، کل خزانه را خالی کردند، این دهه غارت را هم ما باید در شعارهایمان بگوییم، اینها حق مسلّم ماست.

وی ادامه داد: فرمایش پیامبر گرامی اسلام این است که دین‌داری در حالت فقر بسیار سخت است، این نکته را بارها به مسئولین گفتیم که درست است مردم بین خود و خدای خود، خدا را قبول دارند و دینشان محفوظ است اما اینکه دین بخواهد در جامعه حاکم باشد این با فقر نمی‌شود، دعای نورانی پیغمبر (صلی الله علیه و آله و سلم) این است که «اللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِی الْخُبْزِ وَ لَا تُفَرِّقْ بَینَنَا وَ بَینَهُ فَلَوْ لَا الْخُبْزُ مَا صُمْنَا وَ لَا صَلَّینَا وَ لَا أَدَّینَا فَرَائِضَ رَبِّنَا عَزَّ وَجَل ‏» با اینکه حضرت، شعب ابیطالب را تحمل کرد، خواص اصحاب، آن شرایط را تحمل کردند، اما ناله و استغاثه حضرت به درگاه خدا این بود که خدایا! اگر حکومت می‌خواهید باید اقتصاد مردم تأمین باشد، «نان مردم» کنایه از اقتصاد است، حضرت به خدا عرض کرد خدایا بین مملکت ما و نان مملکت، جدایی نیانداز، اگر خدای ناکرده اقتصاد مردم آسیب ببیند توقع نداشته باش مردم مسلمان بمانند.

این مفسر قرآن کریم تأکید کرد: ما معرفت‌شناسی، خداشناسی، خداباوری و دین‌باوری را باید تقویت کنیم، اینها در راهپیمایی‌های ما باید باشد، اما الآن ما دو هدف داریم؛ یکی خواستن همین مسائل و یکی خواستن مدیران باعرضه که مال بیت‌المال را امانت بدانند و رها نکنند تا شاهد غارت‌های هزار میلیاردی نباشیم.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: هم باید مسئولان را توجه داد که رونق تولید، آسان‌گیری امتیاز دادن است که باید کاملاً در خدمت مردم باشند تا مردم تولید کنند و این کشور خودکفا شود و خودمان خودمان را اداره کنیم، ما باید در متن جامعه باشیم و این خواسته‌های خود را هم بگوییم.

آیت الله رئیسی:مردم ایران در روز ۲۲ بهمن نفرت از آمریکا را به نمایش می‎گذارند

رییس قوه قضاییه نیزبا دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: امروز اراده ملت ایران و ملت‎های منطقه خروج آمریکا از منطقه است که فردا به نمایش درخواهد آمد.

آیت‎الله رئیسی در جلسه صبح امروز شورای‎عالی قضایی با اشاره به ابراز تنفر جهانی از اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی گفت: امروز آهنگ همه مردم با هر گویش و گرایش و نگاهی و در هر اقلیمی ابراز تنفر از آمریکاست.

رئیس دستگاه قضا تأکید کرد: مردم ما در روز ۲۲ بهمن خشم و نفرت خود از آمریکا را به نمایش خواهند گذاشت و با صدای بلند اعلام می‎کنند اگر سردار عزیز ما را گرفتید، روح و جان و حضور با برکت او در میان ماست و پرچم او همچنان برافراشته خواهد بود.

آیت‎الله رئیسی، ارزش‎های مورد تأکید سردار سلیمانی را استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، دفاع از ارزش‎های انقلاب و حقوق مردم و نفرت و ضدیت با استکبار و جلوه‎های آن در منطقه عنوان و تصریح کرد: ملت ایران فردا همراه با خانواده‎هایشان، با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن بر این ارزش‎ها پافشاری خواهد کرد.

