×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۴ مرداد - ۱۳۹۹  
false
true
مجمع خیرین نماد واسط در مشارکت مردم است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز ؛وحید شفیعی در نشست مجمع خیرین جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: قم حرم اهل بیت(ع) است و این نشان از قدمت و بار معنوی شهر قم و خیرین و بزرگان دارد.

جانشین ریاست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور افزود: روز جهانی داوطلب در ۱۴ آذر را گرامی می‌داریم، هر خدمت بی منتی که در این شهر به زائرین و مجاوریان ارائه می‌شود به برکت حضرت معصومه و جمکران است.

وی تصریح کرد: در آیات قرآن از بین ۶ هزار و ۶۶۶ آیه، در ۱۸۹ آیه از کلمه خیر و خیرین نام برده شده است که معنای خیر نیکی و خوبی است و برخی از آیات نیز به باقی الصالحات اشاره دارد.

شفیعی بیان کرد: بزرگترین رسالت جمعیت استفاده از ظرفیت کار داوطلبانه است و افتخار می کنیم در خدمت داوطلبین هستیم که از ظرفیت داوطلبین، خدمتی بی منت به آحاد مردم می دهند و مشکلات جامعه را حل می کنند.

وی خاطرنشان کرد: مجمع خیرین در واقع نماد واسط مشارکت مردم و همان صدای جامعه است که تلاش می کنند تا بار بزرگی را از دوش مسئولین بردارند.

جانشین ریاست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور عنوان کرد: در سیل اخیر، کمک ۲۶۰ میلیارد تومانی مردم به حساب جمعیت و کمک ۱۶۰ میلیارد تومانی کالای غیر نقدی جمع آوری شد،در این طرح ما نیازسنجی کردیم و توسط داوطلبین و مردم این کمک ها جمع آوری شد و به دست نیازمندان اصلی به در کشور رسید.

وی در مورد طرح نذر آب ۲ گفت: سال گذشته ۵ میلیارد تومان از بودجه جمعیت به آب رسانی به مناطق محروم سیستان و بلوچستان تعلق گرفت و امسال از ظرفیت داوطلبان و خیرین استفاده کردیم و تصمیم گرفتیم این طرح را در مناطق محروم توسعه دهیم.

شفیعی افزود: با این فرآیند در ۱۳۰۰ کیلومتر در سیستان و جنوب کرمان و جنوب خراسان، طرح نذر آب ۲ اجرا شد و علاوه بر کاروان های سلامت افرادی از قم بودند که در این طرح حضور یافتند و ۲۵ میلیون تومان دارو و ۲۳۸ بسته غذایی یک ماهه توسط ستاد قم توزیع شد.

وی بیان کرد: همچنین توزیع ۶۲۷ پک لوازم التحریر و اسباب بازی برای کودکان کار بزرگی بود که توسط جنس داوطلب و فرهنگ داوطلبی قمی ها انجام شد.

جانشین ریاست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور در ادامه اظهار داشت:برای اولین بار طرح بازپیوند در کربلا نیز با مشارکت داوطلبین و خیرین انجام شد و ۷۹۷ در راه مانده در کشور عراق که گرفتار بودند تحت پوشش خدمات قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح وضعیت مال باختگان و بیماران و آوارگان توسط مددکاران اجتماعی در کربلا بررسی و هزینه ها پرداخت می شد که در این میان دو مورد شاخص از قمی ها شاهد بودیم، یک نفر از اهالی قم در طرح به طور خودجوش ویلچر افراد را تعمیر می کرد و در ادامه خدمت رسانی داوطلبانه پذیرای خدمت به زائران شد و خیر دیگری از قم با قبول هزینه های سنگینی، پذیرایی از زائران را بر عهده گرفت.

شفیعی تصریح کرد: اصالت شهر قم، بار مسئولیت ما را سنگین می کند، من به یاد دارم خانمی به دفتر من مراجعه کرد و گفت هزینه خود را می پردازم چرا که وقتی در کربلا بودیم از خدمات در راه ماندگان استفاده کردم و به عنوان مستمری بگیر کمیته امداد با مبلغ بسیار ناچیز این هزینه ها را به هلال احمر بازگرداند.

وی گفت: حضور چنین انسان‌هایی وظیفه ما را سنگین می کند تا در این شرایط سخت مسئولانه تر رفتار کنیم.

جانشین ریاست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور اظهار کرد: خدماتی که در سیل اخیر ارائه شد در خدمات به عنوان ۵ ستاره از سوی فدراسیون اعلام شد که در دنیا بی سابقه بود، این خدمات شامل غذای گرم و کانکس و امکانات است.

مجمع خیرین جمعیت هلال احمر استان قم در اقدامات خیرخواهانه، الگوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم نیز گفت: مجمع خیرین جمعیت هلال احمر استان قم در اقدامات خیرخواهانه، الگو و نمونه است.

