×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۴ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
اخبار کوتاهی از شهرداری قم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم از حذف تدریجی سازه های حجیم در بستر رودخانه به منظور کاهش خطر سیلاب خبر داد.

حذف تدریجی سازه های حجیم در بستر رودخانه به منظور کاهش خطر سیلاب

اکبر رحیمی مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم گفت: در راستای مصوبات کمیته کنترل سیلاب های شهری حذف المان ها، برخی سازه های حجیم به منظور تسهیل عبور سیلاب در دستور کار شهرداری قم قرار دارد.

رحیمی افزود: با همکاری ستاد مدیریت بحران شهرداری مناطق ۳،۷،۱،۲ و ۴ و همچنین سازمان زیباسازی، پارکها و فضای سبز، حمل و نقل و ترافیک و سایر حوزه های مربوطه برنامه کاهش خطرپذیری سیلاب در رودخانه طرح ریزی شده و به تدریج انجام خواهد شد که بخشی از آن به حذف و یا جابجایی برخی عوارض شهری حجیم منجر خواهد.
وی بیان داشت: اصلاح هندسی مقطع پل آهنچی توسط شهرداری منطقه ۷ نیز در این راستا قرار داشته که تاثیر قابل توجهی در افزایش دبی آب عبوری در این مقطع خواهد داشت.

خط ویژه اتوبوسرانی در پردیسان راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از راه‌اندازی شبکه داخلی اتوبوسرانی در پردیسان خبر داد.

امیر یزدی با بیان اهمیت حمل‌ و نقل عمومی در سفرهای درون‌شهری، اظهار داشت: باید بپذیریم حمل‌ونقل عمومی به‌ویژه اتوبوسرانی در شهر قم هنوز به جایگاه خود دست پیدا نکرده و آسیب‌شناسی این موضوع یکی از دغدغه‌های سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم است.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با تشریح تغییرات انجام‌شده در خطوط اتوبوسرانی برای خدمات‌رسانی بهتر در شهر، افزود: تغییر خطوط اتوبوسرانی از قطری به شعاعی و تغییر مبانی حرکت اتوبوس‌ها از مسافر مبنا به پیمایش مبنا برای خدمات‌رسانی بهتر به مردم و افزایش رضایتمندی شهروندان انجام‌ شده است.
یزدی ادامه داد: یکی از مناطقی که نیازمند ارائه خدمات و ساماندهی خطوط اتوبوسرانی است پردیسان بوده که در دستور کار سازمان قرارگرفته و به‌زودی ساماندهی می‌شود.
وی از راه‌اندازی خطوط داخلی پردیسان خبر داد و خاطرنشان کرد: به‌زودی خطوط اتوبوسرانی در داخل پردیسان طراحی‌شده و شبکه اتوبوسرانی آن راه‌اندازی می‌شود.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم ارتباط بین محله‌ها، شهرک پردیسان و شهر پردیسان را در شبکه اتوبوسرانی مورد توجه قرار داد و بیان کرد: پردیسان با بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و وسعتی برابر ۱۹۰۰ هکتار نیازمند شبکه اتوبوسرانی مجزا و کامل است.
یزدی با تأکید دوباره بر راه‌اندازی شبکه اتوبوسرانی در پردیسان، گفت: شبکه اتوبوسرانی پردیسان به‌زودی راه‌اندازی شده و شهروندان این منطقه می‌توانند از خدمات سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم در این منطقه بهره‌مند شوند.

اتمام پروژه نور پردازی پل علیخانی

پروژه نورپردازی پل علیخانی (بلوار زائر) با طراحی مهندسان سازمان زیباسازی شهرداری قم به پایان رسید.

مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهرداری قم با توجه به اتمام نورپردازی پروژه پل علیخانی و ۵۶ پروژه نورپردازی در شهر قم اذعان داشت: در روزگار امروز نور به یک المان ضروری در شهرها تبدیل شده است و یکی از اهدافی که انسان در پی دستیابی به آن اقدام به روشن نمودن فضاهای زندگی خود می نماید، طولانی تر نمودن زمان حضور در فضاهای شهری است.
وی افزود: ما انسان ها برای جهت یابی، احساس امنیت و انجام کارهایمان به نور نیاز داریم ولی امروزه نورپردازی نقشی فراتر از برطرف نمودن این نیازهای اولیه را بر عهده دارد.
سید محمد موسوی منش با توجه به اقدام مجدانه شهرداری قم در خصوص نورپردازی تمام المانها و پل و ساختمانهای تاریخی شهر قم خاطر نشان کرد: زیباسازی در دو سال گذشته اقدام به ایجاد جلوه های تصویری زیبای پل ها و ساختمانهای تاریخی در سطح شهر نموده است که چهره شهر را تغییر داده است و دید شبانه را در شهر فعال کرده است که پروژه نورپردازی پل علیخانی یکی از پروژه هایست که زیبایی خاصی به بلوار زائر و دید شبانه شهر داده است.
وی در خصوص نورپردازی و ارتقا کیفیت منظر شهری گفت: منظر شهری، برآیند تصاویری از شهر است که مخاطب به واسطه آن شهر را درک می کند و پرسش در خصوص کیفیت آن، از مباحث روز مدیریت شهری است.
مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهرداری قم اذعان کرد: مداخلات زیباشناسانه از رایج ترین اقدامات در ارتقاء کیفیت منظر شهری محسوب می شود و نورپردازی، جایگاه مهمی در این امر برعهده دارد. از طرفی، نورپردازی پل ها که جزء عناصر اصلی منظر شهری هستند، از مداخلات مهم زیباشناسانه است که به دلیل قابل رؤیت بودن از فواصل مختلف در سرعت های متفاوت، نقش چشم گیری در ساختار منظر شبانه دارد.
گفتنی است: در قم، اتخاذ رویکردهایی در نورپردازی پل ها نتایج چندگانه ای را در پی داشته که بعضاً به ارتقاء کیفیت منظر شهری منجر شده است.

