×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۷ اسفند - ۱۳۹۸  
false
true
هوشمند سازی قم متوقف شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛عباس ذاکریان با اشاره به شاخصه‌های توسعه‌یافتگی یک شهر اظهار داشت: یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی یک شهر، هوشمند سازی شهر بوده و شهر قم در چند سال اخیر با سرعت خوبی در این حوزه پیشرفت کرده است.

وی تعداد دوربین‌های فعال سطح شهر را بیش از۲۰۰ دوربین اعلام کرد و افزود: در حال حاضر ۳۳ دوربین تردد شمار،۱۱۰ دوربین نظارتی و ۱۱۰ دوربین کنترلی در سطح شهر فعال بوده و دوربین‌های دیگری نیز تا پایان سال نصب و راه‌اندازی می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم تأثیر نصب دوربین‌ها را در کاهش تصادفات قابل‌توجه دانست و تصریح کرد: با نصب دوربین‌های کنترلی در بلوار آیت‌الله بروجردی شاهد کاهش ۹۹ درصدی تصادفات و صددرصدی فوت به علت تصادف هستیم.

وی منبع اعتبارات تخصیص داده‌شده به سامانه نظارتی و هوشمند سازی را تشریح کرد و افزود: بر طبق قانون  ۴۲ درصد اخذ جریمه‌ها سهم شهرداری‌ها است اما هیچ هزینه‌ای به شهرداری قم داده نمی‌شود.

ذاکریان ادامه داد: برای کاهش تخلفات رانندگی باید در جهت توسعه سامانه‌های هوشمند کنترل ترافیک هزینه کرده و با توجه به افزایش نوسانات ارزی نیازمند تخصیص ۴۲ درصد سهمیه شهرداری بوده و شهرداری نمی‌تواند بدون اختصاص بودجه پروژه اجرا کند.

وی ادامه داد: بااینکه سال ۹۷ حدود ۹ میلیارد تومان جریمه از تخلفات خودروهای داخل شهر قم اخذ شده ولی فقط ۲۰۰ میلیون تومان به شهرداری پرداخت‌شده و امسال هیچ مبلغی به‌عنوان سهم شهرداری لحاظ شده در قانون پرداخت‌نشده است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از توقف سامانه هوشمند سازی در شهر قم خبر داد و خاطرنشان کرد: توسعه هوشمند سازی و نصب دوربین‌ها متوقف‌شده تا اعتبارات لازم به شهرداری پرداخت‌ شود و سهم ۴۲ درصدی از اخذ جریمه‌ها به شهرداری اختصاص داده شود.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true