×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۹ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
از معارفه جانشین جدید فرمانده انتظامی استان قم تا کشف تریاک و دستگیری سارقین،کلاهبرداران و قاچاقچیان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛طی حکمی از سوی فرمانده ناجا با حضور سردار “عبدالرضا آقاخانی” فرمانده انتظامی استان قم سرهنگ “بهادر اسماعیلی” به عنوان جانشین جدید فرماندهی انتظامی استان قم منصوب و معرفی شد.

کشف ۱۰۹ کیلو تریاک در قم

فرمانده انتظامی استان قم از کشف ۱۰۹ کیلوگرم تریاک و دستگیری ۳ قاچاقچی مواد مخدر در قم خبر داد.

 سردار “عبدالرضا آقاخانی” با اعلام این خبر، اظهارداشت: در پیگیری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم مشخص شد، ۳ قاچاقچی مواد افیونی قصد دارند با یک دستگاه پژو ۴۰۵، محموله موادافیونی را از جنوب کشور به قم منتقل کنند که موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از هماهنگی های قضائی، مأموران به محل های مورد نظر در محورهای مواصلاتی اعزام و با کنترل نامحسوس تردد خودروهای عبوری، خودرو را شناسایی کردند.

این مقام ارشد انتظامی استان خاطرنشان کرد: طی یک عملیات تعقیب و گریز، خودرو پژو متوقف و ۳ سوداگر مرگ در این عملیات دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان قم، گفت: طی بازرسی از خودرو توقیفی، ۱۰۹ کیلو و ۸۰۰ گرم تریاک در قالب ۱۱ بسته کشف و در نهایت متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

دستگیری سارق ۳ میلیاردی طلا

فرمانده انتظامی استان قم همچنین از دستگیری یک سارق منزل و کشف طلا مسروقه به ارزش بیش از ۳ میلیارد ریال در قم خبر داد.

 سردار “عبدالرضا آقاخانی” اظهارداشت: با طرح شکایت یک مالباخته در پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم مبنی بر سرقت طلا از منزل وی، موضوع در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

وی گفت: در ادامه طی تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی خودرو متهم در استان تهران شناسایی و با هماهنگی های قضائی توقیف و متهم دستگیر شد.

سردار آقاخانی گفت: با دستگیری و انتقال متهم به پلیس آگاهی استان تحقیقات آغاز و نامبرده با مشاهده شواهد و قرائن موجود به سرقت طلا از یک منزل مسکونی در قم به ارزش ۳ میلیارد ریال اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: سرانجام متهم به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شد.

سردار آقاخانی در پایان ضمن توصیه به طلا فروشان مبنی بر عدم خرید طلا بدون فاکتور، از شهروندان خواست تا از نگهداری طلا و جواهرات به مقدار زیاد در منزل خودداری کنند.

کلاهبرداری مالی با ارسال پیامک

رئیس پلیس فتا استان قم در خصوص کلاهبرداری مالی از شهروندان از طریق تماس تلفنی و ارسال پیامک هشدار داد.

 سرهنگ “علی موالی” با اعلام این خبر اظهارداشت: مجرمان سایبری با استفاده از شگردهای قدیمی برای اقدامات کلاهبرداری خود از طرق دیگری همچون تماس تلفنی و پیامک برنده شدن در مسابقه و…شوند؛ هرچند این شیوه کلاه‌برداری روش جدیدی نیست ولی باوجود اطلاع‌رسانی‌های متعدد برخی از افراد همچنان در دام این نوع کلاهبرداران دچار می‌شوند.

رئیس پلیس فتا استان قم بیان کرد: در بیشتر موارد افراد کلاهبردار با جعل عنوانی فریبنده، از طریق تلفن همراه و پیامک با مالباختگان ارتباط برقرار می‌کنند و پس از جلب اعتماد، با استفاده از شگردهای روحی و روانی خاصی با تحت تأثیر قرار دادن فرد موردنظر آن‌ها را روانه عابر بانک‌ها می‌کنند و پس از اجرای عملیاتی پیچیده از پشت تلفن حساب بانکی آن را خالی می‌کنند. تقریباً این شگرد همه کلاه‌برداران تلفنی است.

وی افزود: افراد سودجو در برخی موارد نیز با سوءاستفاده از احساسات، عواطف، ناآگاهی شهروندان با عناوینی همچون برنده شدن سفر زیارتی به اماکن مقدس، برنده خوش‌شانس مسابقات رادیویی و تلویزیونی، برنده شدن در قرعه‌کشی بانک‌ها و مؤسسات مالی و… مال‌باختگان را فریب می‌دهند، این شیادان به‌ قدری حرفه‌ای عمل می‌کنند که اقشار مطلع و تحصیل‌کرده جامعه را هم به‌ راحتی فریب داده و مغلوب می‌سازند.

