×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ شهریور - ۱۳۹۸  
false
true
اقامت بیش از ۷۶۸ هزار مسافر نوروزی در قم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی فردونیوز؛حمید یزدانی ۱۷ فروردین ماه با اعلام این خبر اظهار داشت: از ۲۷ اسفند تا پایان روز ۱۶ فروردین ماه مراکز اقامتی رسمی استان اعم از هتل ها، هتل آپارتمانها، مهمان پذیرها و خانه مسافرها با همه ظرفیت خود آماده پذیرش زائران و مسافران نوروزی بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با بیان اینکه طی این مدت بیش از  ۱۷۴ هزار نفر در اماکن اقامتی رسمی استان اسکان داشته اند تصریح کرد: علاوه بر آن بیش از۲۸۰  هزار نفر نیز در سایر اماکن اقامتی اعم از امامزادگان، سالن های ورزشی، کمپینگ های شهر و نیز بیش از۳۱۳ هزار نفر در مدارس استان اسکان داشته اند.

او عنوان کرد: در راستای خدمات رسانی مطلوب به زائران و مسافران از ابتدای طرح نوروزی  بیش از ۹۸۸ بازدید نظارتی توسط گشت های رسمی کمیته بازرسی و نظارت استان انجام شده است.

گفتنی است؛ در ایام نوروز علاوه بر بازدیدهای نظارتی روزانه، بازدیدهای نظارتی شبانه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز انجام شده است.

*افزایش ۲۸ درصدی اسکان مسافران نوروزی در اماکن اقامتی رسمی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم همچنین از افزایش ۲۸درصدی مسافران نوروزی در اماکن رسمی تحت نظارت این اداره کل در ایام نوروز ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ خبر داد.

حمید یزدانی ۱۷ فروردین ماه نیز با اعلام این خبر اظهار داشت: تا پایان ۱۳ فروردین ماه ۱۵۶ هزار و ۱۲۶ نفر در اماکن رسمی اقامتی اعم از هتل ها، هتل آپارتمان ها، مهمان پذیرها و خانه مسافرهای تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی اسکان یافتند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ نشان دهنده رشد ۲۸ درصدی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با بیان اینکه در ایام نوروز ۹۷ تعداد ۱۲۲ هزار و ۱۴۵ نفر در اماکن رسمی استان اسکان داده شدند افزود: همزمان با افزایش استقبال مسافران نوروزی از اسکان اماکن رسمی بازدیدهای نظارتی نیز در راستای خدمات رسانی مطلوب به مسافران نوروزی و زائران کریمه اهل بیت (س) نیز در این مدت افزایش داد، در این راستا میزان بازدیدهای نظارتی با ۹۰۲ مورد بازدید نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۶۴۱بازدید بوده،  افزایش ۴۱ درصدی داشته است.

او همچنین به افزایش ۲۱ درصدی آمار اسکان زائران و مسافران نوروزی در همه واحدها و اماکن آماده سازی شده در ایام نوروز خبر داد و خاطرنشان کرد: سال گذشته در ایام نوروز ۶۰۱ هزار و ۷۴۱ نفر در استان قم اسکان داده شدند، این در حالی است که این آمار در نوروز ۹۸ به ۷۲۷ هزار و ۱۹۵ نفر رسیده است.

یزدانی همچنین از افزایش ۱۶۰ درصدی اسکان مدارس استان خبر داد و تصریح کرد: نوروز ۹۷ تعداد ۱۱۹ هزار و ۴۱۳ نفر تا ۱۳ فروردین ماه در مدارس استان اسکان یافتند که این آمار در نوروز ۹۷ به ۳۱۰ هزار و ۴۶۰ نفر رسیده است.

* ۳۸۳ بازدید نظارتی یگان حفاظت میراث فرهنگی در ایام نوروز

ههمچنین مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از انجام ۳۸۳ بازدید نظارتی یگان حفاظت میراث فرهنگی از ابنیه تاریخی خبر داد.

حمید یزدانی ۱۷ فروردین ماه نیز با اعلام این خبر گفت: از مجموع ۳۸۳ بازدید نظارتی ۲۴۸ مورد سرکشی از ابنیه تاریخی خارج شهر  و ۱۳۵ مورد مربوط به سرکشی از پایگاه های داخل شهر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با بیان اینکه پایگاه های بازدید شده عبارتند از خانه ملاصدرا، مقابر گنبد سبز، صرم، تیچه های قلی درویش و پایگاه خاوه است افزود: در بازدیدها و سرکشی های به عمل آمده در مجموع ۶ اخطاریه موثر صادر شده است.

او همچنین در ادامه به تعامل با نهادها و سایر ارگان های نظارتی اشاره کرد و ادامه داد: در مجموع تعداد ۲۶ جلسه تعامل با با یگان حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست، تعامل با مقام قضایی، هیئت امنای بازار بزرگ و هیئت امنای تیمچه بازار برگزار شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از مشارکت های مردمی در حفاظت از آثارتاریخی خبر داد و گفت: سامانه گویای ۰۹۶۶۲ و شماره تلفن ۳۷۷۳۸۱۹۹در راستای حفاظت از آثار تاریخی آماده دریافت گزارش های مردمی درخصوص جرائم علیه میراث فرهنگی همچون حفاری های غیرمجاز، تخریب بناهای تاریخی، انتقال و قاچاق و.. بوده است که در ایام نوروز ۱۵ مورد اخبار مردمی به این واحد اطلاع رسانی شده است

*انجام ۹۸۸ بازدید نظارتی از اماکن اقامتی استان در ایام نوروز

همچنین مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از انجام ۹۸۸  بازدید نظارتی از اماکن اقامتی، مراکز پذیرایی و بین راهی، دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز اقامتی موقت استان از ابتدای اجرای طرح نوروزی خبر داد.

حمید یزدانی ۱۷فروردین ماه نیز با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای خدمات رسانی مطلوب و جلب رضایت مسافران در ایام نوروز تشدید بازدیدهای نظارتی در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی استان قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم افزود: طی بازیدهای به عمل آمده از ابتدای طرح نوروزی تا پایان طرح نوروزی،۶ تشویق، ۱۴۵ تذکر و ۶۰ اخطار کتبی برای واحدهای مورد بازدید صادر شده است.

یزدانی با اشاره به میزان بازدیدهای به عمل آمده گفت: ۵۳۳ بازدید از مراکز اقامتی رسمی، ۱۵۲ بازدید از مراکز پذیرایی، ۳۵ بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی و ۲۸۵ بازدید نیز از سایر مراکز اقامتی موقت صورت گرفته است.

او با بیان اینکه طی این مدت تنها ۲ واحد متخلف مشمول تعلیق فعالیت شدند خاطرنشان کرد: آمار اسکان در ایام نوروز امسال نشان از رضایتمندی مسافران از خدمات ارائه شده در واحدهای اقامتی و خدماتی است.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true