×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
۵ یادواره برای شهدای ارتش در قم برگزار می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛جانشینسازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران از برگزاری ۵ یادواره برای شهدای ارتش در قم خبر داد.

*برگزاری ۵ یادواره برای شهدای ارتش در قم

سرهنگ سهیلی ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی مسوولان ارتش و روسا و دبیران کمیته‌های ۱۷گانه ستاد کنگره ملی شهدای استان قم که در گروه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) برگزار شد، با تاکید بر ضرورت تقویت فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت در جامعه اظهار کرد: سبقه فرهنگی جامعه ما برگرفته از همین فرهنگ ایثار و شهادت است و باید این گنج گرانبهای شهدا به نسل آینده منتقل شود.

وی با تاکید بر مظلومیت شهدای ارتش و لزوم معرفی آنان به مردم خاطرنشان کرد: ارتش در پی برنامه‌های کنگره ملی شهدای استان قم ۵ برنامه و یادواره شهید را در دستور کار دارد که از اوایل سال آینده آغاز می‌شود.

جانشین سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: برگزاری هرکدام از این برنامه‌ها به یکی از نیروهای زیرمجموعه ارتش سپرده شده و هرکدام با حضور خانواده ۱۱۰ شهید ارتش برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۵۴۴ تن از شهدای ارتش متعلق به استان قم هستند افزود: به مناسبت برگزاری هر یادواره شهدا نیز یک کتاب برای معرفی شهدا منتشر می‌شود.

*عمده مشکلات کشور به دلیل غفلت از سیره و فرهنگ شهدا است

رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم با اذعان به اینکه عمده مشکلات کشور به دلیل غفلت از سیره و فرهنگ شهدا است گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی هم بارها تاکید داشته‌اند که نباید یاد و خاطره و فرهنگ شهدا در جامعه به فراموشی سپرده شود.

احمد حاجی‌زاده ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی مسوولان ارتش و روسا و دبیران کمیته‌های ۱۷گانه ستاد کنگره ملی شهدای استان قم که در گروه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به مظلومیت ارتش در استان قم اظهار کرد: همین مساله موجب شده است که شهدای ارتش نیز در این استان مظلوم واقع شوند.

وی با اشاره به تاکید فرمانده ارتش برای معرفی شهدای ارتش در استان قم گفت: امیر موسوی بارها در جلسات مختلف تاکید داشتند که شهدای ارتش باید در قم از مظلومیت دربیایند و به همین خاطر باید کار ویژه‌ای در راستای معرفی شهدای ارتش صورت گیرد.

رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم با اذعان به اینکه عمده مشکلات کشور به دلیل غفلت از سیره و فرهنگ شهدا است افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی هم بارها تاکید داشته‌اند که نباید یاد و خاطره و فرهنگ شهدا در جامعه به فراموشی سپرده شود.

وی خواستار بسیج تمام امکانات و ظرفیت های قم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدای استان شد و اظهار کرد: سالیانه در قم هزار یادواره شهدا برگزار می‌شود که باید این یادواره‌ها زیرمجموعه کنگره ملی شهدای استان ساماندهی شده و هدفمند برگزار شود.

حاجی‌زاده دیدار از خانواده‌های شهدا را امری ضروری خواند و تصریح کرد: از ۶ هزار شهید استان قم، تنها هزار و ۱۰۰ پدر شهید و ۲ هزار و ۴۰۰ مادر شهید در قید حیات هستند و باید به صورت هدفمند در راستای آشنایی با شهدا به دیدار این خانواده‌ها رفت.

وی استفاده از هنر و ابزار روز در معرفی شهدا را مهم دانست و گفت: شهدای استان قم باید به مردم معرفی شوند و تمام شهر به نماد و تصویری از شهدا مزین شود.

*اسناد ۱۳ خلبان شهید استان قم باید گردآوری و منتشر شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم با اشاره به وجود ۱۳ خلبان شهید در استان گفت: نیاز است که برای این شهدا محتواسازی شده و کتاب و اسناد آنها آماده شود تا مردم با آنها آشنا شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین لقمان‌پور ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی مسوولان ارتش و روسا و دبیران کمیته‌های ۱۷گانه ستاد کنگره ملی شهدای استان قم که در گروه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به ضرورت کار در راستای معرفی شهدای استان به ویژه شهدای ارتش اظهار کرد: اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان این آمادگی را دارد که در راستای تدوین کتاب تاریخ شفاهی شهدای ارتش و معرفی آنها گام بردارد.