رئیس قوه قضائیه با بیان این‎که امروز اراده ملت ایران و ملت‎های منطقه و دولت‎های مستقل خروج آمریکا از منطقه است که فردا به نمایش درخواهد آمد، خاطرنشان کرد: اخراج آمریکا از منطقه امری مقطعی نیست که با گذشت زمان متوقف شود و انشاءالله به برکت خون مطهر سردار سلیمانی تا تحقق کامل آن پیگیری خواهد شد.

آیت‎الله رئیسی، حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را لبیک به فرمان و خواست رهبری عنوان کرد و گفت: فردا روز نمایش اراده ملت ایران و همه ملت‎هایی است که نسبت به حرکت عظیم ۲۲ بهمن احساس مسئولیت، وفاداری و پیوستگی و دلدادگی می‎کنند.

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش، اجرای عدالت را از اهداف مهم حضرت امام (ره) و از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: اجرای عدالت، قانون عادلانه و حاکمیت روح عدالت‎طلبی در مردان و زنان جامعه، خواست همه ملت است.

آیت‎الله رئیسی، دستگاه قضا را از جلوه‎های مهم عدالت معرفی کرد و ازمسئولان قضائی خواست با احکام عادلانه و تصمیم‎گیری‎های بجا و به‎موقع و اقدامات امیدبخش در مردم، مسئولیت و مأموریت خود در تحقق این هدف مهم انقلاب اسلامی را ایفا کنند.

رئیس قوه قضائیه با بیان این‎که عدالت امری شنیدنی نیست، بلکه چشیدنی است، افزود: مردم باید احساس کنند عدالت کاملاً اجرا می شود و در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید هدف مهم اجرای عدالت، سرلوحه کار همه دستگاه‎های اداری به ویژه دستگاه قضایی قرار گیرد.

آیت‎الله رئیسی با اشاره به گزارش‎هایی که در خصوص افزایش قیمت خودرو به دستگاه قضائی می‎رسد، این مسأله را امری غیرقابل قبول دانست و خواستار نظارت همه‎جانبه مسئولان وزارت صمت، سازمان تعزیزات و سازمان حمایت از حقوق مصرف‎کنندگان در این زمینه شد.

رئیس قوه قضائیه تأکید کرد: مسئولان باید با انجام وظایف خود و تشدید نظارت، خصوصاً در ایام پایانی سال مانع افزایش کاذب قیمت کالاها شده و اجازه ندهند مردم در این زمینه نگران شوند.

آیت الله مبلغی خواهان حضور همه اقشار مختلف جامعه در راهپیمایی ۲۲ بهمن شد

همچنین عضو مجلس خبرگان رهبری با دعوت از همه اقشار مختلف مردم برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: همه مردم ایران برای گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و  مقابله با زیاده خواهی ها، تهدیدات  و طمع ورزی های دشمنان به صورت با شکوه در راهپیمایی حماسی ۲۲ بهمن شرکت کنند.

آیت الله احمد مبلغی در مراسم جشن دهه مبارک فجر در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس افزود:  همانگونه که در زمان پیروزی انقلاب همه با هم بودیم، امروزه و در ۲۲ بهمن نیز باید همه  با هم در صحنه حضور به هم رسانیم.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: هر گونه سیاست گذاری، عملکرد، تلاش ، بیان، ادبیات و نگاهی که بتواند همه را به سمت بودن با هم دعوت کند مطلوب الهی است وی افزود:  هر تلاشی که چتر “همه با هم بودن” را بیشتر بگستراند، در خط ۲۲ بهمن است و این درس را باید از خود ۲۲ بهمن بگیریم.

آیت الله مبلغی با اشاره اینکه هر روز خداوند یک یوم الله است، گفت: دهه مبارک فجر پیروزی انقلاب اسلامی ایام الله بزرگ خداوند است.

وی ادامه داد:  انقلاب اسلامی در شرایطی به پیروزی رسید که قدرت های شرق و غرب به هیچ وجه نمی خواستند انقلاب مردم ایران به پیروزی برسد، ولی اراده مردم ایران که متکى به کمک الهى بود، بر آنها غالب شد، وى گفت: این یوم الله است.