احداث سه سکوی انتقال پسماند در قم

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از احداث سه سکوی انتقال پسماند در قم خبر داد.

سیدعبدالله میرابراهیمی با بیان اینکه یکی از سیاست‌هایی که در مجموعه مدیریت پسماند وجود دارد انتقال زباله‌ها به واسطه ماشین‌های بزرگ‌تر است، اظهار کرد: این اقدام کمک می‌کند که هزینه‌ها کاهش یافته و از نظر زیست‌محیطی نیز آسیب کمتری وارد شود.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با تاکید بر برنامه سازمان برای راه‌اندازی باراندازهای تخلیه زباله، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح خودروهای کوچک زباله‌های را تحویل ماشین‌های بزرگ می‌دهند تا پسماند منتقل شود.
میرابراهیمی با تاکید بر اینکه مکان‌یابی این‌ باراندازها در شهر انجام شده است، افزود: در حال حاضر یک سکوی بارانداز با ظرفیت ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن با ۵ دستگاه سیم‌تریلر راه‌اندازی شده که انتقال پسماند را به سایت مدیریت پسماند البرز انجام می‌دهد.
وی با بیان اینکه یک سکو هم در منطقه پنج طراحی شده که در مرحله مناقصه است، گفت: این سکو با اعتباری بیش از یک میلیارد تومان راه‌اندازی خواهد شد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از تملک مکان سکوی سوم بارانداز پسماند خبر داد و افزود: پس از تملک این سکو هم احداث خواهد شد که مجموعا سه سکو ظرفیت انتقال ۷۰۰ تن پسماند را در شهر دارند.

برقراری ضریب امنیت ۱۰۰ درصدی در پایانه‌های شهر قم

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم از برقراری ضریب امنیت ۱۰۰ درصدی در پایانه‌های شهر قم خبر داد و گفت: پلیس پایانه به‌صورت شبانه‌روزی و دائمی در سطح پایانه‌ها تردد دارد.

رضا پوریافر با بیان اهمیت حفظ امنیت پایانه‌ها برای تردد مسافران، اظهار داشت: حفظ امنیت مسافر یکی از اولویت‌های سازمان پایانه‌های مسافربری و پارک‌سوارهای شهرداری قم است.
مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم حضور مسافرانی از قومیت‌های مختلف و همچنین از کشورهای همسایه را مورد توجه قرار داد و افزود: حضور دائمی مسافرانی از قومیت‌های مختلف و همچنین کشورهای همسایه مانند عراق و پاکستان با فرهنگ‌های مختلف یکی از چالش‌های موجود در پایانه‌ها است.
پوریافر از حضور پلیس پایانه در تمام پایانه و پارک‌سوارها خبر داد و افزود: پلیس پایانه به‌صورت شبانه‌روزی و دائمی در سطح پایانه‌ها تردد داشته و هیچ‌گونه گزارشی از ناامنی ثبت‌ نشده است.
وی امنیت موجود در تمام طول شبانه‌روزی به‌ خصوص در ساعات شب را تلاش پلیس پایانه دانست و تصریح کرد: پلیس پایانه با حضور دائمی در پایانه‌ها توانسته ضریب امنیت ۱۰۰ درصدی در فضای پایانه‌ها برقرار کرده و با وجود تردد بالا هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد.
مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم دو پایانه مرکزی و پارک‌سوار شمالی را دو پایانه فعال قم عنوان کرد و ادامه داد: پایانه مرکزی و پارک‌سوار شمالی به‌صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات به مسافران بوده و در تمام ساعات پلیس پایانه علاوه بر حضور دائمی به‌صورت مستمر نیز در فضا و اطراف پایانه گشت‌زنی می‌کند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true