 دکتر محمد گل‌فشان در نشست مجمع خیرین جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: این سومین مجمع عمومی خیرین استان قم در مجموعه هلال احمر است و برای سومین دوره نیز هیات خیرین برگزار می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: امید است این مجمع روز به روز متعالی‌تر و فعال‌تر باشد، فعالیت های گسترده ای در هلال احمر در امور خیر انجام گرفته است ولی اینکه به صورت سازمان‌دهی شده بتوان در فعالیت های خیرخواهانه شرکت کرد تاکنون نمونه‌ای در کشور نداشتیم.

وی تصریح کرد: در واقع اولین مجمع در قم تشکیل شد و مجمع خیرین جمعیت هلال احمر استان قم در اقدامات خیرخواهانه، الگو و نمونه است و به عنوان الگو نیز معرفی شد و در تهران این نمونه عملیاتی شد.

گل‌فشان خاطرنشان کرد: این مجمع مشارکت زیادی در جمع آوری کمک ها به ویژه در حوادث اخیر داشته است و قم در جمع آوری کمک های سیل سال ۹۸ نیز به عنوان استان سوم معرفی شد.

وی بیان کرد: فعالیت های مختلف نشان می دهد فعالیت های خیرخواهانه جایگاه والایی دارد و هر یک از اعضاء سرشاخه ای مهم در انجام اقدامات خیر هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: تهیه جهیزیه در جمعیت قم سالهاست در حال انجام است در حالی که وظیفه هلال احمر نبورده اما جمعیت و خیرین نیازهای استان را شناسایی کرده و در این حوزه وارد شدند.

وی گفت: تجهیزات پزشکی امانی نیز از سال ۸۵ در قم رونق گرفته و طرحی از خیرین و داوطلبین قمی بود و در حال حاضر به عنوان طرحی کشوری در حال انجام است.

گل‌فشان افزود: اقدامات بشردوستانه به شکل های مختلف در قم و در بین خیرین باید عملیاتی شود، در دانشگاهها طرحی در سلف سرویس دانشجوئی در حال انجام است در این طرح دانشجویان قبل از مصرف غذا مقداری از آن را در ظرفهای خاصی جمع آوری و سپس بسته بندی می کنند و به دست نیازمندان می رسانند.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح غذای گرم به دست نیازمندان می رسد که بسیار زیباست و یک فرهنگ سازی نیز تلقی می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم در تشریح فعالیت‌های حوزه سلامت هلال احمر پیش از انقلاب عنوان کرد: بیمارستان کامکار، عرب نیا ایزدی و نکوئی سابقه فعالیت هایش قبل از انقلاب در موضوعات هلال احمر آغاز شده و بعد از انقلاب در مجلس شورای اسلامی مصوب می شود بیمارستان های داخل کشور از هلال احمر به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شود.

وی بیان کرد: بعد از آن در بخش درمان، داخل کشور با علوم پزشکی و درمان خارج از کشور بر عهده هلال احمر شد،در جهت فعالیت‌های هلال احمر نیز ساختمانی توسط خیرین در اطراف حرم برای هلال احمر ساخته شد که به دلیل طرح های شهرداری این ساختمان به محل دیگری انتقال یافت.

گل‌فشان تصریح کرد: در این خصوص زمینی را از خانواده ای با نصف قیمت برای ساخت درمانگاهی در منطقه نیروگاه خریداری کردیم تا با توجه به جمعیت بالا در این منطقه کم برخوردار در جهت فعالیت‌های درمانی و آموزشی به توسعه خدمات بپرداریم.

وی گفت: اقدامات خوبی در اجرای این طرح انجام شده است و طراحی ساختمان درمانگاه هلال احمر و پروانه نیز نهایی شد و برخی از خیرین مصالح را تقبل کرده اند، برآورد می شود ۳ میلیارد تومان هزینه برای این پروژه مورد نیاز باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم خاطرنشان کرد: سلامت زائرین عتبات وظیفه جمعیت است در دو سال معاینات در ساختمان علمی کاربردی در خیابان ساحلی انجام می شد امید است با ایجاد درمانگاه بتوانیم به آحاد مردم خدمات بدهیم و خانواده شاکری صاحب قبلی زمین نیز قول خرید تجهیزات را داده اند.

 یادآور می شود؛ سومین مجمع عمومی خیرین جمعیت هلال احمر در راستای برگزاری انتخابات اعضای هیات مدیره مجمع خیرین جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد و از اعضای فعال مجمع گذشته و همچنین ضمن تکریم خدمات نیکوکارانه خیر ارجمند سید محمود برقعی در این مراسم از وی به صورت ویژه تقدیر شد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true