×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
آیت‌الله سبحانی:  حضرت زهرا(س) عامل تثبیت تشیع هستند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی در همایش بزرگ مبلغان اعزامی فاطمیه که صبح جمعه در مجتمع فرهنگی آموزشی امامزاده سید علی علیه السلام برگزار شد اظهار کرد: اگر بخواهیم جامعه هدایت شود، یکی از راه‌ها آن است که شخصیت‌های بزرگ دارای اخلاق حسنه را به مردم معرفی کنیم و به تعبیری الگو و اسوه به جامعه معرفی نماییم.

وی افزود: قرآن کریم نیز بر این شیوه تربیتی تاکید داشته و الگوهای زندگی کامل را معرفی می‌کند و در عین حال الگوهای زندگی شقاوتمندانه را هم به مردم نشان می‌دهد.

این مرجع تقلید با اشاره به نمونه‌های معرفی اسوه‌ها در کلام وحی عنوان کرد: خداوند همسر فرعون را مثال می‌زند، زنی که همه زندگانی مادی برایش فراهم است ولی می‌بیند این امر با زندگی اخروی او در تضاد است بنابراین به حمایت از حضرت موسی علیه السلام می‌پردازد، الگویی کامل از یک انسان مومن و سعادتمند که در اوج قدرت همه چیز را رها کرد.

وی ادامه داد: حضرت مریم سلام الله علیها نیز دیگر الگوی نیکی است که خداوند در قرآن کریم معرفی می‌کند که رفتار و کردارش اسوه‌ای نیکو برای همه ماست.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به الگوهای سعادت و فساد در کلام وحی عنوان کرد: خداوند دو زنی را نام می‌برد که همسران پیامبرانی همچون نوح علیه السلام و لوط علیه السلام بودند ولی سرانجام به انبیای الهی خیانت کردند و علیه آنها به جاسوسی پرداختند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: حضرت خدیجه سلام الله علیها و حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها دو زنی هستند که در اسلام به عنوان الگو معرفی شده‌اند، حضرت فاطمه سلام الله علیها برترین بانوی عالم بوده و اسوه کامل هستند.

وی تصریح کرد: زهرای اطهر سلام الله علیها مقامی والا دارند به طوری که خشم او خشم پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم و خشم الهی محسوب می‌شود.

آیت‌الله سبحانی با بیان اینکه دشمنان به دنبال تحریف شخصیت و اقدامات حضرت فاطمه سلام الله علیها هستند گفت: اخیرا هم کتابی در این زمینه توسط وهابی‌ها منتشر شده که روایات پیرامون زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها را تحریف کرده است.

این مرجع تقلید افزود: در قرآن کریم نام حضرت فاطمه سلام الله علیها نیامده ولی اشاراتی به ایشان شده است که از آن جمله می‌توان به آیاتی پیرامون مودت اهل کمال اشاره کرد که حضرت، مصداق بارز آن هستند.

وی با اشاره به اهمیت مودت اهل کمال گفت: این امر سبب می‌شود در زندگانی سالک راه آنها باشیم، این مسئله که توسط پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم به عنوان اجر رسالت از مردم خواسته شده در حقیقت اجری برای ماست زیرا نفع آن به ما می‌رسد اگر پیرو حقیقی پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم و فرزندانش باشیم و به آنها محبت ورزیم.

آیت‌الله سبحانی افزود: مقام حضرت زهرا سلام الله علیها به جایی رسید که حضرت محمد صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند آمین او، سبب اجابت دعای پیامبر در محضر الهی است.

این مرجع تقلید آیه تطهیر را مهمترین دلیل بر عصمت حضرت زهرا سلام الله علیها دانست و تصریح کرد: آل عبا پنج نفر هستند که حضرت فاطمه سلام الله علیها یکی از آنهاست، این آیه ربطی به زنان پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم ندارد زیرا ضمایر مذکر بوده و نشان‌دهنده مرد بودن بیشتر افراد مورد اشاره است.

