×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۵ اسفند - ۱۳۹۸  
false
true
سیستم اسکان یکپارچه زائرین و مسافرین در قم راه اندازی شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛سیدمجتبی سبحانی ثابت در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری قم، با بیان اینکه ستادهای نوروزی شهرداری باید برای شرایط جوی مختلف آماده باشند، اظهار کرد: سال گذشته مشاهده شد بعضا امکانات شهرداری در برابر شرایط جوی چون بارندگی ناکافی بود و کار ستاد بحران با مشکل روبه‌رو می‌شد امسال با خرید تجهیزات الحمدلله این مشکل برطرف شده است.

عضو شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر اینکه در آستانه نوروز ورودی‌های شهر همچون سالهای گذشته زیباسازی شده و المان‌های مناسبی قرار خواهد گرفت، افزود: داخل شهر هم خصوصا مکان‌های پر رفت و آمد زیباسازی شده و با وجود نیروهای در صحنه شهرداری نظافت عمومی نیز به درستی انجام خواهد شد.

سبحانی ثابت با اشاره به برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سیستم یکپارچه اسکان، گفت: سال گذشته این کار صورت نگرفت و باید پیگیری‎های انجام شده به زودی این امکان در مجموعه استان فراهم خواهد شد.

وی انتشار کافی و مناسب نقشه شهر قم را امری ضروری خواند و افزود: هماهنگی بین واحدهای مختلف مدیریت شهری امری ضروری است و خود شهرداری باید آماده اقدامات لحظه‌ای مدیریت بحران باشد.

توسعه ۱۵۰۰ مترمربعی بوستان نیایش

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم نیز با اشاره به ایمن‌سازی بوستان نیایش، گفت: فضایی به مساحت ۱۵۰۰ متر و ۱۵ آلاچیق به امکانات این بوستان اضافه شده است.

پیام جوادیان در نخستین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری قم، با اشاره به امکانات فراهم‌شده در بوستان‌های سطح شهر در حوزه اسکان، اظهار کرد: در سال‌های اخیر با توجه به اولویتی که برای ساماندهی اسکان نوروزی انجام شده شرایط منظمی در شهر در این زمینه برقرار شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به تجهیز پارکینگ شماره چهار مسجد مقدس جمکران برای اسکان زائرین، تصریح کرد: نصب ۱۲ برج نوری در پارکینگ چهار صورت گرفته است.

جوادیان اضافه کرد: همچنین در این محل برای اسکان ۲۲۰ خانواده ظرفیت داشتیم که ۱۵۰ ظرفیت اضافه کردیم و اکنون بیش از ۳۵۰ خانوار می‌توانند اسکان داشته باشند.

وی با اشاره به ایمن‌سازی بوستان نیایش، خاطرنشان کرد: فضایی به مساحت ۱۵۰۰ متر و ۱۵ آلاچیق به امکانات این بوستان اضافه شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم بیان کرد: با همکاری برخی اماکن فرهنگی در اطراف مسجد مقدس جمکران در نوروز گذشته ۲۰۰ خانوار در هر شب اسکان داده شد و امسال نیز این برنامه در دستور کار قرار دارد.

لزوم استفاده از ظرفیت‌ دیگر نهادها برای خدمت‌رسانی نوروزی

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم نیز بر لزوم استفاده از ظرفیت‌ دیگر نهادها برای خدمت‌رسانی نوروزی تاکید کرد.

سیدعبدالله میرابراهیمی در نخستین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری قم، با اشاره به اقدامات گسترده‌ای که در راستای حفظ نظافت شهری در آستانه نوروز صورت می‌گیرد، اظهار کرد: در آستانه فرا رسیدن سال نو با توجه به افزایش چشم‌گیر تولید زباله در سطح شهر تمام نیروهای سازمان و مجموعه خدمات شهری در حالت آماده‌باش هستند تا بتوانند نظافت شهری را تامین کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با تاکید بر اینکه در روزهای پایانی سال در شهر بیش از ۹۰۰ تن پسماند جمع آوری می‌شود، خاطرنشان کرد: با این وجود قبل از ساعت ۶ صبح هر روز تمام پسماند سطح شهر جمع‌آوری می‌شود.