رئیس پلیس فتا استان قم ادامه داد: به‌ هیچ ‌عنوان فریب افراد سود جو که از طریق تماس تلفنی، ارسال پیامک با ارائه پیشنهاد‌ات وسوسه کننده سعی دارند که شهروندان را متقاعد کنند که به سمت دستگاه خودپرداز بروند نخورند چرا که این شیوه و شگرد رایج برخی از کلاهبرداران سایبری است.

حضور فرمانده انتظامی استان قم در سامانه ۱۹۷

همچنین سردار”عبدالرضا آقاخانی” فرمانده انتظامی استان قم، روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه سال جاری در دفتر نظارت همگانی(۱۹۷) پاسخگوی مشکلات مردم خواهد بود.

در راستای پاسخگویی مسئولان انتظامی استان در خصوص مسائل و مشکلات انتظامی ،ترافیکی و غیره شهروندان، فرمانده انتظامی استان روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه، از ساعت ۹ صبح در دفتر نظارت همگانی ۱۹۷ حضور خواهد یافت.

گفتنی است، همشهریان می توانند هر گونه انتقاد، شکایت، پیشنهاد و یا تقدیر و تشکر از کارکنان نیروی انتظامی را با سامانه ۱۹۷ در میان گذاشته و در صورت تمایل برای دیدار حضوری با سردار آقاخانی، در تاریخ مذکور به دفتر نظارت همگانی (۱۹۷) مستقر در ساختمان معاونت اجتماعی واقع در خیابان امام خمینی (ره) – جنب کلانتری ۱۷ شهید بهشتی مراجعه کنند.

کلاهبرداری و پولشویی با کارت بانکی ۱۵۸ فرد کم برخوردار

فرمانده انتظامی استان قم همچنین از کشف پیشدستانه و دستگیری ۳ نفر به اتهام کلاهبرداری و پولشویی از طریق اخذ کارت بانکی ۱۵۸ فرد کم برخوردار در قم خبر داد.

 سردار “عبدالرضا آقاخانی” اظهارداشت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت یک شرکت با هدف کمک به نیازمندان از طریق اخذ کارت های بانکی این افراد به همراه رمز اول و دوم آن،  موضوع در دستور کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی گفت: کارآگاهان پس از هماهنگی مقام قضائی استان محل فعالیت این شرکت را مورد رصد قرار داده که مشخص شد ۳ نفر در حال ثبت نام افراد متقاضی در سامانه سجام و سازمان بورس بوده و در همین خصوص نیز تصاویر تمامی مدارک شناسایی افراد را در سیستم اسکن و کارت عابربانک و رمز آن ها را نیز اخذ می کنند که پس از بررسی های دقیق تر مشخص شد این شرکت هیچگونه مجوز فعالیت در سازمان بورس نداشته و وابسته به هبچ کارگزار و سازمان های ذی ربط نیست.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: با توجه به نوع فعالیت افراد مذکور و اخذ غیرمجاز اطلاعات شخصی و مدارک شناسایی مراجعان، پس از هماهنگی قضائی نسبت به دستگیری آن ها اقدام و دفتر شرکت نیز پلمب شد.

وی با بیان این که یکی از متهمان دارای ۲ فقره سابقه کیفری با عنوان مشارکت در جعل اسناد رسمی و استفاده از آن و متهم دیگر دارای ۲مورد سابقه کیفری با عناوین اختلاس، فروش مال غیر ، کلاهبرداری و جعل است، اضافه کرد: با اقدام به موقع همکاران از کلاهبرداری ۱۵۸نفر از شهروندان که اقدام به تحویل کارت بانکی خود به همراه رمز اول و دوم نموده و امکان پولشویی متصور بود پیشگیری شد.

سردار آقاخانی تصریح کرد: شهروندان می بایست در حفظ کارت های بانکی و رمزهای آن ها دقت لازم را داشته و به هیچ عنوان به افراد ناشناس اعتماد نکنند و از در اختیار قرار دادن آن ها جدا خودداری کرده در غیر این صورت امکان انتصاب، اتهام و مشارکت در جرم متصور خواهد بود و مسئولیت حقوقی و جزایی بر عهده صاحب کارت بانکی خواهد بود .

آسیب ناشی استفاده از اینترنت‌های عمومی و رایگان

رئیس پلیس فتا استان قم نیز در خصوص آسیب ناشی از استفاده از اینترنت‌های عمومی و رایگان برای کاربران در فضای مجازی هشدار داد و از کاربران خواست اگر تصاویر خصوصی در تجهیزات هوشمند همراه خود ذخیره کرده اند به این‌گونه اینترنت‌ها متصل نشوند.

