×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۷ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
استان قم در حوزه محیط زیست دارای خلاءهای جدی است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز ؛سید رضا موسوی مشکینی در دیدار رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان گفت: مسأله محیط زیست در دهه گذشته با توجه به بروز و ظهور چالش های جدی زیست محیطی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

وی بر ضرورت اتصال میان مراکز علمی، آموزشی و پژوهشی با دستگاههای اجرایی تأکید کرد و گفت: امروز مشکلات انباشته ای در حوزه های گوناگون زیست محیطی در کشورمان و استان قم وجود دارد که دانشگاهها و مراکز پژوهشی باید پاسخ علمی و عملیاتی مناسبی برای آنها داشته باشند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم نگاه علمی و اجرایی جهاد دانشگاهی به مسائل مختلف را مورد توجه قرار داد و گفت: از استان قم انتظار می رود که در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به ویژه در حوزه محیط زیست، مبانی نظری قوی و مستحکمی برای تحقق اهداف و مواجهه با مسائل داشته باشد.

وی با بیان اینکه سطح پایین سواد زیست محیطی و عدم آشنایی و آگاهی نسبت به این حوزه بسیار مشکل آفرین است، اظهار داشت: شهر قم در حوزه محیط زیست شهری دارای خلاءهای جدی بوده و مؤلفه های زیست محیطی در شهرسازی و ساخت و سازها در این شهر مورد غفلت واقع شده است.

موسوی در پایان با بیان اینکه شهر مقدس قم با توجه به ویژگی های برجسته فرهنگی و اجتماعی، باید دارای شعاع عدم استقرار واحدهای صنعتی و معدنی باشد، تصریح کرد: متأسفانه استقرار انبوه واحدهای صنعتی پیرامون شهر قم از ظرفیت اکولوژیک این خطه بسیار فراتر است و باید برای حل این معضل جدی راهکارهایی اندیشیده شود.

سیده شبنم فاطمی رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان قم نیز در این دیدار با بیان اینکه امروز مسأله محیط زیست باید با اقتدار در اولویت برنامه های کشور قرار بگیرد، گفت: در این مرکز تلاش می کنیم تا با نگاهی نو و طرح ایده های بدیع، بتوانیم برای رفع مسائل و مشکلات زیست محیطی گام های مثبت و مؤثری برداریم.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true