میرابراهیمی با اشاره به اقدامات نوروزی شهرداری، گفت: استفاده از ظرفیت دیگر نهادهای خدمت‌رسانی در ایام نوروز برای اطلاع‌رسانی خدمات شهری و استقرار آنها در مکان‌هایی که بیشتر مورد نیاز مردم است باید مد نظر قرار گیرد.

شناسایی ظرفیت‌های مطلوب شهر برای تبدیل به پارکینگ

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم نیز بر شناسایی ظرفیت‌های مطلوب شهر برای تبدیل به پارکینگ تاکید کرد.

علی نیک در نخستین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری قم، با اشاره به مشکلاتی که در پارکینگ‌های شهر قم وجود دارد، گفت: با توجه به محدودیت‌ها قطعاً کمبود پارکینگ در سطح هسته مرکزی شهر وجود خواهد داشت اما تمام اقدامات پیش‌بینی شده است که کمبودها خصوصاً در ایام نوروز به حداقل برسد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه تلاش‌ داریم زمین‌های باز سطح منطقه مرکزی شهر را شناسایی کرده و آنها را به صورت موقت تبدیل به پارکینگ کنیم، خاطرنشان کرد: مدارس هم امکان خوبی برای پارکینگ است که هنوز تعامل و همکاری لازم با اداره کل آموزش و پرورش به این منظور انجام نشده است، البته برخی از مدارس به علت اسکان فرهنگیان، این امکان برایشان مقدور نیست.

نیک افزود: تلاش داریم ظرفیت‌های بالقوه را شناسایی کرده و بالفعل کنیم تا مشکل پارکینگ در سطح شهر به ویژه در هسته مرکزی شهر به حداقل برسد.

تقویت جانمایی اِلمان‌های نوروزی در سطح شهر

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم نیز از تقویت جانمایی اِلمان‌های نوروزی در سطح شهر خبر داد.

سیدمحمد موسوی‌منش در نخستین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری قم، با بیان اینکه سال گذشته جانمایی مناسبی در اِلمان‌های نوروزی در سطح شهر نداشتیم، اظهار کرد: به همین خاطر امسال در اقداماتی اجرائی ضمن آماده‌سازی المان‌های ویژه نوروزی با هماهنگی مناطق فضاهایی را برای استقرار اِلمان‌ها مشخص شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم با تاکید بر اینکه جانمایی بهتر می‌تواند به اثربخشی کارها کمک کند، تصریح کرد: این فضاها به مناطق ابلاغ شده تا اقدامات لازم در خصوص آماده‌سازی و تامین فضای مناسب برای استقرار اِلمان‌ها انجام پذیرد.

موسوی‌منش با بیان اینکه پلان لازم این اِلمان‌ها ارائه شده تا مناطق بدانند در چه محوطه‌ای می‌توانند فضاسازی انجام دهند، خاطرنشان کرد: تلاش داریم اِلمان‌هایی به روز و شاداب را برای نوروز متناسب با شرایط شهر قم آماده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه امسال باید طراحی ستادهای اطلاع‌رسانی شهرداری در سطح شهر یکسان باشد، خاطرنشان کرد: سال گذشته این اتفاق نیفتاد در صورتی که می‌توانستیم با طراحی واحد این ستادها را تبدیل به یک اِلمان مطلوب و اثربخش شهری کنیم.

تکمیل اطلاعات بخش گردشگری و نوروز در پرتال اینترنتی شهرداری قم

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم نیز از تکمیل اطلاعات بخش گردشگری و نوروز پرتال اینترنتی شهرداری قم خبر داد.

مهدی کلانترزاده در نخستین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری قم، با اشاره ضرورت اقدامات واحد در حوزه اطلاع‌رسانی، اظهار کرد: یکی از مشکلات در حوزه اطلاع‌رسانی ضعف سامانه ۱۳۷ و نیاز به استفاده از نیروهای مأمور دیگر سازمان‌ها و مناطق شهرداری در این سامانه است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با تاکید بر اینکه آماده‌سازی و تکمیل بخش گردشگری و نوروز پرتال اینترنتی شهرداری و بارگذاری آن برای استفاده برای عموم مردم و نهادهای مختلف، خاطرنشان کرد: در حوزه واقعیت افزوده اطلاعات‌ در حال آماده سازی است تا کیوآرکدها و اطلاعات این‌چنینی برای اطلاع‌رسانی به مردم در اختیار قرار گیرد.