وی به آیاتی از سوره مبارکه «هل اتی» اشاره و خاطرنشان کرد: خداوند می‌فرماید «یُوفُونَ بِالنَّذْرِ وَ یَخافُونَ یَوْماً کانَ شَرُّهُ مُسْتَطِیراً …» سخنانی که در وصف اهل بیت علیهم السلام و در مدینه نازل شده است.

آیت‌الله سبحانی با بیان اینکه یکی از مهمترین خدمات حضرت زهرا سلام الله علیها، تثبیت مسئله ولایت بوده است گفت: ایشان به صورت عملی به تثبیت تشیع پرداختند و می‌توان گفت بیشترین نقش را در این زمینه داشته‌اند چرا که با خلیفه وقت بیعت نکرد و نمی‌توان گفت بر اساس حدیث معروف پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم، او امام زمانش را نشناخته و به مرگ جاهلیت درگذشته است.

تجلیل از خانواده شهیدان مقاومت در همایش مبلغان اعزامی فاطمیه

همایش بزرگ مبلغان اعزامی سازمان اوقاف و امور خیریه در قم برگزار و طی آن از خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت تجلیل شد.

صبح روز جمعه چهارم بهمن ماه، همایش بزرگ مبلغان اعزامی این سازمان در ایام فاطمیه و سوگواره یاس نبوی، در مجتمع فرهنگی – آموزشی امامزاده سید علی علیه السلام برگزار شد.

در این همایش حجت‌الاسلام والمسلمین عادل معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام شفیع‌زاده مدیرکل اعزام مبلغ اوقاف، سردار آقاخانی فرمانده نیروی انتظامی استان قم، نمایندگان بیوت و دفاتر مراجع عظام تقلید، معاونان سپاه علی بن ابیطالب علیه السلام ، جمعی از مدیران اوقاف و خانواده شهیدان سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و مظفرزاده حضور داشتند.

در ابتدا حجت‌الاسلام والمسلمین هادی شفیع‌زاده مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف طی سخنانی با بیان اینکه بیش از هزار و یکصد نفر از روحانیون به عنوان مبلغان سازمان اوقاف در فاطمیه امسال به مناطق مختلف اعزام می‌شوند گفت: از ۸۵۰ نیت ثبت شده در موقوفات، تعداد کمی برای اقامه عزای فاطمیه شناسایی شده‌اند و این مناسبت همیشه مظلوم بوده است.

در ادامه و بعد از پخش نماهنگی پیرامون شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مادر شهید شهروز مظفرزاده از شهدای مقاومت به بیان خاطراتی از فرزند شهیدش پرداخت و سپس عباس ایرانمنش مسئول دفتر و سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی سخنرانی کرد.

وی با بیان اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیش از ۴۰ سال از عمرش را در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل سپری کرد گفت: اگر بخواهم شهید سلیمانی را در یک واژه توصیف کنم باید بگویم به معنای واقعی کلمه یک مرد جهادی بود.

مداحی حاج عباس حیدرزاده به مناسبت ایام فاطمیه بخش دیگر این همایش بود و پس از آن آیت الله العظمی جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید به سخنرانی پرداخت.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین خدمات حضرت زهرا سلام الله علیها، تثبیت مسئله ولایت بوده است گفت: ایشان به صورت عملی به تثبیت تشیع پرداختند و می‌توان گفت بیشترین نقش را در این زمینه داشته‌اند.

در انتهای این مراسم و با حضور مهمانان حاضر، از خانواده شهیدان مقاومت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و شهید شهروز مظفرزاده تجلیل شد.

