×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
قم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی آماده است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوزبیژن سلیمان پور عصر شنبه در نشست خبری ستاد انتخابات قم درگفت و گو با خبرنگاران افزود: ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی دراستان تشکیل شده‌است و هیات بازرسی انتخابات نیز با دقت تمام امور را زیر نظر دارد.

وی بیان کرد: در ابتدا به دنبال آن هستیم که اخلاق انتخابات به صورت کامل در استان رعایت شود اما در صورت وقوع هرگونه تخلف در این حوزه، پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: ستاد انتخابات استان و شهرستان به این مسائل توجه لازم را دارد، سایر ارکان نظام نیز درحوزه انتخابات به وظیفه خود عمل خواهند کرد.

سلیمان پور گفت: تا جایی که قانون اجازه میدهد، هرگونه بداخلاقی در عرصه انتخابات مستند سازی می‌شود.

وی ادامه داد: دراین شرایط همه باید بدانند توفیقات نظام برای همه ارکان است و اگر ضعفی هم وجود دارد برای همه است،‌ این که بخواهیم همه مشکلات را جمع کنیم و آن را مرتبط با گروه خاصی بدانیم شایسته نظام نیست،‌ نباید حرف و رفتار ما برای نظام خسران ایجاد کند.

معاون سیاسی،‌ امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: در بحث انتخابات جلساتی با خانه احزاب استان برگزار شده‌است و امیدواریم اخلاق انتخاباتی به صورت کامل از سوی احزاب و گروه‌های سیاسی فعال در قم رعایت شود.

وی ادامه داد:‌مصادیق مجاز تبلیغات و مصادیق غیرمجاز آن در قانون انتخابات آمده‌است و همه گروه‌های سیاسی باید اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند.

سلیمان پور گفت:‌ اقداماتی را در چارچوب بایدها و نبایدها برای حضور پرشور مردم در انتخابات سال جاری دنبال خواهیم کرد.

وی بیان کرد: برای نمونه نباید اقدامی از سوی مجریان انتخابات صورت گیرد که مردم فکر کنند آنان در انتخابات به نفع یا علیه نامزدی هستند واعتماد آنان سلب شود،‌ همچنین شرایطی را فراهم خواهیم کرد که همه بتوانند با آسایش و آرامش در انتخابات شرکت کنند.

سلیمان پور افزود:‌ اگر دیده شود مسئول دولتی در استان از نامزد خاص حمایت می‌کند، بر اساس قانون با وی برخورد میشود.

وی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا سطح خدمت‌رسانی به مردم افزایش و نظارت‌های بیشتری بر بازار انجام شود تا مردم از نظر معیشتی در وضعیت بهتری قرار گیرند.

رئیس ستاد انتخابات قم گفت:‌ مردم جلوتر از همه برای حفظ نظام پای کار خواهند بود و مسئولان نیز تلاش می‌کنند به هر نحو ممکن از افزایش قیمت ها جلوگیری کنند.

وی در رابطه با اهمیت انتخابات در نظام اسلامی افزود: انقلاب اسلامی که در سال ۵۷ به پیروزی رسید اولین موضوعی که مورد توجه داشت تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بود که بر اساس مردم سالاری به نگارش درآمد.

وی ادامه داد: قانون اساسی با توجه به خواست مردم نوشته شد و در جای جای آن مردم در کانون توجه هستند و تلاش شده مطلوب ترین شیوه حکمرانی درآن اعمال شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از مترقی‌ترین قوانین دنیاست که در اصول مختلف آن بر نقش مردم در اداره کشور بر مبنای انتخابات تاکید شده‌است.

وی ادامه داد:‌ از همان سال‌ها تا امروز میانگین سالانه یک انتخابات داشته‌ایم و درهمه شرایط کشور همچون دوران دفاع مقدس انتخابات باشکوه و حضور پرشور مردم برگزار شده‌است.

سلیمان پور گفت:‌ در هر دوره نسبت به دوره قبل انتخابات با حساسیت‌های ویژه‌ای برگزار شده‌است، در دوره‌های قبل نیز حساسیت‌هایی بود، اما دراین دوره اجماع جهان استکبار علیه ما جدیست و آنان انزوای اقتصادی و سیاسی ما را با تمام توان دنبال می‌کنند.

وی افزود: آمریکا فشار حداکثری را دنبال کرده وتمام این تلاش‌ها برای این است که بدنه مردمی را از حاکمیت جدا کنند و میزان مشارکت مردم در انتخابات را کاهش دهند تا توان و کارآمدی نظام را از آن بگیرند.

وی ادامه داد: بنابراین انتخابات آزمون جدی برای مردم ایران است تا حضور همیشگی خود در راه دفاع از انقلاب اسلامی را بار دیگر نشان دهند.

رئیس ستاد انتخابات قمگفت:‌ همه باید تلاش کنیم که مردم به صورت حداکثری درانتخابات شرکت کنند و به همگان نشان دهیم آنان تکیه‌گاه قوی انقلاب اسلامی هستند و از دستاوردهای نظام با تمام توان دفاع می‌کنند.

وی بیان کرد: همانگونه که ملت ایران درعرصه‌های مختلف به پیشرفت های چشمگیری رسیدند باز هم بنا دارند با تکیه با منابع انسانی خود از تهدیدهای دشمن فرصت بزرگی برای پیشرفت نظام اسلامی بسازند و این تکلیف همگان است که برای ارتقا میزان مشارکت در انتخابات تلاش کنند.