کلانترزاده با تاکید بر توجه به حوزه بین‌الملل و چندزبانه بودن اطلاع‌رسانی به زائرین، گفت: نقشه نهایی و اطلاعات نهایی شهر هر چه سریع‌تر در اختیار اداره کل ارتباطات قرار گیرد تا بتواند نقشه را با اطلاعات کامل آماده‌سازی و در اختیار مردم قرار دهد.

وی بیان کرد: بخشی از ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی شهرداری به بخش خصوصی اختصاص یابد تا بتوانند کمبودهای این بخش را جبران کرده و نیاز مردم هم تامین شود؛ این امر کمک می‌کند تا هم به صورت واحد امور تبلیغاتی انجام شود و هم اطلاع‌رسانی عمومی صورت گیرد.

استفاده از تکنولوژی‌های روز برای اطلاع‌رسانی به مردم در ایام نوروز

معاون خدمات شهری شهرداری قم نیز بر ضرورت استفاده از تکنولوژی‌های روز برای اطلاع‌رسانی به مردم در ایام نوروز تاکید کرد.

سید امیر سامع در نخستین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری قم، با بیان اینکه زمان فعالیت ستاد تسهیلات نوروزی سال ۱۳۹۹ با توجه به همزمانی ایام نوروز و اعیاد شعبانیه یکماهه است، اظهار کرد: به همین خاطر باید برنامه‌ریزی منسجم برای خدمت‌رسانی شایسته به زائرین و همشهریان صورت گیرد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به افزایش استفاده از بوستان فدک، امام رضا(ع) و بهره‌برداری قابل توجه از بوستان فدک به عنوان استراحت‌گاه مناسب شهری در ایام نوروز، تصریح کرد: مسافرانی که وارد شهر قم می‌شوند عمدتاً می‌خواهند از امکانات عمومی استفاده کنند و بضاعت کمتری برای استفاده از هتل‌ها و… دارند و باید تسهیلات لازم برای آنها فراهم شود.

سامع با اشاره به نقاط قوت و ضعف خدمات‌رسانی نوروزی در سال ۱۳۹۸ گفت: جمع‌آوری بیش از ۹۰۰ تن پسماند در روزهای پایانی، تامین نظافت شهری، نصب قاب‌بنرها در سطح شهر، کاهش آمار متکدیان، معتادیان و کارتن‌خواب‌ها در شهر، کاهش آمار تلفات ناشی از حوادث در شهر به طوری که سال گذشته در ایام نوروز هیچ موردی ناشی از حوادث استراحت‌گاه‌ها و اقامت‌گاه‌ها نداشتیم، حضور همه جانبه مدیران در سطح شهر، افزایش میزان ظرفیت پارکینگ سطح شهر و… از جمله نقاط قوت خدمت رسانی در ستاد نوروزی ۱۳۹۸ بود.

وی ادامه داد: وجود بنرهای متعدد فرهنگی و اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی به صورت داربست و ناایمن، ایجاد ترافیک در بلوار زائر و هسته مرکزی شهری، عدم درج شهرهای همجوار در نقشه شهر، کمبود امکانات در برخی استراحت‌گاه‌ها، کمرنگ بودن حضور برخی نمایندگان سایر بخش‌ها در ستاد اطلاع‌رسانی هم از نقاط ضعف خدمت‌رسانی در نوروز امسال بوده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به بازدید از بوستان‌ها و محل‌های اسکان شهری برای بررسی ایمنی و امکانات، اظهار کرد: باید مانوری در حوزه ایمنی برای پارکینگ‌ها و بوستان‌های شهری برگزار شود.

سامع بیان کرد: در روزهای بارندگی مجبوریم در اماکن مسقف مسافران را اسکان دهیم که به حدود ۱۸ نقطه در این خضوص رسیده‌ایم و باید این نقاط به آتش‌نشانی اعلام شود تا ایمنی را تامین کنند.

وی همچنین بر استفاده از تکنولوژی‌های روز برای اطلاع‌رسانی به مردم در ایام نوروز و مناسبت‌های دیگر تاکید کرد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true