مدیرکل اعزام اوقاف: ۱۱۰۰ مبلغ فاطمی توسط سازمان اوقاف اعزام می‌شوند

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف نیزگفت: در ایام فاطمیه امسال، هزار و صد نفر از مبلغان روحانی توسط این سازمان به مناطق مختلف اعزام می‌شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین هادی شفیع‌زاده در همایش بزرگ مبلغان اعزامی فاطمیه ۱۳۹۸ که در مجتمع فرهنگی – آموزشی امامزاده سید علی علیه السلام برگزار شد اظهار کرد: در همایش مربوط به طرح «ضیافت الهی» تلاش فراوانی کردیم تا میزبان سردار حاج قاسم سلیمانی باشیم ولی چند روز قبل از مراسم اعلام شد با توجه به وضعیت موجود در عراق، ایشان به این کشور سفر کرده و ما توفیق این حضور را نداشتیم، حالا مبلغان اوقاف میزبان خانواده محترم این شهید بزرگوار هستند.

وی افزود: هر چه داریم از شهدا داریم و امنیت و آسایش امروز ما مدیون تداوم این خط سرخ است.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه بیش از هزار و یکصد نفر از روحانیون به عنوان مبلغان سازمان اوقاف در فاطمیه امسال به مناطق مختلف اعزام می‌شوند گفت: از ۸۵۰ نیت ثبت شده در موقوفات، تعداد کمی برای اقامه عزای فاطمیه شناسایی شده‌اند و این مناسبت همیشه مظلوم بوده است.

وی ادامه داد: به همت جمعی از مبلغان اوقاف طی دهه آخر صفر، ۴۲ وقف منفعتی در سراسر کشور به ثبت رسیده است.

شفیع‌زاده با بیان اینکه کارگروه تخصصی اعزام فاطمیه تشکیل شده است گفت: از هر استان چهار نفر و در مجموع ۱۲۰ نفر در این کارگروه عضویت داشته‌اند و کار اعزام را سازمان‌دهی کرده‌اند.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان کرد: مناسبت‌های تبلیغی فرصتی برای ترویج سنت حسنه وقف هم هستند و این یکی از وظایف مبلغان به شمار می‌رود که در راستای تبلیغ این مسئله تلاش کنند.

وی گفت: بر این اساس چه بهتر که با استفاده از فرصت تبلیغی ایام فاطمیه، تلاش کنیم موقوفاتی با نیت اقامه عزای فاطمی و ترویج گفتمان حضرت زهرا سلام الله علیها به ثبت برسد.

شهید سلیمانی به معنای واقعی یک مرد جهادی بود

مسئول دفتر شهید حاج قاسم سلیمانی نیز گفت: شهید سلیمانی دارای ویژگی‌های فردی و اجتماعی فراوانی بود و به معنای واقعی کلمه یک مرد جهادی محسوب می‌شد.

عباس ایرانمنش در همایش بزرگ مبلغان اعزامی اوقاف در ایام فاطمیه که صبح جمعه در مجتمع آموزشی فرهنگی امامزاده سید علی(ع) برگزار شد اظهار کرد: در وصف شهید حاج قاسم سلیمانی حرف‌ها گفته شده و رهبر معظم انقلاب بهترین تعابیر را درباره وی بکار برده است.

وی افزود: سردار سلیمانی یک انسان کامل بود، انسانی که با طی کردن همه مدارج و کمال به مرحله کمال و عرفان رسیده بود.

مسئول دفتر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه بسیاری او را به عنوان یک فرمانده نظامی می‌شناسند گفت: در عین حال او مردی بود که در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و امور عام المنفعه تاثیرگذاری بالایی داشت.

وی ادامه داد: اقدامات شهید سلیمانی در ارتقاء کمی و کیفی سپاه قدس بی نظیر بود و می‌توان گفت مقاومت بی نام سلیمانی ناشناخته بود و نهال مقاومت به دست او کاشته شد و اکنون به درختی تنومند تبدیل شده است.

ایرانمنش خاطرنشان کرد: هرگاه نیاز باشد با قیام همه گروه‌های مقاومت از حزب‌الله لبنان تا فاطمیون در افغانستان، جبهه مقاومت به سرانجام می‌رسد و طومار امپریالیسم در هم پیچیده خواهد شد.