 سرهنگ “علی موالی” اظهارداشت: با بررسی پرونده‌های متشکله در پلیس فتا استان، به تازگی مشاهده شده است که سودجویان سایبری با سوء‌ استفاده از سهل‌انگاری شهروندان در استفاده از تجهیزات هوشمند و عدم رعایت فاکتورها و مؤلفه های امنیتی توسط متصدیان و ارائه‌دهندگان این نوع اینترنت‌ها، اقدام به دسترسی غیرمجاز به اطلاعات کاربران فضای مجازی می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان قم هشدار داد: هنگامی که به یک شبکه اینترنتی متصل می شوید، مدیر آن شبکه به راحتی می تواند به اطلاعات گوشی یا تبلت شما دسترسی داشته باشد و کارهای شما را در شبکه رصد کند، بنابراین تا جایی که امکان دارد، به شبکه‌های قابل دسترس و باز، متصل نشوید.

وی افزود: حتی‌المقدور در زمان استفاده از اینترنت‌های wifi عمومی نظیر بوستان‌ها،هتل‌ها و…که از امنیت بالایی برخوردار نمی‌باشند ، از موبایل بانک خود استفاده نکرده و اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های پرکاربرد را دانلود ونصب نکنید و اگر تصاویر خصوصی در تجهیزات هوشمند همراه خود ذخیره کرده اید به این‌گونه اینترنت‌ها متصل نشوید.

سرهنگ موالی به مراکز ارائه‌دهنده این‌گونه اینترنت‌ها نیز توصیه کرد: با استفاده از نظر کارشناسان متخصص و در صورت نیاز مشورت با همکاران ما در پلیس فتا، نسبت به ارتقاء و افزایش ایمنی این بسترها اقدام کنند تا کاربران با خاطری آسوده‌تر از آن استفاده کنند.

رانندگی در فصول سرد سال و در هنگام بارش برف و باران

رئیس پلیس راه استان قم نیز بر رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و توجه به هشدارهای پلیس برای رانندگی در فصول سرد سال و هنگام بارش برف و باران تاکید کرد.

 سرهنگ “مختار پناهی”گفت:با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر کاهش شدید دما و احتمال بارش نزولات آسمانی توجه به نکات ذیل ضروری است.

– اگر تصمیم دارید با وسیله نقلیه خودتان راهی یک سفر زمستانی شوید، توصیه می کنیم قبل از سفر یک بار دیگر مقررات رانندگی در جاده ها را مرور کنید.

– اگر دوست دارید در دل زمستان در جاده ها برانید و از رانندگی در یک هوای برفی یا بارانی لذت ببرید تا قبل از جدی شدن بارش ها دست به کار شوید.

– نخستین گام این است که از سلامت خودرو خود مطمئن شوید، همواره پیشگیری از درمان مهمتر و بهتر است، باطری، چراغ های عقب و جلو، کمربندها، رادیاتور، ضد یخ، روغن موتور، بخاری، سیستم ترمز، برف پاک کن، لاستیک ها، سیستم فرمان، شیلنگ های رابط و سیستم احتراق از جمله مواردی هستند که با شروع فصل سرما باید تست شوند.

– در فصل زمستان همیشه زنجیر چرخ متناسب با خودروی خود همراه داشته باشید. گرمکن شیشه عقب راکنترل کنیدگرمکن شیشه عقب باعث می شود بخار روی شیشه عقب بویژه در هوای مرطوب و بارانی از بین برود؛ در زمستان در صورتی که برف روی شیشه وجود دارد آن را پاک کنید تا گرمکن بهتر عمل کند.

– باک بنزین را در فصل زمستان همیشه پر از بنزین نگه دارید و اگر می توانید سرعت برف پاک کن را در مواقع بارش زیاد کنید تا دید شما کم نشود.

– نصب چراغ های مه شکن جلو می تواند دید شما را در مه یا برف و باران تا چند برابر افزایش دهد، روی سطوح لغزنده برای جلوگیری از لیز خوردن خودرو یا چرخیدن قسمت عقبی سعی کنید از فشار پا روی پدال گاز کم کنید و با کمترین دور ممکن حرکت کنید.

– در شروع بارندگی به دلیل چربی های سطح جاده، لغزندگی جاده زیاد می شود که در این گونه مواقع لازم است با سرعت کمتر و رعایت فاصله طولی مجاز رانندگی کنید.

– بهتر است هنگام بارندگی هرچند دقیقه یک بار به آرامی ترمز کنید که آب روی دیسک های ترمز خشک شود، چون ممکن است در یک لحظه واقعاً به ترمز کردن احتیاج پیدا کنید که اگر دیسک های ترمز خیس باشند، ترمز ها موفق عمل نخواهند کرد.

– اگر در هنگام رانندگی در زمستان متوجه شدید آمپر آب خودرو به سرعت در حال بالا رفتن است، احتمالاً ضدیخ ماشین کم شده است در مواقعی که در برف گیر کردید، باد لاستیک ها را کم کنید تا لاستیک کمی بخوابد در این حالت ماشین بهتر از برف و یخ بیرون می آید.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true