آیت الله مبلغی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی دارای مولفه ها مهم اجتماعی است، گفت: در این ایام، هم  لازم است رابطه آن روز را با خداوند ببینیم  و بیاد بیاوریم و هم ضروری است از آن روز و مولفه های آن روز، الگو برداری کنیم.

وی ادامه داد: یاد خداوند،  زدودن رسوبات نسیان و غفلت نسبت به انقلاب اسلامی و الگوبرداری از آن واحیای ارزش های این انقلاب  و باز تولید مولفه های آن، امور مهمی است که در هنگام  مرور خاطرات انقلاب و گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر باید مورد توجه ما باشد.

وی با اشاره به آیه ۱۱۴ سوره مانده گفت: قران وقتی یوم الله را مطرح می کند، “بودن همه با هم” را مطرح می نماید، زیرا تعبیر “لاولنا وآخرنا” در آیه زیر به معنای آن است که چتر یوم الله عید بر روی همه ملت بگسترد

((قَالَ عِیسَى ابْنُ مَرْیَمَ اللَّهُمَّ رَبَّنَا أَنْزِلْ عَلَیْنَا مَائِدَهً مِنَ السَّمَاءِ تَکُونُ لَنَا عِیدًا لِأَوَّلِنَا وَآخِرِنَا وَآیَهً مِنْکَ َارْزُقْنَا وَأَنْتَ خَیْرُ الرَّازِقِینَ).

وی ادامه داد: وقتی چیزی عید و جشن می شود، مربوط به همه است، در  انقلاب همه بودند و امروز هم باید سعی کنیم همه ملت با هم باشیم.

آیت الله مبلغی با بیان اینکه همه، همه را بفهمند، گفت: هم در روز راهپیمایی، هم در برنامه های انقلاب و جامعه، هم در انتخابات، همه باید با هم باشند، و همه، خواهان هم باشند، و همه چتر همه را بیشتر بگسترانیم.

آیت الله مبلغی با اشاره به این که عید  و یوم الله از نگاه قرآن کریم تفضلی از سوی خداوند و بروز نشانه ای از اوست، گفت: خداوند جایی است که همه با هم باشند ( یدالله مع الجماعه)، وقتی همه با هم بودند و خداوند هم با آن هاست، و وقتی خداوند با آن ها بود رزق، اقتصاد، تلاش و پیشرفت نیز محقق می شود.

ملت ایران با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن صبر و شکر خود را به نمایش خواهد گذاشت

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای از همه مردم دعوت کرد در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضوری پرشور داشته باشند.

متن این بیانیه که با امضای آیت الله محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم منتشر شده بدین شرح است:

پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که یکی از نشانه‌های قدرت و صدق وعده‌ی الهی است، با نصرت وامداد خداوند متعال، چهل سال پرافتخار را پشت سر نهاده و پیام حیات‌بخش همراه با منطقِ قوی خود را جهانی کرده است.

نهضتی دینی و مردمی که با عنایات الهی و توجهات امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و رهبری امام خمینی (ره‌) به پیروزی رسید و با رهبری حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) تداوم یافت، تا امروز ملت رشید ایران شاهد رویش و درخشش نهضت خود در همه صحنه‌ها باشد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام‌الله دهه فجر را که امسال با یاد و نام سرداران سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی، ابو مهدی المهندس و یاران مقاومت همراه است، به ملت انقلابی ایران و همه مسلمانان و آزادگان جهان تبریک می‌گوید و به شکرانه پیروزی بر طاغوت داخلی، پیوند بی‌سابقه و باشکوه مردم با مجاهدان و قهرمانان مقاومت، رویارویی با طاغوت جهانی و همچنین به‌موجب این پیام الهی “و ذَکِّرْهُمْ بِأَیَّامِ اللَّهِ”، افق‌های روشن فراروی ملت مسلمان و انقلابی را یادآوری می‌کند:

ملت مؤمن ایران اسلامی با ایمان راسخ به سنت‌ها و وعده‌های الهی به جهاد خستگی‌ناپذیر خود در ابعاد علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و دفاعی ادامه می‌دهد و به فضل الهی در همه امتحانات سربلند و سرفراز خواهد بود.