وی ضمن اعلام آمادگی برای معرفی شهدای ارتش در نشست‌های تخصصی، کلیپ‌ها و ویژه‌نامه‌های این اداره کل افزود: همچنین در صورت جمع‌اوری اسناد شهدا امکان راه‌اندازی نمایشگاه اسناد شهدای ارتش نیز وجود دارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم با اشاره به وجود ۱۳ خلبان شهید در استان افزود: نیاز است که برای این شهدا محتواسازی شده و کتاب و اسناد آنها آماده شود تا مردم با آنها آشنا شوند.

وی همچنین به آماده‌سازی موزه دفاع مقدس استان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه این موزه در مراحل پایانی است برای معرفی درست ظرفیت‌های ارتش و شهدای آن نیازمند همکاری بیشتری هستیم.

*تشکیل ۹ کارگروه زیرمجموعه کمیته فرهنگی کنگره شهدای قم

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان قم از تشکیل ۹ کارگروه زیرمجموعه کمیته فرهنگی کنگره شهدای قم خبر داد.

محمدحسن یزدی‌نژاد ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی مسوولان ارتش و روسا و دبیران کمیته‌های ۱۷گانه ستاد کنگره ملی شهدای استان قم که در گروه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به اقدامات کمیته فرهنگ، هنر و رسانه ستاد کنگره شهدای استان قم اظهار کرد: ۹ کارگروه ذیل این کمیته تشکیل شده که در موضوعات هنری، تجسمی، کتاب، فیلم، ادبی، تاریخ شفاهی، عکس، محصولات فرهنگی و فضای مجازی کار می‌کند.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت افراد شاخص استان در حوزه هنری و فرهنگی در کارگروه‌های این کمیته خاطرنشان کرد: دستگاه‌های متولی این حوزه نیز فعال شده‌اند تا بتوانیم اقداماتی اثرگذار را در حوزه فرهنگی و هنری و رسانه‌ای رقم بزنیم.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان قم با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و هنری که ذیل ستاد کنگره شهدا پیش‌بینی شده است افزود: کمیته‌های مختلف ستاد کنگره شهدا کارهای فرهنگی و هنری را به این کمیته بسپارند تا بتوانیم اقداماتی واحد و با کیفیت مطلوب را به مخاطبان ارائه کنیم.

*نامگذاری ۲۵۰ مورد از کوچه‌های شهر با عنوان شهدای استان قم

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم از نامگذاری ۲۵۰ مورد از کوچه‌های شهر با عنوان شهدای استان قم خبر داد.

حسن مالکی نژاد ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی مسوولان ارتش و روسا و دبیران کمیته‌های ۱۷گانه ستاد کنگره ملی شهدای استان قم که در گروه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به نامگذاری ۲۵۰ مورد از اسامی کوچه‌ها و معابر شهر قم به نام شهدا اظهار کرد: شهرداری اهتمام ویژه‌ای در راستای استفاده از اسامی شهدا در سطح شهر دارد.

وی با تاکید بر افتتاح دو سالن ورزشی با نام شهدا در ماه‌های اخیر تصریح کرد: آخرین سالن ورزشی که به همت شهرداری قم افتتاح شده با عنوان شهید شاخص ارتش جمهوری اسلامی ایران، شهید اکبری در اختیار مردم قرار گرفت.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به لیست اسامی پیشنهادی به شهرداری برای نامگذاری معابر و شوارع شهر تصریح کرد: این امکان وجود دارد که ارتش اسامی شهدای خود را به شهرداری ارائه کند تا در صورتی که این اسامی استفاده نشده باشد در لیست نامگذاری قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی ایثار و شهادت در جامعه اذعان کرد: باید در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توجه ویژه به آموزش و پرورش صورت گیرد چراکه دانش آموزان بهترین قشر در زمینه کارهای فرهنگی هستند.

رسول منعم مدیرکل ورزش و جوانان استان هم ضمن اعلام آمادگی برای نامگذاری یکی از مسابقات ملی استان به عنوان شهدای ارتش و تقدیر از خانواده‌های شهدای ارتش در این مراسم تصریح کرد: همچنین نامگذاری اماکن ورزشی با عنوان شهدا در دستور کار اداره کل ورزش و جوانان است.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true