مسئول دفتر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه این شهید بزرگوار در دوران دفاع مقدس هم اقدامات گسترده‌ای داشت گفت: با این همه هیچگاه مایل نبود از نقش خودش سخنی به میان آورده شود، در همه عملیات‌های دفاع از حرم نیز اینگونه بود و نامش برده نمی‌شد.

وی با اشاره به عملیات والفجر ۸ خاطرنشان کرد: در این عملیات دشمن به شدت غافلگیر شد و رزمندگان اسلام توانستند اراضی فراوانی را تصرف کنند، شهید حاج قاسم سلیمانی با تدبیری امنیتی تصمیم گرفت اجازه ندهد دشمن متوجه شود نیروها جابجا شده‌اند و دستور داد نیروهای سپاه هم از اسلحه ژ ۳ استفاده کنند و به این ترتیب لشکر بعثی غافلگیر شد.

ایرانمنش با بیان اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیش از ۴۰ سال از عمرش را در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل سپری کرد گفت: او حتی فردای عروسی‌اش هم به جبهه رفت تا وظیفه‌اش را انجام دهد.

مسئول دفتر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: بعد از جنگ، او نبرد را کنار نگذاشت و برای تامین امنیت استان‌های مختلف از جمله کرمان وارد میدان شد و با اشرار و تروریست‌ها به مبارزه پرداخت.

وی ادامه داد: اگر بخواهم شهید سلیمانی را در یک واژه توصیف کنم باید بگویم به معنای واقعی کلمه یک مرد جهادی بود.

ایرانمنش با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید سلیمانی گفت: تواضع و فروتنی او مثال‌زدنی بود، اشدا علی الکفار و رحماء بینهم بود و به محرومان رسیدگی فراوانی می‌کرد، به علما و روحانیون احترام فراوانی می‌گذاشت و در طول ۲۰ سالی که با او بودم، ندیدم برگ توبیخی برای کسی امضا کند.

وی افزود: شهید سلیمانی شهادتش را دیده بود و اگر شهید نمی شد بیشتر برایش سخت بود.

مادر شهید مظفرنیا:شهید مظفرنیا می‌گفت در کار ما خستگی وجود ندارد

مادر شهید مظفرنیا نیز گفت: از فرزندم پرسیدم چرا از این همه کار و فعالیت خسته نمی‌شوی و جواب داد برای تحقق آرمان‌های انقلاب خستگی وجود ندارد.

مادر شهید شهروز مظفرنیا در همایش بزرگ مبلغان اعزامی فاطمیه ۱۳۹۸ که در مجتمع فرهنگی آموزشی امامزاده سید علی علیه السلام برگزار شد اظهار کرد: فرزندم ارتباط عمیق معنوی با من داشت و همیشه هوای من را داشت.

وی افزود: شهید شهروز مظفرنیا احترام و محبت عمیقی به خانواده‌اش داشت و گذشت و فداکاری را سرلوحه زندگی‌اش قرار داده بود.

مادر شهید مظفرنیا با بیان اینکه یک روز از او پرسیدم چرا خسته نمی‌شوی گفت: او می‌گفت خستگی در کار ما معنا ندارد و ما باید برای تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی نهایت تلاشمان را بکار بگیریم.

وی ادامه داد: شهروز هیچ وقت نماز و سایر عباداتش را ترک نکرد و همیشه به موقع انجام می‌داد، فقط دوستانش گفته بودند یک بار که برای درمان مصدومیت و جراحات ناشی از جنگ به پزشک مراجعه کرده بود مجبور شده بود روزه نگیرد.

مادر شهید مظفرنیا خاطرنشان کرد: یاد و خاطره پسرم را هیچگاه فراموش نمی‌کنم چون او بین فرزندانم چیز دیگری بود و جای خالی‌اش همیشه احساس می‌شود.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true