بخش بزرگی از ناکامی‌ها و شکست‌های آمریکا و جبهه استکبار در غرب آسیا، ثمره خون مجاهدان مقاومت، به‌ویژه شهیدانی چون حاج قاسم و ابومهدی است. شهیدانی که پیوند و پیمان مردم عزیز ما را با مقاومت محکم و جبهه استکبار و وابستگان آن‌ها را در داخل و منطقه مأیوس و سرافکنده کردند.خون شهدای مقاومت پیام خمینی کبیر را دوباره طنین‌انداز کرده که «ما می‌گوئیم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم.» و این یعنی خون شهیدان هنوز جاری است و شکست توطئه‌های استکباری به‌ویژه طرح ننگین معامله قرن را رقم خواهد خورد.

یکپارچگی ملت مسلمان از سویی و غریو موشک‌های آفندی از سرچشمه مقاومت (ایران) که بزرگ‌ترین پایگاه هوایی تروریست‌های آمریکایی در عین الاسد را هدف قرارداد از سوی دیگر ظهور قدرت خدا بود و ایام‌الله دیگری را رقم زد.

دستاوردهای انقلاب اسلامی و حاکمیت نسبی ارزش‌های دینی، ایران را به باثبات‌ترین و مقتدرترین کشور منطقه تبدیل کرده است. دشمن در تلاش است با انواع جنایت‌ها، فتنه‌ها، توطئه‌ها، تهدیدها و تحریم‌های اقتصادی، علمی، فرهنگی و حتی ورزشی مانع رشد و پیشرفت این ملّت شود و اثرگذاری آن را کاهش دهد. بنابراین لازم است ملت مؤمن به‌ویژه نخبگان عزیز فکری، حوزوی و دانشگاهی چونان عقاب‌هایی تیزبین تحرکات پیدا و پنهان دشمن را به‌دقت زیر نظر بگیرند و با همگرایی و مجاهدت‌های علمی، درون نظام اسلامی را مستحکم کنند و عظمت و شکوه کشور را به اوج برسانند.

رفع یا کاهش وابستگی‌های راهبردی ازجمله وابستگی به نفت و تقویت قدرت علمی و فنی کشور مستلزم جهاد در همه زمینه‌هاست که بحمدالله آغازشده و به‌رغم محدودیت‌های ایجادشده به وسیله دشمن با تأییدات الهی روزبه‌روز شتاب می‌گیرد و از آینده‌ای درخشان خبر می‌دهد.

«باید قوی شویم» این وظیفه یکایک ملت‌های مسلمان در سراسر جهان است. شرط لازم قوی شدن، تثبیت و ازدیاد ایمان است که اساسی‌ترین مطلوب الهی و بنیادی‌ترین عامل برتریِ بندگان صالح خداست؛ «اَنتُمُ الاَعلَونَ اِن کُنتُم مُؤمِنین».(آل‌عمران: ۱۳۹) گوهر یگانه ایمان آن‌گونه که خدای تعالی معیّن فرموده به همه قدرت‌ها و قوت‌ها معنی می‌دهد. لذا امت اسلامی باید در همه زمینه‌ها به حداکثر توانایی ممکن برسد.

ملت ما با حضور در راهپیمایی بزرگ یوم‌الله ۲۲ بهمن بار دیگر صبر و شکر خود را به نمایش خواهد گذاشت و با تقویت همگرایی جهانی آزادگان، پیام روشنی به دشمنان مستکبر و اغوا شدگان غرب غدّار خواهد داد. فریادهای مرگ بر آمریکا نمونه‌ای حقیقی از ایمان به الله و کفر به طاغوت است و راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن جلوه‌ای از شکرگزاری ملت ایران از نعمت نظام الهی، مقاومت و شهدای قهرمان است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true