وی ادامه داد:‌ توسعه سیاسی و ظهور و بروز تفکرات مختلف سیاسی جز ذات نظام مردم سالار دینی است و این جز آرمان های انقلاب ما است که زمینه برای مشارکت همه سلایق فراهم شود و اگر بخواهیم این خواسته محقق شود باید فضا رقابتی سالم باشد چرا که انتخابات بدون رقابت معنا ندارد.

سلیمان پور گفت:‌ برای شرکت پرشور مردم در انتخابات باید این فضا فراهم شود که همه سلیقه ها بتوانند در این انتخابات حضور داشته باشند.

وی بیان کرد:‌ شماری تنها خود را درخط انقلاب می دانند، عده‌ای نیز خود را صاحب انقلاب می‌دانند و شماری هم حاضرند به دلیل قدرت، دوستان خود را کنار بگذارند،‌ جمع بسیاری نیز در همه حال به آرمان‌های انقلاب اسلامی وفادار هستند.

وی ادامه داد: همه سلیقه ها در چارچوب قانون باید فرصت حضور در انتخابات را داشته باشند و ما به عنوان مجریان انتخابات تلاش می‌کنیم با عمل به قانون و برگزاری انتخابات سالم، حقوق همه افراد را حفظ کنیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: حق الناس در انتخابات برای همه است، هم مردمی که رای می‌دهند و هم کسانی که نامزد انتخابات می‌شوند، مردم در انتخابات شرکت می‌کنند چون به برگزار کنندگان اطمینان دارند.

وی افزود: زمانی امنیت در انتخابات معنا پیدا می‌کند که همه گروه ها در انتخابات شرکت کنند وهم مردم رای خود را با آرامش به صندوق بیندازند.

وی ادامه داد: قم باید اسوه اخلاق انتخاباتی باشد و همه گروه های سیاسی فعال در آن در چارچوب قانون رفتار کنند.

سلیمان پور گفت: همه باید با ایمان و باور به آموزه‌های دینی در این عرصه شرکت کنند و به خطوط قرمز در اخلاق انتخاباتی پایبند باشند.

وی بیان کرد: دستور استاندار قم این است که انتخابات در استان باید در تراز جمهوری اسلامی و موافق با عزت و عظمت نظام و مبتنی بر صیانت از آرا انجام شود.

وی ادامه داد: مهم نیست که چه کسی انتخاب شود، مردم خود باید خوب را از بد تشخیص دهند، آنان خود انسان های صالح را می‌شناسند و هم با قوانین آشنایی دارند.

رئیس ستاد انتخابات قم گفت:‌ شعار انتخابات جاری،‌ گام دوم انقلاب، قانون‌مندی، بی‌طرفی و انسجام ملی نامگذاری شده‌است و تلاش می‌کنیم در این چارچوب به وظایف خود عمل نماییم.

وی بیان کرد: ستاد انتخابات استان از اردیبهشت ماه سالجاری کار خود را آغاز کرده‌است و از دو ماه گذشته نیز جلسات ستاد به صورت هفتگی برگزار می‌شود و همه تصمیماتی که برای برگزاری انتخابات خوب لازم است در کمیته های زیر مجموعه ستاد صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد:‌ استان و شهرستان قم با فعالیت های شبانه روزی مسئولان،‌ آماده برگزاری انتخاباتی خوب و در کمال آرامش است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: مانور آی تی نیز برای ثبت نام نامزدها دراستان انجام شده‌است و در این زمینه آمادگی کامل وجود دارد.

وی بیان کرد:‌ دستور شروع فرایند انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز اعلام وصول شده‌است تا در کنار یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تمام مراحل آن طبق برنامه ریزی انجام شده،‌ صورت گیرد.

وی ادامه داد: ‌با خداوند متعال عهد کرده‌ایم تا اعلام نتایج انتخابات با تمام توان برای برگزاری انتخابات پرشور و قانونمند حرکت کنیم و دراین راه خبرنگاران را سربازان نظام و همراهانی صادق می‌دانیم تا اخبار انتخابات را به صورت مستقیم از ما مجریان دریافت و به مردم منتقل کنند.

سلیمان پور در بخش دیگری از سخنان خود گفت:‌ قم در جریان حوادث اخیر امن ترین نقطه بود و کوچکترین حادثه منجر به خسارت مالی و جانی در قم نداشتیم که این مساله ناشی از خردمندی مردم قم و هماهنگی های انجام شده مسئولان بود.

وی افزود: تمام تیرهای دشمن در این سال‌ها به سنگ خورده‌است، اکنون نیز کشور به خصوص پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در کمال نظم و امنیت است و قطعا در انتخابات سال جاری حماسه بزرگی برای انقلاب رقم خواهد خورد و کوچکترین مشکلی نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: هماهنگی‌های لازم برای رعایت تدابیر امنیتی درتمام شعب اخذ رای در استان انجام شده‌است و مشکلی دراین خصوص وجود ندارد.

رئیس ستاد انتخابات قم گفت: ما اعلام آمادگی کردیم که قم از حیث زیرساخت و تجهیزات و از حیث منابع انسانی آمادگی ۱۰۰ درصدی برای برگزاری انتخابات الکترونیکی دارد،‌ اما این موضوع وابسته به توافق وزارت کشور و شورای نگهبان است.

وی ادامه داد: با کارهایی که انجام شد، شرایط قم مطلوب است و باید این وفاق و همدلی حفظ و برای صیانت از آن تلاش شود.

انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی،‌ اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true