×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۳ مرداد - ۱۳۹۹  
false
true
همایش ملی ظرفیت‌های علوم انسانی در قم برگزار می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛حجت‌الاسلام و المسلمین حسن یوسف زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم در سالن جلسات مجتمع آموزش عالی علوم انسانی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: این بیانیه ویژگی‌های خاصی دارد و رهبر معظم انقلاب وقت زیادی برای تدوین آن صرف کردند.

وی ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب به دنبال بیان چیستی و فهم ماهیت انقلاب اسلامی است و این بیانیه نشان می‌دهد که تحول شگرفی در جابه جایی تمدنی از غرب به شرق صورت می‌گیرد و ایران نقش اصلی را در این جابه جایی ایفا خواهد کرد.

دبیر علمی همایش ملی ظرفیت‌های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب افزود: از جمله اهداف این همایش استفاده از ظرفیت بیانیه گام دوم انقلاب در بازنگری سیاست‌ها و برنامه‌های ارگان‌ها و نهادها، بازاندیشی اندیشه‌های رهبران انقلاب اسلامی و موشکافی عالمانه بیانیه گام دوم انقلاب و گفتمان سازی در راستای این بیانیه است.

یوسف زاده با اشاره به محورهای همایش ملی ظرفیت‌های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: از جمله محورهای این همایش، بیانیه گام دوم انقلاب و تحول علوم انسانی، بیانیه گام دوم انقلاب و مفاهیم اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب در راستای توسعه، تعمیق و تثبیت انقلاب اسلامی و نقش جامعه المصطفی در گام دوم انقلاب است.

وی ادامه داد: پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، دانشگاه باقرالعلوم، دانشگاه امام صادق(ع)، دانشگاه علامه طباطبایی و موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) در برگزاری همایش ملی ظرفیت‌های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب با جامعه المصطفی همکاری دارند.

دبیر علمی همایش ملی ظرفیت‌های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب افزود: زمان برگزاری این همایش روز ۲۲ اسفندماه سال جاری است و پژوهشگران برای ارسال مقاله به همایش تا اواخر بهمن ماه فرصت دارند.

وی خاطرنشان کرد: برای عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب نیاز به فهم عمیق از آن وجود دارد و علوم انسانی در کشورمان هنوز به اندازه کافی بومی نشده است.

رابطه دو سویه علوم انسانی و بیانیه گام دوم انقلاب

رئیس مجتمع آموزش عالی علوم انسانی نیز گفت: برای تحقق بیانیه گام دوم باید از ظرفیت عظیم علوم انسانی استفاده صورت بگیرد و بین این بیانیه و علوم انسانی یک رابطه دو سویه وجود دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی همت بناری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم در سالن جلسات مجتمع آموزش عالی انسانی با اشاره به ویژگی‌های جامعه المصطفی اظهار کرد: این نهاد، یک نهاد علمی و آموزشی بین المللی است و جامعه المصطفی به دنبال توسعه فعالیت‌های خود در بستر علوم اسلامی، زبان و فرهنگ‌ها و علوم انسانی است.

وی ادامه داد: علوم انسانی جایگاه ویژه ای در عرصه زندگی دارد و در جامعه المصطفی علوم انسانی با رویکرد اسلامی و نگاه اسلامی سازی علوم انسانی و تاسیس علوم انسانی جدید دنبال می‌شود که می‌تواند تحول شگرفی در عرصه بین المللی ایجاد کند.

رئیس مجتمع آموزش عالی علوم انسانی افزود: علوم انسانی مخاطب جهانی دارد و در این عرصه می‌توانیم که جهان را تحت تاثیر قرار بدهیم، انقلاب اسلامی مفاهیم جدیدی را به جهانیان عرضه کرد و مبدا تحول عظیمی در عرصه‌های علوم انسانی در جهان بود.

بناری با اشاره به بیانیه گام دوم اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه بحث علوم و پژوهش، اخلاق و معنویت و جامعه سازی و تمدن سازی را مطرح کردند، برای تحقق بیانیه گام دوم باید از ظرفیت عظیم علوم انسانی استفاده صورت بگیرد چرا که بین این بیانیه و علوم انسانی یک رابطه دو سویه وجود دارد.

وی ادامه داد: علوم انسانی فعلی خاستگاه غربی دارد و باید با تولید اندیشه‌های نوین، تحولی را در عرصه علوم انسانی فعلی ایجاد کنیم تا علوم انسانی ظرفیت تحقق اهداف بیانیه گام دوم را داشته باشد.

رئیس مجتمع آموزش عالی علوم انسانی افزود: در همایش ملی ظرفیت‌های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب، ظرفیت سنجی و نگاه تحولی به علوم انسانی موجود و تولید علوم انسانی اسلامی و تاسیس دانش‌های نوین دنبال می‌شود.

بناری جامعه المصطفی را یک نهاد بین المللی دانست و خاطرنشان کرد: این نهاد رسالتی بین المللی برای تحقق شعارها و آرمان‌های انقلاب اسلامی دارد، رسالت انقلاب اسلامی، رسالت جهانی است و انقلاب اسلامی به دنبال ترسیم نقشه جدیدی در عرصه بین المللی است.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true